FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 19:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 14:49 
Offline

Dołączył(a): 15 lut 2014, o 14:40
Posty: 4
Witam wszystkich ;-) Mam pytanie do doswiadczonych palaczy, któży być mozę mieli tub znali podobny przypadek. Przechodząc do rzeczy, mam znajomą uczulona na gliceryne. Czy palenie gliceryny moze jej zaszkodzić i powinna palic liquidy oparte w 100% na bazie glikolowej czy moze palic spokojnie każdy liquid? Z góry dziękuje za wszelka pomoc ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Jeśli jest uczulona na jakikolwiek składnik liquidu/bazy, powinna omijać ją jak najszerszym łukiem ;) Wstrząs anafilaktyczny to nie jest ciekawa rzecz.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 15:02 
Offline

Dołączył(a): 15 lut 2014, o 14:40
Posty: 4
Ok, dzięki ;-) Przekaże, nie bylismy pewnie czy palenie tez moze zaszkodzic bo wkoncu wydydcha, ja jednak uwazałem ze cos jednak zawsze zostaje. Ale w takim wypadku baza glikolowa bez gliceryny jest jak najbardziej na miejscu? ;_)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Dhax napisał(a):
Witam wszystkich ;-) Mam pytanie do doswiadczonych palaczy, któży być mozę mieli tub znali podobny przypadek. Przechodząc do rzeczy, mam znajomą uczulona na gliceryne. Czy palenie gliceryny moze jej zaszkodzić i powinna palic liquidy oparte w 100% na bazie glikolowej czy moze palic spokojnie każdy liquid? Z góry dziękuje za wszelka pomoc ;-)

A konkretnie czym objawia sie to uczulenie? Czy jest to tylko wstret, czy reakcja alergiczna?
W zasadzie odpowiedz zawarta juz w pytaniu...

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 18:55 
Offline

Dołączył(a): 15 lut 2014, o 14:40
Posty: 4
W Zasadzie to chodzi o to czy palenie równiez moze wywołąc tą alergie ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Dhax napisał(a):
W Zasadzie to chodzi o to czy palenie równiez moze wywołąc tą alergie ;/



Tak może

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 19:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
Może warto by uściślić jeszcze bardziej, jeśli jest uczulona to na pewno na każdą postać na opary również!
I napewno nie można mówić o paleniu czy też spalaniu , czegoś takiego podczas wapowania nie może być,
w pytaniu występuje kilkakrotnie palenie , palenia , tak jakby coś się nam w tym e-petku paliło! :)
*smoke*

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 15 lut 2014, o 22:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Dhax napisał(a):
W Zasadzie to chodzi o to czy palenie równiez moze wywołąc tą alergie ;/
"tą alergie", czy tam-"tą alergie"? Ale jaka? Ty wiesz zapewne a my nadal ni tuta. Ja mam np. wstret/uczulenie na cebule - gdy sasiadka smazy cebulke, to wechem czuje przez okno na dystans 50 metrow i z miejsca mam nudnosci. *heat* Pytalem powyzej o objawy nie bez kozery - a zadnych uscislen nadal nie widze :?: - sam nie lubie smaku i zapachu gliceryny - lecz w niewielkim stezeniu, ukryta w innych smakach i aromatach juz mi nie przeszkadza.
Graella napisał(a):
Może warto by uściślić jeszcze bardziej, jeśli jest uczulona to na pewno na każdą postać na opary również!
I napewno nie można mówić o paleniu czy też spalaniu , czegoś takiego podczas wapowania nie może być,
w pytaniu występuje kilkakrotnie palenie , palenia , tak jakby coś się nam w tym e-petku paliło! :)
*smoke*
Jesli kolezanka ma jedynie pryszcze na skorze po uzyciu kremow zawierajacych gliceryne, to prawdopodobnie nie przeszkodzi jej to w wapowaniu. Co najwyzej pryszcze beda zlokalizowane wokol ust :lol:
Jesli ma zawroty glowy, obrzeki, biegunki lub dusznosci - jest ewidentnym, ze inhalowanie wzmocni te reakcje.
Rzeczywiscie proces przebiegajacy w e-cig niewlasciwie jest nazywac paleniem i dymaniem.
To nie dym, to kropelki wody uwiezione w molekulach oparow glikolu lub gliceryny - nie jest to dokladnie para wodna - bardziej wlasciwe byloby okreslenie mgla, mgielka.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 16 lut 2014, o 00:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
macbulwa
Współczuję Ci z całego serca, a jeszcze bardziej wszystkim którzy mają alergie na glicerynę i inne substancje :( , glicol i gliceryna jest wszechobecna występuje nie tylko w kremach ale jest również w żywności , lekach, syropach na kaszel , nawet w jogurtach i margarynach, ma oznaczenie E -422 , a Glicol Propylenowy E-1520. Ty nie lubisz zapachu gliceryny ,[ co mnie dziwi bo jak otworzę opakowanie gliceryny z INAWERY to nie czuję żadnego zapachu?] może po podgrzaniu? a jakiej używasz?
Ja wyczuwam tylko jej słodkość a z tym można sobie poradzić stosując Biter Wizart - polecam .
*smoke*

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Uczulenie
PostNapisane: 16 lut 2014, o 01:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Graella napisał(a):
macbulwa
Współczuję Ci z całego serca, a jeszcze bardziej wszystkim którzy mają alergie na glicerynę i inne substancje :( , glicol i gliceryna jest wszechobecna występuje nie tylko w kremach ale jest również w żywności , lekach, syropach na kaszel , nawet w jogurtach i margarynach, ma oznaczenie E -422 , a Glicol Propylenowy E-1520. Ty nie lubisz zapachu gliceryny ,[ co mnie dziwi bo jak otworzę opakowanie gliceryny z INAWERY to nie czuję żadnego zapachu?] może po podgrzaniu? a jakiej używasz?
Ja wyczuwam tylko jej słodkość a z tym można sobie poradzić stosując Biter Wizart - polecam .
*smoke*

@Graella dzieki za wspolczucie, szczegolnie do cebuli mnie to wesprze, bo jest we wszystkich prawie potrawach. :D
Nie mam zadnych alergii, gliceryny po prostu nie lubie - moze i racja, ze bardziej niz sam zapach przeszkadza mi jej tekstura i smak. Przy wapowaniu samej gliceryny zapach czuje wyrazny - robilem takie proby - jesli mi mowisz, ze to nie gliceryna, to nie bede sie upieral. Smak gliceryny to dla mnie mniej slodkosc, bardziej waciana mdlosc.
@Dhax "zanecil" tu ciekawa dyskusje nie precyzujac swego pytania glebiej - ja osobiscie nie znam nikogo z alergia na skladniki plynow. *smoke*

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL