FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 18 kwi 2024, o 05:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIA O AROMACIE
1 38%  38%  [ 8 ]
2 9%  9%  [ 2 ]
3 9%  9%  [ 2 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 9%  9%  [ 2 ]
7 9%  9%  [ 2 ]
8 9%  9%  [ 2 ]
9 14%  14%  [ 3 ]
10 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 21
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2013, o 13:49 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tutaj proszę wpisywać opinie na temat aromatu "CURACAO".
Proszę także o przyznawanie oceny w skali od 1 do 10 w załączonej ankiecie.

Please write here the opinions concerning „CURACAO” flavour.
Please rate it in the scale from 1 to 10 in the attached survey.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2013, o 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Na dzien dzisiejszy powiem tak :

Do stezenia 12gtt/10ml czuc tylko baze, nie czuje nic innego. Zobaczymy co bedzie w wiekszych stezeniach. Jesli aromat bedzie dobry, ale bedzie go trzeba lac hektolitrami niestety przynajmniej ode mnie dostanie bardzo niskie noty.

As for today I will say like that:

With the concentration 12 drops/10 ml one can feel only the base, I don’t feel anything different. We will see what will be in the higher conentrations. If the flavour is good but one should pour it hectolitres unfortunately it will get low marks from me.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2013, o 22:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Testowany aromat: CURACAO
Data mieszania: 29.11.2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: Owocowy z delikatną nutą pomarańczy
Woń chmurki: owocowa, przyjemna dla otoczenia
Sprzęt do testu próbek: RDA SMOK 1,8Ώ/3,8V Evic. Grzałka microcoil + wata
Baza i moc: VG+VPG+
Kategoria: owocowo-alkoholowy
Ocena/opis: Przy małych stężeniach słabo wyczuwalna główna nuta smakowa. Dopiero od 10 kropli można wyczuć smak pomarańczowy. W stężeniu 12 kropli można poczuć smak likieru pomarańczowego. Mamy owoce i delikatny posmak likieru. Bardzo smaczne połączenie. Przy zaciąganiu powtarza się ten sam smak co w TROPICU. Na wydechu można poczuć to co autor miał na myśli, czyli QURACAO. Żałuję, że nie zrobiłem stężenia 14-16 kropli. Mogłoby być ciekawie. Bardzo udany płyn.
Najlepsza próbka: 12kr/10ml (może być więcej)
Punkty: 9/10
Pozdrawiam

Tested flavour: CURACAO
Date of mixing: 29.11.2013.
Prepared concentrations of the flavour: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of the falvour from a bottle: fruitty with a delicte orange note
Cloud’s odour: fruitty, nice for the environment
Equipment for testing samples: RDA SMOK 1,8Ώ/3,8V Evic. Microcoil heater + cotton
Base and power: VG+VPG+
Category: fruitty-alcoholic
Grade/description: One can hardly feel the main taste note with the lower concnetrations. Only from 10 drops one can feel the orange taste. In the concentration 12 drops one can feel the orange liqueur taste. We have fruits and a deliicte liqueur after taste. Very tasty commbination. While inhaling the same taste as in TROPIC repeats. While exhaling one can fell what the author had in mind ie. CURACAO. I regret not having make a concentration 14-16 drops. It could have been interesting. A very successful liquid.
The best sample: 12 drops/10 ml
Points: 9/10
Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2013, o 19:51 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2013, o 16:21
Posty: 276
Mam te same wrażenia co poprzednicy.
Do stężenia 10 kropli/10 ml smak bazy i tyle. Przy 12 kroplach lekki posmak pomarańczy i tyle :(
Nie pozostaje nic innego jak zrobić stężenia 14 i 16 kropli i zobaczyć co z tego wyniknie.

I have the same impressions as my predecessors. The taste of a base until 10 drops/10 ml. With 12 drops a slight orange after taste. There is nothing else to do the concentrations with 14 and 16 drops and see what will be.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2013, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 31 lip 2013, o 17:20
Posty: 176
Niestety, również muszę zgodzić się z poprzednikami do 10 kropli tylko smak bazy. Przetestowałam wiec 14 kropli i to było to :D . Wyraźny smak pomarańczy na początek a potem coś jakby tytułowy likier ale nie jestem pewna czy nie multiwitaminowy soczek. Ogólnie aromat ciekawy ale niestety wymaga dużych stężeń :( więc ogólnie tylko 6

Unfortunately I must agree with the predecessors: until 10 drops only base’s taste. So I tested 14 drops and that was it. A clear taste of an orange and then something like titled liqueur but I’m not sure if not a multvitamin juice. Generally interesting flavour but unfortunately requires high concentrations so generally only 6.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2013, o 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2013, o 00:02
Posty: 71
Testowany aromat: Curacao
Data mieszania: 29.11.2013
Ilosc probek: 5 (4,6,8,10,12 kr/10ml)



Niestety w zadnej z probek nie zdolalem wychwycic zadnego smaku. W probce nr 5 wydawalo mi sie czuc jakby jakas pomarancze ale po chwili wszystko przestalo smakowac i czuc bylo tylko baze. Zobaczymy przy wiekszym stezeniu jak odstanie. ocena 6/10 (ze wzgledu ze curacao jest smaczne :) )

Tested flavour: Curacao
Date of mixing: 29.11.2013
Number of samples: 5 (4,6,8,10,12 drops/10 ml)

Unfortunately in any sample I wasn’t able to taste something. In the sample number 5 it seemed to feel some orange but after a while it ceased tasting and one could only feel the base. We will see with the higher concentration and after the steeping. Grade 6/10 (because curaco is tasty)

_________________
Życie jest zbyt krótkie aby palić analogi...

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2013, o 11:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
JUŻ WIEMY CURACAO DO POPRAWY

We know already: flavour Curacao should be improved.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2013, o 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
CURACAO

Mimo, że aromat idzie do poprawy, pozwoliłem sobie zamieścić swoją opinię.
Nie zgodzę się z przedmówcami, że we wszystkich prawie próbkach czuć tylko bazę. Ja wyczuwam aromat w każdym stężeniu, począwszy od 4kr a skończywszy na 12kr. Fakt faktem, że w niższych stęzeniach jest naprawdę słabo wyczuwalny a dopiero przy 10 i 12kr jest to co powinno być od samego początku, czyli curacao ;) Wcześniej przebijała się tylko taka rozwodniona pomarańcza a potem doszedł już posmak likierku pomarańczowego, tak jak i koledze @pokoik :) . Do próbek 4 i 6 dodałem po 10 kr i zobaczę co z tego wyjdzie. Na razie oceny nie dam i na chwilę obecną najlepsza próbka to ta z 12kr/10ml, mimo, że nie jest jeszcze taka jak być powinna.

Test odbył się na bazie VPG w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 29.11.2013r. (>10 dni)
Sprzęt:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,6-1,8Ω na napięciu 3,5-3,6v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDC lub EVOD BCC 1,8Ω na napięciu 3,6v

CURACAO

Despite the fact that the flavour should be improved I let me post my opinion.
I can’t agree with the prespeakers that in almost every sample one can feel only a base. I can feel the flavour in every concentration beginning with 4 drops and finishing on 12 drops. All in all, in lower concentrations the flavour is hardly felt and only with 10 and 12 drops there is what it should be from the beginning ie. curacao. Earlier there was such a diluted orange and then there was a orange liqueur’s after taste so it was by pokoik mate. I added to the samples with 4 and 6 10 drops and I’ ll see what will be. I won’t rate it for a moment and the best is the sample with 12 drops/10 ml now despite the fact that it’s not as it should be.

Test was conducted on VPG+ base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml.
The samples were diluted on 30.11.2013 (>10 days)
Equipment:
- Initial selection of the best sample: RDA atomizer 1,6-1,8 ohm on the voltage 3,5-3,6v
- for longer vaping: CE5 BDC or EVOD BCC 1,8Ω on the voltage 3,6v

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2013, o 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Nic nowego nie napiszę. Ten aromat zupełnie odpada. Nic nie czuję. Dolewam więcej aromatu i zobaczymy co wyjdzie.

Ocena 1/10


Edit: Zauważyłem że jest 7 opinii a tylko 3 noty w ankiecie. Dodawajcie również tam swoje oceny :!: :!: :!:

I won’t write anything new. This flavour is a flop. I can’t feel anything. I pour more flavour and we’ll see what will be.

Grade 1/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2013, o 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
lukmarq napisał(a):
Edit: Zauważyłem że jest 7 opinii a tylko 3 noty w ankiecie. Dodawajcie również tam swoje oceny :!: :!: :!:

Ja napisałem, że swoją dodam jak będę wiedział jak mi smakuje w wyższych stężeniach :)

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL