FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 17:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 mar 2016, o 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Tera to juści momy cołkiem - nomen omen - fajowo *facepalm*

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/d ... twami.html

Nie wiem, czy ten rzetelny Raport prof. Sobczaka
https://starychemik.files.wordpress.com ... -kopia.pdf
- gdyby się ukazał wcześniej, zapobiegł by choćby takim bredniom jakie zawiera poniższy materiał TVN:
http://tvn24bis.pl/wideo/rzad-zajmie-si ... 13180.html

"e-papieros to papieros" :shock: :shock: :shock:
- ślimak to ryba, a marchewka - owoc....q2 nać... *mur*

Podsumowując:
UE obiła nam ryja dyrektywą, Pełotry pociągnęły z kolana w "teczke", a PiSdziaki ze śpica w dupsko leżącego... *wacko*

Zrównanie epsa z analogiem to wytwór chorych umysłów, bądź/i 'szerokich kieszeni' i co jest dla nas najbardziej przykre z tych wszystkich obostrzeń: wiąże się z zakazem handlu internetowego i wpędzeniem waperów do śmierdzących palarni. Nie wiem jak z epapsianymi forami?. Reklamować nie wolno ale chyba ust nam nie zamkną? ;)
Na obejście tych rzeczy znajdzie się rada, ale trzeba będzie wykazać nieco trudu i samozaparcia w reedukowaniu otoczenia - np. współbiesiadników (z raportem w kieszeni :mrgreen: )

Kto narzekał na nudę i marazm w temacie e-p będzie zadowolony - dojdzie zapewne wiele emocji w kwestiach zdobywania sprzętu jak i dzielenia się wiedzą *heat* :D

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2016, o 01:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Wychodzi jednak na to, że Min.Zdrowia nie jest niedoinformowane - ino zwyczajnie 'rżnie gupa' *banan* :

https://starychemik.wordpress.com/2016/ ... wa-wladza/

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2016, o 22:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Moi kochani wapowicze,
wlasnie przechodzilem kryzys groznych powiklan oddechowych ...dusze sie od 2 tygodni. Zdycham.
Nagle w rozpaczy i benadzieji wpadlem na pomysl zapalenia papierosa ...i quzwa jak reka odjal przestalem sie dusic. Pale obecnie 6 tego papierosa i coraz mi lepiej ...wapowac juz nie bede. Co nie znaczy, ze wracam do palenia - wypale jedynie tyle by pozbyc sie problemow i przestane palic i wapowac.
Wszystkie z dupy strzala rozwazania o nieszkodliwosci e-palenia pozostawiam bez komentarzy.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2016, o 01:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
macbulwa napisał(a):
Moi kochani wapowicze,
wlasnie przechodzilem kryzys groznych powiklan oddechowych ...dusze sie od 2 tygodni. Zdycham.
Nagle w rozpaczy i benadzieji wpadlem na pomysl zapalenia papierosa ...i quzwa jak reka odjal przestalem sie dusic. Pale obecnie 6 tego papierosa i coraz mi lepiej ...wapowac juz nie bede. Co nie znaczy, ze wracam do palenia - wypale jedynie tyle by pozbyc sie problemow i przestane palic i wapowac.
Wszystkie z dupy strzala rozwazania o nieszkodliwosci e-palenia pozostawiam bez komentarzy.


Współczuję Ci sytuacji zdrowotnej i nie dziwię się Twemu rozgoryczeniu... :(
Mit o "nieszkodliwości e-palenia" (kultywowany parę lat temu przez część waperów ) upadł wraz z pojawieniem się wyników badań,
które pozwalają sklasyfikować temat jedynie jako "mniej szkodliwą alternatywę zaspokajania nałogu".
Nie jest to więc lekarstwo (choć znane są przypadki udziału nikotyny/papierosów w łagodzeniu skutków niektórych dolegliwości/schorzeń)
i oczekiwania w tym kierunku (zwłaszcza przy chor.ukł.oddechowego)
wydają się nieuprawnione - tak jak pretensje, że skądinąd ożywczy łyk wody nie pomaga topielcowi.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2016, o 09:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
elPetto napisał(a):
...że skądinąd ożywczy łyk wody nie pomaga topielcowi.


*rolf* *rolf* samo sedno problemu :lol:

[edytowane] przyznaje elPetto, ze samo wapowanie nie podraznia pluc i przy problemach oddechowych stanowi jedynie drobna uciazliwosc ~40%, ale ...zostawmy to dla zdrowych.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2016, o 10:11 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Ale,że co? Te powikłania zdrowotne to od e-p? Powiesz coś więcej na ten temat? Wystraszyłeś mnie...Powrotu do zdrowia życzę.:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2016, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
NIE !!! zadne naprawde powazne powiklania z powodu e-palenia.
Tylko obecnie w przypadku powaznych problemow oddechowych nie e-ps ale wlasnie zwykly papieros pomogl mi wyjsc z dwutygodniowych cierpien.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2016, o 10:16 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Rozumiem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2016, o 01:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
macbulwa napisał(a):
Moi kochani wapowicze,
wlasnie przechodzilem kryzys groznych powiklan oddechowych ...dusze sie od 2 tygodni. Zdycham.
Nagle w rozpaczy i benadzieji wpadlem na pomysl zapalenia papierosa ...i quzwa jak reka odjal przestalem sie dusic. Pale obecnie 6 tego papierosa i coraz mi lepiej ...wapowac juz nie bede. Co nie znaczy, ze wracam do palenia - wypale jedynie tyle by pozbyc sie problemow i przestane palic i wapowac.
Wszystkie z dupy strzala rozwazania o nieszkodliwosci e-palenia pozostawiam bez komentarzy.


macbulwa, może faktycznie poprawiło Ci się po odstawieniu liquidu, może zanabyłeś uczulenie na jakiś składnik liquidu, lub osłabiony organizm źle znosił jakiś składnik liquidu. Może po prostu wystarczyło odstawić wapowanie.
Ale żeby na forum walczącym ze śmierdzącym gow...., i to w takim temacie, sugerować "lecznicze" działanie tegoż....
I żeby nie było, ja zrozumiałem Twój skrót myślowy, ale ktoś nieżyczliwy w prosty sposób może to rozszerzyć - wapowanie - be; analog - cacy.

Jeśli na powikłania oddechowe pomógł ci śmierdzący analog to na rozwolnienie zalecam laxigen.
A jeśli, mimo swojego stażu, do tej pory byłeś przeświadczony o całkowitej nieszkodliwości wapowania... pozostawiam bez komentarza.

Zdrówka życzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2016, o 09:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Odkad wapuje denerwuja mnie fanatyzm i stronniczosc naginajace fakty do wygody.
Tego nie wypada mowic, tamtego tez nie, bo niebezpiecznie (dla kogo, czego te zagrozenia tycza nikt juz nie wie).
Tymczasem prawda broni sie sama. A nigdy ne jest czarno-bialo - jest po prostu szaro. Wlasnie ta szarosc jest dla mnie wartoscia najbardziej pozadana, bo to jest wlasnie prawda.

P.S. ja nie uzywam nazwy "smierdzacy analog" - wiele lat palilem papierosy i mi pachnialy ladnie i smakowaly - przez szacunek do samego siebie nazywam je dalej po prostu "papierosami". Nie przyklejam do nich zadnych specjalnych emocji - ani ich sie nie boje, ani nie nienawidze - plucie neofity na "dawne przyjemnosci" nie lezy w moim charakterze.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL