FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 gru 2013, o 02:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Pomyślałem, że warto utworzyć wątek - w którym można się podzielić własnymi - zwłaszcza tzw. budżetowymi pomysłami, rozwiązaniami, udogodnieniami i wszelakimi 'patentami' - usprawniającymi żywot wapera-maceranta.
Bo często bywa tak, że wiele rzeczy leży pod ręką i tylko nasza wyobraźnia decyduje o ich przydatności do konkretnych celów (pomijam już fakt, że odkąd zacząłem używać e-p - doznałem jakiegoś 'skrzywienia branżowego' - bo patrząc na jakieś elementy: kawałki rurki, plastiku, sznurka, uszczelki itp., od razu oceniałem ich przydatność w 'kąciku majsterkowicza' :lol: )

Przedstawiam więc kilka propozycji:

ANALOGOWA WSTRZĄSARKA MIESZANEK

To 'projekt rozwojowy' - bo mam kilka pomysłów, ale brak czasu na ich realizację i póki co, musiałem zadowolić się czymś takim:

Obrazek

Obrazek

Potrzeba chwili - przy tak dużej liczbie próbek, z jakimi mamy ostatnio do czynienia.
Zastosowany 'patent' pozwala na utrzymanie buteleczek 'w kupie' (w przypadku niebieskiego - również ochronę przed światłem), jak i ich hurtowe mieszanie - bo łapiemy w rączkę, lub obie i zasuwamy w dowolnym kierunku:

Obrazek

Materiały konstrukcyjne - to jakieś podstawki (pod szczoteczki do zębów?) pozyskane podczas wizyty w sklepie kosmetycznym. Sposób mocowania: zakręcanie butelki na stelażu.
Rozwiązanie (pokazane na zdj.) ma jedną wadę: może być użyte na czas dojrzewania mieszanek, bo po zerwaniu kołnierzy nakrętek - otwory stelaży są zbyt duże, więc trzeba się rozglądnąć za konstrukcją z mniejszymi otworami...

I tu kłania się nam np. stoisko papiernicze z podstawkami pod kleje, które możemy zaadaptować na:

SEGREGATOR AROMATÓW
(bądź tych szczuplejszych butelek)

Obrazek

Obrazek

Sposób mocowania analogiczny do 'Wstrząsarek' - zakręcanie na stelażu.
Zyskujemy w ten sposób stabilność butelek, oraz szybki wgląd (zakręcone butelki się obracają) w poszukiwaniu konkretnego smaku (w pudełku z 'kratownicą' jest to upierdliwe, bo nie widać nazw i trzeba 'ciągnąć losy' w poszukiwaniu danej butelki)

Do utrzymywania butelek 'w ryzach' wykorzystuję też np. opakowania po słodyczach (z dopasowanymi do średnicy butelek przegródkami:

Obrazek


Wspomniane podstawki pod kleje można wykorzystać również jako

STOJACZEK SPRZĘTOWY na biurko:

Obrazek


Dorzucę jeszcze

APLIKATOR VG

Obrazek

Odkąd okazało się, że dozownik syropu Nurofen idealnie pasuje do butelki z gliceryną (nie do każdego wlotu niestety, więc przelewam VG 'z gwinta' do tej pasującej butli, a można wykorzystać po prostu butelkę po zużytym syropie) - dawkowanie tej gęstwiny do mieszanek stało się proste i szybkie.
(nabieranie tak jak syrop - w pozycji jak na zdjęciu)


Zachęcam do publikowania własnych pomysłów i propozycji! :)

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 16:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
Robi wrażenie.
Ja może swojego biurka i okolicznych regałów nie pokaże.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
IREK napisał(a):
Robi wrażenie.
Ja może swojego biurka i okolicznych regałów nie pokaże.



Oj tam, dlaczego by nie? :D Ja zaraz zapodam fote mojego biurka, ale niestety nic ciekawego nie wymyslilem, jestem zwolennikiem naturalnego i powolnego przegryzania sie liquidow ;)

@edit

No i nici z fotki, Bluetooth mi padl w telefonie :O

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
Normalnie elPetto-MacGyveros :D
A szczerze, to szacun za pomysły *good*

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 18:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
dziq napisał(a):
Normalnie elPetto-MacGyveros :D
A szczerze, to szacun za pomysły *good*

Jak mozna......
Ja to tam moje probki testowe po prostu wkladam jak na razie do standartowej reklamowki wybieram jaciemniejsze no i wstrząsam co iles tam godzin.
Biurka nie bede , a moze kiedys zapodam fotke ale hmmm wiadomo kilka rurek, kilka aku , kilka liquidow ,kilka parownikow, ladowarka i rozne sprzety typu strzykawki i inne.
Wiec mozna sobie wyobrazic jak wyglada biurko :lol: . Sluchania *bicz* mam co nie miara ale da sie żyć

A tak na powaznie chetnie bym cos sobie niskobudżetowego na te wszystkie "sprzęty" sprezentowal.
Moze kiedyś ..... ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Ja gotowe liquidy do testow trzymam w paczkach w ktorych przychodza, mieszcza sie idealnie na styk :D

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
IREK napisał(a):
Ja może swojego biurka i okolicznych regałów nie pokaże.


A jak Pan sądzisz - dlaczego tych zdjęć nie robiłem na biurku, jeno w 'plenerach'? :oops: :lol:

Można by zorganizować np. konkurs fotograficzny p.t: "Moje Biurko Testo-Wapera" :lol:

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2014, o 23:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013, o 09:49
Posty: 303
Lokalizacja: Bolęcin (mazowieckie), dawniej Sulejówek ;-)
Mojego biurka raczej też nie chcielibyście oglądać :lol: Panuje na nim, że tak się wyrażę: nieład artystyczny ;) Zapodam foty jak trochę go ogarnę a i może wpadnie mi jakiś ciekawy pomysł do wykorzystania.
A na poważnie, też myślałem nad jakąś niestandardową wstrząsarką, bo od trzepania każdej buteleczki z osobna to trochę ręka boli ;) Ale czego się nie robi dla dobra sprawy *smoke*

_________________
Pozdrawiam
Norbi

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2014, o 12:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Macie majstra:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2014, o 12:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Wanienkę ultradźwiękową oczywiście mam, używana była do czyszczenia atomizerów, na pomysł wstrząsania mieszanek w niej nie wpadłem :roll: :mrgreen:

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL