FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 mar 2013, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Witam !

Mam pytanie ?

Z racji tego ze kolega Irek od jakiegos czasu obdarowywuje nazwijmy to testerow roznymi aromatami z ktorych robione są i opisywane probki sporzadzonych Liquidow. Niektorzy tez otrzymali gotowe probki Liquidow ze "stajni" Bayca.
Mam takie pytanie ?
Poniewaz sam osobiscie brałem udział w nie jednym tescie , sporzadzalem probki Liquidow nastepnie staralem sie podzielic info o smaku,odczuciach itp. Co robicie z tymi probkami ktore nazwijmy sa nietrafione ze smakiem ( wychodzi nie raz kilkadziesiat buteleczek do testow ) ?

Nie bede tu sie za duzo produkował ,ale fakt jest taki ze na dzisiaj wapuje w 99% tylko swoje Liquidy z aromatem TinoMilano S`Camel oraz Desert Ship tak jakos wyszlo ze to mi najbardziej "podchodzi".
Mam wlasnie problem co zrobic z tymi sporzadzonymi Liquidami , ktore sobie lezakuja w zacienionym miejscu a ich nie uzywam ?
Sporzadzone jakis czas temu pewnie maja termin przydatnosci do spozycia.
Macie jakies pomysly ? Pewnie nie jestem sam z takim problemem ?

Andrzej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, o 13:13 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 15:33
Posty: 11
Stosuję 3 rozwiązania takich sytuacji:
1. Odstawiam liquid na minimum miesiąc lub dwa i sprawdzam czy smak się poprawił.
2. Dodaję innego aromatu (np. do owocowych dodaję miętę lub menthol)
3. Dolewam drugie tyle bazy bezsmakowej i dodaję innego aromatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, o 14:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Również,tak jak andriuss,jak jakiś liquid mi nie podchodzi,to próbuję go zmieszać z innym aromatem,aby trochę "zabić" smak,który mi wcześniej nie odpowiadał. Czasem wyjdzie z tego coś fajnego :) Trochę próbek dałem innym do spróbowania i to co mi nie podchodziło dla kogoś innego było w porządku. Podobnie jak z jedzeniem jednemu smakuje to,innemu tamto. Niektóre liquidy wylądowały w zlewie,po prostu mimo wielu podejść nie dało rady tego wapować.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, o 14:27 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 15:33
Posty: 11
U mnie w przypadku ostateczności, jeżeli już na prawde liquid nie nadaje się do wapowania, to wtedy wlewam go do butelki 100ml. po bazie, w której lądują wszystkie płyny niewapowalne. Kolega raz sam sie poczęstował liquidem z tej butelki i powiedział, że to jest dobre. Zabrał cała butlę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, o 14:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
giena77 napisał(a):
Również,tak jak andriuss,jak jakiś liquid mi nie podchodzi,to próbuję go zmieszać z innym aromatem,aby trochę "zabić" smak,który mi wcześniej nie odpowiadał. Czasem wyjdzie z tego coś fajnego :) Trochę próbek dałem innym do spróbowania i to co mi nie podchodziło dla kogoś innego było w porządku. Podobnie jak z jedzeniem jednemu smakuje to,innemu tamto. Niektóre liquidy wylądowały w zlewie,po prostu mimo wielu podejść nie dało rady tego wapować.

Ja jestem skłonny np. wymienic z kimś to co mam, a zainteresowanym moge podac dokladne skladniki z czego sie składa Liquid bo mam wszystko opisane ale wymiana raczej tylko na Liquid na aromacie TMilano S`Camel lub Desert Ship.
Moze komus przypasuje ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, o 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Możesz poczekać na przeziębienie (oczywiście nie życzę), wtedy często na kilka dni tracimy zmysł smaku i powonienia.
I to będzie czas na chmurzenie tych wszystkich płynów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2013, o 09:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
andriuss napisał(a):
U mnie w przypadku ostateczności, jeżeli już na prawde liquid nie nadaje się do wapowania, to wtedy wlewam go do butelki 100ml. po bazie, w której lądują wszystkie płyny niewapowalne. Kolega raz sam sie poczęstował liquidem z tej butelki i powiedział, że to jest dobre. Zabrał cała butlę.


Też mam kilku takich kolegów....każdy samogon im smakuje. Sam bym tak chciał:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2013, o 23:29 
Offline

Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 22:08
Posty: 1
Witajcie, to mój pierwszy post.

Z racji tego, że kiedyś paliłem mentole, do nieudanej samoróbki dolewam aromatu miętopochodnego lub rozcieńczam z miętopodobnym innym liquidem. Wtedy mięta jest dominująca i da się wywapować bubla (przynajmniej w moim przypadku).

Co do zlewania wszystkiego do jednej butelki, kiedyś eksperymentowałem ze smakami (gotowcami) i na dnach butelek pozostawało mi zawsze kilka kropel liquidu, którego nie sposób było wydostać w tradycyjny sposób. Po przekłuciu denek wszystko zlałem do jednej butelki (uzbierało się dobre 10ml). Co ciekawe smak okazał się całkiem przyjemny, a było tam dosłownie wszystko, od smaków tytoniowych, przez owocówki jak i różne odmiany moich ulubionych herbat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2013, o 18:41 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jak @cainpl, mentol i brat pomagają w utylizacji :)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL