FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 25 kwi 2024, o 15:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 8%  8%  [ 2 ]
5 16%  16%  [ 4 ]
6 12%  12%  [ 3 ]
7 16%  16%  [ 4 ]
8 20%  20%  [ 5 ]
9 12%  12%  [ 3 ]
10 12%  12%  [ 3 ]
Liczba głosów : 24
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2013, o 13:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tutaj proszę wpisywać opinie na temat aromatu "ROSEMARY".
Proszę także o przyznawanie oceny w skali od 1 do 10 w załączonej ankiecie.

Please write here the opinions concerning „ROSEMARY” flavour.
Please rate it in the scale from 1 to 10 in the attached survey.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2013, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
ROSEMARY FLAVOUR.

Zapach aromatu i rozrobionego lq to czysty rozmaryn. Spodziewałem się typowo ziołowego posmaku, a tu niespodzianka, zrównoważony i aksamitny smak rozmarynu. Nadaje się do dłuższego wapowania ale tylko dla tych co go polubią oraz do mieszania z innymi aromatami w celu uzyskania innych oryginalnych kompozycji smakowych. Nie jest zły, mi posmakował.
Szkoda, że nie jest to lato, wypróbowałbym ten lq na komarach. Ponoć rozmaryn odstrasza komary ;)
Najlepsza próbka to ta z 8 i 10kr./10ml bazy.
Moja ocena 8+/10

Test odbył się na bazie VPG w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 29.11.2013r. (>10 dni)
Sprzęt:
-Wstępna selekcja najlepszej próbki: atomizer RDA 1,6Ω na napięciu 3,5v.
-Do dłuższego wapowania: CE5 BDC 1,8Ω na napięciu 3,6v

ROSEMARY FLAVOUR

The smell of the flavour and diluted lq is a pure rosemary. I was expecting a herbal after taste and here surprise, well balanced and silky taste of a rosemary. It can be used to longer vape but only for those who’ll like it and for mixing with others flavours in the purpose to obtain others original taste’s compositions. It’s not bad, I ilked it.
Pity that’s not summer I would try this lq on the mosquitos. It is said that rosemary terrifies the mosquitos.
The best sample is that with 8 and 10 drops/10 ml of a base.

My grade 8+/10
Test was conducted on VPG base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. The samples were mixed on 29.11.2013. (>10 days)

Equipment:
- initial selection of the best sample: RDA atomizer 1,6 ohm on the voltage 3,5v.
- for longer vaping: CE5 BDC 1,8 ohm on the voltage 3,6v.

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2013, o 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Przyznam się że kucharz ze mnie żaden i na przyprawach słabo się znam. Ale ten aromat jest bardzo zaskakujący. Wygrzebałem z kuchni suszony rozmaryn i rozgryzłem go w zębach żeby wydobyć aromat. I przyznam szczerze że ten z butelki jest o wiele lepszy. Smakując swój liquid doszedłem do wniosku że bardzo kojarzy mi się z igliwiem jałowca. Taki leśny zapach kolek a co za tym idzie aromat może dobrze współgrać z owocami leśnymi. 10kr/10ml to już mieszanka w której wyraźnie czuć smak.

Moja ocena 10/10

I admit that I’m not a good cook and I know on spices poorly. But this flavour is very surprising. I found in the kitchen dried rosemary and I bit in the teeth to extract the flavour. I admit honestly that this one from a bottle is much better. Tasting my liquid I came to the conclusion that it reminds me the juniper needles. Such a foresty taste and what’s more the flavour may go well with forest fruits. 10 drops/10 ml is a mix in which one can clearly feel the taste.

My grade 10/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2013, o 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 01:05
Posty: 175
Zapach z buteleczki przyjemny, niestety a liquidzie nie wyczuwam praktycznie tego samego.
Nie moja bajka ten smak.
Za zapach piąteczka :)

Test odbył się na bazie VPG+ w "systemie" od 4-12 kropli na 10ml. Próbki zostały rozrobione 01.12.2013r.
Testowane na X.Jet Spider 1,8Ω

The smell from the bottle is nice, unfortunately I don’t feel the same in the liquid.
It’s not my cup of tea.
Five for a smell.

Test was conducted on VPG+ base in the „system” from 4-12 drops on 10 ml. The samples were diluted on 01.12.2013.
Tested on X.Jet Spider 1,8 ohm.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2013, o 13:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013, o 18:14
Posty: 103
Rosemary
Baza VPG
Mixed: 29.11.2013
Russian 91% nano, microcoil, cotton


Zapach i smak rozmarynu. Na pewno będzie dobrym dodatkiem do tworzenia i wzbogacania ciekawych mieszanek. Do samodzielnego wapowania również, ale na pewno nie dla wszystkich. Mój wybór to 9-10 gtt/10ml bazy. Powyżej 10 kropel odczuwam nieprzyjemny posmak, kojarzący mi się ze spaloną gumą.
Ocena: 8/10

Rosemary
Base VPG
Mixed: 29.11.2013
Russian 91% nano, micrcoil, cotton

Rosemary smell and taste. It will be certainly a good addition to create and enrich interesting mixes. To an independent vape also but certainly not for everybody. My choice is 9-10 drops/10 ml of a base. Above 10 drops I can feel an unpleasant after taste connected with burnt gum.
Grade: 8/10

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2013, o 14:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
W 100% rozmaryn,ale myśle że aby go wapować samego trzeba go polubić,bardziej go widzę jako dodatek do urozmaicenia innych mieszanek.Dla mnie dawka do zaakceptowania była na 10 ml bazy-6 kr aromatu.
Moja ocena:10 za odzwierciedlenie rozmarynu


Data zmieszania:28.11.2013
Baza:VPG
Parowniki : Jak w opisie 1,8-2,1 Ohma
Zasilanie: Vomo V2 SS Napięcie 3,5w- 4w
Pozdrawiam ;)

Rosemary in 100% but I think so that it can be vaped independently one must like it, I would rather see it as an addition to enrich others mixes. For me acceptable sample was 6 drops of a flavour on 10 ml of a base.
My grade: 10 for reflection of a rosemary.

Date of mixing: 28.11.2013
Base: VPG
Evapourators: like in the description 1,8-2,1 ohm
Power: Vomo V2 SS, Voltage 3,5w-4w
Regards

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2013, o 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
Trzeba się lubować w rozmarynie (jak moja teściowa) aby ten aromat wapować. Nie moja bajka smakowa, za to teściowa w siódmym niebie

One must love the rosemary (like my mother in law) so that vape this flavour. It’s not my cup of tea, meanwhile my mother in law is in cloud ten.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2013, o 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Wszystkie mieszanki testuję na ET, RDA i wersji długodystansowej AGA-S i RSST. Mieszanki przygotowane na bazie VPG. Leżakowanie min. 14 dni.

ROSEMARY
Ciężko mi cokolwiek napisać o tym aromacie. W każdym stężeniu przeszkadza mi "mydło", tak w liquidzie jak i w przyprawie z torebki. Nie lubię rozmarynu, więc nie ocenie.

I test all mixes on ET, RDA and long distance version AGA-S and RSST. The mixes prepared on VPG base. Steeping minimum 14 days.

ROSEMARY
It’s hard to write something about this flavor for me. In every concentration a „soap” bothers me, both in a liquid and in a spice from the bag. I don’t like rosemary so I won’t rate it.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2013, o 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Testowany aromat: ROSEMARY
Data mieszania: 29.11.2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: ziołowy, przyjemny
Woń chmurki: delikatnie ziołowa.
Sprzęt do testu próbek: RDA SMOK 2,0Ώ/4,0V Evic. Grzałka microcoil + wata
Baza i moc: VG+VPG+
Kategoria: przyprawa kuchenna
Ocena/opis: Przy 4 kroplach odniosłem wrażenie że mam aromatyzowaną bazę, tylko nie wiem czym. Od 8 kropli poczułem ziołowy powiew przypraw. Za to przy 10 miałem wrażenie, że w ustach pozostał mi smak po rozgryzionym listku tego zioła. Ciekawe uczucie. Mimo wyraźnej nuty ziołowej nie ma w tym płynie nachalności. Smak jest lekko rozwodniony i nie powoduje jednoznacznych odruchów na „tak” lub na „nie”. Próbka z 12 kroplami okazała się nazbyt intensywna. W moim teście zwycięzcą jest płyn z dozowanie 8 kropli.
Najlepsza próbka: 8 kropli
Uwagi: skoro jest to aromat naturalny to może jednak warto się do niego przekonać. Wyczytałem, że pomaga przy trawieniu, bólu głowy, mięśni oraz nerwobólach :)
Punkty:7/10
Pozdrawiam

Tested flavour: ROSEMARY
Date of mixing: 29.11.2013.
Prepared concentrations of the flavour: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of the flavour from a bottle: herbal, nice
Cloud’s odour: delicately herbal
Equipment for testing samples: RDA SMOK 1,8Ώ/3,8V Evic. Microcoil heater + cotton
Base and power: VG+VPG+
Category: kitchen’s spice
Grade/description: With 4 drops I had an impression that I have an aromatic base, only I don’t know with what. While with 10 drops I had an impression that in the mouth left a taste after biten leaf of this herb. An interesting feeling. Despite the herbal note it’s not pushy. The taste is slightly diluted and doesn’t cause clear reflexes on „yes” or „no”. The sample with 12 drops turned out to be too intensive. In my test the winner is the liquid with 8 drops dosage.
The best sample: 8 drops
Remarks: as it’s a natural flavour so maybe it’s wotrh to convince to it. I read that it helps digestion, headache, muscles and neuralgia.
Points: 7/10
Regards


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2013, o 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Podczas wapowania liquidu czuć, jakby się jadło listki rozmarynu. Mimo, że jak dla mnie nie nadaje się do ciągłego wapowania, to trzeba przyznać, że odzwierciedlenie smaku jest niesamowite :) to po prostu jakby wywar z rozmarynu.
Za zgodność z oryginałem ocena +9, natomiast za to jak trafia w mój gust to +5 ;)
Jeśli chodzi o próbki, to w zasadzie już od najmniejszego stężenia czuć co to za smak, ale taką pełnię jak dla mnie osiąga się przy dawkowaniu 8-10 kr aromatu/10 ml bazy VPG.
Testy przeprowadzone w atomizerze bezmostkowym, długie wapowanie w clearomizerze typu Protank.

While vaping the liquid one can feel as was eating the leaves of rosemary. Despite the fact that it can’t be vaped continously one must admit that the reflection of the tatse is incredible. It’s like a rosemary decoction.
For the compliance with the original grade +9, but for it hit my taste +5.
If it comes to the samples so generally from the lowest concentration you can feel which taste it is, but full taste reaches with the dosage 8-10 drops/10 ml VPG base.
Tests conducted on a bridgless atomizer, long vaping on a clearomizer Protank type.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL