FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 27 kwi 2024, o 21:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 7%  7%  [ 2 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 3%  3%  [ 1 ]
5 3%  3%  [ 1 ]
6 17%  17%  [ 5 ]
7 17%  17%  [ 5 ]
8 17%  17%  [ 5 ]
9 17%  17%  [ 5 ]
10 14%  14%  [ 4 ]
Liczba głosów : 28
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 gru 2013, o 13:50 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2013, o 19:39
Posty: 40
Gdyby nie tak duża ilość goździków to przyprawy korzenne i ten smak zimy przebijałyby się na pierwszą nutę jak dla mnie aromat wyśmienity ale nie można przesadzić przy 15kr/10ml czuje się tylko goździki ja je lubię ale to nie to. Najlepsze stężenie to 8kr/10ml w tedy czuć święta pełną gębą i w otoczeniu. Fajny aromat ale myślę że nie do dłuższego puffania to nie to. Taka mieszanka mi pasuje, mojej rodzinie też jak dla będzie to taki zimowy smaczek do fotela i TV w mroźny wieczór. ocena 8/10

If it wasn’t for such an amount of cloves so the spices and this winter taste would be on the foreground. For me a perfect flavour but one shouldn’t overreach oneself, with 15 drops/10 ml I can feel only the cloves, I like them but it’s not it. The best concentration is 8 drops/10 ml then one can feel the Christmas full fledged and in the environment. A nice flavour but I don’t think it will be suitable for a longer puffing. I like such a mix, my familly too so it will be such a winter taste to the chair and TV in a frosty evening. Grade 8/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2013, o 12:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:30
Posty: 323
AROMAT PUNCH / AROMAT PUNCH
Stężenie : 8kr/10ml.
Sprzęt : Mankos_22 + GbB22

W czasowniku z języka angielskiego PUNCH to uderzenie pięścią. Tak też się poczułem jak spróbowałem wyżej wymienionego aromatu. Ilość przypraw w nim zawarta jest wręcz miażdżąca. Trudno jest tu czegokolwiek się doliczyć i sensownie rozgraniczyć te przyprawy. Jednym słowem przyprawowy misz-masz , w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Moja ocena 7/10

PUNCH FLAVOUR
Concentration: 8 drops/10 ml.
Equipment: Mankos_22 + GbB22

The English verb to PUNCH is a fist hit. So I was felt having tried this flavour. The amount of spices in it is overwhelming. It’s difficult to count them all and sensibly demarcated. In a nutshell a seasoned mix in a positive sense of the word. My grade 7/10.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2013, o 11:54 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Aromat: PUNCH
Stężenia: 4-6-8-10-12 kropli w 10 ml bazy
Baza: VPG
Czas dojrzewania: powyżej 14 dni
Atomizer: Trident, grzałka 2,1 Ohm (microcoil), knot bawełna
Zasilanie: PV 4,5 V (ok. 10 W)

Zapach z buteleczki: ziołowy
Smak: głównie ziołowy, trochę cytrusów. Ponczu jako takiego nie robiłem i nie piłem, trudno mi porównać z czymkolwiek.
Najlepsze stężenie: 10 krp/10ml
Ocena: 4/10
Uwagi: Paskudne to to nie jest, ale jeżeli tak smakuje poncz, to spasuję.

Flavour: PUNCH
Concentrations: 4-6-8-10-12 drops in 10 ml of a base (additionaly 15-20-25 drops/10 ml).
Base: VPG
Time of steeping: above of 14 days.
Atomizer: trident, heater 2,1 ohm (microcoil), wick cotton
Power: PV 4,5V (around 10 W).

Smell from a bottle: herbal
Taste: mainly herbal, a bit of citruses. I didn’t make and try punch so it’s difficult for me to compare it with something.
The best concentration: 10 drops/10 ml.
Grade: 4/10
Remarks: It’s not disgusting but if punch tastes like that I will pass.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2013, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 01:05
Posty: 175
Punch. Zapach nie wiele mówiący, może dlatego że wąchany jako jeden z ostatnich.
W smaku bardzo fajny, troszkę kompotowy?... goździki, cynamon...
Najlepsze stężenie 12 kropel.
7/10

Test odbył się na bazie VPG+ w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 01.12.2013r.
Testowane na X.Jet Spider 1,8Ω

Punch. The smell doesn’t say much maybe because it was sniffed as one of the last.
A very nice in taste, a bit like compote?... cloves, cinnamon… The best concentration 12 drops.
7/10

Test was conducted on a VPG+ base in the "system" from 4-12 drops on 10 ml. The samples were mixed on 01.12.2013.
Tested on X. Jet WSpider 1,8 ohm.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2013, o 12:13 
Offline

Dołączył(a): 3 gru 2013, o 19:52
Posty: 22
Punch Flavor-tested on iTaste SVD, the Vision of Eternity 10 ml Quantity Tested base. base, the concentration of 5, 10, 15 drops.
After mixing the left 14 days time. Perhaps my subjective impression, but the cítm of this mainly clove flavors, which I strongly reminiscent of mulled wine but well seasoned.Strongly aromatic from the 8-10 drops.
My favorite for long winter evenings with the television.
My rating 10/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2013, o 18:58 
Offline

Dołączył(a): 11 maja 2013, o 12:32
Posty: 20
Testowany aromat: Punch
Data mieszania: 11 12 2013.
Stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: Mieszanka przypraw do piernika..
Woń chmurki: Korzenny, ciasto, brak negatywnych reakcji otoczenia.
Sprzęt do testu :V5 z Fasttech, microcoil + wata
Baza i moc: PG/VG 50/50
Ocena/opis: Poncz, grzaniec, czy ciasto? Sam się nie mogę zdecydować, najbliżej jednak do grzańca. Nadaje się do dłuższego wapowania.
Najlepsza próbka: 8 kropli
Uwagi:
Punkty: 9/10

Tested flavour: Punch
Date of mixing: 11.12.2013.
Concentration of the flavour: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml.
Smell of a flavour from a bottle: Mix of spices for a gingerbread.
Odour of the cloud: Spices, pie, lack of negative reactions for the environment.
Test’s equipment: V5 with Fasttech, microil + cotton
Base and power: PG/VG 50/50
Grade/description: Punch, hot wine or a pie? I can’t make my mind, the closest to the hot wine. It can be suitable for longer vaping.
The best sample: 8 drops
Remarks:
Points:9/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sty 2014, o 21:36 
Offline

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 22:40
Posty: 31
Testowany aromat: Punch
Data mieszania: 31-11-2013r.
Data testów: 22-12-2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 5, 10, 15, 20 kr/5 ml
Sprzęt do testu próbek: Kanger ProTank II 1,5Ώ Chi You Mod.
Baza i moc: Baza Tytoniowa Virginia 50/50
Ocena/opis: Wyraźnie wyczuwa się goździki, imbir i przyprawy korzenne smak piwa korzennego jak dla mnie trochę męczący ale co kto lubi ^^ Ogólnie nie jest zły aromat jeśli ktoś lubi takie połączenie
Najlepsza próbka: 20 kropli

Punkty: 8/10

Tested flavour: Punch
Date of mixing: 31-11-2013
Date of tests: 22-12-2013
Prepared concentration of the flavour: 5, 10, 15, 20 drops/5 ml
Equipement for testing samples: Kanger Pro Tank II 1,5 ohm Chi You Mod.
Base and strenght: Tobacco Base Virginia 50/50
Grade/description: One can clearly feel cloves, ginger and spices, taste of spicy beer, for me a bit tiring but it’s what you like ^^. Generally it’s not bad if someone likes such a combination.
The best sample: 20 drops

Points: 8/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2014, o 00:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.



PUNCH/PONCZ

Koszyczek cytrusów w tle i goździki, goździki, goździki....(bardzo lubie je dodawać do zalewy podczas marynowania grzybków, ale tu ich poziom jest jak dla mnie nieco zawyżony) Mocny,wydajny aromat!
Wolę łagodniejsze/subtelniejsze bukieciki wdechowe - ale przez to że smak mieszanki jest ostry i dosadny - przydaje sie np. w chwilach tzw.'przymulenia', czy 'niedopalenia' (po naszemu: niedochmurzenia ;) )
Próbki rozrobiłem na bazach VPG+ i Universal, ale w przypadku tego mocnego aromatu (przyćmił ziólka w BTU :) ) jakoś nie odczuwam znaczącej różnicy...

Dawkowanie aromatu: hurraaaa! wreszcie się zbliżyłem do 'średniej forumowej' i poczułem smak przy stężeniach już od 8-10gtt/10ml! :o

Moja ocena aromatu to 8,4/10pkt



ps1
Hmmm...tyyyle żyję na tym świecie, a dopiero teraz dowiedziałem się ciekawej rzeczy: poncz jako napój świąteczny?
Na moim terenie oficjalnym napojem wigilijnym jest kompot z wędzonych suszek! :)

ps2
nagrałem kiedyś (tak trochę dla jajec) utworek o ponczu (do tekstu F.Schillera):
http://www.starabanow.republika.pl/Punschlied.mp3

Method of conducting the tests:

- diluted the sample 5 ml (a „pilot”) with dosing of the flavour estimated mailny on the basis of intensity through „test olfactory”.
Initial try with a „drip” method (direct pouring the heater)

- retried the next day (generally/additionally with a poured evapourer) and then making an optimal pilot sample (addition to 10 ml), which becomes a „bottle for the impatients”- ie. to daily tasting and observation of the behaviour of the mix during a „period of steeping”.

- mixing the „neighbours” ie. a couple of samples (on one or two/three types of bases) on the dosage of the flavour of 2-5 drops less and more in the comparison to the „pilot” designed to the taste tries after at least 10 days of „steeping” (additionaly power of mixing by shaken of the bottles every 2-3 days*** or at any other moment when there is nothing to do with hands or it’s nervous while watching sport competitions).

- I was conducting tries of tasting on popular (produced in the last 3 years) evapourers string (lower and upper heaters) and cotton cartomizers. To „drip” method I use especially designed cartomizers with a wick string and atomizers „510” and „tanks”.

PUNCH

A basket of citruses in the background and cloves, cloves, cloves…(I like very much to add them to pickle while marinating the mushrooms but here their level is upside a bit). Strong, efficient flavour! I prefer mildest/more subtle inhaling bouquets – but as the taste of a mix is strong and abrupt – it comes in handy while it’s „bland” or „not to smoke” (after our: not to vape). I mixed the samples on VPG+ and Universal bases but in case of this strong flavour (tarnished herbs in BTU) I can’t feel a significant difference…

Dosage of the flavour: huraaaa! Finaly I approached the „forum’s average” and I felt the taste already in the concentrations from 8-10 drops/10 ml!
My grade of the flavour is 8,4/10 points

ps1
Hmmm… I live so long on this world and I only found an intersting thing: punch as a Christmas beverage?
On my territory the official drink for Christmas Eve is compote of smoked plums!

ps2
I recorded once (for a joke) a piece about the punch (to the F. Schiller text):
http://www.starabanow.republika.pl/Punschlied.mp3

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2014, o 19:03 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:04
Posty: 20
Testowany aromat: Punch
Data mieszania: 27.12.2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: ciekawy
Sprzęt do testu próbek: Vision CC 1,8Ohm
Baza i moc: VPG
Opis: Nie piłam nigdy tego napoju. W smaku czuć cynamon, goździki, owoce cytrusowe.
Najlepsza próbka: 10 kropel
Punkty: 8/10

Tested flavour: Punch
Date of mixing: 27.12.2013
Prepared flavour concentration: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of a flavour from a bottle: interesting
Equipement for samples testing: Vision CC 1,8 ohm
Base and strength: VPG
Description: I’ve never drunk this beverage. One can feel cinnamon, cloves, citruses.
Best sample: 10 drops
Points: 8/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 13:42 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:24
Posty: 330
Lokalizacja: France
My vaping configuration for this test is mod Vamo variable wattage mod and Kanger T2 1,8 ohms clearomizer, set to 9 watts RMS, VPG plus base :) .

PUNCH :

:o Not for me at all, I expected some fruit taste, I can only smell and taste a strong clove and I really dislike Clove :cry:

It was clearly not the punch I expected, really too spicy for my personal taste ;)

At least 10 days stepping, 12 drops for 10 ml

My Grade 2/10

Moja waperska konfiguracja na ten test to mod Vamo ze zmiennym zasilaniem mod i Kanger T2 1,8 ohmów clearomizer, nastawiony na 9 wat RMS, baza VPG plus.

PUNCH:
Zupełnie nie dla mnie, oczekiwałem pewnego owocowego smaku, mogę tylko wyczuć i posmakować silny [smak] goździka, a ja naprawdę nie lubię goździków.
To nie był z pewnością punch, którego oczekiwałem, naprawdę zbyt przyprawiony na mój osobisty gust.
Co najmniej 10 dni leżakowania, 12 kropel na 10 ml.
Moja ocena 2/10


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL