FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

OPINIE O AROMACIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 3%  3%  [ 1 ]
4 6%  6%  [ 2 ]
5 3%  3%  [ 1 ]
6 9%  9%  [ 3 ]
7 16%  16%  [ 5 ]
8 19%  19%  [ 6 ]
9 22%  22%  [ 7 ]
10 19%  19%  [ 6 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 sty 2014, o 01:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Metoda przeprowadzania testów:

- rozrobienie próbki 5ml ('pilota') z dawkowaniem aromatu oszacowanym głównie na podstawie oceny intensywności poprzez "test węchowy".
Wstępna próba smaku metodą 'drip' (bezpośrednie zakrapianie grzałki) - ponowiona dnia następnego (przeważnie/dodatkowo w zalanym parowniku) i wówczas sporządzenie optymalnej próbki pilotażowej (dopełnienie do 10ml), która staje się 'buteleczką dla niecierpliwych' - czyli do 'codziennej degustacji' i obserwacji zachowania mieszanki w 'okresie dojrzewania'.

- rozrobienie 'sąsiadów', czyli kilku próbek (na jednej, lub dwóch/trzech posiadanych rodzajach baz) o dawkowaniu aromatu o 2-5 kropel mniej i więcej w stosunku do "pilota", przeznaczonych do prób smakowych po conajmniej 10-dniowym okresie 'leżakowania' (dodatkowe wspomaganie mieszania poprzez wstrząsanie butelkami co 2-3 dni, lub w każdej innej chwili, gdy akurat nie ma co zrobić z rękami, lub jest nerwowo podczas oglądania rozgrywek sportowych ;) )

- próby smakowe przeprowadzam na popularnych (wyprodukowanych w ciągu ostatnich 3 lat) parownikach sznurkowych (dolno- i górnogrzałkowych), oraz kartomizerach watkowych.
Do metody 'drip' używam specjalnie dostosowane kartomizery z knotem sznurowym, oraz atomizery '510' i 'tanki'.



ORANGE/POMARAŃCZA

Od kilkunastu lat mam 'uraz' do soku pomarańczowego, czego nie powiem o owocach, które z przyjemnością chrupię. Tak też było podczas jednej z sesji testowania mieszanki powstałej z udziałem tego aromatu. No i stwierdzam, że dużo jej brakuje do zbliżenia się ku oryginalnemu smakowi owoca.
Skojarzenia smakowe to owszem: pomarańczowa pomarańcza, ale trochę w tym oranżady w proszku, (taniego) napoju pomarańczowego, czy pomarańczowych pastylek (takie ciućkacze z dzieciństwa) - a więc wyrobów zalatujących chemiczną emulacją smaku. W przypadku wymacerowanej mieszanki - stwierdzam pewną chemiczną goryczkę w smaku, no chyba że potraktujemy to jako 'symulację pomarańczy zmiksowanej ze skórką' :lol:

Aromat jest intensywny i nawet ja nie muszę go dużo dozować, by poczuć smak - a jaka ulga dla palców ściskających te 'kamienne' buteleczki! ;)
Optymalne efekty smakowe mieszanek uzyskałem przy wyciśnięciach 8-10 (max12) gtt/10ml VPG+
Próbka na "Uniwersalce" - w tym przypadku wypadła mizernie...

Wszystkie 'cytrusy' z tej serii są rewelacyjne, a ten mi niezbyt podchodzi (być może z powodu 'skazy' opisanej w pierszym zdaniu opinii) i otrzymuje notę 5/10 pkt

Mieszanka staje się dla mnie bardziej przyswajalna po zmieszaniu z Kokosem, czy Cynamonem.

Method of conducting the tests:

- diluted the sample 5 ml (a „pilot”) with dosing of the flavour estimated mailny on the basis of intensity through „test olfactory”.
Initial try with a „drip” method (direct pouring the heater)

- retried the next day (generally/additionally with a poured evapourer) and then making an optimal pilot sample (addition to 10 ml), which becomes a „bottle for the impatients”- ie. to daily tasting and observation of the behaviour of the mix during a „period of steeping”.

- mixing the „neighbours” ie. a couple of samples (on one or two/three types of bases) on the dosage of the flavour of 2-5 drops less and more in the comparison to the „pilot” designed to the taste tries after at least 10 days of „steeping” (additionaly power of mixing by shaken of the bottles every 2-3 days*** or at any other moment when there is nothing to do with hands or it’s nervous while watching sport competitions).

- I was conducting tries of tasting on popular (produced in the last 3 years) evapourers string (lower and upper heaters) and cotton cartomizers. To „drip” method I use especially designed cartomizers with a wick string and atomizers „510” and „tanks”.

ORANGE

I’ve had a trauma for a couple of years for the orange juice but not for the fruits which I eat with pleasure. So it was with the test of a mix made of this flavour. And I say that it lacks much to get closer to the original fruit taste.
Association of taste yes: orange orange but there is also a little of orange lemonade in powder, (cheap) orange beverage or orange candies (such candies from a childhood) – so they are the products with chemical emulation of the taste. In case of a steeped mix – I say there is some chemical taste unless we treat this as a „simulation mixed with a skin”.

The flavour is intensive and even me I don’t have to dose it in big quantities to taste it – and what a relief for the fingers squeezed those „stone” bottles!
Optimal effects of tastes of the mixes I reached with the squeezes 8-10 drops (max 12) drops/10 ml VPG+.
Sample on „Universal” in this case fared miserably…

All citruses of this series are exquisite and I don’t like this one (perhaps because of a „defect” described in the first sentence of the opinion) and receives 5/10 points.

Mix becomes more digestible for me when mixed with a coconut or cinnamon.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2014, o 18:27 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:04
Posty: 20
Testowany aromat: Orange
Data mieszania: 27.12.2013r.
Przygotowane stężenia aromatu: 4, 6, 8, 10, 12 kr/10ml
Zapach aromatu z butelki: pomarańcz
Sprzęt do testu próbek: Vision CC 1,8Ohm
Baza i moc: VPG
Opis: Smakuje jak pomarańczowe cukierki, słodki, pyszny.
Najlepsza próbka: 10 kropel
Punkty: 10/10

Tested flavour: Orange
Date of mixing: 27.12.2013
Prepared flavour concentration: 4, 6, 8, 10, 12 drops/10 ml
Smell of a flavour from a bottle: orange
Equipement for samples testing: Vision CC 1,8 ohm
Base and strength: VPG
Description: It tastes like orange candies, sweet, delicious.
Best sample: 10 drops
Points: 10/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2014, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Mieszanie: 2013.12.08
Testy: 2013.12.31 – 2014.01.09
Sprzęt użyty: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) i drip IGO-T. W każdym klirku co najmniej 1ml na dripie kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG
Aromat oceniam po roztarciu małej kropelki liquidu na nadgarstkach.

Aromat: W pierwszym uderzeniu sporo cytryny. Po chwili kandyzowana skórka pomarańczy, albo taki przejrzały owoc pomarańczy.
Smak: Dużo cytryny szczególnie na sznurku, zanim grzałka się porządnie rozgrzeje. Na meszu zdecydowanie bardziej pomarańczowe i lepiej smaczy. Mimo wszystko jedna z lepszych pomarańczy jakie zdarzyło mi się wapować. Najlepsza próbka 2,5% (13kr na 10ml).
Moja ocena: 8 na 10

Mixing: 2013.12.08
Tests: 2013.12.31-2014.01.09
Equipement used: mini CC, T3, Aga-T2 (mesh) and drip IGO-T. In every klirk at least 1 ml on a drip a couple of drops. Cleaning before the change of a taste.
Base: VPG
I rate this flavour having tritured a little drop on my wrists.

Flavour: A lot of lemon in the first strike. After a while a candied skin or overripe orange fruit.
Taste: A lot of lemon especially on a string before the heater warms well. Definitely more orange on a mesh and better tastes. Neverthless one of the best oranges I’ve ever vaped. The best sample 2,5% (13 drops on 10 ml).
My grade: 8 on 10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, o 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 10:58
Posty: 72
Lokalizacja: Italy
The flavours does resemble a real orange more in its smell than in its taste while vaping. It's very good overall but it reminds me the flavour used in candies. Anyway it gets enough close to the real one and i appreciated it for short sessions. Im not a citrus lovers anyway.

It has the tendency to stratify on the top, so a good shake is needed every now and then

A straight drop per ml works fine!

Podczas wapowania aromaty bardziej przypominają prawdziwą pomarańczę w zapachu niż w smaku. Ogólnie jest bardzo dobry, ale przypomina mi aromat stosowany w cukierkach. W każdym bądź razie jest całkiem blisko do prawdziwego [owocu] i podziwiałem go na krótkich sesjach. W każdym bądź razie nie jestem miłośnikiem cytrusów.
Ma tendencję do rozwarstwiania się na górze, toteż dobre zmieszanie jest potrzebne za każdym razem.
Pojedyncza kropla na ml sprawdza się dobrze!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 12:39 
Offline

Dołączył(a): 17 paź 2013, o 16:27
Posty: 17
Pomarańcza bardzo dobrze oddaje smak owocu
Nie jest przesadzona z słodkością czy kwasowością
Jak dla mnie mogła by być bardziej kwaskowata
Najlepsze stęzenie 10kr/10ml przy większej ilosci aromatu
troche za mocny taki mdły

Moja ocena 9/10

Orange very well reflects the fruit’s taste. It’s not overwhelmed either with the sweetness or with acidity. As for me it could be more sour. The best concentration is 10 drops/10 ml. With the higher concentration the flavour becomes too strong and bland.

My grade 9/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 13:18 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:24
Posty: 330
Lokalizacja: France
My vaping configuration for this test is mod Vamo variable wattage mod and Kanger T2 1,8 ohms clearomizer, set to 9 watts RMS, VPG plus base :) .

ORANGE :

Nice one *good* a very natural taste, like a fresh Orange juice, very nice job ! Usually Orange flavours taste chemical, not this one, very impressive :D

A very good vaping experience ;)

At least 10 days stepping, 12 drops for 10 ml

My Grade 8/10

Moja waperska konfiguracja na ten test to mod Vamo ze zmiennym zasilaniem mod i Kanger T2 1,8 ohmów clearomizer, nastawiony na 9 wat RMS, baza VPG plus.

POMARAŃCZ:
Bardzo ładny, bardzo naturalny smak jak świeży sok pomarańczowy, bardzo ładna robota! Zazwyczaj pomarańczowe aromaty smakują chemicznie, ale nie ten, bardzo imponujące.
Bardzo dobre doświadczenie waperskie.
Co najmniej 10 dni leżakowania, 12 kropli na 10 ml.
Moja ocena 8/10


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2014, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 1 paź 2013, o 18:55
Posty: 24
Smak świeżej pomarańczy. Przypomina nieco napoje/soki o tymże smaku, ale jak dla mnie trochę za mdlący. Mętny jest, ale to zapewne przez to, że to aromat naturalny. Raczej nie wrócę do tego smaku - wolę LIME lub LEMON.
4/10

The taste of a fresh orange. Reminds a bit drinks/juices of this taste but for me a bit bland. It’s muddy but probably because it’s a natural flavour. I won’t rather come back to this taste – I prefer LIME or LEMON.
4/10


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL