FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 19 mar 2024, o 07:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 sty 2014, o 15:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
AndrzGdz napisał(a):
dziq napisał(a):
AndrzGdz napisał(a):
Cytuj:
palac po 5 paczek dziennie doskonale wyczuwalem niektore "mikro"sladowe zapachy.

Chyba troche "sciemniasz" z tym paleniem 5 paczek analaogow co daje 100 papierosow do dyspozycji.
Ja w najlepszych czasach zdarzalo mi sie bez czestowania palic okolo 40 szt dziennnie.
Nie bardzo wierze jak mozna wypalic 100 papierosowe na dzien nawet jak bym nie spał przez 24 godz i tylko palił !!!

Wstyd się przyznać (a może już nie ;) ), ja również dochodziłem do dwóch paczek dziennie, to był max ile mogłem wtedy wypalić... Pod koniec dnia czułem się wtedy taki zmientolony i wypluty i nie było to ani przy % ani dla towarzystwa.
Ponad 20 lat palenia... dlaczego wtedy nikt nie wymyślił e-papierosa, człowiek by się tak nie truł...
@AndrzGdz 5 paczek dziennie jest realne w przypadku kolegi @macbulwa, jakiś czas temu we Francji były również opakowania po 10 szt. papierosów w paczce, teraz są wszystkie po 20 szt. ;)

No chyba ze paczki po 10 szt, pamietam ze w Polsce dawnooooo temu tez byly w kioskach RUCUu paczki po 10 szt nazwy nie pamietam. 100 szt analogow przez caly dzien jest to dla mnie bynajmniej nierealne.


24godz * 60 min = 1440 minut/dobe

1440 minut/dobe / 100 papierosów = 14,4 min

Wniosek nie sypiając i paląc co kwadrans papierocha można osiągnąć taki wynik

W praktyce odliczając 6godz. na sen

18*60/100=10,8 czyli przerwa między papierosami 10-11 minut.

Więc wychodziło by że papierosa odpalasz tylko pierwszego, bo następnego odpalasz od tego który właśnie kończysz.

*smoke*

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2014, o 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
AndrzGdz napisał(a):
Cytuj:
palac po 5 paczek dziennie doskonale wyczuwalem niektore "mikro"sladowe zapachy.

Chyba troche "sciemniasz" z tym paleniem 5 paczek analaogow co daje 100 papierosow do dyspozycji.
Ja w najlepszych czasach zdarzalo mi sie bez czestowania palic okolo 40 szt dziennnie.
Nie bardzo wierze jak mozna wypalic 100 papierosowe na dzien nawet jak bym nie spał przez 24 godz i tylko palił !!!


No niestety nie. Zaczalem palic w wieku 15lat - i od zaraz palilem duzo i coraz wiecej - wkrotce palilem 6 paczek "Sport" bez filtra oczywiscie. Ale to 6 paczek to wynik extremalny dotyczacy okresu jednego roku - nigdy nie narzucalem sobie pulapu czy normy - ot, dzis mam wypalic 120szt - nie. Palilem po prostu do woli. Nie za bardzo bawilem sie w obliczanie szczegolowe, wiec zapewne byly dni lub dluzsze okresy czasu gdy palilem mniej nie 5 czy 6paczek.

Obecnie jestem starszy i palilem ostatnio minimum 2 paczki, raczej 3 dziennie, ale starczy noc przesiadzoiana przy kompie i wynik dobowy rowna sie 5 !
Oczywiscie ostatnio ceny kazaly mi zwracac uwage na ilosc wypalana dziennie - ale tez nie do konca - kupowalem zapas i palilem do woli - szczesliwi paczek nie licza :(
Ceny sa takie, ze zaczelo mi z tym byc nieco ciezko, ze zdrowiem tez - dla bezpieczenstwa procz papierosow mam zawsze w domu tyton do krecenia.

dziq napisał(a):
@AndrzGdz 5 paczek dziennie jest realne w przypadku kolegi @macbulwa, jakiś czas temu we Francji były również opakowania po 10 szt. papierosów w paczce, teraz są wszystkie po 20 szt. ;)
we Francji nie trafilem - dziesiatki to byly w Polsce sporty i mazury (lub na sztuki w kiosku) - powyzej pisalem o paczkach po 20szt. W szkole oczywiscie tylko na przerwach. W dawnych czasach palilo sie w pracy - wychodzac do pracy bralem 3p. i wypalalem spokojnie przy biurku - po powrocie do domu czekaly kolejne - do woli, przewaznie 2-3.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2014, o 17:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
kudys11 napisał(a):
AndrzGdz napisał(a):
dziq napisał(a):
AndrzGdz napisał(a):
Cytuj:
palac po 5 paczek dziennie doskonale wyczuwalem niektore "mikro"sladowe zapachy.

Chyba troche "sciemniasz" z tym paleniem 5 paczek analaogow co daje 100 papierosow do dyspozycji.
Ja w najlepszych czasach zdarzalo mi sie bez czestowania palic okolo 40 szt dziennnie.
Nie bardzo wierze jak mozna wypalic 100 papierosowe na dzien nawet jak bym nie spał przez 24 godz i tylko palił !!!

Wstyd się przyznać (a może już nie ;) ), ja również dochodziłem do dwóch paczek dziennie, to był max ile mogłem wtedy wypalić... Pod koniec dnia czułem się wtedy taki zmientolony i wypluty i nie było to ani przy % ani dla towarzystwa.
Ponad 20 lat palenia... dlaczego wtedy nikt nie wymyślił e-papierosa, człowiek by się tak nie truł...
@AndrzGdz 5 paczek dziennie jest realne w przypadku kolegi @macbulwa, jakiś czas temu we Francji były również opakowania po 10 szt. papierosów w paczce, teraz są wszystkie po 20 szt. ;)

No chyba ze paczki po 10 szt, pamietam ze w Polsce dawnooooo temu tez byly w kioskach RUCUu paczki po 10 szt nazwy nie pamietam. 100 szt analogow przez caly dzien jest to dla mnie bynajmniej nierealne.


24godz * 60 min = 1440 minut/dobe

1440 minut/dobe / 100 papierosów = 14,4 min

Wniosek nie sypiając i paląc co kwadrans papierocha można osiągnąć taki wynik

W praktyce odliczając 6godz. na sen

18*60/100=10,8 czyli przerwa między papierosami 10-11 minut.

Więc wychodziło by że papierosa odpalasz tylko pierwszego, bo następnego odpalasz od tego który właśnie kończysz.

*smoke*

Wlasnie b.dobre rozliczenie, ja bynajmniej nałogowy palacz bardzo ciezko bylo mi sie zblizyc do tych wynikow ( palilem max 2 paczki po 20 szt w paczce).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2014, o 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
AndrzGdz napisał(a):
Wlasnie b.dobre rozliczenie, ja bynajmniej nałogowy palacz bardzo ciezko bylo mi sie zblizyc do tych wynikow ( palilem max 2 paczki po 20 szt w paczce).


Możesz zagnieździć maksymalnie 5 cytatów.

Eh no bo ja ze starej szkoly jestem - jak gdzie indziej napisalem palilem ostatnio 2-3, ale czasem 5 i bez problemu.
Takze 10ml plynu 18ki dziennie mowi samo za sie - ot spalam wiecej nie inni palacze - przeliczenie papierosy - liquid daje w przyblizeniu podobna dawke - zgadzam sie ze bardzo duza ...z plynami mam troche mniej, bo pykam jak fajke i z rzadka wciagam w pluca - zreszta mam juz kilka plynow slabszych (14ki) - jak skoncze zapasy to przejde na jeszcze mniejsza doze nikotyny, bo mi chyba juz tak bardzo nie konieczna - a rozsadek nakazuje

[edit] Cala rodzina zna moj przerob - podrozuja duzo i przywaza mi papierosy z calego swiata - palilem np. z Indii, Vietnamu, USA, Kanady, Magadascaru, Australii, Peru i sporo innych miejsc

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2014, o 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
macbulwa napisał(a):
Eh no bo ja ze starej szkoly jestem - jak gdzie indziej napisalem palilem ostatnio 2-3, ale czasem 5 i bez problemu.
Takze 10ml plynu 18ki dziennie mowi samo za sie - ot spalam wiecej nie inni palacze - przeliczenie papierosy - liquid daje w przyblizeniu podobna dawke - zgadzam sie ze bardzo duza ...z plynami mam troche mniej, bo pykam jak fajke i z rzadka wciagam w pluca - zreszta mam juz kilka plynow slabszych (14ki) - jak skoncze zapasy to przejde na jeszcze mniejsza doze nikotyny, bo mi chyba juz tak bardzo nie konieczna - a rozsadek nakazuje

[edit] Cala rodzina zna moj przerob - podrozuja duzo i przywaza mi papierosy z calego swiata - palilem np. z Indii, Vietnamu, USA, Kanady, Magadascaru, Australii, Peru i sporo innych miejsc


Jeśli wapujesz jak fajkę (bez wciągania do płuc) to nikotyna jest ci raczej zbędna, gdyż pozostają wyłącznie walory smakowe na języku i w ustach.
Twój nałóg polega na pykaniu a nie paleniu czyli nie jest to uzależnienie od nikotyny tylko nawyk pykania.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2014, o 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
kudys11 napisał(a):
macbulwa napisał(a):
Eh no bo ja ze starej szkoly jestem - jak gdzie indziej napisalem palilem ostatnio 2-3, ale czasem 5 i bez problemu.
Takze 10ml plynu 18ki dziennie mowi samo za sie - ot spalam wiecej nie inni palacze - przeliczenie papierosy - liquid daje w przyblizeniu podobna dawke - zgadzam sie ze bardzo duza ...z plynami mam troche mniej, bo pykam jak fajke i z rzadka wciagam w pluca - zreszta mam juz kilka plynow slabszych (14ki) - jak skoncze zapasy to przejde na jeszcze mniejsza doze nikotyny, bo mi chyba juz tak bardzo nie konieczna - a rozsadek nakazuje

[edit] Cala rodzina zna moj przerob - podrozuja duzo i przywaza mi papierosy z calego swiata - palilem np. z Indii, Vietnamu, USA, Kanady, Magadascaru, Australii, Peru i sporo innych miejsc


Jeśli wapujesz jak fajkę (bez wciągania do płuc) to nikotyna jest ci raczej zbędna, gdyż pozostają wyłącznie walory smakowe na języku i w ustach.
Twój nałóg polega na pykaniu a nie paleniu czyli nie jest to uzależnienie od nikotyny tylko nawyk pykania.


nazarenski - papierosy palilem dziesieciolecia zaciagajac sie za kazdym razem - 5paczek dziennie spokojnie! - e-c uzywam od niedawna a nie wciagam w pluca czesto, bo zle toleruje glikol i gliceryne
Przeciez nie jestem sam na swiecie - jest masa palaczy co pala bardzo duzo. Nie przeszkadza, ze niektorzy sadza, ze dwie paczki to juz jest duzo - nie ma sie czym chwalic a wprost przeciwnie - goraco sie ciesze ze sie uwolnilem - z czasem uwolnie sie takze od e-c

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2014, o 19:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Macie jakies sposoby na oczyszczenie ust ze smaku? Jakies plyny lub potrawy?

Mnie sprawdzaja sie chipsy a pozniej jakis plyn do splukania, ale ciekaw jestem jak maja z tym inni.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2022, o 13:22 
Offline

Dołączył(a): 12 kwi 2022, o 10:54
Posty: 15
Według mnie z katarem można testować, ale to nie ma sensu. Wiadomo, coś tam czuć, ale potem jak się drugi raz stestuje to niema się porównania bo baza zapachowa wcześniej nie została zaktualizowana.


_________________
https://zdrowypakiet.pl/blog/pakiety-me ... m-korzysci


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL