FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 15:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2015, o 09:50 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ustawa napisał(a):
39) transgraniczna sprzedaż na odległość – sprzedaż konsumentom na odległość, w przypadku której w momencie zamawiania wyrobu w punkcie detalicznym konsument znajduje się w państwie członkowskim innym niż państwo członkowskie lub państwo trzecie, w którym znajduje się siedziba punktu detalicznego, uważa się, że siedziba punktu detalicznego znajduje się w państwie członkowskim:
a) w przypadku osoby fizycznej – gdy jej miejsce prowadzenia działalności znajduje się w tym państwie członkowskim,
b) w innych przypadkach – gdy punkt detaliczny ma swoją siedzibę statutową, zarząd lub miejsce prowadzenia działalności, włączając oddział, agencję lub innego rodzaju zakład, w tym państwie członkowskim;

Ustawa napisał(a):
43) wprowadzanie do obrotu – udostępnianie wyrobów, niezależnie od miejsca ich produkcji, konsumentom w Unii Europejskiej, za opłatą lub nieodpłatnie, w tym w drodze sprzedaży na odległość, w przypadku transgranicznej sprzedaży na odległość za miejsce wprowadzenia do obrotu wyrobu uznaje się państwo członkowskie, w którym znajduje się konsument;


No i co?
Kto się podejmie tłumaczenia z polskiego na "nasze"?
Już wiem, co oznacza sformułowanie "prawniczy bełkot". Nadal nie wiem, o co chodzi.
Antagonizm kompetycyjny o miejsce receptorowe na cytochromie P-450.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2015, o 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
inawera napisał(a):

Czy sprzedaż na odległość to to samo co zakup na odległość?


A istnieje zakup bez sprzedaży? :roll:

W przyrodzie nie, ale czy w papierach - to nie wiem...
Chyba że sprawa dotyczy transakcji między podmiotami funkcjonującymi w 'innym obszarze prawnym'.

W głowie się kłębi wiele interpretacji i skutków takiego zapisu, ale lepiej poczekać na objaśnienia ustawodawcy
(chyba że wzorem wielu innych przepisów - również tu pozostaną niedomówienia i liczne interpretacje)

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2015, o 13:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
elPetto napisał(a):
inawera napisał(a):

Czy sprzedaż na odległość to to samo co zakup na odległość?


A istnieje zakup bez sprzedaży? :roll:

W przyrodzie nie, ale czy w papierach - to nie wiem...
Chyba że sprawa dotyczy transakcji między podmiotami funkcjonującymi w 'innym obszarze prawnym'.

W głowie się kłębi wiele interpretacji i skutków takiego zapisu, ale lepiej poczekać na objaśnienia ustawodawcy
(chyba że wzorem wielu innych przepisów - również tu pozostaną niedomówienia i liczne interpretacje)


Czy zakup sprzętu w Chinach to jest to samo co zakup/sprzedaż na odległość?
Od poniedziałku bierzemy się za wysyłanie podobnych pytań do Pani Premier i kilku ministerstw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2015, o 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lip 2014, o 19:45
Posty: 85
To co robią firmy tytoniowe można przyrównać do zbrodni przeciw ludzkości.
Prokuratorzy z Hagi powinni się nimi zająć, a także ich sługusami w parlamencie europejskim.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2015, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
elPetto napisał(a):
inawera napisał(a):

Czy sprzedaż na odległość to to samo co zakup na odległość?


A istnieje zakup bez sprzedaży? :roll:

W przyrodzie nie, ale czy w papierach - to nie wiem...
Chyba że sprawa dotyczy transakcji między podmiotami funkcjonującymi w 'innym obszarze prawnym'.

W głowie się kłębi wiele interpretacji i skutków takiego zapisu, ale lepiej poczekać na objaśnienia ustawodawcy
(chyba że wzorem wielu innych przepisów - również tu pozostaną niedomówienia i liczne interpretacje)


Czy zakup sprzętu w Chinach to jest to samo co zakup/sprzedaż na odległość?
Od poniedziałku bierzemy się za wysyłanie podobnych pytań do Pani Premier i kilku ministerstw.

Każda umowa zawierana bez jednoczesnej obecności stron jest umową zawartą na odległość, więc ta o której wspominasz, jak najbardziej.
W ubiegłym roku pisałem pracę dyplomową na temat zawierania umów na odległość. Choć to było jeszcze przed wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta, to jakieś tam pojęcie w temacie posiadam. Pytajcie śmiało.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2015, o 22:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Będziemy pytać najpierw tych co to napisali, potem zobaczymy. Wchodzimy na bagnisty teren otoczony cieniami, półcieniami, niedomówieniami. Jak będziemy wiedzieli - kto - dla kogo - na jaką odległość - dlaczego?. To co otrzymaliśmy dotychczas to fatamorgana. Niby coś widać, a tak naprawdę tego niema. Niby jest bo widać, ale tak naprawdę nie idźcie tam bo to tylko omam.
Przez niewrodzoną uprzejmość nie wspomnę o domu dla opętanych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2015, o 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2010, o 22:19
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo ciekawe te Twoje wywody Irku. Naświetlają mi różne sprawy. Dziękuję.

Co do ustawy - no cóż, albo pisali to ludzie nie mający pojęcia o aktualnym stanie rozwoju e-p, albo ktoś mocno lobbował. Albo jedno i drugie. Ktoś chciałby bardzo położyć łapę na e-p, ale chyba nie do końca wie co to tak naprawdę jest.
Niebawem skończą się konsultacje i zobaczymy ustawę po poprawkach. O ile jakieś będą. Liczę tutaj na Was, jako na sporą firmę, mającą duży udział nie tylko na naszym rynku, a także jako na firmę, która miała spory udział w budowaniu naszej społeczności.

Ja ze swojej strony chcę zachęcić wszystkich do wysyłania komentarzy do ustawy, został tylko tydzień. Może jeszcze coś uda się ugrać, chociaż tę sprzedaż internetową. Przecież mamy XXI wiek. Tylko jak to uświadomić ministerstwu? Może im kalendarz wysłać?

Pozdrawiam
Ric

_________________
Pozdrawiam
Riccardo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2015, o 22:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Riccardo napisał(a):
Bardzo ciekawe te Twoje wywody Irku. Naświetlają mi różne sprawy. Dziękuję.

Co do ustawy - no cóż, albo pisali to ludzie nie mający pojęcia o aktualnym stanie rozwoju e-p, albo ktoś mocno lobbował. Albo jedno i drugie. Ktoś chciałby bardzo położyć łapę na e-p, ale chyba nie do końca wie co to tak naprawdę jest.
Niebawem skończą się konsultacje i zobaczymy ustawę po poprawkach. O ile jakieś będą. Liczę tutaj na Was, jako na sporą firmę, mającą duży udział nie tylko na naszym rynku, a także jako na firmę, która miała spory udział w budowaniu naszej społeczności.

Ja ze swojej strony chcę zachęcić wszystkich do wysyłania komentarzy do ustawy, został tylko tydzień. Może jeszcze coś uda się ugrać, chociaż tę sprzedaż internetową. Przecież mamy XXI wiek. Tylko jak to uświadomić ministerstwu? Może im kalendarz wysłać?

Pozdrawiam
Ric


Kilka pism już zostało wysłanych.
Jutro mamy spotkanie w sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2015, o 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2015, o 19:24
Posty: 55
Lokalizacja: Mazowsze-Radom
Liczę na to że się opamiętają wybory już niedługo :(

_________________
Zasilanie vamo7 ,Stingray x
Parowniki kayfun 4,Iclear 30,Dripper Ehpro,Subtank mini


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2015, o 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2010, o 22:19
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
inawera napisał(a):
Kilka pism już zostało wysłanych.
Jutro mamy spotkanie w sprawie.

Podzielisz się wynikami? :)

_________________
Pozdrawiam
Riccardo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL