FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lis 2012, o 12:21 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam,
pewnie będzie to atak z motyką na Słońce, ale mam takie marzenie - stworzenie kompozycji przypominającej whisky z wyspy Islay, np. Laphroaig, Lagavulin, czy wreszcie ulubiona Ardbeg.
Gdyby opisać ten smak .. dym z ogniska, nieco medyczny posmak, wyczuwalna wanilia i oczywiście ślady po leżakowaniu w beczkach po sherry. Powinien być początkowo agresywny, pozostawiający jednak po sobie pewną słodycz i miłe wrażenie.
Planowałbym użycie PSB i aromatów - wiórki dębowe (głównie), wanilia, może coś korzennego, karmelowego, cytrusowego, ale już w dawkach mikro.

Do testowania użyję clearomizerów, na dziś mild x1 z crystal2 i provog ego (pewnie dokupię crystal2).
Skorzystam ze sposobu podanego powyżej.
Chętnie podzielę się wynikami.
Pozdrawiam :)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2012, o 00:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Czołem. Szkoda, że Inawera powoli zniknęła z większości forum. (1)Takie życie. Ja korzystam z aromatów i baz Inawery intensywnie, i z tego też powodu nie potrzebuję dodatkowych aromatów (łączna ilość aromatów w moim zestawie to 82 - nie wszystkie od Pana Irka 8=)) Większość aromatów Inawery, które próbowałem, jest ocenione przeze mnie w komentarzach. Zatoczyłem właśnie koło i będę ponownie mieszał wszystko co mam. Tym razem doświadczony o moje potrzeby i umiejętności nabyte 8=) - mieszam już prawie rok i mam epizody związane z ekstrakcją aromatów z olejków do ciasta (za pomocą spirytusu) czy wyciągów pieprzowych i kawowych (robusta z Ugandy rządzi 8=)). Oczywiście efekty postaram się Tu umieszczać o ile nie zostanę zabanowany (2) za używanie czasem dodatków nie dostępnych w Inawerze 8=(.
Kilka słów dla tych, co zaczynają.
2 krople wanilii i pół kropli mentolu/mięty nie zaszkodzą liqidowi (na 5-10ml liquidu), a wręcz przeciwnie. Dla tych co próbują cygarowych smaków polecam olejek cedrowy (miód w gębie - niestety nie dostępny w Inawerze), a apropos miodu - do niektórych "papierosowych" wręcz niezbędny. Dla "papierosiarzy" mentolowo/cygarowych baza Uniwersal to podstawa (to tylko moje zdanie 8=)).
Poleciłbym też kilka ulepszaczy, ale ze względu na szacunek do Inawery i Pana Irka (3)nie będę już mieszał (i nie mówię tu o liquidach 8=)). Może w przyszłości i tu będzie można dostać Acetylopirazynę czy inne "paskudztwa" 8=). (4)
No i nie zapominajcie o śliwce - najlepiej suszonej - fantastyczny dodatek. Niestety o ile wiele aromatów z Inawery mi przypasowało, to śliwka w wydaniu "Wędzona śliwka" mnie nie przekonał. (5)
Pozdrawiam wszystkich mieszaczy i powiem Wam, że nie dam Wam nic takiej satysfakcji, jak zadowolona gęba znajomych, którym zapodacie własnoręcznie zmieszany liquid. Tego sobie i Wam życzę.
dzizas.

1. Z tego Kszywho mnie nie zbanuje.
2 Podawanie przepisów w których nie ma substancji niebezpiecznych nie jest powodem do bana.
3 To dobrze że są userzy odróżniają Inawerę od :lol: :lol: pana :lol: Irka. Inawera to nie tylko Irek. To także 21 innych osób które pracują na dwie zmiany. Nawet dzisiaj (wolna sobota) pracuje ich ośmioro, ja jak widać także.

4. Raczej nie. Tino d'milano - kategoria aromatów (w nieodległej przyszłości e-liquidów) które są wykonane jedynie ze składników dopuszczonych do produkcji spożywczej.
Po rozłożeniu na czynniki pierwsze produktów (aromatów) dostępnych na polskim rynku stwierdzono sporo dziwnych substancji które niekoniecznie powinny się znaleźć w aromatach.
5. Proszę spróbować Tobacco Plum (włożę do przesyłki). Pierwszy raz wysyłamy do "kopiowania" nie aromat a tytoń fajkowy - AMPHORA FULL AROMA ( zobaczymy czy się uda) - Kilka osób które wraz ze mną wąchały ten tytoń stwierdziły że jest w nim dużo śliwki dobrze uwędzonej.
Jeżeli tak będzie to już wiem kto ten aromat dostanie (oprócz etatowych testerów) do testów.
Pozdrawiam.
Za przeniesienie postu przepraszam. Tamten temat ma być czysty jak łza, tylko przepis. Jak skończymy "zabawę" z tematem napiszę dlaczego go czyszczę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2013, o 16:59 
Offline

Dołączył(a): 9 sty 2013, o 22:03
Posty: 12
Panie Irku ja mam pytanie czy aromaty truskawka czy brzoskwinia przy stężeniu 20 kropel na 10 ml bazy powinny się zrobić słodkie jak ulepek czy nie bardzo ?
Jak tak to ile czasu powinno minąć zanim się zrobią żeby nie było czuć dziwnego posmaku (chemicznego) go nazwę.
Niby smak jest ale w wydychanej chmurze jest nicość nawet nie wiem jak to nazwać leżakują mniej więcej tydzień dopiero ale mam tez inne aromaty nie od Was i po tygodniu taki ulepek uzyskuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 13:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2014, o 12:16
Posty: 6
Witam mam pytanie ile kropel aromatu na 10ml DNB zeby uzyskac dwa różne liquidy. Chodzi mi o opinie smakoszy wlasnie tych smakow:
-tobbaco c
-czarna porzeczka ,,Koncentrat,,

Bardzo podziekuje za dobre rady bo juz rozne zrodla przetzasnalem w jednym pan pisal ze daje 80 kropel aromatu tobbaco c na 10ml DNB
Jak jest poprawnie? ???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 13:24 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witaj.
Najlepiej sam spróbuj, bo każdy inaczej odczuwa intensywność smaku.
mała porada
1. Proszę dokładnie odmierz po 10 ml. Bazy DNB do każdej butelki.
2. Notes i długopis w pogotowiu - dodajemy aromatu
wers. 1 - 10 ml. bazy + 2 krople aromatu - notujemy, oklejamy etykietą z nr.1
wers. 2 - 10 ml. bazy + 4 krople aromatu - notujemy, oklejamy etykietą z nr.2
wers. 3 - 10 ml. bazy + 6 kropel aromatu - notujemy, oklejamy etykietą z nr.3
wers. 4 - 10 ml. bazy + 8 kropel aromatu - notujemy, oklejamy etykietą z nr.4
wers. 5 - 10 ml. bazy + 10 kropel aromatu - notujemy, oklejamy etykietą z nr.5
wers. 6 - identyczna jak wersja 4. Tą buteleczkę będziesz smakował często, notując swoje spostrzeżenia przy każdej degustacji.
Pozostałe są NIERUSZALNE. Najlepiej niech sobie poleżą 10 dni w miejscu ciepłym, zacienionym. Dobrze im będzie robić wielokrotne wstrząsanie.

wers 6 - dla niecierpliwego. Będziesz mogł sobie próbować i szybciej i częściej. Prosz jednak notuj swoje uwagi i próbuj ocenić jak smak będzie zmieniał się wraz z upływem czasu.
Po ok. 10 dniach wyciągniemy wers. 1, 2, 3 ,4 i 5. Jest już duże prawdopodobieństwo że smak się już nie zmieni a jeżeli tak to w bardzo małym stopniu. Będzie to już w miarę wiarygodne.


Nic się nie zmarnuje, po wszystkim zmieszasz płyny i dodasz bazy lub aromatu. Do uzyskania najlepszego stężenia.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2014, o 12:16
Posty: 6
Dzieki za rade pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 14:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2014, o 12:16
Posty: 6
Wiesz Co Ardbeg tak sie zastanawiam ale Twoje rady sa o kant d ... napisales mi to chyba na zasadzie kopiuj wklej a pewnie tu na forum jestes takim wafelkiem ze po Twoim poscie nikt z forumowiczów nie odpisze juz swoich rad odnosnie mojego zapytania
Napisales do mnie jak do laika tak jakbym sam nie mogl na to wpasc. Gdybys dokladnie czytal moje pytanie to prosilem o pomoc, ,smakoszy, , ww smakow a Ty mi litanie napisales.
matko Tylko sie nie poskarz Adminowi bo chcialbym pozostac klientem Inawery


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 14:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2014, o 00:33
Posty: 143
Arek79, ardbeg nie jest żadnym laikiem, dobrze Ci napisał w jaki sposób dobrać odpowiednie stężenie aromatu. Z każdym smakiem można tak postępować, a każdy ma inne kryteria smakowe, mi może smakować 30 kropel na 10 ml a innym 12-14 czy 18. Zależy kto jakiej intensywności oczekuje.

Po Twoich wypowiedziach odczuwam wrażenie, że nie wiesz co piszesz, najpierw podziękowałeś a potem go zjebał*ś (za przeproszeniem). Więc chyba jest tu coś nie tak.

Proponuję zastosować się do rady doświadczonego kolegi ardbeg.

_________________
Obrazek
Strony internetowe olsztyn


Ostatnio edytowano 5 lis 2014, o 15:02 przez Kubol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 14:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Arek79 napisał(a):
Wiesz Co Ardbeg tak sie zastanawiam ale Twoje rady sa o kant d ... napisales mi to chyba na zasadzie kopiuj wklej a pewnie tu na forum jestes takim wafelkiem ze po Twoim poscie nikt z forumowiczów nie odpisze juz swoich rad odnosnie mojego zapytania
Napisales do mnie jak do laika tak jakbym sam nie mogl na to wpasc. Gdybys dokladnie czytal moje pytanie to prosilem o pomoc, ,smakoszy, , ww smakow a Ty mi litanie napisales.
matko Tylko sie nie poskarz Adminowi bo chcialbym pozostac klientem Inawery



Witaj Arek79.
Niestety dla ciebie nikt z tego forum nie przyzna ci racji, podobnie jak nikt nie napisze ile kropel aromatu musisz dodać ABY TOBIE SMAKOWAŁO.
Prosty przykład: mnie herbata smakuje dopiero wtedy gdy posłodzę ją trzema łyżeczkami cukru. Mojej żonie taka nie smakuje. Ile przepiszesz łyżeczek cukru dla mojej żony aby herbata jej smakowała? Nie wiesz. Tak jak nie wie tego nikt. Więc jak można domagać się gotowego przepisu na sukces.
ardbeg opisał to nad czym przez ponad miesiąc pracowało ponad dwudziestu testerów. Wszyscy 100% z nich uznało ten sposób za najlepszy do uzyskania satysfakcji z własnego płynu.
Możesz mieć inne zdanie, ale nie pozbędziesz się wątpliwości czy ten z 10 kroplami jest lepszy od tego z 16 kroplami. Nikt ci tego nie powie, nikt nie siedzi na twoich kubkach smakowych, nikt nie zna twoich preferencji smakowych. Ponadto nikt nie wie jak długo nie palisz analogów, czy przypadkiem nie masz kataru. To wszystko wpływa na twoje indywidualne odczucia. Więc powinieneś podziękować "ardbegowi" bo pokazał ci NAJLEPSZĄ drogę.
Co do smakoszy? każdy jest chyba smakoszem herbaty, a cukru dodaje się............ No, ile?

Teraz jeszcze jedno. "ardbeg" nie musi się skarżyć. Ardbeg jest moderatorem.
Jak chcesz pozostać z nami musisz trochę "zwolnić" bo zostaniesz po prostu zakrakany przez pozostałych userów.
Na czerwono zaznaczyłem to co niekoniecznie mi pasuje do charakteru naszego forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2014, o 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2014, o 12:16
Posty: 6
Czy ardberg jest koneserem dwoch smakow o ktore pytalem? Bo o nie wlasnie mi chodzilo nic na ich temat mi nie napisal konkurencyjny producent pisze np 5% i tyle plus minus jest dobrze. Wy mi piszecie potestuj a ja nie bede dwoch tyg czekal z 4kroplami jak to pisze producent zeby po dwoch tygodniach okazalo sie ze musze dolac 20kropel i pozniej znow czekac 2tygodnie czyli juz lacznie 4tyg .jesli zwroca sie do mnie milosnicy tych wlasnie smakow o ktore mi chodzilo wtedy zaweza sie moje watpliwosci. A to ze pan wielkie A nie czyta ze zrozumieniem to juz jego sprawa. I prosilbym wszelkiego rodzaju straszenia zachowac dla siebie tak będzie lepiej. Swoja droga domniemuje ze juz nie znajdzie sie zaden rozmowca tutaj bo moglo by mu to rowniez zagrozic Panie A? ??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL