FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 19 mar 2024, o 04:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

wybieramy formę oceny
proponowana przez elPetto 58%  58%  [ 18 ]
każdy stosuje własną 32%  32%  [ 10 ]
każdy pisze jak uważa 3%  3%  [ 1 ]
nie mam zdania 6%  6%  [ 2 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2014, o 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
lukmarq napisał(a):
Elżunia napisał(a):
Czym zmienicie odczucia testujacych?.czy zmusicie ich do wzrorowania sie na swoich odczuciach,bo nie do końca rozumie :shock: :lol:


Ty naprawdę nie wiesz o co chodzi? Załóżmy że nie lubię bananów: to co ze startu mam dać najniższe noty podczas testów aromatu bananowego? Czy może teraz do testów dostaliśmy aromat Bitter Orange. Mam dać 10/10 bo ma fajny kolorek? Nie tędy droga. Jak mi coś nie smakuje to oceniam aromat za odwzorowanie smaku, a nie że nie lubię.


No w twoich wypowiedziach i tonie powiem ci że nie do końca wiem.Ale oczywiście uszanuję i oczekuję uszanowania mojej opini i tyle w temacie.Pozdrawiam :D

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2014, o 09:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
M.D.T.
Moi Drodzy Testerzy.
Do czego służą testy?
1. do odrzucenia plewy od ziarna.
2. do przekazania przyszłym użytkownikom swoich subiektywnych odczuć dot. testowanego aromatu.
3. do konsultacji z wami składu aromatu.

Co robimy gdy pojawiają się wasze pierwsze opinie.
- czytamy,
- czytamy,
- czytamy i zaczynamy analizować po kątem przydatności. Na tym etapie pojawiają się pierwsze "?" lub "!".
- czytamy i analizujemy dalej wykluczając z analizy aromaty (ostatnio rum lub malina) z bardzo wysoką punktacją.
- bierzemy tabelkę i kalkulator. Liczymy średnią matematyczną ze wszystkich punktów w ankiecie.
- czytamy,
- wracamy do tabelki, ponownie wyciągamy średnią ze wszystkich opinii.
- czytamy i na tym etapie jesteśmy już gotowi aby pogonić Irka do robienia projektów etykiet czy kompozycji.
- po kolejnych dniach i ponownym przeliczeniu punktów ankiety na średnią już wiemy co jest ziarnem a co plewą. Zaczynamy rozmowy z producentem.
- po raz kolejny chylimy głowy nad waszą pracą.

Co dalej, skoro wiadomo który aromat jest dobry dla e-palacza.
Aromat zamówiony, ale dla waszych testów to nie oznacza koniec.
Jako jedyna firma nie robimy opisów aromatów typu "najlepszy pod słońcem aromat.......... pełen słońca, a tak w ogóle to kupujcie u nas".
Zamiast pisać rytum rytum, linkujemy stronę produktu do waszych opisów.
I po raz kolejny ukazuje się siła waszej pracy.
Klient zainteresowany zakupem aromatu ma możliwość poczytania waszych opinii. Dzięki nim może zdecydować czy tak, czy nie. To jest już jakieś światło w tunelu w porównaniu z czasami gdy to ja opisywałem swoje wrażenia.

Czy można napisać daje "3" bo nie lubię. Myślę że tak i nie.
Tak - ale klient czytając taką opinie powinien być świadomy że test przeprowadziła osoba nie lubiąca tego smaku, a co za tym idzie nie do końca wiarygodna. I wtedy dopisek (......bo nie lubię jest bardzo ważny)
Nie - jeżeli ja czegoś nie lubię to nie ma takiej siły aby Irek zmusił czy wyprosił testy danego produktu. Nie testuje, nie opisuje.

Dobry temat aby ponownie wam podziękować. Serce już się rwie do Kazimierza, ale mózg mówi : teraz Kraków, Paryż, Turka. Potem można już będzie zaczynać myśleć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2014, o 12:25 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
23 głosy oddane - czyli żadna z opcji ankiety nie uzyskała większości pozwalającej na samodzielne stanowienie prawa.

Wobec czego - pozostaje jak jest. Każdy pisze tak, jak uważa, każdy pisze to, co chciałby w innych ocenach znaleźć.

Propozycja @elPetto dot. podziału 10 pkt oceny - zgoda, przydatne, szczególnie z podaniem rozbicia punktów.

W końcu to jest nasza wyjątkowo subiektywna ocena.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2014, o 15:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
ardbeg napisał(a):
23 głosy oddane - czyli żadna z opcji ankiety nie uzyskała większości pozwalającej na samodzielne stanowienie prawa.

Wobec czego - pozostaje jak jest. Każdy pisze tak, jak uważa, każdy pisze to, co chciałby w innych ocenach znaleźć.

Propozycja @elPetto dot. podziału 10 pkt oceny - zgoda, przydatne, szczególnie z podaniem rozbicia punktów.

W końcu to jest nasza wyjątkowo subiektywna ocena.

W zwiazku z tym ze nie wiedzialem czy bralem udzial w ankiecie sprobowalem zaznaczyc jedna z opcji i co sie okazalo ?
Cokolwiek bym naciskal zostalo odnotowane ze glos oddany !!!
Powinno byc tak ze jeden nick moze oddac jeden glos , juz uprzedzam naciskalem wszystkie opcje i wszystko zostawalo zapisane ze glos oddany ?
To chyba nie tak powinno byc ?

EDIT EDIT

Chyba sie pospieszylem z tym stwierdzeniem ze "glos oddany" !!!
Sprawdzilem na spokojnie i owszem jest komunikat ze glos oddany ale nie dodaje tego glosu do sumy oddanych już glosow.
Czyli jest ok tylko komunikat bledny ze glos oddany ? powinno byc brales juz udzial w glosowaniu i nie mozesz oddac glosu w ankiecie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2014, o 22:54 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2013, o 13:45
Posty: 246
inawera napisał(a):
M.D.T.
Zamiast pisać rytum rytum, linkujemy stronę produktu do waszych opisów.
I po raz kolejny ukazuje się siła waszej pracy.
Klient zainteresowany zakupem aromatu ma możliwość poczytania waszych opinii. Dzięki nim może zdecydować czy tak, czy nie. To jest już jakieś światło w tunelu w porównaniu z czasami gdy to ja opisywałem swoje wrażenia.


I w ten wlasnie sposob zakupilem 90% produktow w waszej firmie opierajac sie na opiniach testerow, i to sklonilo mnie takze do zgloszenia sie jako "testujacy" i chwala wam za to ze kupujacy ma mozliwosc poczytania opini osob niezaleznych, bo jakby niebylo opinie sa rozne od skrajnie negatywnych do skrajnie pozytywnych.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, o 08:34 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
AndrzGdz napisał(a):
W zwiazku z tym ze nie wiedzialem czy bralem udzial w ankiecie sprobowalem zaznaczyc jedna z opcji i co sie okazalo ?
Cokolwiek bym naciskal zostalo odnotowane ze glos oddany !!!
Powinno byc tak ze jeden nick moze oddac jeden glos , juz uprzedzam naciskalem wszystkie opcje i wszystko zostawalo zapisane ze glos oddany ?
To chyba nie tak powinno byc ?

EDIT EDIT

Chyba sie pospieszylem z tym stwierdzeniem ze "glos oddany" !!!
Sprawdzilem na spokojnie i owszem jest komunikat ze glos oddany ale nie dodaje tego glosu do sumy oddanych już glosow.
Czyli jest ok tylko komunikat bledny ze glos oddany ? powinno byc brales juz udzial w glosowaniu i nie mozesz oddac glosu w ankiecie.

Chyba się pospieszyłeś ze zgłaszaniem reklamacji - system jest durny i jeżeli wcześniej oddałeś głos, to debil zapamiętał. Zdarza się.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2014, o 11:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Jeśli ankieta jest z opcją "Pozwól na zmianę głosu" to proste że głos jest zaliczany tylko za pierwszym razem, przy następnych zmianach nie jest już zaliczany do ilości oddanych głosów. ;)

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, o 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Jednak po głębokich przemysleniach,analizach,doszłam do wniosku że dla dobra ogółu waperów,poprawności i jasności testów,powinnam chłopaków poprzeć w dążeniu do czytelności ,wiarygodności,jasności i spojności testów.Proszę wklejcie całość jak to ma wygladać i wspólnie popracujemy nad poprawną formą, opisywania testowanych aromatów.Pozdrawiam ;) ; :D

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, o 00:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Na podstawie opisów Adberga i Piotra widze te opisy mniej wiecej tak



Aromat:
Stężenia:
Baza:
Czas dojrzewania:
Testowane na:
Smak:
Najlepsze stężenie:
Ocena walorów aromatu:
1) Odwzorowanie dedykowanego smaku (w mieszance): 0-4pkt
(0-słabe/nijakie/pomyłka, 1-dostateczne, 2-dobre, 3-wzorowe, 4-idealne)
Punkty:
2) Intensywność aromatu: 0-2pkt
(0-słaba, 1-średnia, 2-wysoka)
Punkty:
3) Kompozycja aromatu (ogólnie): 0-3pkt
(0-nijaki, 1-pospolity, 2-dobry, 3-wyborny/wyśmienity)
Punkty:

4) Dodaję do ulubionych: 0-3pkt
(0-nie, 1-jako okazjonalny, 2-stały 'przerywnik', 3-do ciągłego chmurzenia)
Punkty:

Ogólna ocena:
( po zliczeniu punktów od 1-4)
Uwagi:

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Ostatnio edytowano 25 mar 2014, o 00:45 przez Elżunia, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, o 00:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Elżunia, dopiero teraz mi pokazalo tego posta.

Te skale ocen pozostana o ile dobrze rozumiem? Zeby klient mial odniesienie.
(0-słabe/nijakie/pomyłka, 1-dostateczne, 2-dobre, 3-wzorowe, 4-idealne)

Bardzo czytelne i moim zdaniem jest ok!

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL