FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 15:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2012, o 02:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
ardbeg napisał(a):
Mareckimt napisał(a):
Chyba u Kinga widziałem atomizery 510 po jakieś 5 zł. Najlepsze do testowania liquidów.

a takie?
http://www.e-dym.pl/Kartomizery/Watkowe/271-Kartomizer_510_(soft_tip).html

w opisie nic nie ma, że się nadają do dripu ...


@ardbeg soft tipy nie za bardzo się nadają do testów, za dużo zachodu z czyszczeniem ;), Mareckimt miał na myśli raczej najzwyklejsze atomki 510, najprawdopodobniej dokładnie te: http://epapierosylodz.pl/p/14/995/atomi ... zesci.html
Typowo do dripu masz tu: http://cig-shop.pl/p/59/527/atomizer-51 ... izery.html , bezmostkowiec, choć niskooporowy to dość dobrze oddaje smak ;)

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 17:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
daro napisał(a):
ardbeg napisał(a):
Mareckimt napisał(a):
Chyba u Kinga widziałem atomizery 510 po jakieś 5 zł. Najlepsze do testowania liquidów.

a takie?
http://www.e-dym.pl/Kartomizery/Watkowe/271-Kartomizer_510_(soft_tip).html

w opisie nic nie ma, że się nadają do dripu ...


@ardbeg soft tipy nie za bardzo się nadają do testów, za dużo zachodu z czyszczeniem ;), Mareckimt miał na myśli raczej najzwyklejsze atomki 510, najprawdopodobniej dokładnie te: http://epapierosylodz.pl/p/14/995/atomi ... zesci.html
Typowo do dripu masz tu: http://cig-shop.pl/p/59/527/atomizer-51 ... izery.html , bezmostkowiec, choć niskooporowy to dość dobrze oddaje smak ;)


Z radością donoszę że mamy na forum drugiego bardzo dobrego fachowca od spraw technicznych.
Teraz obaj (Mareckimt i daro) mogą odpowiedzieć na najbardziej skomplikowane pytania dotyczące sprzętu, nowości jakie pojawiają się na rynku a nawet o tym czego na rynku jeszcze nie ma.
Teraz i ja "jestemhappy :lol: "


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 18:08 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
daro napisał(a):
Typowo do dripu masz tu: http://cig-shop.pl/p/59/527/atomizer-51 ... izery.html , bezmostkowiec, choć niskooporowy to dość dobrze oddaje smak

Na takim właśnie robię wstępny test :) Na razie wystarczy, jak podepnę te 1,7 Ohm do baterii ustawionej na 3,6V (moc wychodzi 7,62W o ile napięcie się utrzymuje). Organoleptycznie najbardziej mi takie parametry pasują. Czyszczenie też jest bajecznie proste, trochę biegania do kranu ale cóż :).

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
daro napisał(a):
@ardbeg soft tipy nie za bardzo się nadają do testów

Tym bardziej watkowe, kartomizery :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 20:30 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 16:07
Posty: 9
Nie testuję już od dawna...nie mam takiej potrzeby :)
Kartomizery watkowe owszem bardzo dobre do testów wbrew temu co Mareckimt pisze.
U mnie świetnie oddają smak i mimo zmiany liquidu równie szybko wyczuwałem zmianę (bez liquinatora oczywiście).

Najfajniejsze jednak były atomizery c118p lub dse901.
Super smak na nówkach...przez kilka, kilkanaście zaciągnięć, jak zresztą z każdym sprzętem.
Teraz uwielbiam Giant AP z właściwie podciętą uszczelką ...nie mylić z podobnymi eGo-W (inna bajka )...kolega Mareckimt wie o co chodzi...dymane z gwinta, bez osłony...pięknie oddają smak :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2012, o 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
adamow napisał(a):
Nie testuję już od dawna...nie mam takiej potrzeby :)
Kartomizery watkowe owszem bardzo dobre do testów wbrew temu co Mareckimt pisze.
U mnie świetnie oddają smak i mimo zmiany liquidu równie szybko wyczuwałem zmianę (bez liquinatora oczywiście).

Najfajniejsze jednak były atomizery c118p lub dse901.
Super smak na nówkach...przez kilka, kilkanaście zaciągnięć, jak zresztą z każdym sprzętem.
Teraz uwielbiam Giant AP z właściwie podciętą uszczelką ...nie mylić z podobnymi eGo-W (inna bajka )...kolega Mareckimt wie o co chodzi...dymane z gwinta, bez osłony...pięknie oddają smak :D

Czekam wlasnie na takiego a wlasciewie jestem juz posiadaczem http://www.e-dym.pl/Atomizery/Low_Resis ... dripu.html (zakup okazyjny na bazarku na zielonym ) ale nie mam jeszcze do niego ustnika bo te od Crystala 2 po prostu wpadaja do srodka i sa za luźne. Dzis okolo godz 19 powinienem juz miec typowy ustnik do tego atomizera.
Jak juz bede mial to ho ho ho "bedzie jazda" z kilkunastoma buteleczkami ktore juz z zeszytem czekają na wpisy.
Nie wiem jak to bedzie sie mialo do odczuc smakowych bo sa rozne opinie, czytalem wlasnie ze inaczej smak jest w atomizerze ,a inny jak sie zatankuje np do Clearomizera Crystal 2.
W kazdym razie mam to i juz nie bede musial za kazdym razem myc, czyscic, przepalac grzalke w Crystal 2 bo to jednak troche denerwuje za kazdym razem rozbierac bebechy Clearomizera.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2012, o 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2012, o 05:27
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Ją wszystkie swoje samoróbki testuje na Cristalu2, Vivi Nowa bądź ostatnim zakupie CE10+ wszystko na baterie Ego3

_________________
''A żyć możesz tylko dzięki temu ,za co mógłbyś umrzeć.....''
Antoine de Saint-Exupery


Ostatnio edytowano 15 gru 2012, o 12:09 przez Chmielek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2012, o 23:47 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 16:07
Posty: 9
Najlepiej testować na tym na czym aktualnie się chmurzy i co jest fajne w/g e-palacza.
Zmiana parownika specjalnie do testów nie jest dobra.
Każdy oddaje smak inaczej...trzeba poznać i się przyzwyczaić.
Faktycznie najlepiej na dripie...taniej i mniej liquidu trzeba zużyć.
Obecne najpopularniejsze parowniki(zbiorniki) typu Vision wszelkiej maści wymagają zalewania większą ilością liquidu, choć można nie zalewać zbiornika tylko kapać na grzałkę(sznurek) i w ten sposób próbować :D
Łatwiej jednak na małych atomizerach typu 510 lub 901...ale one są niszowe i mało osób wie o co chodzi :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, o 02:27 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
adamow napisał(a):
Najlepiej testować na tym na czym aktualnie się chmurzy i co jest fajne w/g e-palacza.Zmiana parownika specjalnie do testów nie jest dobra.Każdy oddaje smak inaczej...trzeba poznać i się przyzwyczaić.Faktycznie najlepiej na dripie...taniej i mniej liquidu trzeba zużyć.

AndrzGdz napisał(a):
W kazdym razie mam to i juz nie bede musial za kazdym razem myc, czyscic, przepalac grzalke w Crystal 2 bo to jednak troche denerwuje za kazdym razem rozbierac bebechy Clearomizera.

Proszę o sprostowanie : do pierwszych testów - czy aromatu jest za dużo/za mało, najbardziej odpowiedni byłby bezmostkowiec - mało strat. Do właściwej oceny - sprzęt aktualnie używany. Czy byłaby to logiczna konkluzja?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, o 15:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Tak właściwie testować można na każdym sprzęcie, co komu pasuje ;) Kluczową sprawą jest tu tylko w miarę szybkie i wygodne pozbycie się poprzedniego smaku z używanego parownika. O ile właśnie dość prosto to zrobić z atomizerem, o tyle pozbycie się poprzedniego smaku z np. kartomizera watkowego już jest problematyczne. Oczywiście testując 20 smaków można mieć 20 nowych kartomizerów :) Mnie osobiście najlepiej do testów pasują atomizery bezmostkowe, stare poczciwe 510 - ki, czy rzadziej już spotykane 306 - ki. Najczęściej po serii testów wrzucam używane atomizery do wanienki ultradźwiękowej z odrobiną IPA.

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL