FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2012, o 16:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Na blogu Starego Chemika pojawił się dział odnoszący się do Waszych wspomnień i przemyśleń.

http://starychemik.wordpress.com/2012/0 ... apierosem/

Paliłaś(eś) papierosy - nie palisz, napisz swoją historię.
W ten prosty sposób okażesz swoją wdzięczność za uwolnienie się od nałogu.
Proszę i zachęcam.
Irek.

On the Stary Chemik's (Old Chemists') blog you can find an entry where (in the comments section) you can post your own memories about quitting smoking.
http://starychemik.wordpress.com/2012/0 ... apierosem/

If you're a former smoker - share your story with us.
By doing this you can show your gratitude for freeing yourself from that bad habit.

I encourage you to do this

Irek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2012, o 16:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Максима napisał(a):
если я начну с вами спорить на эту тему вы меня наверное забаните на http://www.inawera.com ?


Нет.
А что вы хотите спорить? Может ли сигареты лучше, чем электронная сигарета?
С уважением.
Ирек.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
Oj paliło się śmierdziele, paliło. Kiedy jeszcze fajki były w miarę tanie, nawet 2 paczki 25 szt mocnych schodziło, kiedy ceny poszybowały, szły ruskie smrody, ale i te coraz droższe, więc zacząłem kręcić z tytoniu, zabawy co niemiara, a to za luźno nabite, to za ciasno i nim doszedłem do wprawy i tytoń z ceną poszybował, ale i na to się znalazła alternatywa, bakon od sąsiada, tylko, że sam burley był za mocny, poszukałem virginię, kentucki, ale i te same nie były zbyt dobre, jednak po zmieszaniu tytoniów, nauce ich fermentacji papieroski były już bardzo dobre :lol: . Papieros elektroniczny był mi znany, nawet próbowałem to "palić", jednak prawdopodobnie nie trafiłem na odpowiedni sprzęt i liquid, ani dymu, ani smaku i dalej szły bakony, jednak smród ubrań, samochodu, domu spowodował, że znowu zainteresowałem się e paleniem, poczytałem o sprzęcie, płynach i .... strzał w dziesionę, normalna faja nie przechodzi teraz przez gardło, za to nic już nie śmierdzi mi fajami, wręcz przeciwnie, dzięki aromatom mieszanym z bazą teraz pachnie i w domu i w aucie. Ryby też jakoś lepiej biorą, jak się śmierdzącą łapą przynęty na haczyk nie zakłada :mrgreen:

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2012, o 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
basko napisał(a):
Oj paliło się śmierdziele, paliło. Kiedy jeszcze fajki były w miarę tanie, nawet 2 paczki 25 szt mocnych schodziło, kiedy ceny poszybowały, szły ruskie smrody, ale i te coraz droższe, więc zacząłem kręcić z tytoniu, zabawy co niemiara, a to za luźno nabite, to za ciasno i nim doszedłem do wprawy i tytoń z ceną poszybował, ale i na to się znalazła alternatywa, bakon od sąsiada, tylko, że sam burley był za mocny, poszukałem virginię, kentucki, ale i te same nie były zbyt dobre, jednak po zmieszaniu tytoniów, nauce ich fermentacji papieroski były już bardzo dobre :lol: . Papieros elektroniczny był mi znany, nawet próbowałem to "palić", jednak prawdopodobnie nie trafiłem na odpowiedni sprzęt i liquid, ani dymu, ani smaku i dalej szły bakony, jednak smród ubrań, samochodu, domu spowodował, że znowu zainteresowałem się e paleniem, poczytałem o sprzęcie, płynach i .... strzał w dziesionę, normalna faja nie przechodzi teraz przez gardło, za to nic już nie śmierdzi mi fajami, wręcz przeciwnie, dzięki aromatom mieszanym z bazą teraz pachnie i w domu i w aucie. Ryby też jakoś lepiej biorą, jak się śmierdzącą łapą przynęty na haczyk nie zakłada :mrgreen:

Podobnie jak u mnie wpierw papierosy sklepowe,potem made in Ukraina:) jakieś 3 lata kręcenia papierosków z tytoniu...najpierw sklepowego,potem z allegro,przygody z policją,bo to bez akcyzy...potem cięcie liści,znów powrót do tytoniu ze sklepu i tak 20 lat łącznie...
A od ponad 100 dni tylko na e-papierosku bez analoga,mieszanie baz z aromatami,gotowe liquidy,różne batki,clearki,smaki i jest OK. Najbardziej smakują mi tytoniowe,często mieszam je ze sobą w poszukiwaniu swojego smaku:)
Jak na razie smak numer 1 to French Pipe ale to tak nie do codziennego wapowania,bo by się znudził:)
Naturalnie M, CML,Virginia zarówno z gotowców jak i mieszane samemu metodą prób i błędów.Tobacco itp
No i jeszcze Żona czasem coś popróbuje,ale ona głównie kawkę,lub jakąś owocówkę,raczej nie nałogowo,ot tak dla smaku,odprężenia i zniwelowania stresu, bo dużo tego u nas...

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 16:46 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
WTF???

<..>
starychemik.wordpress.com is no longer available.

This blog has been archived or suspended for a violation of our Terms of Service.
For more information and to contact us please read this support document.
<..>

a wczoraj jeszcze skopiowałem (bez zgody autora, ale na własny użytek) poradnik dla mieszaczy

/edit 17.12.2012/
uff, wróciło

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2013, o 23:05 
Offline

Dołączył(a): 9 sty 2013, o 22:03
Posty: 12
Witam.
Jako ,że nie ma "powitalni" zacznę tutaj.
Paliłem 15 lat do 2006 roku po miesięcznym pobycie w szpitalu (z czego dwa tygodnie w śpiączce) nie paliłem nic ani bucha przez pięć lat.
Stosunkowo łatwo było wyzbyć się nałogu gdyż głód nikotynowy przeleżałem nieprzytomny ;)
W roku 2011 nastąpił przełom, pojechałem na wakacje połączone z pracą na 3 miesiące (biznes w tropikach) ;) i w doborowym towarzystwie wróciłem do nałogu.
Tak paliłem do września 2012 roku kiedy po wypadku samochodowym zrobili mi tomograf i okazało się ,że wyszedłem bez szwanku ale mam guza nerki ( operacja, nerkę uratowali , guza usunęli , wyniki histopatologiczne raczysko stadium wczesne , reasumując wypadek uratował mi życie bo gdyby za kilka lat wyszło co wyszło kiepsko by to wyglądało )
Będąc w szpitalu czytałem i czytałem na temat choroby i wyczytałem ,że o około 1/3 palenie tytoniu zwiększa ryzyko nawrotu nowotworu.
Postanowiłem rzucić.
Pierwsze co do "chińczyka" papierosek za dwie dyszki albo i nie spróbowałem wyrzuciłem nie trwało to nawet trzy godziny.
Tego samego dnia kolega z pracy pożyczył mi Milda X6 mówiąc nie wydawaj kasy zobaczymy czy "zaskoczysz" i wtedy mi oddasz i sprawisz sobie swój sprzęcik.
Mając baterię i ładowarkę kupiłem klirek i liquid i "zaskoczyłem" od pierwszego bucha.
Był do liqueen czarna herbata polecony w sklepie stacjonarnym za co jestem wdzięczy sprzedawcy do dziś choć sam robię coś lepszego na Waszych aromatach w swoim odczuciu ;)
Przed Świętami zarejestrowałem się na forum które jest najwyżej wypozycjonowane w google ;) i zacząłem czytać o mieszaniu gdyż nudziły mnie trzy smaki które podchodziły mi a wszelkie próby liquidów od innych producentów miały dziwną przypadłość ,smak mydła w wydychanej parze.
Zacząłem mieszać w sumie niedawno ale już jestem zadowolony i wiem ,że przy tym zostanę.
Na Wasze forum trafiłem przypadkiem po przeczytaniu wpisu kolegi którego post był tutaj dzisiaj wrzucony z tamtago forum linkujący Waszą stronkę i całe szczęście.
To tyle na początek ode mnie i biorę się za czytanie.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sty 2013, o 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Mariusz7 napisał(a):
Witam.
Jako ,że nie ma "powitalni" zacznę tutaj.
Paliłem 15 lat do 2006 roku po miesięcznym pobycie w szpitalu (z czego dwa tygodnie w śpiączce) nie paliłem nic ani bucha przez pięć lat.
Stosunkowo łatwo było wyzbyć się nałogu gdyż głód nikotynowy przeleżałem nieprzytomny ;)
W roku 2011 nastąpił przełom, pojechałem na wakacje połączone z pracą na 3 miesiące (biznes w tropikach) ;) i w doborowym towarzystwie wróciłem do nałogu.
Tak paliłem do września 2012 roku kiedy po wypadku samochodowym zrobili mi tomograf i okazało się ,że wyszedłem bez szwanku ale mam guza nerki ( operacja, nerkę uratowali , guza usunęli , wyniki histopatologiczne raczysko stadium wczesne , reasumując wypadek uratował mi życie bo gdyby za kilka lat wyszło co wyszło kiepsko by to wyglądało )
Będąc w szpitalu czytałem i czytałem na temat choroby i wyczytałem ,że o około 1/3 palenie tytoniu zwiększa ryzyko nawrotu nowotworu.
Postanowiłem rzucić.
Pierwsze co do "chińczyka" papierosek za dwie dyszki albo i nie spróbowałem wyrzuciłem nie trwało to nawet trzy godziny.
Tego samego dnia kolega z pracy pożyczył mi Milda X6 mówiąc nie wydawaj kasy zobaczymy czy "zaskoczysz" i wtedy mi oddasz i sprawisz sobie swój sprzęcik.
Mając baterię i ładowarkę kupiłem klirek i liquid i "zaskoczyłem" od pierwszego bucha.
Był do liqueen czarna herbata polecony w sklepie stacjonarnym za co jestem wdzięczy sprzedawcy do dziś choć sam robię coś lepszego na Waszych aromatach w swoim odczuciu ;)
Przed Świętami zarejestrowałem się na forum które jest najwyżej wypozycjonowane w google ;) i zacząłem czytać o mieszaniu gdyż nudziły mnie trzy smaki które podchodziły mi a wszelkie próby liquidów od innych producentów miały dziwną przypadłość ,smak mydła w wydychanej parze.
Zacząłem mieszać w sumie niedawno ale już jestem zadowolony i wiem ,że przy tym zostanę.
Na Wasze forum trafiłem przypadkiem po przeczytaniu wpisu kolegi którego post był tutaj dzisiaj wrzucony z tamtago forum linkujący Waszą stronkę i całe szczęście.
To tyle na początek ode mnie i biorę się za czytanie.
Pozdrawiam.

Witamy serdecznie Mariusz7 :)

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, o 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
Mariusz, jeżeli można spytać, to w jakim tropikalnym regionie byłeś ?

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, o 12:22 
Offline

Dołączył(a): 9 sty 2013, o 22:03
Posty: 12
basko napisał(a):
Mariusz, jeżeli można spytać, to w jakim tropikalnym regionie byłeś ?

To był żart , był to sezonowy handel nad Bałtykiem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
cóż, miałem cichą nadzieję, że może jakiś zakątek Amazonii 8-)

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL