FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 10:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2015, o 00:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Napiszę tutaj z cytatem żeby nie zaśmiecać w testach.

Nowicjusze napisał(a):
Aromat:Rokitnik
Być może to złudzenie,ale nie wiem jak to określić - wapując ten lq ma się wrażenie jakby rozgrzewał.

Coś w tym jest.
Również miałem podobne wrażenia jakby niektóre mieszanki działały rozgrzewająco.
W tych testach nie miało to miejsca, zdarzyło się parę razy w testach poprzednich jak
i podczas wapowania niektórych gotowych liquidów jak zaczynałem chmurzenie po przejściu z analogów.
Do tej pory nie mogę wytłumaczyć sobie i sprawdzić w jakich okolicznościach pojawia się to uczucie.
Jednego dnia ta sama mieszanka była rozgrzewająca ale już na drugi dzień nie dawała takich odczuć.
Na pewno ma to związek z działaniem nikotyny.
Zwykłe analogi też potrafiły być czasem rozgrzewające. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2015, o 09:53 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Osobiście zetknęłam się tylko z dwoma rozgrzewającymi aromatami.Pierwszy to Wintergreen z TPA,a drugi to testowy rokitnik.Jeśli chodzi o Wintergreen to uczucie zanika gdy użyje się go w mieszance tzw.wieloskładnikowej.Solo jest tak rozgrzewający jak olejek kamforowy (kilka osób,które go stosowały miało te same odczucia co ja) :) Roślina wintergreen zawiera w swoim składzie związek aromatyczny salicylan metylu,który stosowany jest jako środek aromatyzujący.Być może właśnie jest on dodany do tego aromatu.Co do rokitnika to nie wiem skąd to działanie,bo nie mogę znaleźć info o związkach aromatycznych.W każdym razie jeśli sok stosuje się min.przy przeziębieniu to może coś tam w sobie ma rozgrzewającego albo duża dawka wit.C tak działa :)
Na nikotynę bym nie stawiała,ale może się mylę....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL