FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 00:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Riccardo napisał(a):
Bardziej mnie interesuje odpowiedź na pytanie o zawartość acetoliny w aromatach *inawera*
Pytania te, lub podobne przetoczyly sie przez forum juz kika miesiecy temu, sam pytalem (moze nieprecyzyjnie) o aromaty maslane, ciasteczkowe, orzeszkowe ...odpowiedzi byly uspokajajace o ile dobrze pamietam.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2010, o 22:19
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Szukając googlami, hasło acetoina i Inawera wyszukało tylko w tym wątku, stąd pytanie :)

BTW konsultowałem te oringi z Mirkiem - napisał, że lepsze silikonowe niż 70nbr, z tym, że wpływ jest minimalny. Cyt.: więcej się nawdychasz z jednego autobusu w stolicy w jeden dzień niż przez 20 lat z oringów.

_________________
Pozdrawiam
Riccardo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Jesli dobrze pamietam pytalem o ewentualna szkodliwosc AP powolujac sie na ten sam artykul SCh. Nazwy produktow chemicznych sa mi nieco oddalone, wiec nie zawsze pytam o to o co trzeba pytac :lol:

A oringi uszczelniajace szklo potrafia spuchnac (nie powoluje sie na zadne badania naukowe, bo sam zbadalem ;) ) - natomiast ani jeden baniak plastikowy nie doznal u mnie najmniejszego uszczerbku - wniosek: wapowac spokojnie w plastikach (lub delektowac sie bogactwem pyrexu) - ale nie wapowac shits liquidow!

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2010, o 22:19
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
macbulwa napisał(a):
A oringi uszczelniajace szklo potrafia spuchnac (nie powoluje sie na zadne badania naukowe, bo sam zbadalem ;) ) - natomiast ani jeden baniak plastikowy nie doznal u mnie najmniejszego uszczerbku - wniosek: wapowac spokojnie w plastikach (lub delektowac sie bogactwem pyrexu) - ale nie wapowac shits liquidow!

Mi nic nie spuchło :lol:

Problem w tym, że niektóre tworzywa mogą wydzielać jakieś syfy w kontakcie z lq., jak np BPA z poliwęglanów, czy coś tam z PMMA. Chemikiem nie jestem, trzeba by dopytać :) Szkło nie reaguje, stąd moje stwierdzenie.

Natomiast acetoina, jak czytałeś w artykule, jest szkodliwa wziewnie. Dobrze by było więc wiedzieć, których aromatów unikać.

_________________
Pozdrawiam
Riccardo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Przylaczam sie wiec do pytan z ciekawoscia :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL