FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 16:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 wrz 2017, o 14:57 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2017, o 14:45
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie,

Chcę przejść z bazy 6mg na 0mg ale słyszałam, że to ma wpływ na walory smakowe. Czy ktoś z was ma już doświadczenie z taka zmianą? Jeśli tak, to proszę o opis waszych doświadczeń.

*bye* Milka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 01:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2014, o 22:33
Posty: 278
Lokalizacja: Rzeszów
smak zostanie ten sam? *rolf*

Jedyne co to sie zmieni, to brak kopa, polecam zejsc sobie delikatnie do 3 mg...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 07:32 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witaj :)
Na miętowych z pewnością nie zauważysz żadnej różnicy.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 15:46 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2017, o 14:45
Posty: 4
Też już o tym myślałam, i tak zrobię ale w pewnym momencie bede chciała zejść z 3mg na 0mg.... Czy tego kopa bede czymś mogła zrekompensować. JakiV dodatek z Inawera?


Baushok napisał(a):
smak zostanie ten sam? *rolf*

Jedyne co to sie zmieni, to brak kopa, polecam zejsc sobie delikatnie do 3 mg...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 15:51 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2017, o 14:45
Posty: 4
Witaj,

Niestety miętowych nie lubię. Jako nastolatka kupiłam kiedyś miętowe papierosy bo myślałam, że po nich rodzicielka nie skapnie się, że fajki paliłam bo bede pachnieć miętą *boisie* ..... niestety wyczuła fajki *facepalm*

ardbeg napisał(a):
Witaj :)
Na miętowych z pewnością nie zauważysz żadnej różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Witam. Do wzmocnienia "kopa" polecam aromat SHISHA CHILI & HOT SPICE:
http://www.inawera.com/shisha-chili-hot-spice-aromat-spozywczy-10-ml-p-1279.html
Ja wcześniej przygotowuję mieszankę z tego aromatu w 2% stężeniu (około 12kr na 10ml) a potem taką mieszankę (dobrze wymiąchaną) dodaję w ilości 3-4 kropli na 10ml liquidu.

Micia napisał(a):
Też już o tym myślałam, i tak zrobię ale w pewnym momencie bede chciała zejść z 3mg na 0mg.... Czy tego kopa bede czymś mogła zrekompensować. JakiV dodatek z Inawera?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Micia napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie,

Chcę przejść z bazy 6mg na 0mg ale słyszałam, że to ma wpływ na walory smakowe. Czy ktoś z was ma już doświadczenie z taka zmianą? Jeśli tak, to proszę o opis waszych doświadczeń.

*bye* Milka

Brak nikotyny w przygotowywanym liquidzie jak najbardziej ma wplyw na walory smakowe. Nie mam doswiadczenia w przechodzeniu z plynow nikotynowych na beznikotynowe, ale moim skromnym zdaniem wyeliminowanie nikotyny z wciaganych liquidow mozna przeprowadzic dosyc lagodnie stopniujac zawartosc nikotyny, oraz uzywajac odpowiedniej bazy i aromatow. Moze sprobuj schodzic stopniowo z moca liquidu - 6-5-4-3-2-1-0mg. Proponuje bazy z przewaga PG, oraz zdecydowane, z mocnym charakterem aromaty tytoniowe, ktore w pewnym stopniu smakowo rekompensuja brak charakterystycznego smaku liquidu nikotynowego. Duzy wplyw na odczucia smakowe obecnosci nikotyny. lub jej braku w przygotowywanym liquidzie ma tez sposob jego odparowywania - rodzaj zastosowanego parownika, grzalki, ilosc 'watów', styl wapowania.
Ogolnie temat bardzo obszerny.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 wrz 2017, o 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Micia napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie,

Chcę przejść z bazy 6mg na 0mg ale słyszałam, że to ma wpływ na walory smakowe. Czy ktoś z was ma już doświadczenie z taka zmianą? Jeśli tak, to proszę o opis waszych doświadczeń.

*bye* Milka


Wapowanie zerówki jest związane z brakiem charakterystycznego pieczenia na języku
i ścianach jamy ustnej, więc może stąd odczucie zmiany smaku.
W moim przypadku - podczas dłuższej sesji chmurzenia zerówki (powyżej kilkunastu minut pykania)
powstaje taki niefajny posmak w paszczy (mózg palacza reaguje, bo zaczyna się orientować, że jest robiony w... ;) ),
że muszę się posiłkować choćby kilkoma buszkami z drugiego baniaka napełnionego likiem o mocy > 0.

Ważna uwaga:
Sposób wapowania/wchłaniania chmury: doustny, lub dopłucny
(związany z rodzajem posiadanego/używanego parownika)
- ma duże znaczenie w kwestii "zaspokojenia" i odczucia mocy mieszanki.
Wapowanie dopłucne nie tylko pozwala, ale wręcz zmusza do zmniejszenia mocy mieszanek.
W moim przypadku był to zjazd z preferowanych 6 do 3, góra 4mg - bez jakiegokolwiek
poczucia utraty satysfakcji.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2017, o 08:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Dla mnie osobiscie wapowanie "zerowki" jest do przyjecia bez wielkich stresow. Aromaty owocowe smakuja mi z zerowka duzo lepiej.
Problem z tzw "tytoniowkami".
Ale niewielka strata, czy roznica, bo od 4 lat szukam czegokolwiek co zastapi papierosy - wciaz bezskutecznie.
Nikotyna tego przykrego faktu nie zmienia.
Z innego punktu widzenia: moim zdaniem wapowanie zerowki mija sie z celem - skoro juz nie szukamy nikotyny, to lepiej uwolnic sie od nalogu wdychania calkowicie.
Wiele miesiecy, czy juz nawet lat wapowalem liquidy o mocy 3mg - smak jaki taki, nawet dobry i bez wiekszej roznicy wobec 12 czy 18mg. Tylko po co? Wapowanie np 12mg nie powoduje u mnie zadnych sensacji ani palpitacji - dlaczego "zszedlem" do 3mg? Sam nie wiem kurcze :lol:
Powtarzajac jak powyzej: owocowe smaki sa czystsze z zerowka - tytoniowe i tak mi nigdy nie zaistnialy realnie, wiec i z zerowka beda zarowno nie do przyjecia. Nikotyna nie ma zadnego wplywu na odczuwanie smakow - ma jedynie wplyw na odbior lepszej lub gorszej iluzji "palenia papierosa".
Te iluzje moze wspierac cokolwiek, co troche piecze w jezyk:
dzizas napisał(a):
Witam. Do wzmocnienia "kopa" polecam aromat SHISHA CHILI & HOT SPICE:
http://www.inawera.com/shisha-chili-hot-spice-aromat-spozywczy-10-ml-p-1279.html
Ja wcześniej przygotowuję mieszankę z tego aromatu w 2% stężeniu (około 12kr na 10ml) a potem taką mieszankę (dobrze wymiąchaną) dodaję w ilości 3-4 kropli na 10ml liquidu.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2017, o 15:26 
Offline

Dołączył(a): 12 wrz 2017, o 14:45
Posty: 4
Dziękuję wszystkim za porady i uwagi. Zacznę od przejścia z 6mg na 3mg i zobaczymy jak to będzie dalej.

*bye* *bye* *bye*


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL