FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2014, o 00:38 
Offline

Dołączył(a): 12 lut 2014, o 00:20
Posty: 50
Lokalizacja: Mazowsze
Podchwycę temat mieszania w wanience ultradźwiękowej.
To może naprawdę być skuteczne w przyśpieszeniu przygotowywania dla własnych potrzeb liquidu.
Poszperałem trochę w internecie i znalazłem opis wykorzystania wanienki w przygotowywaniu domowym sposobem leków.
Link do artykułu
http://www.akademiawitalnosci.pl/liposomalna-witamina-c-jak-zrobic-w-domu-i-do-czego-sluzy/

A swoją drogą ciekawe jakie reakcje zachodzą w przypadku mieszania bazy z aromatami i czy nie tracą walorów smakowych.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2014, o 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
to po prostu "trzesie" caly czas, wiec szybciej zachodzi mieszanie sie molekul - recznie trzachac byloby dlugo i ciezej.
Chemicznie nic sie nie zmienia moim zdaniem, wiec i smaki nie powinny sie zmienic.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2014, o 00:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Pochwale sie pudelkiem na liquidy uzywanym przy testowaniu. Kuferek z odzysku :D , po winie.
Wynalazczosci w tym niewiele, procz zastosowania pretow bambusa do dalszego podzialu gotowego kuferka.
(Stolarz ze mnie niemocny i nie mam za wiele narzedzi).
Jest 15 przegrodek, w kazdej miesci sie 6 buteleczek 10ml. Razem 90szt., ale na dokladke wepchnie sie jeszcze kilkanascie.
Na wierzchu buteleczek klade zeszyt A4 sluzacy potem do opisywania aromatow - zamknietym kuferkiem mozna
wtedy spokojnie wymachiwac dla lepszego mieszania sie plynow.

Obrazek Obrazek



Uzylem moich wlasnych fotografii. Mialem najlepsze checi, ale jest jak jest.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2014, o 01:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Z racji tego, iż nowe buteleczki są niezbyt 'kompatybilne' z prezentowanymi wcześniej 'konstrukcjami',
wynalazłem (w szpargałach :mrgreen: ) pojemnik - chyba po żaluzji...cycuś,
z którego powstała Kolumna Wstrząsowo - Pakunkowa :lol:

Obrazek Obrazek

Ma to niecałe 90cm dł/wys i mieści 48 flaszeczek (bez zatyczki górnej: 52)
Dobra rzecz do przechowywania i mieszania próbek testowych, jak również magazynowania mniej używanych płynów
- bo kształt sprawia iż możemy to-to wścibić w miejsca, gdzie żadne pudełko już nie wejdzie! :D
Oczywiście można dodatkowo zadbać o ochronę UV ;) wkładając całość do futerału np. po wędce.

Idea pomysłu zakłada również wykorzystanie innych pojemników - np. rurek/profili, które ładujemy butelkami jak muszkiety.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2014, o 00:07 
Offline

Dołączył(a): 12 lut 2014, o 00:20
Posty: 50
Lokalizacja: Mazowsze
Ja też pochwalę się przygotowaniami do testu. Przed mieszaniem zawartości próbek wykonałem w pudełku po butach przegródki z pasków tektury. Taka mała kratownica utrzymuje stabilnie każdą próbkę na swoim miejscu i ułatwia cykliczne wstrząsanie razem wszystkich pojemników. Na górze każdej kolumny umieszczony jest aromat z przypisanym numerem, który był wykorzystany do wykonania próbek z tej samej kolumny. Przy takim rozmieszczeniu stosowałem uproszczone opisy na buteleczkach np. 1/6 - tz. próbka z aromatem nr 1 z zawartością 6 kropli aromatu na 10 ml bazy.
W załączeniu zdjęcie


Załączniki:
Test_clasic3.JPG [143.79 KiB]
Pobrane 2786 razy

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 wrz 2014, o 13:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
To i ja podzielę się fajnym sposobem na przechowywanie miękkich buteleczek. praktyczne też do porządkowania aromatów w szufladzie,buteleczki wchodzą na wcisk ,można tym przewracać do woli bez konieczności wyjmowania buteleczek :D ;)

Same szyny takie aluminiowe do drzwi rozsuwanych pocięte na kawałki ;)
Obrazek


Obrazek

A to juz po włożeniu buteleczek ;)


Obrazek


Obrazek

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL