FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
Ja też zacząłem testowanie absolutów od dodania do gotowych samogonów.
- do S'Camel 20ml/20kr aromatu dodałem, na początek 4kr absolutu Virginia
- do Cuban Cigar 10ml/10kr aromatu dodałem 3kr absolutu Cuban Cigar
Po 24h leżakowania wstępna degustacja i muszę przyznać, że efekt jest całkiem przyzwoity. W obu przypadkach smak jest bardziej wyrazisty, pełniejszy. Z racji tego, że trudno jest określić jaką ilość dozować aby zmienił się smak, postanowiłem sporządzić dwa zestawy testowe:
1. 10ml bazy VPG + 5kr absolutu
2. 5ml bazy VPG + 4kr absolutu (zaczynam mieć kłopoty z pustymi butelkami :shock: )
oczywiście wszystko do leżakowania, a potem testowanie i ewentualne poprawki.

P.S. Musiałem przystosować A2 do dripu, bo choć AGA-S jest małolitrażowa, to przy tej ilości materiału do testowania oraz częstotliwości zmiany liquidów, zaczynają się problemy.
Pozdrawiam
Andrzej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 08:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
Cisza w temacie absolutów.
Ja już miałem wstępną ocenę, ale okazało się że po kilku godzinach od testów załapałem katar i zawaliło mi gardło :( , to nie mam pewności, czy testy były wiarygodne. Być może moje kupki smakowe w trakcie testowania, były już zainfekowane.
Z wstępnej oceny wynika, że absoluty są mało skondensowane i trzeba je stosować w podobnych ilościach jak aromat.
Dla zainteresowanych wklejam notatki z testów, ale proszę nie traktować tego jako opinię, bo naprawdę nie mam pewności, czy są miarodajne. Wiadomo, że przy infekcji gardła i zatok, odczucia smakowe słabną lub całkowicie zanikają. :!:


Załączniki:
Komentarz: Wstępne testy absolutów tytoniowych
testy absolutów tytoniowych.rtf [18.97 KiB]
Pobrane 514 razy

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 09:49 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Jendrek masz racje.
Absoluty nie są tak skoncentrowane jak sprzedawane w TL.
Dlaczego?
Podobnie jak etylomaltol który sprzedajemy już już rozcieńczony.
Są gotowe do użycia, bezpośrednio do butelki i "łatwopoliczalne".
Możemy sprowadzić stężone absoluty. Tylko po co?
- miałem w garści 10 ml. próbki każdego z absolutu - bardzo gęste do asfaltu (łyżka stoi w pionie). Bardzo cięzko rozpuszczalne w glikolu.
- próbki sami rozcieńczyliśmy do stężenia w jakim wy otrzymaliście do testów.
- zamówiliśmy i sprowadzilśmy już rozcieńczone.
Absoluty podobnie jak DNB Flavour bedą sprzedawane po 10 zł za 10 ml. W dwóch przypadkach jest to cena na skraju opłacalności.
Cena stężonego absolutu = 2670 € (netto) za kilogram.
Cena rozcieńcznych (tych dwóch) w granicach opłacalności, tzn. g... zarabiamy ale nie dokładamy.
Mają działać na zasadzie prodktu który będzie można (podobnie jak td'm) tylko u nas.

Przepraszam że nie poinformowałem was o tym nieświadomo wprowadzając was w błąd, ale wystawiając produkty do testów nie pomyślaęm że możecie skojarzyć je z absolutami od TL. Moja wina. :oops: :oops:

Opinie dot. absolutów prosiłbym o umieszczanie w tematach oddzielnych dla każdego z absolutu.
TUTAJ


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Jak ktoś miał kiedyś absolut w rękach, to się raczej domyślił, że te są już spreparowane. Dlatego zrobiłem próbki 5;10;15 na 10ml. W bilabę (weekend) wielkie smakowanie 8=).
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 14:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
To, że absoluty są rozrobione, to wiedziałem i uważam, że jest to słuszne posunięcie. Na jaką ch... mam się bawić w rozpuszczanie substancji podobnej konsystencją do smoły i jeszcze trzeba poczekać, aż się przegryzie itp. jak mam gotowy do użycia roztwór. Tylko się zastanawiam, czy te absoluty nie są zbyt mocno rozrzedzone, skoro 0,75kr na 1ml nie nadaje wyraźnego smaku bazie.
Ale jak wcześniej wspomniałem, z oceną muszę poczekać, aż się wykuruję, bo w tej chwili jedynie rozróżniam owocówki od tytoniówek, bo jedne są słodkie a drugie nie :lol: , no i banana jeszcze jestem wstanie rozpoznać.
inawera napisał(a):
Absoluty podobnie jak DNB Flavour bedą sprzedawane po 10 zł za 10 ml. W dwóch przypadkach jest to cena na skraju opłacalności.

Irku, każda firma ma swoją politykę, ale może warto się zastanowić, czy nie sprzedawać produkt o 5zł drożej, ale bardziej skondensowany. Po co ma klient lać 15-20kr, jak można 1-2kr. Ale to jest tylko moja sugestia i oparta na nie do końca wiarygodnych testach.
P.S. Smak absolutów mi odpowiada, jest w każdym przypadku adekwatny do nazwy i nie jest nachalny, powiedziałbym, że subtelny.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 15:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
jendrekc napisał(a):
Irku, każda firma ma swoją politykę, ale może warto się zastanowić, czy nie sprzedawać produkt o 5zł drożej, ale bardziej skondensowany. Po co ma klient lać 15-20kr, jak można 1-2kr. Ale to jest tylko moja sugestia i oparta na nie do końca wiarygodnych testach.
P.S. Smak absolutów mi odpowiada, jest w każdym przypadku adekwatny do nazwy i nie jest nachalny, powiedziałbym, że subtelny.
Pozdrawiam.


Skoncentrowany Jendrku, skoncetrowany :D Kondesacja to inne pojecie ;) Ale mam pytanie po co, skoro z reguly absoluty maja nadawac posmak prawdziwego tytoniu, co mi bardzo odpowiada juz od ilosci 4-5kropel na 10ml gotowego liquidu ;)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
Given napisał(a):
Skoncentrowany Jendrku, skoncetrowany :D Kondesacja to inne pojecie ;) Ale mam pytanie po co, skoro z reguly absoluty maja nadawac posmak prawdziwego tytoniu, co mi bardzo odpowiada juz od ilosci 4-5kropel na 10ml gotowego liquidu ;)


Masz rację, źle to ująłem w słowa, ale miałem na myśli zawartość %. I w drugim przypadku masz rację, w końcu mało kto będzie chciał sporządzić liquid z samego absolutu. Raczej bezie stosowany jako uzupełnienie smaku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 20:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Macie racje z tą nazwą Absoluty. Absolut to jakby nie patrzeć mocno skoncentrowany produkt.
Zapewne w opisach będzie wyraźnie pokreślone że jest to rozcieńczony absolut "taki a taki"
Wasze opinie dopełnią obrazu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2013, o 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2011, o 06:36
Posty: 12
Czytając powyższe posty można dojść do wniosku, że absolut ma służyć tylko, jako dodatek do innych mieszanek ja jednak na przekór postanowiłem podejść do niego jak do typowego aromatu.

Próbki zmieszane według przepisu od 4 do 12 kropli VIRGINIA na 10ml VPG-Plus jeszcze zbyt krótko stoją by wypowiadać się odnośnie smaku i ilości, jaka jest potrzebna, aby uzyskać idealną mieszankę.

Korzystam z próbki dla niecierpliwych i jest rewelacja słodkawy smak bazy z wytrawnym tytoniem ciekawostką jest, że absolut dodany do bazy neutralizuje trochę jej słodycz dodając mieszance taki delikatnie kwaskowaty posmak jak niewielki plasterek cytryny w słodzonej herbacie.

Niczym niezmącony smak tytoniu (czytaj brak orzeszków czy maggi) to coś, co w sposób szczególny przemawia do moich kubków smakowych a któraś z powyższych mieszanek zostanie moim numerem jeden.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2013, o 12:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
inawera napisał(a):
Macie racje z tą nazwą Absoluty. Absolut to jakby nie patrzeć mocno skoncentrowany produkt.
Zapewne w opisach będzie wyraźnie pokreślone że jest to rozcieńczony absolut "taki a taki"
Wasze opinie dopełnią obrazu.

Achhhh namieszalem tak z tymi Absoluty ze glowa boli. ( rozne konfiguracje dozowania wszystko oczywiscie zarchiwizowane zapisane co z czym ).
Co wyjdzie zobaczymy.
Sukcesywne z czasem bede zamieszczał opinie o sporzadzonych probkach na tutejszym Forum.
Nic tylko teraz czekac.

Andrzej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL