FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 16 kwi 2024, o 18:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 gru 2012, o 12:44 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje wrażenia z testowania VPG 18 10ml + 10 kropli Menthol tabacco
1 dzień leżakowania - coś jakby mięta, ale słabiutko
2 dzień leżakowania - nadal słabo
3 dzień leżakowania - delikatna mięta może trochę tytoniu ale generalnie słabo
4 dzień leżakowania - delikatny posmak , słabo miętowy

Wygląda na to, że lubię bardziej miętowe, ale poczekam.

W międzyczasie próbuję Bayca, najpierw w atomizerze bezmostkowym:
NIKE - niezły smak, taki trochę pluszowy, trochę zalatujący francuskim winem (omszałe winogrona), łagodny na początku ale pozostawiający nieprzyjemny posmak popielniczki (chyba już nie lubię). Zalałem clearomizera i trudno mi doparować do końca.
APOLLO - przypomina w smaku Camele, drewno sandałowe? Nie dusi. Zobaczymy jak sobie poradzi w crystalu.
PERSEUS - karmelkowo słodki, nieco żywiczny (retsina?)
HELIOS - normalnie masło orzechowe
ORPHEUS - super z atomizera, delikatnie egzotyczny, kropię i kropię ... chyba mi się spodoba.

_________________
Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 4 gru 2012, o 00:10 przez ardbeg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 gru 2012, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:47
Posty: 2
Witam,

Zestaw numer 12

Dzisiaj wszystko mam w komplecie więc zaczynam testy według instrukcji
Zrobiłem dwa zestawy:
1. desert ship 12mg DNB
2. s'camel 18mg DNB (poświęcę się)
Przy mieszaniu w aromacie s'camel wyczuwalne orzeszki za którymi nie przepadam (lekko powiedziane), desert ship myślę będzie moim faworytem.
To są moje odczucia (węchowe) tylko podczas mieszania - bez degustacji :)
Na konkretną ocenę jeszcze przyjdzie czas

Wapuje na Lambo 4.0, Lava Tube, Ego Kamikaze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 gru 2012, o 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
dzisiaj spróbowałem mieszankę "dla niecierpliwych", nie da się tego chmurzyć, ani smaku, ani obłoka, myślałem, że coś z parownikiem, wylałem zawartość, zalałem Heliosa i jest OK

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2012, o 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
No i kolej na mnie hihihi.
Dlugo mnie nie bylo nic nie skrobałem na forum bo "deko padło mi gardło" i juz myslalem o powrocie do analogow bo jak uzywalem e-pap to gryzlo,szczypalo mnie własnie gardlo. Kolega Irek zasugerowal ze to chyba oczyszcza sie organizm po analogach i dlatego takie objawy mam/miałem.
Na ale chyba po tygodniu gardlo tak mi sie wydaje juz wrocilo do normy wiec mozna cos juz ocenic jak udal mi sie przepis.
Wiec do dzieła;
Moj/Irka przepis;
Baza DNB 12mg + Aromat Tino Milano S`Camel 10 kropli na buteleczke 10ml
Liquid sporzadzony 08/11/2012 !!!
Clearomizer CE5 wymyty,grzalka wymyta, "przepalona" wszystko tak jak powinno byc w przypadku zalewania nowym Liquidem.
Efekt;
Nie bede tu sciemniał, cukrował itp.Krotko i na temat;
Po pierwszych "buchach" tuz po zalaniu nie powiem deko cos mi nie pasowalo za mocny te 10 kropelek !!!
Odczekalem 5 min i nastepne "buchy" i co ?
Chmura moja i tylko moja ocena to 10/10 !!! Przyjemna nie gryząca ale chyba obfita. Oceniam na przykladzie jaka byla chmura jak palilem analogi.
Po zaciagnieciu nic nie gryzie nic nie szczypie a czuje cos "ala" analog czyli jak dla mnie super.
Aromatu nie oceniam bo mam chyba jeszcze "stargane czujki smakowe" cos jest jak wypuszczam nosem nawet to przyjemny zapach,ale nie potrafie przyporządkowac aromatu ?
Zapach analoga to na pewno nie jest.
Reasumujac myslalem ze z 10 kropelkami aromatu bedzie za mocny ale jest ok.
Teraz boje sie co bedzie (czy nie za słaby ) bo mam jeszcze butelki ten sam przepis tylko mniej kropli aromatu ale wyjde z tego bo jak bedzie za slaby to po prostu zakropię pare kropelek tak aby suma dawala 10 kropli w butelce 10 ml i chyba to jest dobre,praktyczne rozwiazanie.
To by bylo na tyle jak tylko zabiore sie za inny przepis na pewno zamieszcze moje spostrzezenia.

Pozdr Andrzej

jak bedzie za slaby to po prostu zakropię pare kropelek tak aby suma dawala 10 kropli w butelce 10 ml i chyba to jest dobre,praktyczne rozwiazanie.
I jedyne.
Andrzej po 8 grudnia otworze temat z Przepisem. Gdzieś wśród twoich postów wkleiłem pytania.
Będzie dużo łatwiej podzielić się opinią.
pozdrawiam. Irek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2012, o 12:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
To dzisiaj może czas na pierwsze wrażenia z degustacji zestawu przeznaczonego dla Żony (Baza Tytoniowa Uniwersalna 18 mg +aromat Tobacco Orange).
Kilka dni minęło od zmieszania - 28.11.2012.
Zalany czyściutki CS3 na batce eGo W. Za owocowymi liquidami nie przepadam,ale w tym jest dość mocno czuć aromat tytoniowy,z posmakiem pomarańczy-nie nachalnym,trochę przypominającym pomarańczowy aromat do ciast ;) ciut drapiący w gardełko .
O dziwo jak na 18 mg to dość mocny kop,za co pozytyw :) no i chmurka naprawdę przyzwoita.
Więc jest lepiej niż się spodziewaliśmy :) Jesteśmy ciekawi zmiany smaku za kilka dni. Na tą chwilę jak dla nas fajny przerywnik pomiędzy ulubionymi liquidami tytoniowymi.
Pozdrawiamy Gienek i Monika.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2012, o 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
giena77 napisał(a):
To dzisiaj może czas na pierwsze wrażenia z degustacji zestawu przeznaczonego dla Żony (Baza Tytoniowa Uniwersalna 18 mg +aromat Tobacco Orange).
Kilka dni minęło od zmieszania - 28.11.2012.
Zalany czyściutki CS3 na batce eGo W. Za owocowymi liquidami nie przepadam,ale w tym jest dość mocno czuć aromat tytoniowy,z posmakiem pomarańczy-nie nachalnym,trochę przypominającym pomarańczowy aromat do ciast ;) ciut drapiący w gardełko .
O dziwo jak na 18 mg to dość mocny kop,za co pozytyw :) no i chmurka naprawdę przyzwoita.
Więc jest lepiej niż się spodziewaliśmy :) Jesteśmy ciekawi zmiany smaku za kilka dni. Na tą chwilę jak dla nas fajny przerywnik pomiędzy ulubionymi liquidami tytoniowymi.
Pozdrawiamy Gienek i Monika.

Nie no musze sie podzielic info;
W drugim Clearomizerze CE5 mam zatankowany uwaga sporzadzony 08/11/12 !!! Liquid baza VPG12mg butelka 10 ml a w niej aromat DesertShip 4 kropelki !
hmmm Moim zdaniem jeszcze lepsze niz moj post wyzej baza DNB12mg z aromatem S`Camel.
Chmurka zacna jak poprzedni przepis no i aromat na pewno inny niz S`Camel ale jak zwykle nie umie przyporzadkowac co to za zapach.
Na 100% jest inny niz S`Camel i tak sie zastanawiam czy to nie jest lepsze niz poprzednie ale naprawde mam trudny wybór, ja lubie po tylu latach analogow jak sie zaciagam to ma sie czuc i to czuje,a aromat hmmm moze pozniej bede miał "smaka" i do czegos bede mogl lub umiał przyporzadkowac.
"Bucham" na zmiane raz ten raz ten i chyba ten Camel ma cos "smrodek" analoga tak mi sie wydaje ja wywalam dym nochem ,a moze sie mylę ?
A moze nie nadaje sie do testowania skoro nie umie wyczuc jaki to aromat i dac sobie spokoj skoro mnie zadawala tylko jak sie zaciagam to ma czuc w płuckach i ja to czuje ?
To na tyle.

Pozdr Andrzej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2012, o 19:56 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 20:18
Posty: 21
No to i ja skrobnę parę słów.

Mieszanka mojej bazy i aromatu Tabacco Smoke & Prunes zmieszana 29.11.2012, 8 kropli na 10 ml.
Zarówno na Se-2 (mesch) jak i na Genesis wydaje się jak by było o wiele za dużo aromatu. Smak - całkowicie nie podszedł mi. Wydaje mi się że jest za bardzo analogowy :) Dam mu jeszcze szanse za jakiś czas.

Donald Bubble Gum - spodziewałem się prawdziwej gumy balonowej. Słodkiej i mocno aromatycznej - jak prawdziwej. Prawie się udało. Niestety smak zakłóca dodatek jakiegoś śmierdziucha :) Zobaczymy za kilka dni co z tego będzie.

Możliwe że moja baza tak zmienia smaki. Możliwe też ze ostatnio poprostu za dużo wapuję (średnio 6 ml) i kubki smakowe już nie wyrabiają :) Testy zawsze lubiłem robić jak byłem wypoczęty i miałem dużo wolnego czasu na zabawę. Niestety z czasem u mnie w tym miesiącu kiepsko. Normalnie pracuje po 12 godzin a dzisiaj zaliczyłem 13,5 :). Pracuje jako kierowca-dostawca więc czasu na wapowanie mam pod dostatkiem, ale co z tego jak nie mam kiedy zapisać uwag, a zanim przyjdę do domu to już nie pamiętam jak co smakowało - zresztą jak się nazywam też :) Pierwszy dzień wolny od 2 tygodni będę miał w niedziele, ukręcę nowe grzałki do parowników i będę na spokojnie testował. Może nawet zapędzę do roboty Vision Eternity. Zobaczymy.

_________________
Testuję na Genesis by Senio na mesh 400 i kanthal 0,2 (5 zwoi) + box na Kis.


Evic - zgon 20.07.2013

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2012, o 11:54 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dziś 6 doba dojrzewania VPG 18 + 10 krp tabacco menthol. Drugi dzień w crystalu, i coraz bardziej mi się podoba. Może smak nie jest specjalnie agresywny, ale zdecydowanie wyczuwalny. Przy takiej ewolucji zaczekam do końca przepisany okres, dopiero po sprawdzeniu buteleczki potraktowanej 12 krp podejmę decyzję o dalszych próbach.
Wielbłądek (S'CAMEL 10 krp w VPG18) się kisi, po 1 dobie czuć coś, ale niewyraźnie.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2012, o 15:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
VPG 12 z Virginią jest od wczoraj znowu wapowalne, nawet przyzwoicie smakuje i daje po gardełku ;)

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2012, o 17:01 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
7 doba VPG18+10krp Tobacco Menthol.
Dziś powaliło mnie zakończenie. Początek całkiem znośny. Tuż po wydechu lekka, ale to śladowa mięta i zaraz po tym odczucie, jakbym pocałował popielniczkę (z języczkiem). Z niepokojem czekam do poniedziałku - koniec obserwacji.

2 doba VPG18 +10krp S'Camel .
W zasadzie smak żaden, posmak niewyraźny.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL