FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

OCENA ABSOLUTU TYTONIOWEGO "VIRGINIA"
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 27%  27%  [ 5 ]
8 22%  22%  [ 4 ]
9 33%  33%  [ 6 ]
10 16%  16%  [ 3 ]
Liczba głosów : 18
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lis 2013, o 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Potraktowałam ten absolut jako aromat i rozrobiłam na bazie VPG w podanych niżej proporcjach:
1-5kr
2-10kr
3-15kr
Przy 10,15 kr absolutu wyszedł słodki z nutka tytoniową liquid .Chmura spora,gotowy od razu do wapowania.Moja ocena to 7 Pozdrawiam ;)

I treated this absolute as a flavor and mixed it with a VPG base in the proportions given below:
1-5 drops
2-10 drops
3-15 drops
With 10, 15 drops of the absolute turned out to be a sweet liquid with a tobacco note. The cloud is big enough, ready to vape. My grade is 7. Regards.

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2013, o 16:09 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 15:44
Posty: 191
Tested on Cisco 306 Bridgeless atomiser, mixed on 8/11 tried on 24/11

Mixed using Inawera VPG Base

Mixed samples of 2, 5, 8, 11 and 15 drops in 10ml samples

Virginia 8-11 drops worked best for me. This was another nice vape, quite a gentle flavour with a slight floral note for me, overall a very pleasant vape, the 15 drop still had good flavour, but a bit too much floral taste at this level, may have needed a longer steep

Testowane na Cisco 306 bezmostkowym atomizerze, zmieszane 8/11, wypróbowane 24/11.
Zmieszane używając bazy Inawera VPG.
Próbki zmieszane na 2, 5, 8, 11 i 15 kropli na 10 ml.
Virginia 8-11 kropli najlepiej się sprawdziła dla mnie. To było kolejne, przyjemne wapowanie, całkiem nobliwy aromat z małą nutą kwiatów. Ogólnie rzecz biorąc bardzo przyjemne wapowanie, 15 kropel wciąż miało dobry smak, ale za dużo kwiatowego smaku na tym poziomie, być może wymaga dłuższego leżakowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, o 01:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2013, o 21:14
Posty: 85
Świetny dodatek do Aromatu Virginia tworzy subtelne tło i w pełni odwzorowuje Virginie typu fajkowego :) ale taka dla osób nie szukających zbytnio niuansów pełnego tytoniu w sensie kwasków. Absolut jest delikatnie słodki wręcz miodowy w swej słodyczy potrafi kąsnąć , przy głębszej analizie mogę śmiało stwierdzić ze jest to w wielkiej części to czego do tej pory szukałem. W czystej postaci natomiast sam absolut polecę w ilości mniej więcej 10-15 kropel jak przedmówcy :)

A perfect addition to the Virginia flavor makes a subtle background and fully mapped Virginia pipe type but that one for people not searching niuances of a full tobacco, I mean acids. The absolute is delicately sweet even honey’s it can bite in its sweetness, while deeper analysis I can boldly ascertain that this is what I was looking for until now. In the pure shape I can recommend the absolute in the amount approximately 10-15 drops like prespeakers did.

_________________
Boże kopnij w płuco albo teleportuj ! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2013, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Witam. Tak jak wcześniej pisałem, po "szalonych" testach z różnymi bazami, przyszła pora na poważne testy absolutów.
Testy przeprowadziłem na sznurkowcach (T3, vivi mini CC) oraz na meshu (AGA-T2 - grzałka ~1 Ohm). Mieszanka dojrzewała długo bo ponad 25 dni.
Przy niższych stężeniach, do 20kr na 10ml (3,85%), głównym smakiem wyczuwalnym przez moje kubki smakowe była słodycz. Aromat virginii był gdzieś daleko w tle, czasem wręcz wyczuwalny podświadomością 8=).
Jednak zabawa zaczyna się powyżej 20 kr. W moim przypadku, mieszanka, która wydaje mi się idealna to 30kr na 10ml (5,66%). I tu potwierdzam opinie, że jak na absolut to trochę za bardzo rozcieńczony jest!
Przy 30kr na 10ml pojawia się wyśmienity smak słodkiej virginii, gdzie to virginia jest na pierwszym planie, a słodycz wyłącznie uzupełnia smak.
Oczywiście jako dodatek do innych aromatów, szczególnie wytrawnych (mniej słodkich), może okazać się, że nie jest wymagany tak duży dodatek absolutu, ale to wymaga dalszych testów i badań organoleptycznych 8=).
Moja ocena 9 na 10 tylko dlatego, że muszę bardzo dużo wciskać buteleczkę, aby uzyskać potrzebne stężenie. Jak zostanie przynajmniej dwukrotnie zagęszczony będzie 10 na 10 (oczywiście akceptuję wyższą cenę) 8=).

Hello. As i was earlier writing after „crazy” tests with different bases it’s time to test seriously the absolutes. The tests were conducted on strings (T3, vivi mini CC) and on a mesh (AGA-T2-heater-1 ohm). The mix was steeping long time ie. more than 25 days.
With the lower concnetrations, till 20 drops on 10 ml (3,85%) the main felt taste by my taste buds was the sweetness. The virginia flavor was somewhere in the background, sometimes it was felt subconciously. However, the fun begins above 20 drops. In my case the perfect mix, which seems perfect is 30 drops on 10 ml (5,66%). And here I confirm opinions that it’s a bit too much diluted as for the absolute! With 30 drops on 10 ml an exquisite taste of a sweet virginia appears where virginia is on the foreground and the sweetness replenishes the taste. Of course as an addition to the others flavors, especially dry ones (less sweet) it may turn out that such a substantial addition of the absolute isn’t necessary but this requires more tests and organoleptical researches. My grade 9 on 10 only because that I must press the bottle to have the desired concentration. Should it be at least double thickened it will be 10 on 10 (of course I accept the higer price).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 gru 2013, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2013, o 19:52
Posty: 22
Absolut tytoniu-Virginia
Testováno na SVD, iTaste Kanger ProTank-Ekowool krzemionką 2, 0 mm, 0, 18 mm Kanthal 2Ω przyczepność mechaniczną The Snake Bith, atomizer LX systemu Genisis, Super drobnych oczkach do 400, kanthal 0, 25 mm-1.2 ΩTestovací-Inawera moc dym Při badania, natknąłem się na ilość 10 ml bazy i dawki 15-20 kropli smaków.Ten smak był szczególnie ciekawy i zdecydowanie nie byłem rozczarowany. Już w 15 kropli miodu smak pojawiają się i typowy smak tytoniu. Po dodaniu przypraw do 20 kropli jest w pełni rozwinięte smak tytoniu, a gdzieś w tle jest czuć słodycz. Dla mnie ulubionym numer 1.
Moja ocena 9/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 gru 2013, o 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 20:57
Posty: 295
Lokalizacja: Česká republika, Kolín
Biały brązowy kolor z bardzo cienkiej aromatem tytoniu.
Miesza się 06 listopada 2013 w PS 7 kp/10 baza,
17 listopada 2013 liqiud smak lub kolor z bardzo delikatnym smaku tytoniu, zakończone 14kp/10 ml.
Degustacja 03 grudnia 2013. Zmieszane lekko żółtawy płyn smakuje jak tradycyjny, delikatny, słodki Wirginii. Moja ocena 8/10
Na degustacji używam ściekową zremasterowane miedzi (Bully) atomizer Nanoclear przyczepność vamo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2014, o 19:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
ABSOLUT TYTONIOWY "VIRGINIA"
Testowane na: T3S BCC i DC, Kayfun Lite, Taifun GS - silica fiber; cotton - twisted wire micro coil; 1,3 - 2,5ohm
Niezaprzeczalnie przydatny do sporzadzania mieszanek tytoniowych, mocny, aromatyczny tyton z lekka slodycza...
ale w stezeniu 2% jest wspanialy sam w sobie, do bezposredniego wapowania - zadne dodatkowe aromaty nie sa tu potrzebne.
Ocena: 7/10

TOBACCO ABSOLUTE „VIRGINIA”
Tested on: T3S BCC and DC, Kayfun Lite, Taifun GS - silica fiber; cotton - twisted wire micro coil; 1,3 - 2,5ohm
Definitely handful as a mixer for making tobacco blends, strong, aromatic tobacco with slight sweetness…but in the concentration 2% is great itself to vape – none of the flavours are needed here.
Mark: 7/10

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2014, o 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Absolut tytoniowy "VIRGINIA"
Stężenia próbek (gtt)/(ml) 15gtt /10ml
Baza (mg): VPG
Czas dojrzewania: 20 dni i więcej.
Testowane na: Kayfun Lite.
(Krótki)opis mieszanki/wrażenia smakowe:
Mieszankę wykonałem w jednym stężeniu wzorując się na opisach kolegów, którzy przetestowali ten dodatek dużo wcześniej i opisali wrażenia w niniejszym temacie.
To chyba będzie dla mnie numer 1 wśród dostępnych absolutów a zaraz po nim wg. moich ocen jest "GARUDA".
Smak mieszanki z tym absolutem najbardziej przypomina mi tytoń (świeże liście).
Nadaje się do samodzielnego i ciągłego wapowania wyłącznie z bazą.
Nieumiejętnie dobrane aromaty w połączeniu z tym absolutem mogą popsuć smak. Tak też się stało w moim przypadku gdy dodałem kilka kropli karmelu.
Powstał liquid o smaku liści lubczyku, jak to niektóre osoby nazywają o smaku rosołu, maggi. :)
Z aromatem o smaku wanilii już było o wiele lepiej. Sprawdził się również z dodatkiem etylomaltolu.
Dla otoczenia zapach neutralny.
Dostaje ode mnie 10/10 pkt.

Tobacco absolute „VIRGINIA”
Concentration of samples (gtt) / (ml): 15 drops/10 ml
Base (mg): VPG
Time of steeeping: 20 days and more
Tested on: Kayfun Lite
(Brief) description of the mix/taste’s impressions:
I prepared a mix in one single concentration taking as an example my mates descriptions, who had tested this addition much earlier and described in the present topic.
It’ll be perhaps number 1 among absolutes available and the runner – up is according to me „GARUDA”. Taste of the mix with this absolute reminds me the tobacco (fresh leafs).
It’s suitable to a standalone and permanent vape only with a base. Incompetently chosen flavours with this absolute can spoil the taste. It was what it happened to me when I added a couple of drops of a caramel. A liquid of lovage leafs were created, as some people call it on a chicken soup, maggi taste. With a vanilla flavour was already better. It turned out to be good also with an addition of etymaltol.
Smell is neutral in the room.
I rate it with 10/10 points.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 12:17 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 13:45
Posty: 246
ABSOLUT TYTONIOWY "VIRGINIA"
Czas dojrzewania:20+ dni
Testowane na: iClear16 Dual Coil , RG200 microcoil
Baza VPG
Ocena jakości aromatu: 9/10

Uwagi: Mój zdecydowany faworyt w absolutach do samodzielnego wapowania, przy 15kr ml delikatnie słodkawy liściasty tytoń, w mieszankach typu gold&silver większej zmiany nie stwierdzam, ale w mieszankach delikatnie tytoniowych dodaje głębi i uwypukla smak.
*ułan*

TOBACCO ABSOLUTE „VIRGINIA”
Time of steeping: 20+ days
Tested on: iClear16 Dual Coil , RG200 microcoil
Base VPG
Assessment of flavours quality: 9/10

Remarks: Definitely my favourite among absolutes and to standalone vape. With 15 drops/ml delicately sweet, leafy tobacco. I can’t see any change in the mixes type gold&silver but in tobacco mixes gives depth and emphasizes the taste.


_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL