FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2012, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:44
Posty: 3
Chciałbym jeszcze Irku poprosić Cię o radę - co dodać do aromatu wiśniowego, aby uzyskać efekt "tabacco cherry"? Chodzi mi o stonowanie słodyczy i uzyskanie bardziej papierosowej wiśni. Jakiś konkretny aromat? I jakie proporcje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2012, o 20:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
smootas napisał(a):
Chciałbym jeszcze Irku poprosić Cię o radę - co dodać do aromatu wiśniowego, aby uzyskać efekt "tabacco cherry"? Chodzi mi o stonowanie słodyczy i uzyskanie bardziej papierosowej wiśni. Jakiś konkretny aromat? I jakie proporcje?


Efekt tobacco. Rozumię przez to typowe dla analoga szczypanie w gardło itp.
Jeżeli tak to tylko aromat DNB flavour.
Czytam wasze posty o wiśniach. Niewiem czy wiecie jest to najtrudniejszy do zrobienia e-liquid.
Próbowaliśmy wielokrotnie, z różnymi aromatami i zawsze z takim samym skutkiem - mizernym.
Doszło do tego że zaopatrzyłem się w przegląd e-liquidów wiśniowych od kilku producentów.
Żaden nie smakował jak dojrzałe owoce z wiśni moich dziadków. Zwykła "szklanka". Dojrzała ma w sobie i słodycz i cierpkość. Kompot taki "tłusty" to mieszanka soku wiśniowego z goryczką pestki.
W żadnym z e-liquidów czegoś podobnego nie wyczułem. Nie zawacham się napisać że wszystkie są strasznie cieniutkie, albo jest to kisielek albo kompocik. Ale takiej konkretnej wiśni powodującej ślinotok nie ma w żadnym.
Mamy pewien pomysł na wiśnie. Od jutra przychodzi do pracy Dorota, mgr. chemii. To ona teraz ma mieszać płyny, kontaktować się z testerami, robić wysyłki sampli itp. Poddam jej pomysł, zobaczymy co uda się namieszać, ale są to tygodnie pracy, dziesiątki notatek, prób, wysyłek do was. Chyba że poprzez zwykły przypadek trafi się (jak ślepej kurze ziarno) coś czego nie trzeba będzie się wstydzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2012, o 20:58 
Offline

Dołączył(a): 18 lis 2012, o 04:22
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
smootas napisał(a):
co dodać do aromatu wiśniowego, aby uzyskać efekt "tabacco cherry"? Chodzi mi o stonowanie słodyczy i uzyskanie bardziej papierosowej wiśni. Jakiś konkretny aromat? I jakie proporcje?


Wypróbuj też dodatek 1 kropli aromatu cytryny na 10 ml płynu.
Cytryna w niewielkiej ilości "podbija" inne aromaty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, o 00:00 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2012, o 22:24
Posty: 16
3dzien S"CAMEL DI MILANO- ZDECYDOWANIE ORZESZKI ZIEMNE PRAZONE W GLEBI CZUC JAKAS GORYCZ GORZKOSC
CAMTEL-lekkoslodkie malinowo-wisniowy z odrobina sliwki suszonej wyczuwlna swiezosc miety


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, o 17:09 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tobacco Menthol 12krp/10ml VPG18, dzień 11:
Mięta się obudziła ?! Liquid zaczyna być nie dość, że akceptowalny, zaczyna być przyjemny, po pierwszym 'kopie' w gardło i uderzeniu w płuca pozostawia po sobie lekki, świeży aromat mięty. Od rana bucham po 2 godziny na zmianę z S'Camelem.
S'Camel 10krp/10ml VPG18, dzień 6:
Najwidoczniej to będzie jeden z moich ulubionych, zobaczymy tylko jakie stężenie. Raz wydaje się być za słaby, to znowu za mocny. Ale po doświadczeniach z mentolem spokojnie poczekam z decyzją. Myślę, że dłużej nawet niż zalecane 10 dni (wnioski opiszę po 10 dniach, co najwyżej później zmieszam docelowy liquid).

To by było na tyle, szkoda czasu, trzeba zalać już odparowany crystal :).

Pozdrowienia

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2012, o 22:24
Posty: 16
4dzien- S"CAMEL-orzeszki ziemne prazone oblane karmelem
CAMTEL-SMAK JASMINU Z ODROBINA MALINY I MIETY


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, o 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Dzisiaj przyszedł czas na wypróbowanie buteleczki nr 2, z 6 kroplami aromatu USA MIX: Fajny smaczek,trochę czuć bazę DNB, ale ją lubię nawet samą czasem "popalać" więc OK. Zalałem clearomizer do połowy ale fajnie się wapowało,więc "zatankowałem" do pełna ;) trochę drapie w gardełko,tak jak lubię,lekko kwaskowy,tytoniowy,odświeżający posmak.
Cytuj:
A wieczorem do tego co zostało dolałem sobie Nike z serii Bayca od Irka...i smakuje naprawdę fajnie...


A mieszanka obu płynów zdążyła już dojrzeć?

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2012, o 22:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
giena77 napisał(a):
Dzisiaj przyszedł czas na wypróbowanie buteleczki nr 2, z 6 kroplami aromatu USA MIX: Fajny smaczek,trochę czuć bazę DNB, ale ją lubię nawet samą czasem "popalać" więc OK. Zalałem clearomizer do połowy ale fajnie się wapowało,więc "zatankowałem" do pełna ;) trochę drapie w gardełko,tak jak lubię,lekko kwaskowy,tytoniowy,odświeżający posmak.
Cytuj:
A wieczorem do tego co zostało dolałem sobie Nike z serii Bayca od Irka...i smakuje naprawdę fajnie...


A mieszanka obu płynów zdążyła już dojrzeć?

Absolutnie nie Irku,bo i kiedy... może to jej urok właśnie ;) Wcześniejsza mieszanka dodała jej mocy. Czasem coś na szybko zrobione fajnie smakuje ;)

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2012, o 21:07
Posty: 12
No i stało się. W dniu dzisiejszym przed południem do drzwi zapukał listonosz. Swoją drogą to przesyłka prawie jak Expres Polarny - wczoraj wysłane a dzisiaj u mnie - za co serdecznie dziękuję. Teraz do rzeczy. Zastanawiałem się w czym to mieszać i stwierdziłem, że zapytam w aptece. I Pani mgr pokazała jakże urocze brązowe buteleczki 10 ml ze szkła :) Zakupiłem 15 sztuk. I zaczęło się. Wymieszane w następujący sposób ( na 10 ml VG BioBaza "12" poniższe dane w kropelkach ) :

Kawa/Tiramisu/Migdały
Butelka 1 - 4/2/0.5
Butelka 2 - 6/3/0.75
Butelka 3 - 8/4/1

Dwa Jabłka/Pomarańcza/Cytryna
Butelka 1 - 4/2/1
Butelka 2 - 6/3/1.5
Butelka 3 - 8/4/2

Pomarańcza/Migdały
Butelka 1 - 4/0.5
Butelka 2 - 6/0.75
Butelka 3 - 8/1

Kawa/Pomarańcza
Butelka 1 - 4/2
Butelka 2 - 6/3
Butelka 3 - 8/4

Zastanawiacie się jak odmierzyłem 0.5 czy 0.75 kropli - 3 różne grubości igieł i po każdej kropelka na szklany spodeczek celem obserwacji różnic w "rozmiarze".
Wszystko odpowiednio opisane i schowane w szafce. Otworzę dopiero 22 grudnia ( oczywiście w między czasie będę wstrząsał ). Do tego po 1 buteleczce do częstego wapowania i spisywania obserwacji - każda mieszanka w proporcjach z próbki oznaczonej "Butelka 2".
Trzymajcie kciuki - to moje pierwsze własnoręcznie mieszane liquidy. Cóż za ekscytacja :)
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 16:54 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
WhiteW napisał(a):
Wszystko odpowiednio opisane i schowane w szafce. Otworzę dopiero 22 grudnia ( oczywiście w między czasie będę wstrząsał ).


A potem pod choinkę ten właściwy?


Na froncie S'Camel - Tobacco Menthol sytuacja jak na linii Maginota. Dwie potężne armie siedzą w okopach i prężą muskuły. Wielbłądek wierzga, smak rewelacyjny mimo tylko 7 dni dojrzewania, oczekuję dalszej poprawy.
Mentolek w zasadzie bez większych zmian, nie chłodzi zanadto ale i nie próbuje zabić popielniczką.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL