FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 15:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

OPINIA O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 3%  3%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 3%  3%  [ 1 ]
6 9%  9%  [ 3 ]
7 22%  22%  [ 7 ]
8 22%  22%  [ 7 ]
9 22%  22%  [ 7 ]
10 16%  16%  [ 5 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 gru 2013, o 00:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.


Method of conducting the tests:
- diluted the sample 5 ml (a „pilot”) with dosing of the flavour estimated mailny on the basis of intensity through „test olfactory”.
Initial try with a „drip” method (direct pouring the heater)

- retried the next day (generally/additionally with a poured evapourer) and then making an optimal pilot sample (addition to 10 ml), which becomes a „bottle for the impatients”- ie. to daily tasting and observation of the behaviour of the mix during a „period of steeping”.

- mixing the „neighbours” ie. a couple of samples (on one or two/three types of bases) on the dosage of the flavour of 2-5 drops less and more in the comparison to the „pilot” designed to the taste tries after at least 10 days of „steeping” (additionaly power of mixing by shaken of the bottles every 2-3 days*** or at any other moment when there is nothing to do with hands or it’s nervous while watching sport competitions).

- I was conducting tries of tasting on popular (produced in the last 3 years) evapourers string (lower and upper heaters) and cotton cartomizers. To „drip” method I use especially designed cartomizers with a wick string and atomizers „510” and „tanks”.



CHAI

Mieszanka w swym smaku dość wiernie odwzorowuje składniki wyczuwalne z butelki z aromatem - jest to więc herbata wzbogacona dodatkami korzennymi (imbir, cynamon, goździki) z nutką cytrusów (cytrynka?) w tle.

Próbki testowe rozrobiłem na bazach VPG+ i Universal (BTU).

Charakter aromatu bardziej pasuje mi do bazy BTU - na VPG+ jest taki 'grzeczny', a na 'Uniwersalce' dostaje 'zadziora'.

Aromat ten jest jednym z moich faworytów z tej 'kolekcji'. Okraszona szerokim bukietem smakowym mieszanka bardzo mi smakuje i jak dla mnie - nadaje się do codziennego chmurzenia, dlatego wystawiam maksymalną notę 10/10.

Aż się prosi rozrobić próbki z dotatkiem cytrynki/limonki - pewnikiem sobie wymieszam część pozostałości po testach.

Jeśli chodzi o dawkowanie aromatu, to moje (najwyraźniej nadwyrężone testami i 'przytkane') kubki smakowe doznawały ożywienia powyżej 16gtt/10ml.

CHAI

Mix in its taste quite faithfully reflects the ingredients felt from the bottle with a flavour – it’s a tea enriched with the spices (ginger, cinnamon, cloves) with a citric note (lemon?) in the background.

I mixed the tested samples on VPG+ and Universal (BTU) bases.

The feature of the flavour suits me more on BTU – on VPG+ is so „gentle” and on „Universal” gets a „claw”.

This is one of the faourites flavours of the „collection”. I like the mix embellished with a wide bouquet and for me it can be used for all day vaping that’s why I rate it with the maximal note 10/10.

It can be mixed with an addition of lemon/lime – I’ll certainly mix with a part left after the tests.

If it comes to the dosage so my (apparently strained with the tests and „clogged”) taste buds were excited above 16 drops/10 ml.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sty 2014, o 20:33 
Offline

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 22:40
Posty: 31
Testowany aromat: Chai
Data mieszania: 31-11-2013r.
Data testów: 22-12-2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 5, 10, 15, 20 kr/5 ml
Sprzęt do testu próbek: Kanger ProTank II 1,5Ώ Chi You Mod.
Baza i moc: Baza Tytoniowa Virginia 50/50
Ocena/opis: Zapach i smak dobrej harbaty tureckiej bardzo przyjemny w wapowaniu i nie męczący. Imbir i cynamon bardzo dobrze sie komponują tworząc idealny smak :D Polecam każdemu
Najlepsza próbka: 20 kropli

Punkty: 10/10


Tested flavour: Chai
Date of mixing: 31-11-2013
Date of tests: 22-12-2013
Prepared concentration of the flavour: 5, 10, 15, 20 drops/5 ml
Equipement for testing samples: Kanger Pro Tank II 1,5 ohm Chi You Mod.
Base and strenght: Tobacco Base Virginia 50/50
Grade/description: Smell and taste of a good turkish tea, very pleasant in vaping and not tiring. Ginger and cinnamon blend very well very well creating a perfect taste. I recommend it to everyone.
The best sample: 20 drops

Points: 10/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2014, o 19:21 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:04
Posty: 20
Testowany aromat: Chai
Data mieszania: 27.12.2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: korzenny
Sprzęt do testu próbek: Vision CC 1,8Ohm
Baza i moc: VPG
Opis: Bardzo przyjemna odskocznia od owocowych liquidów. W smaku herbata, cynamon, imbir. Wszystko stonowane, doskonale wyważone.
Najlepsza próbka: 12 kropel
Punkty: 7/10

Tested flavour: Chai
Date of mixing: 27.12.2013
Prepared flavour concentration: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of a flavour from a bottle: spices
Equipement for samples testing: Vision CC 1,8 ohm
Base and strength: VPG
Description: A very nice break from fruity liquids. Tea, cinnamon, ginger in the taste. Everything perfectly balanced.
Best sample: 12 drops
Points: 7/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:24
Posty: 330
Lokalizacja: France
My vaping configuration for this test is mod Vamo variable wattage mod and Kanger T2 1,8 ohms clearomizer, set to 9 watts RMS, VPG plus base :) .

CHAI :

This one was definitely not my cup of tea, I dislike the ginger-cinnamon taste, too strong for me, by the way it is a surprising flavour that changes a lot of usual so I understand that some can like it ;)

At least 10 days stepping, 12 drops for 10 ml

My Grade 3/10

Moja waperska konfiguracja na ten test to mod Vamo ze zmiennym zasilaniem mod i Kanger T2 1,8 ohmów clearomizer, nastawiony na 9 wat RMS, baza VPG plus.

CHAI:
Ten [aromat] to zupełnie nie moja bajka. Nie lubię imbirowo-cynamonowego smaku, zbyt mocny dla mnie. Tak na marginesie, to jest bardzo zaskakujący aromat, który się bardzo zmienia, toteż rozumiem, że niektórzy mogą go lubić.
Co najmniej 10 dni leżakowania, 12 kropel na 10 ml.
Moja ocena 3/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 20:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 10:58
Posty: 72
Lokalizacja: Italy
I've never tasted the real chai tea, so I cannot tell how much this flavour gets close, but after reading a couple of wikipedia pages i've found most of the spicies in this one.

Ginger is in the foreground, cinnamon blends with it and cloves complete the picture. It seems also cardamom is present in the end.

1 drop per ml and the eliquid is fully flavoured, it seems to me this one stick to the VPG way better than most of the other flavors of the lot.

It hits in its special way, as this kind of spicies do, so it can also be used by someone who likes it a sort o throat hit enhancer

I give this one a 10/10, and even tough it won't be a standard vape for me, i appreciate the richness and the balance of the mix. Good job!

Nigdy nie próbowałem prawdziwej chai herbaty toteż nie mogę powiedzieć jak blisko [do niej] jest ten aromat, ale przeczytawszy parę stron Wikipedii odnalazłem większość przypraw w nim.
Imbir jest na pierwszym planie, cynamon miesza się z nim, a goździki dopełniają obrazu. Wydaje się, że na końcu obecny jest też kardamon.
1 kropla na ml i eliquid jest całkowicie pełny aromatu. Wydaje mi się, że ten [aromat] lepiej pasuje do VPG niż większość innych aromatów z tej serii.
Daje kopa w specjalny sposób ponieważ rodzaj przypraw to czyni, toteż może być również użyty przez tych, którzy lubią pewnego rodzaju kopa w gardło.
Przyznaję jemu 10/10 i chociaż nie będzie standardowym wapowaniem dla mnie to podziwiam bogactwo i równowagę tej mieszanki. Dobra robota!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2014, o 03:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Mieszanie: 2013.12.08
Testy: 2014.01.27 – 2014.01.30
Sprzęt użyty: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) i drip IGO-T. W każdym klirku co najmniej 1ml na dripie kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG
Aromat oceniam po roztarciu małej kropelki liquidu na nadgarstkach.

Aromat: Wyczuwam goździki i cynamon.
Smak: Na sznurku, to nie zachwyca. Raczej jako dodatek do innych aromatów, jednakże na meshu pozycja obowiązkowa w zimne wieczory. Normalnie jakbym nos nad grzanym winem z goździkami trzymał przyprawionym lekko cynamonem. Bardzo fajny liquid, może nie non stop, ale z przyjemnością będę do niego wracał. Na pewno też sprawdzi się w jakiejś mieszance tytoniowej. Najlepsze stężenie 3% (16kr na 10ml).
Moja ocena: 7 na 10.

Mixing: 2014.01.30
Tests: 2014.01.27 - 2014.01.28
Used equipement: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) and drip IGO-T. In every klirk at least 1 ml on a drip a couple of drops. Before the change of a taste cleaning.
Base: VPG
I rate this flavour having tritured a little drop on my wrists.

Flavour: I can feel cloves and cinnamon.
Taste: It’s not good on a string. Rather as an addition to the others flavours however, on a mesh an obligatory position in cold winter evenings. Apparently as I was holding the nose over hot wine with cloves spiced with a cinnamon. A very nice liquid, maybe no non stop but I’ll be coming back to it with pleasure. Certainly it’ll work in some tobacco mix. The best concentration 3% (16 drops on 10 ml).
My grade: 7 on 10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 18:55
Posty: 24
Ciekawy aromat, dla mnie najbardziej podobny do herbaty imbirowej z plasterkiem cytryny. Trochę szczypie w gardło, ale jest całkiem smaczny.
8/10

An interesting flavour, for me is like the ginger tea with a lemon slice. Pinching the throat a bit but it’s quite tasty.
8/10


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL