FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 kwi 2024, o 00:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 8%  8%  [ 2 ]
3 13%  13%  [ 3 ]
4 17%  17%  [ 4 ]
5 8%  8%  [ 2 ]
6 8%  8%  [ 2 ]
7 8%  8%  [ 2 ]
8 21%  21%  [ 5 ]
9 4%  4%  [ 1 ]
10 8%  8%  [ 2 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2013, o 14:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tutaj proszę wpisywać opinie na temat aromatu "CHILI".
Proszę także o przyznawanie oceny w skali od 1 do 10 w załączonej ankiecie.

Please write here the opinions concerning „CHILI” flavour.
Please rate it in the scale from 1 to 10 in the attached survey.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2013, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2013, o 21:14
Posty: 85
Aromaty mieszałem (30.11) zgodnie ze wskazówkami pana Irka czyli 6,8,10,12,14 kropel na 5ml bazy.
Sam smak aromatu mogę porównać do nie nachalnej ostrej papryki a raczej do sosów z mala zawartością kapsaicyny :) zapach natomiast nie jest natretny
najbardziej smakowała mi próbka numer 5 także 8/10 od fana ostrych potraw :D

I was mixing (30.11) the flavors according to Mr. Irek’s instructions ie. 6, 8, 10, 12, 14 drops on 5 ml of a base.
I can compare the taste itself to the not pushy, strong pepper and rather to the sauces with a little amount of capsaicyn, neverthless the smell is not intrusive.
I liked the most the sample number 5 so 8/10 from strong spices advocate.

_________________
Boże kopnij w płuco albo teleportuj ! :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2013, o 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Aromat o smaku Sosu Tabasco odwzorowany w 100%.
Obrazek
Z tym że nie poczujemy tu żadnej pikanterii. Osobiście uważam że do samodzielnego wapowania się nie nadaje. W mieszankach może być ciekawym składnikiem. Mi najbardziej podeszła mieszanka 8kr/10ml

Za odwzorowanie smaku Ocena 8/10

The flavour of Sauce Tabasco taste mapped in 100%.
Execpt for that we won’t feel any spices here. Personally, I think it’s not suitable for an independent vaping. It can be an interesting component in the mixes. I liked the most the sample 8 drops/10 ml.

For maping the taste grade 8/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2013, o 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
CHILI.

Odzwierciedlenie Tabasco ale bez zbytniej pikanterii. Słabszy od Hot Spicy & Chili, bo można było wypróbować bez zgrzytu wszystkie próbki ;) Miałem trochę kłopotu, ponieważ w pierwszej próbce (4kr.) czułem szczypanie w nosie a w następnych już nie (pewnie nos się przyzwyczaił). Na co dzień niekoniecznie się nadaje ale do mieszania z innymi aromatami w celu wyostrzenia smaku jak najbardziej. Ciekaw jestem tego połączenia Chili & Lime :) Najlepsza próbka to 6-8kr/10ml.
Moja ocena 7/10

Test odbył się na bazie VPG w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 29.11.2013r. (>10 dni)
Sprzęt:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,6-1,8Ω na napięciu 3,5-3,6v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDC lub EVOD BCC 1,8Ω na napięciu 3,6v

CHILI

Reflected tabasco but without too much spice. Weaker than Hot Spicy & Chili as one can easily try all the samples. I had some problems because I was feeling pinching in the nose in the first sample but in the following not any more (perhpas my nose got accustomed to it). It’s rather not suitable to all day vaping but to mix with others flavours the most of it. I’m curious the combination Chili & Lime. The best sample is 6-8 drops/10 ml.
My grade 7/10


Test was conducted on VPG base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. The samples were mixed on 29.11.2013. (>10 days)
Equipment:
- initial selection of the best sample: RDA atomizer 1,6 ohm on the voltage 3,5v.
- for longer vaping: CE5 BDC 1,8 ohm on the voltage 3,6v.

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2013, o 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2013, o 00:02
Posty: 71
Testowany aromat: Chili
Data mieszania 29.11.2013
Ilosc probek: 5 (4,6,8,10,12 kr/10ml)

Aromat przyjemny w smaku. Odzwierciedla smak sosu tabasco lub jak to powiedzial znajomy chipsow o smaku chili i limonki. W moim odczuciu moglbym przy nim zostac na dluzej. ZERO chemii zdnych obcych smakow w tle. Jedyne tylko czego sie balem to to ze aromat jest tak strasznie gesty i ze sie nie rozmiesza z baza jednak sie mylilem i wszystko zakonczylo sie ok. Probka z 6 kroplami dla mnie jest idealna reszta ciut za mocne. Ocena 8/10

Tested flavour: Chili
Date of mixing: 29.11.2013
Number of samples: 5 (4,6,8,10,12 drops/10 ml)

A flavour nice in taste. It reflects the taste of tabasco sauce or how said my mate chips of chili and lime taste. In my opinion I could stick to it for a longer time. ZERO of chemistry, none strange tastes in the background. What I was afraid was that the flavour is very thick and it won’t dilute with a base. However, I was wrong and it all ended up ok. The sample with 6 drops is perfect for me, the rest a bit too strong. Grade 8/10

_________________
Życie jest zbyt krótkie aby palić analogi...

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2013, o 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Czuć papryczkę, ale nie jest zbyt ostra, jedynie delikatnie poszczypuje ;) Spokojnie da się wapować nawet próbkę z 12 kroplami aromatu o ile ktoś lubi ten smak. Jest tu i minimalna nutka słodyczy i goryczki charakterystycznej dla chilli. Dla mnie jako przerywnik od czasu do czasu.
Ocena 7/10 pkt.

One can feel a pepper but it’s not too hot, only delicately pinching. One can easily vape even the sample with 12 drops of a flavour if someone likes this flavour. There is a minimal note of sweetness and bitterness charateristic for chili. For me as abreak from time to time.
Grade 7/10 points.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2013, o 22:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
Tak jak z HOT & SPICY FLAVOUR Smak tabasco, wyczuwalny już od najmniejszego stężenia, w kilku próbkach nastąpiło jakby rozdzielenie aromatu od bazy (nie wiem czy tak powinno być, czy coś się wytrąciło z mieszanki) do samodzielnego wapowania raczej się nie nadaje, raczej jako dodatek do innych.

As with HOT & SPICY FLAVOUR a taste of tabasco felt already with the lowest concentration. In some samples a separation of a flavour from the base happened (I don’t know if this should be so or something precipitated from the mix). It can’t be used independently, rather as an addition to the others.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2013, o 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Testowany aromat: CHILI
Data mieszania: 29.11.2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: sosem Chili
Woń chmurki: otwartej paczki chipsów paprykowych, trudna dla otoczenia
Sprzęt do testu próbek: RDA SMOK 2,0Ώ/4,0V Evic. Grzałka microcoil + wata
Baza i moc: VG+VPG+
Kategoria: przyprawa kuchenna
Ocena/opis: Opis ma dotyczyć moich odczuć więc proszę się nie obrażać. Jako gotowy płyn jest dla mnie trudny do przyjęcia. Aromat chilowo-chipsowy jest wszechobecny. Tu nie może być mowy o słabości aromatu a raczej o tolerowaniu takiego smaku lub nie. Według mojej opinii do jedzenia może być, do chmurzenia chyba nie. Dla mnie przy testach, próbka z 6 kroplami była już aż nadto wyraźna. Nie umiem też znaleźć zastosowania dla tego smaku. Traktuję więc to wydarzenie jako ciekawe doświadczenie.
Najlepsza próbka: 6 kropli
Uwagi: wg mnie nie nadaje się do samodzielnego chmurzenia.
Punkty:5/10
Pozdrawiam


Tested flavour: CHILI
Date of mixing: 29.11.2013.
Prepared concentrations of the flavour: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of the flavour from a bottle: chili sauce
Cloud’s odour: open pepper chips packet, hard for the environemt
Equipment for testing samples: RDA SMOK 1,8Ώ/3,8V Evic. Microcoil heater + cotton
Base and power: VG+VPG+
Category: kitchen’s spice
Grade/description: The description should contain my feelings so please don’t take offence. As a ready liquid is hard to accept for me. The chili-chips flavour is omnipresent. Here there can’t be weakness of a flavour and rather of tolerance of such a flavour or not. In my opinion it’s suitable to eat not to vape. For me while testing already the sample with 6 drops was too far distinct. I can’t find the usage of this flavour. For me it’s only an interesting experience.
The best sample: 6 drops
Remarks: for me it’s not suitable for the independent vape.
Points: 5/10
Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2013, o 21:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Zacznę od tego że aromat nie tak łatwo połączył się z baza na poczatku sie rozwarstwiał W ustach smak chili,tylko ta słodycz towarzysząca mnie nie przekonała.Lubie rzeczy pikatne pod warunkiem że sa słone nie słodkie.Jako dodatek do innych mieszanek i owszem jako aromat solo jak dla mnie nie do przyjęcia.
Moja ocena:6 za odzwierciedlenie chili ,a tylko 6 za ten słodki mulący posmak.

Data zmieszania:29.11.2013
Baza:VPG
Parowniki : Jak w opisie 1,8-2,1 Ohma
Zasilanie: Vomo V2 SS Napięcie 3,5w- 4w

Pozdrawiam ;)

I’ll begin that the flavour not easily put together with a base, at first it was stratyfing. In the mouth the taste of chili, only the sweetness acccompanying didn’t convince me. I like hot things on condition they are spicy not sweet. As an addition to others mixes is ok as an independent flavour is unacceptable.
My grade: 6 for chili reflection, and only 6 for this sweet, bland after taste.

Date of mixing: 29.11.2013
Base: VPG
Evapourers: as in the description 1,8-2,1 ohm
Power: Vomo V2 SS Voltage 3,5w-4w

Regards

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2013, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Wszystkie mieszanki testuję na ET, RDA i wersji długodhttp://www.forum.inawera.com/posting.php?mode=reply&f=99&t=2962ystansowej AGA-S i RSST. Mieszanki przygotowane na bazie VPG. Leżakowanie min. 14 dni.

CHILI
Jako że używam tabasco na co dzień, ten aromat nie był dla mnie zbyt ostry. Nie tak ostry jak hot&spicy chili. Nic nowego nie napiszę ale rzeczywiście, czuję jakbym dodał klasycznego tabasco do bazy:) idealne odwzorowanie smaku. Stężenie 10kr/10ml optymalne. Do wapowania w pojedynkę się nie nadaje, chyba że zrobimy aromat o smaku jakiegoś sosu lub pieczonego kurczaka:) Ocena 8,5/10 za odwzorowanie smaku.

I test all the mixes on ET, RDA in the long distance version posting.php?mode=reply&f=99&t=2962 AGA-S and RSST. The mixes prepared on VPG base. Steeping minimum 14 days.

CHILI
As I use tabasco everyday so this flavour wasn’t too spicy for me. Not so spicy as hot&spicy chili. I won’t write anything new but in fact I feel as I would add classical tabasco to the base – perfect reflection of the taste. Concentration 10 drops/10 ml optimal. It can’t be used to an independent vaping unless we make a flavour of some sauce’s taste or roasted chicken. Grade 8,5/10 for the reflection of the taste.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL