FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 17:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 8%  8%  [ 2 ]
3 13%  13%  [ 3 ]
4 17%  17%  [ 4 ]
5 8%  8%  [ 2 ]
6 8%  8%  [ 2 ]
7 8%  8%  [ 2 ]
8 21%  21%  [ 5 ]
9 4%  4%  [ 1 ]
10 8%  8%  [ 2 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2013, o 14:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 paź 2013, o 20:57
Posty: 295
Lokalizacja: Česká republika, Kolín
Zapach: koloru łososiowego, gruby, bardzo gęste, trudne do kapania, autentyczne zapach chilli. Aby przetestować mieszane w proporcji 5, 8, 10 kP do 10 ml.
Niedobrze mi liqiud miesza się. Liqud po zmieszaniu pikantny smak chilli.Najlepszy stosunek 8 kP do 10 ml.Zapach w pokoju: ostry. Hit na - kopanie.
W ciekawych specjalności, ale palenie nie jest. Moje oceny 3/10.
Na degustacji używam BT 801 rozpylacz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2013, o 13:05 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2013, o 19:39
Posty: 40
Dość długo czekałem by spróbować tego aromatu. Trochę się bałem że rozpuści mi baniaczek w parowniku. Zapach cudowny jak papryczka prosto z krzaka z mojego balkonu hehe przy 0mg kopie jak 18mg. Aromat trudno się miesza, strasznie się rozwarstwia zostałem przy 5kr/10ml więcej mi nie trzeba. Ten aromat robi furorę u mnie w robocie. Ocena 6/10 za mieszanie 10/10 za smak i brutalny kop. Testowany na rsst z pigułą.

I was waiting quite a long time to try this flavour. I was afraid that it will melt my barrel in the evapourer. A wonderful smell like a pepper from a bush of my balcony hehe. With 0 mg hits likewise 18 mg. The flavour is hard to mix, it’s stratyfing terribly, I stick with 5 drops/10 ml and there’s no more needed. This flavour is very successful in my work. Grade 6/10 for the mixing and 10/10 for the taste and a brutal hit.
Tested on rsst with a pill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2013, o 23:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2013, o 08:47
Posty: 140
Lokalizacja: Czechy
Taste and scent of grinded chili, but without being spicy. This aroma is not one of my favorite. It did not change with aging. However, it will be suitable as an addition for some tobacco flavors.
My personal ideal concentration 5 drops per 10ml.
Rating 4/10

Tested 5, 10, 15 drops per 10ml of base. The base used VPG Power smoke.
Tested on Vision Eternity and IGO-L.


Smak i zapach zmielonego chili, ale bez ostrości. Ten aromat nie należy do moich ulubionych. Nie zmienia się z czasem. Jednakże będzie odpowiedni jako dodatek do aromatów tytoniowych.
Moje idealne stężenie 5 kropel na 10 ml.
Ocena 4/10

Testowane 5, 10, 15 kropli na 10 ml bazie. Użyta baza VPG Power Smoke.
Testowane na Vision Eternity i IGO-L.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2013, o 19:19 
Offline

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 20:36
Posty: 14
Bardzo spodobało mi się chili może dlatego że lubię pikantna kuchnie i aromat chili w powietrzy bardzo udany aromat pikantny i z zarazem słodkim posmakiem tak jak chili najlepsze stężenie to 9kropli na 10ml jest tak samo dobry sam jak i jako dodatek

I liked very much chili maybe because I like spicy cuisine and chili flavour in the air. A very successful flavour, hot and at the same time with a sweet after taste like chili. The best concentration is 9 drops on 10 ml. Is equally good itself and as an addition.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2013, o 12:11 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Aromat: CHILI
Stężenia: 4-6-8-10-12 kropli w 10 ml bazy
Baza: VPG
Czas dojrzewania: powyżej 14 dni
Atomizer: Trident, grzałka 2,1 Ohm (microcoil), knot bawełna
Zasilanie: PV 4,5 V (ok. 10 W)

Zapach z buteleczki: cieżki
Smak: pikantna papryka, intensywny
Najlepsze stężenie: 4 krp/ 10 ml
Ocena: 4/10
Uwagi: tylko do mieszanek, w śladowych ilościach

Flavour: CHILII
Concentrations: 4-6-8-10-12 drops in 10 ml of a base (additionaly 15-20-25 drops/10 ml).
Base: VPG
Time of steeping: above of 14 days.
Atomizer: trident, heater 2,1 ohm (microcoil), wick cotton
Power: PV 4,5V (around 10 W).

Smell from a bottle: heavy
Taste: hot pepper, intensive
The best concentration: 4 drops/10 ml.
Grade: 4/10
Remarks: Only for mixing, in very small quantities.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2013, o 21:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 01:05
Posty: 175
Hmm, zapach aromatu odstraszał testera. Po próbowaniu mogę stwierdzić, że to chili pływa w rosole z kostki - takie mam wrażenie.
Najlepsza próbka jak zwykle nr 4.
3/10

Test odbył się na bazie VPG+ w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 01.12.2013r.
Testowane na Igo-L - microcoil + wata

Hmm, the smell of the flavour terrified the tester. Having tried I must affirm that this chili is floationg in chicken soup with cubes – I have such an impression. The best sample as usual number 4.
3/10

Test was conducted on a VPG+ base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. The samples were mixed on 01.12.2013.
Tested on Igo-L – microcoil + cotton


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, o 00:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:30
Posty: 323
AROMAT CHILI / CHILI FLAVOUR
Stężenie : 8kr/10ml.
Sprzęt : Mankos_22 + GbB22

Łagodniejsza odmiana HOT & SPICY CHILI .Bardziej słodka , stonowana. I to by było na tyle. Ciężko mi się takie coś pali.
Ocena 6/10

CHILI FLAVOUR
Concentration: 8 drops/10 ml.
Equipment: Mankos_22 + GbB22

The mildest version of HOT & SPICY CHILI. More sweet, balanced. And that’s it. It’s hard to smoke something like this.
Grade 6/10

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, o 04:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.




CHILLI i HOT&SPICY CHILLI

(ze względu na podobieństwo i okoliczności testowania - pozwolę sobie sparować opinie na temat tych bliźniaczych smaków)

Ten aromat (jak i 'siostrzany' Hot&Spicy Chilli) to taki 'waperski odjazd i szaleństwo' ;)
Już zobaczywszy 'rudy' kolor w butelce - ogarnęła mnie lekka trwoga!
No, ale jak się okazało - 'nie taki diabeł straszny...' i chmurę tej mieszanki dało się przełknąć.
Pierwsze skojarzenie smakowe - chipsy paprykowe (Hot&Spicy - sos paprykowy), a skoro tak - w te pędy pobiegłem do piwniczki po butelkę piwka! I to działa! Bursztynowy napój doskonale współgra i łagodzi ostrość/posmak na języku i podniebieniu.

Po puszczeniu paru chmurek 'Spice Girls' (Hot&Spicy) - z wybałuszonymi oczami (bo zatkao kakao - Jeeezu, ale KOP w przełyk! :shock: ) - pobiegłem do kuchni zgrilować kiełbache w mikrofali...i tak wspomagany przeszedłem dalszą część testów mieszanek wykonanych na tych aromatach.

Dawkowanie aromatów - w zupełności skuteczne na moje kubki smakowe to:

Chilli: 2-4gtt/5ml
Hot&Spicy Chilli: 2-3gtt/5ml

(z wrodzonej przezorności - nie 'zaryzykowałem' rozrabiania pełnych buteleczek :mrgreen: )

Odwzorowanie smaków wierne, a moja ocena obydwu aromatów 9/10 wynika z faktu, iż nie sądzę abym został wielkim ich fanem w sensie częstego używania (być może jako pikantny dodatek do innych mieszanek?), choć kto wie jak będzie podczas sezonu grillowego, czy zakrapianych 'pyfkiem' meczyków siatkarskich... :D ?

Method of conducting the tests:

- diluted the sample 5 ml (a „pilot”) with dosing of the flavour estimated mailny on the basis of intensity through „test olfactory”.
Initial try with a „drip” method (direct pouring the heater)
- retried the next day (generally/additionally with a poured evapourer) and then making an optimal pilot sample (addition to 10 ml), which becomes a „bottle for the impatients”- ie. to daily tasting and observation of the behaviour of the mix during a „period of steeping”.
- mixing the „neighbours” ie. a couple of samples (on one or two/three types of bases) on the dosage of the flavour of 2-5 drops less and more in the comparison to the „pilot” designed to the taste tries after at least 10 days of „steeping” (additionaly power of mixing by shaken of the bottles every 2-3 days*** or at any other moment when there is nothing to do with hands or it’s nervous while watching sport competitions).
- I was conducting tries of tasting on popular (produced in the last 3 years) evapourers string (lower and upper heaters) and cotton cartomizers. To „drip” method I use especially designed cartomizers with a wick string and atomizers „510” and „tanks”.

CHILI and HOT & SPICY CHILI

(because of the similarity and the circumstances of testing – I let myself to post the opinions concerning two twin tastes together)
This flavour (as well as sisterly Hot&Spicy Chili) is such a vaper’s blast and craziness.
Having noticed a red colour in the bottle I was petrified! Well as it turned out it’s not so terrifiying… and I could swallow the cloud. The first taste’s association – pepper chips (Hot&Spicy – pepper sauce) and if so I quickly ran to the cellar for a bottle of beer! And it works! Amber beverage perfectly matches and milds the sharpness/after taste on the tongue and palate.
Having puffed a couple of clouds „Spice Girls” (Hot&Spicy) with my eyes wide open(Jesus what a hit in the throat!) – I ran to the kitchen to grill a sausage in the microwave… and with a help I ran over the following part of the test of the mixes prepared on those flavours.
Dosage of the flavours- quite efficient for my taste buds is:
Chili: 2-4 drops/5 ml
Hot&Spicy Chili: 2-3 drops/5 ml
(Of the innate prudence I didn’t risk to mix the whole bottles).

Reflection of the tastes is faithful and my grade of both flavours 9/10 is caused by the fact that I don’t think I could be a great advocate of them. I mean I couldn’t use them often (maybe as ahot addition to others mixes) however, who knows how it will be during the grill season or boozed by pollen volleyball matches…?

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, o 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:53
Posty: 261
Lokalizacja: Łuków
Podobnie jak hot&spicy nie podszedl mi do gustu jest troche delikatniejszy ale w smaku podobne

I didn’t like it like hot&spicy, it’s a bit more delicate but similar in taste.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, o 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Mieszane 3.12.1013, próbki 6,8,10kr/10ml, testowane na evod bcc 1,6ohm 4,1-3,8v, vpg
Zapach typowy, jak dla sosu z ostrej papryki. Zarówno ten z buteleczki jak i z wydychanej chmury. Lubię ostre potrawy i sosy. Z tym, że lubię je konsumować, nie koniecznie palić. Smak sporządzonych próbek ostry, z wyczuwalnym drapaniem w gardło, jak dla mnie za mocno gryzący, nie za bardzo nadający się do wapowania solo, choć eksperymentatorzy mogą pokusić się o ciekawe duety z tym aromatem.
Najbardziej odpowiednia próbka 6kr/10ml.
4/10

Mixed on 3.12.2013 the samples 6, 8, 10 drops/10 ml, tested on evod bcc 1,6 ohm 4, 1-3, 8v, vpg.
Typical smell as for the hot pepper sauce. Equally this one from a bottle likewise from a exhaling cloud. I like hot dishes and sauces. However, I like to consume them not to smoke. The taste of the prepared samples is hot with a well felt scorching in the throat. For me too much biting, not suitable to vape solo however, the experimentists could make interesting duets with this flavour.
The best sample 6 drops/10 ml.
4/10

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], cyneknimrko


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL