FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 27 kwi 2024, o 20:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 gru 2012, o 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2012, o 21:07
Posty: 12
Oj mam nadzieję, że właśnie pod choinkę będę już pławił się w gęstych obłokach pary jednocześnie delektując wybornym smakiem :D Najbardziej nie mogę doczekać się efektu zmieszania kawy + tiramisu + migdał. Zawsze uwielbiałem lq kawowe - czasami z kupionych gotowców mieszałem sobie kawę z wanilią czy pomarańczą i były naprawdę wyśmienite. Skoro jednak mogę sam mieszać to mam zamiar zaszaleć i choćbym miał eksperymentować pół roku to znajdę idealne połączenie tych 3 aromatów. A jak już znajdę to wymieszam we wiadrze żeby mieć z 10 litrów :) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będzie to bardzo "ciężki" smak...dlatego też chce coś lekkiego w postaci jabłek + pomarańcza + nuta cytryny :) Takich 2 gotowców nie spotkałem i liczę na to, że się nie rozczaruje. Jestem baaardzo cierpliwy a czasu mam całą masę.
Chciałbym również prosić Pana Irka o jakieś opinie ( czyt. podpowiedzi ) czy łączenie tych smaków w ogóle ma sens i czy jest szansa "wyczarować" coś ciekawego. Wiem, że są gusta i guściki ale ogólnie od dziś dopiero poznaję aromaty z "I" i poza tym, że doczytałem o Migdałach ( bardzo mocne ) to nie wiem za wiele - czego unikać itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 19:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
WhiteW napisał(a):
Oj mam nadzieję, że właśnie pod choinkę będę już pławił się w gęstych obłokach pary jednocześnie delektując wybornym smakiem :D Najbardziej nie mogę doczekać się efektu zmieszania kawy + tiramisu + migdał. Zawsze uwielbiałem lq kawowe - czasami z kupionych gotowców mieszałem sobie kawę z wanilią czy pomarańczą i były naprawdę wyśmienite. Skoro jednak mogę sam mieszać to mam zamiar zaszaleć i choćbym miał eksperymentować pół roku to znajdę idealne połączenie tych 3 aromatów. A jak już znajdę to wymieszam we wiadrze żeby mieć z 10 litrów :) Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będzie to bardzo "ciężki" smak...dlatego też chce coś lekkiego w postaci jabłek + pomarańcza + nuta cytryny :) Takich 2 gotowców nie spotkałem i liczę na to, że się nie rozczaruje. Jestem baaardzo cierpliwy a czasu mam całą masę.
Chciałbym również prosić Pana Irka o jakieś opinie ( czyt. podpowiedzi ) czy łączenie tych smaków w ogóle ma sens i czy jest szansa "wyczarować" coś ciekawego. Wiem, że są gusta i guściki ale ogólnie od dziś dopiero poznaję aromaty z "I" i poza tym, że doczytałem o Migdałach ( bardzo mocne ) to nie wiem za wiele - czego unikać itd.


Ja bym tego nie mieszał. W listopadzie minęło 3 lata jak zakupiłem pierwszego e-papierosa. Od tamtej pory nie wypaliłem więcej niż 5 ml. eliquidów nie tytoniowych. Ofiarami naszych owocowych e-liquidów są zawsze testerzy.
A czy mieszać? Mieszać. Sznasa na wyczarowanie dla siebie czegoś ciekawego jest olbrzymia.
Tylko jedno - cierpliwość. Duża dawka różnych aromatów musi długo dojrzewać. Za to potem jaka satysfakcja.
Pozdrawiam. Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
mieszałem Tobacco orange + orange + migdał i muszę przyznać, że wyszedł całkiem przyjemny, jednak coś mi w nim brakowało i dodałem mentolu, czym spartoliłem, bo z mentolem wyszło niesmaczne :evil:

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 19:51 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
inawera napisał(a):
W listopadzie minęło 3 lata jak zakupiłem pierwszego e-papierosa. Od tamtej pory nie wypaliłem więcej niż 5 ml. eliquidów nie tytoniowych. Ofiarami naszych owocowych e-liquidów są zawsze testerzy.


To potwierdza moje podejrzenia, zresztą koledzy, którzy również dokonali konwersji na e-pety mówili, że przecież analogi nie są dostępne w takich smakach jak e-liquidy. Mentol - owszem, wanilia - raz mi się zdarzyło. Poza tym aromaty tytoniowe, nie mylić z papierosowym.
Moim marzeniem jest wyprodukowanie dobrego mentola i ewentualnie cygaro lekko podbite wanilią. A reszta ... cóż, chyba grozi mi 'syndrom sztokholmski' w kontaktach z Inawerą.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 20:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2012, o 21:07
Posty: 12
Hmmm - zapas tytoniowych mam jeszcze na długo - jakieś 300 ml ale zapewniam, że niebawem zaopatrzę się w takowe aromaty. Owocówki/smakowe lubię "podymać" z racji faktu, że lubię ogólnie "ciężkie" lq. Poza tym z tego co kupiłem wyjdzie nieco ponad 100 ml więc szybko zejdzie.W razie czego jeszcze się podziele ze znajomymi. Szczerze jednak - tytoniowe są takie "nudne"... .no chyba, że coś przegapiłem. Skosztuje jednak na pewno sporej ilości. A przecież to może stać i stać w szafce :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
inawera napisał(a):
Ofiarami naszych owocowych e-liquidów są zawsze testerzy.

No to się wydało! Od teraz lekko miał nie będziesz :lol:

Jutro będziemy mieli w firmie gości. Właściciele obu sklepów spod brytyjskiej flagi z Inawera Group.
Już dawno mordują o mango i lukrecję. Temat 100% na jutro.
Także panie Marku -ulubione :cry: owocówki się kroją :lol:

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2012, o 22:24
Posty: 16
5dzien- CAMTEL-jasmin i mieta
S"CAMEL-orzeszki ziemne z karmelem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
crisford napisał(a):
5dzien- CAMTEL-jasmin i mieta
S"CAMEL-orzeszki ziemne z karmelem

A na jakiej bazie i ile mg nikotyny ile kropli w butelce ile w butelce bazy ?

Andrzeju.
http://www.forum.inawera.com/viewtopic.php?f=59&t=2585&p=4383#p4383
Tyle że na Krzysztofa to trzeba będzie wziąć trochę "poprawki"
Krzysztof mieszka we Włoszech, a mojego doświadczenia wiem że żadne włoskie jedzenie zrobione w Polsce z tych samych składników (przywiezionych z Italii) nie smakuje tak samo jak we Włoszech.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 22:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
ardbeg napisał(a):
inawera napisał(a):
W listopadzie minęło 3 lata jak zakupiłem pierwszego e-papierosa. Od tamtej pory nie wypaliłem więcej niż 5 ml. eliquidów nie tytoniowych. Ofiarami naszych owocowych e-liquidów są zawsze testerzy.


To potwierdza moje podejrzenia, zresztą koledzy, którzy również dokonali konwersji na e-pety mówili, że przecież analogi nie są dostępne w takich smakach jak e-liquidy. Mentol - owszem, wanilia - raz mi się zdarzyło. Poza tym aromaty tytoniowe, nie mylić z papierosowym.
Moim marzeniem jest wyprodukowanie dobrego mentola i ewentualnie cygaro lekko podbite wanilią. A reszta ... cóż, chyba grozi mi 'syndrom sztokholmski' w kontaktach z Inawerą.


"Konwertując" aromat s'camel do potrzeb aromatyzowania tytoniu otrzyma się podobny aromat.
Jednakże aromatyzując nim tytoń można będzie zrobić papierosa.
Cóż trzeba zrobić aby e-liquid podobnie smakował.
Więcej DNB. Dodać do mieszanki aromat DNB flavour. Będzie bardziej szczypać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2012, o 22:56 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
inawera napisał(a):
"Konwertując" aromat s'camel do potrzeb aromatyzowania tytoniu otrzyma się podobny aromat.Jednakże aromatyzując nim tytoń można będzie zrobić papierosa.Cóż trzeba zrobić aby e-liquid podobnie smakował. Więcej DNB. Dodać do mieszanki aromat DNB flavour. Będzie bardziej szczypać.


Eee, przekombinowałem jak zwykle. Chciałem napisać, że koledzy e-palący również nie eksperymentują ze smakami deserowo-owocowymi, a używają głównie tytoniowych, mentolopodobnych lub nie. Dziś próbowali mojego liquidu i pytali, czy mogę się podzielić. :D
S'Camel zawiera może mniej niż tobacco menthol tej magicznej DNB bazy, jakkolwiek jest wyczuwalna. Z dotychczasowych obserwacji wygląda na to, że połączenie 75% S'Camela i 25% Tobacco Menthol powinno dać efekt dobrego tytoniu z powiewem mentolu i szczypania w sam raz (tak jak radziłeś). Zobaczę tylko, jakie stężenie aromatów będzie (dla mojego jeszcze nie zregenerowanego zmysłu smaku i powonienia) optymalne. Moja odpowiedź na ich pytanie kiedy - może uda się do końca roku, może na początku przyszłego. Dwa aromaty to cztery razy więcej czasu na dopracowanie.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL