FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2014, o 18:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Witam,
faktycznie wybór aromatów w Inawerze ciągle się rozszerza - i to jest super.
Z drugiej jednak strony, w tym gąszczu produktów, wybrać coś dla siebie może być trudno.
Każdy z nas jest inny i nawet ten sam aromat każdemu będzie smakował inaczej. Jak by nie patrzeć, aby się dowiedzieć – trzeba spróbować. Innego wyjścia nie ma.
Po jednej stronie stoi ekonomia firmy. Koszt butelek, konfekcjonowania itp. Tu nie ma co dyskutować. Tylko ktoś, kto nie prowadził własnego biznesu może twierdzić, że to jest nieważne.
Po drugiej stronie stoją klienci. Gotowi, chętni, śliniący się na nowe aromaty. I u nich też rządzi ekonomia. Przecież nie zapłacą za 10 aromatów żeby tylko spróbować, nie wiedząc co im zasmakuje. A jak zostanie do użytku tylko jeden ? (osobiście w to nie wierzę :) ).
Panie Irku a może przygotować sety np. po 10 aromatów po 2 ml. Ładne opakowanie, kartonik z opisem i logo Inawery. Coś a'la obrazki z kalendarzy. To przecież może być bardzo dobry produkt reklamowy. I nawet niech taki set kosztuje 30-40 zł. Klient może wybrać tylko sety a nie poszczególne aromaty. Na przykład kupuje 2 sety tytoniówek i już wie, które aromaty zagoszczą u niego na stałe. To również może być produkt handlowy.
My tu na forum wiemy co i jak. Bierzemy udział w testach więc problem próbowania trochę nas omija. Ale ja piszę tu o kliencie, który wchodzi do punktu gdzie Wasze produkty stoją na półkach.
Myślę, że ekonomicznie też można to jakoś ugryźć ;)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, o 21:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
pokoik napisał(a):
Witam,
faktycznie wybór aromatów w Inawerze ciągle się rozszerza - i to jest super.
Z drugiej jednak strony, w tym gąszczu produktów, wybrać coś dla siebie może być trudno.
Każdy z nas jest inny i nawet ten sam aromat każdemu będzie smakował inaczej. Jak by nie patrzeć, aby się dowiedzieć – trzeba spróbować. Innego wyjścia nie ma.
Po jednej stronie stoi ekonomia firmy. Koszt butelek, konfekcjonowania itp. Tu nie ma co dyskutować. Tylko ktoś, kto nie prowadził własnego biznesu może twierdzić, że to jest nieważne.
Po drugiej stronie stoją klienci. Gotowi, chętni, śliniący się na nowe aromaty. I u nich też rządzi ekonomia. Przecież nie zapłacą za 10 aromatów żeby tylko spróbować, nie wiedząc co im zasmakuje. A jak zostanie do użytku tylko jeden ? (osobiście w to nie wierzę :) ).
Panie Irku a może przygotować sety np. po 10 aromatów po 2 ml. Ładne opakowanie, kartonik z opisem i logo Inawery. Coś a'la obrazki z kalendarzy. To przecież może być bardzo dobry produkt reklamowy. I nawet niech taki set kosztuje 30-40 zł. Klient może wybrać tylko sety a nie poszczególne aromaty. Na przykład kupuje 2 sety tytoniówek i już wie, które aromaty zagoszczą u niego na stałe. To również może być produkt handlowy.
My tu na forum wiemy co i jak. Bierzemy udział w testach więc problem próbowania trochę nas omija. Ale ja piszę tu o kliencie, który wchodzi do punktu gdzie Wasze produkty stoją na półkach.
Myślę, że ekonomicznie też można to jakoś ugryźć ;)
Pozdrawiam

Ech. Pisałem że jedna 2 ml. butelka może kosztować niewiele mniej niż 10 ml. Jaki sens kupywać 5 x mniej za tą samą cenę.
A do tego pudełko. Takich zestawów nie szykujemy nawet na targi na które się wybieramy.
To jest ekonomiczne samobójstwo.
Mam właśnie klientów z Ukrainy. Sklep forecig Przeczytałem Igorowi twój post. Skomentował niezbyt ładnie. (K zwariował?) Naprawdę taka jest prawda. Trzeba by kupić linię do automatycznego rozlewu i pakowania aby stało się to mniej kosztowne/pracochłonne. Powtarzam mniej kosztowne. Bo ekonomicznie uzasadnione to nie będzie nigdy, zainteresowanie na pewno będzie ogromne i co wtedy. Sprzedawać coś co przynosi straty.
Co do moich gości to chyba wczoraj w temacie o "szybkich zakupach" pisałem o nich. Nie wierzyli i nie rozumieli dopóki nie przyjechali i zobaczyli. Teraz już doskonale wiedzą i rozumieją stąd taka reakcja. Jakbyś czuł się urażony to bardzo przepraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, o 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2013, o 00:02
Posty: 71
zestaw testera....zdania sa rozne. ale na moje oko jak zaznaczyl Pan Irek inawera do tego interesu musiala by najmniej polowe funduszy dokozyc. a nie oszukujny sie polskich firm nie stac na straty bo same podatki jakie placa sa kolosalne. na szczescie jako jedna z niewielu firm na polskim rynku (o ile nie jedyna) udostepnia na prawde duzo darmowych probek fo testow. a my jako testerzy mamy za zadanie ocenic te probki...a tez nie jest to takie proste jak wiekszosci sie wydaje. ostatnie testy byly ^hardkorowe^ 18 aromatow. kazdego zanim napisalem ocene wychmurzylem po prawie 10 ml aby dac wiarygodna ocene. Wiec ja jestem za tym co pisze Pan Irek. nie ma sensu szykowac na handel skoro na targi rowniez cos takiego nie pojdzie.

_________________
Życie jest zbyt krótkie aby palić analogi...

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, o 22:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
inawera napisał(a):
Skomentował niezbyt ładnie. (K zwariował?) Naprawdę taka jest prawda. Trzeba by kupić linię do automatycznego rozlewu i pakowania aby stało się to mniej kosztowne/pracochłonne. Powtarzam mniej kosztowne. Bo ekonomicznie uzasadnione to nie będzie nigdy, zainteresowanie na pewno będzie ogromne i co wtedy. Sprzedawać coś co przynosi straty.


Koszty to jedno, a drugie: jest małe prawdopodobieństwo (zwłaszcza przy mnogości sztuk), aby udało się tak zestawić próbki, aby wszystkim taki 'set' pasował...

Wydaje się, że na tę chwilę - czynnikami wzmagającymi wartości poznawcze (czyt.: obniżającymi koszty zakupu aromatów) mogą być:
- akcja promocyjna w sklepie (np.zakup pakietów o ustalonej liczbie szt.-> kilka pozycji dowolnie wybranych smaków)
- 'praca w grupach' -> kupowanie 'na spółę' :D

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, o 23:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2013, o 00:02
Posty: 71
*bry* praca w grupach to jest to!!

_________________
Życie jest zbyt krótkie aby palić analogi...

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, o 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 01:05
Posty: 175
Ciekawe skąd autor jest - podzieliłbym się :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 00:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2013, o 00:02
Posty: 71
alex ze mna mozesz ^^

_________________
Życie jest zbyt krótkie aby palić analogi...

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 02:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2013, o 01:05
Posty: 175
kneru napisał(a):
alex ze mna mozesz ^^


Ty masz to samo co ja ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 08:43 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Andrzej rozpoczął wymianę.
viewtopic.php?f=76&t=2837#p6614

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2014, o 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
ardbeg napisał(a):
Andrzej rozpoczął wymianę.
viewtopic.php?f=76&t=2837#p6614

No tak racja ale i tak nikt nie byl zainteresowany wymianą czy otrzymaniem za free pokrywając jedynie koszty wysyłki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL