FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2015, o 23:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Mareckimt napisał(a):
Ale po cholerę akcyza?! I bez niej będzie sporo drożej.


Marku czy ty wiesz coś czego ja nie wiem? Jeżeli nie będzie akcyzy/koncesji to jakie czynniki mają zdecydować o podwyżce cen?

Mareckimt napisał(a):
Jednak decyzje już podjęte .... :!: :!: :!:


Marku czy ty wiesz coś czego ja nie wiem?

Zgadzam się z Tobą. Wyższość e-palenia nad tradycyjnym jest bezsprzeczna. Jednakże decyzje rządu francuskiego obniżające zawartość nikotyny do 20 mg/ml, skrupulatne - wyrywkowe badania składu płynów (naszych też) mogą lub już wpływają jedynie na bezpieczeństwo wapujących.
Czy wpłynęło to na zmniejszenie liczby waperów we Francji? Chyba nie. Na ostatnich targach w Paryżu, które to ze względu na zamachy we Francji były mało odwiedzane, nasi dowiedzieli się że na targach e-papsianych we wrześniu 2014 roku było ponad 70.000 zwiedzających. Mam nadzieje że znacie sklep AROMES-ECIG INAWERA FRANCE. Nie płyną od nich rozpaczliwe teksty.
Rozumię że poziom życia, zarobki we Francji są nieporównywalne do polskich realiów, ale też i ceny płynów są sporo wyższe.
Dziwi mnie oznakowanie e-liquidów we Francji. U naszych lubelskich inspektorów to oznakowanie by zostało uznane za wprowadzające klientów w błąd i niezgodne z obowiązującym w całej Unii rozporządzeniem. Tak została potraktowana "BAYCA" z "piktogramem +18", co spowodowało wycofanie całej kategorii e-liquidów ze sprzedaży do czasu kiedy to poprawnie oznakowane zostały zapakowane w blistry.
Do mnie docierają sprzeczne informacje z tzw. dobrze poinformowanych źródeł. I dlatego ja poczekam z komentowaniem i reakcją na przepisy które będą już miały obowiązywać.
Niedawno temat e-papierosów został unormowany na Litwie. Większych zmian we współpracy z Litwinami nie zauważyliśmy.
Ograniczają się do ograniczenia zawartości nikotyny do 18 mg/ml. i częściej proszą o papiery.

Brak podatku na płyny z nikotyną bardzo by mnie zdziwił i oczywiście ucieszył.
Pomimo niepewności my już robimy kroki w kierunku ewentualnej akcyzy. Wykorzystamy doświadczenie jakie mamy z podatkiem akcyzowym i jak najszybciej będziemy postępować tak jak by miała obowiązywać lada dzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2015, o 04:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
inawera napisał(a):
Niestety koledzy ale w tej sprawie stoimy po przeciwnej stronie.


A jednak... ;) :lol:

inawera napisał(a):
W chcecie tanio, ja chcę bezpiecznie.
Wy chcecie tanio i bezpiecznie, a ja chcę wiedzieć jak to zrobić.
Wy na ewentualne podatki patrzycie jak na niepotrzebne zło. Ja patrzę na nich jak na szeroką otwartą furtkę. Pozwolenie na robienie tego co dzisiaj robię.


Obawy które (być może i oby nieco na wyrost) rodzą się w mojej głowie nie dotyczą wprowadzenia przepisów/regulacji,
które 'ucywilizują' rynek e-p i z którymi chyba wszyscy się zgadzamy, lecz sprawy 'haraczu' dla fiskusa.
Wątpię, by jakakolwiek forma opodatkowania produktu miała wpływ na jego jakość/'bezpieczeństwo' konsumenta
(tak samo jak twierdzenie władz skarbowych, iż opłacenie podatku za podejmowanych wczasowiczów
zwiększy komfort ich pobytu na kwaterze *facepalm* ), a jest ryzyko reakcji odwrotnej.
Nie każdy działa wg tak wysokich standardów jak *inawera* i może dojść do zwyczajowej sytuacji,
gdy koszty są rekompensowane spadkiem szeroko rozumianej jakości produktów.
Dochodzi do tego wspomniany wcześniej problem 'szukania tańszej alternatywy' wśród produktów
'pozaakcyzowych', a więc często niewiadomego pochodzenia i jakości.

Jedyny pozytyw to rzekomo mniejsze zło: kupienie sobie spokoju na jakiś czas - dla działalności firm (producentów,sprzedawców)
i klientów, którzy będą mieć legalny dostęp do towaru.
Ale jak długo, na jakich warunkach i jakim kosztem?
Dlatego nie jestem za łatwym oddawaniem pola, bo ciągle jest aktualne powiedzenie o palcu i całej dłoni...
Kolejna obawa, czy firmy okażą solidarność z konsumentami i wezmą część obciążeń na 'swoją klatę'?

"Konflikt interesów" jest niejako na stałe wpisany w relacje producent/sprzedawca - klient.
'Masa kliencka', która "płaci i wymaga" jest zainteresowana problemami techniczno-prawnymi producenta tak samo,
jak tenże - w jaki sposób owa klientela zorganizuje sobie fundusze na zakup jego produktów.




inawera napisał(a):
Niedawno temat e-papierosów został unormowany na Litwie. Większych zmian we współpracy z Litwinami nie zauważyliśmy.
Ograniczają się do ograniczenia zawartości nikotyny do 18 mg/ml. i częściej proszą o papiery.


To że Wy nie odczuliście - to jasne, bo wasze ceny pozostały bez zmian.
Ciekawe w jaki sposób został unormowany ich rynek - czy weszło coś poza nieletnimi, mocą i pojemnością flachy?
Coś słyszałem, że ma być wprowadzony zakaz sprzedaży wysyłkowej?

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lip 2015, o 09:38 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Projekt zmiany Ustawy

Będzie wesoło.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2015, o 20:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
ardbeg napisał(a):
Projekt zmiany Ustawy

Będzie wesoło.


Czytamy, analizujemy aczkolwiek zrozumieć ten język jest trudno.
Zobaczymy co powiedzą biegli w piśmie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2015, o 20:35 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
To daj znać jak przeanalizowali.

Na razie to brak handlu przez internet, zakaz sprzedaży transgranicznej (ale czy mogę kupić?).
No i to co w dyrektywie.

Wkurza zrównanie e- z analogami ...

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2015, o 04:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2015, o 19:24
Posty: 55
Lokalizacja: Mazowsze-Radom
Polska to taki dziwny kraj,a ludzie którzy wymyślili tą ustawę nie mają bladego pojęcia co to e-papierosy.Nie chcę ich obrażać bo mogę iść do pierdla *facepalm* ale może ta metoda pomoże im w logicznym myśleniu *młot*

_________________
Zasilanie vamo7 ,Stingray x
Parowniki kayfun 4,Iclear 30,Dripper Ehpro,Subtank mini


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2015, o 09:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
garet2142 napisał(a):
Polska to taki dziwny kraj,a ludzie którzy wymyślili tą ustawę nie mają bladego pojęcia co to e-papierosy.Nie chcę ich obrażać bo mogę iść do pierdla *facepalm* ale może ta metoda pomoże im w logicznym myśleniu *młot*



Ci co współtworzyli ten projekt mają duże pojęcie o e-papierosach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2015, o 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
inawera napisał(a):
garet2142 napisał(a):
Polska to taki dziwny kraj,a ludzie którzy wymyślili tą ustawę nie mają bladego pojęcia co to e-papierosy.Nie chcę ich obrażać bo mogę iść do pierdla *facepalm* ale może ta metoda pomoże im w logicznym myśleniu *młot*



Ci co współtworzyli ten projekt mają duże pojęcie o e-papierosach.


I pewnikiem wykazali się niebywałym zaangażowaniem w pomoc przy redagowaniu paragrafów związanych
ze sprzedażą na odległość, okresem wprowadzania nowych produktów, czy rozmiarami pojemników i sprzętu... :evil:

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2015, o 11:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Odkad zaczalem wapowac obrzydzaja mi wapowanie ciagle strachy na lachy na forach. Ustawy, glosowania, petycje, zagrozenia, nieaktywni aktywisci, zbierania podpisow.
A ja powiem prosto i nieladnie: mnie toto loto!
Jesli przepisy uniemozliwa wapowanie, to tym lepiej, bo pozbede sie tego "zastepczego, na krotko" nalogu, ktory stal sie juz ufortyfikowana codziennoscia. Nie bede szukal skladnikow na czarnym rynku. Nie bede moczyl rak w obrzydliwie lepkich plynach, nie bede ladowal durnych baterii.
W zasadzie duzo prosciej wrocic do palenia papierosow? No i kto wie czy nie wroce. Papierosy byly mi przyjaciolmi przez kilkadziesiat lat - strach sie bac. Przyspiesza postepy choroby? Niewazne, umiera sie tylko raz i lepiej umrzec chorym, bo umieranie w dobrym zdrowiu jest debilne.
Pamietajmy, ze przeciez bez wapowania mozna zyc (choc moze juz trudno w to uwierzyc).
Obrazek

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2015, o 09:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
elPetto napisał(a):
inawera napisał(a):
garet2142 napisał(a):
Polska to taki dziwny kraj,a ludzie którzy wymyślili tą ustawę nie mają bladego pojęcia co to e-papierosy.Nie chcę ich obrażać bo mogę iść do pierdla *facepalm* ale może ta metoda pomoże im w logicznym myśleniu *młot*



Ci co współtworzyli ten projekt mają duże pojęcie o e-papierosach.


I pewnikiem wykazali się niebywałym zaangażowaniem w pomoc przy redagowaniu paragrafów związanych
ze sprzedażą na odległość, okresem wprowadzania nowych produktów, czy rozmiarami pojemników i sprzętu... :evil:



Czy sprzedaż na odległość to to samo co zakup na odległość?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL