FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 23:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lis 2013, o 04:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Nie jest to niestety 'zawołanie' weselne, ale dziwny stan w jakim się znalazłem (a raczej - moja 'paszcza') kilka dni temu - po raz pierwszy w ponad 3-letniej 'karierze wapera'.

Był to kolejny wieczór, kiedy degustowałem rozrobione próbki testowe i pojawił się ogromny dyskomfort podczas chmurzenia, gdyż obojętnie czego bym nie spróbował (na 'tapecie' były akurat truskawki i gruszki) - zacząłem odczuwać kwaśność i gorycz - podobną w smaku do resztek 'wczorajszej' herbaty z plastrem 'nieoskórkowanej' cytryny na dnie kubka.

Po kilku godzinach (odstawienie 'owocówek' na rzecz 'tytoniówek') - wszystko wróciło do 'normy'...

Ciekawe co było przyczyną tego 'pecha' ('rozstrojenie' pH?)?
Nic dziwnego nie spożywałem...może to 'przedawkowanie owoca', ale nie wykluczam też wpływu zabawy z 'zajzajerem' Dark Tobacco, którego wtedy też próbowałem...

Miał ktoś podobną sytuację/przeżycia?

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2013, o 13:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Witam
Myślę, że taka jednostkowa sytuacja nie powinna jeszcze wzbudzać zaniepokojenia. Szczególnie, że testowałeś wiele aromatów tego wieczora.
Możliwości jest wiele:
1. Przemęczenie kubków smakowych
2. Nietolerancja któregoś z aromatów
3. Może jakiś początek infekcji
4. A może słabszy dzień 8=)
Ja parę lat temu miałem taki przypadek z pokrzywką (paskudna wysypka na całym ciele). Lekarz stwierdził, że to uczulenie pokarmowe. Mimo późniejszych testów ze wszystkimi produktami, które spożywałem tego dnia, nic takiego się nie powtórzyło. Do tej pory nie wiem, czy o czymś zapomniałem, czy to po prostu jakaś kombinacja okoliczności/produktów/środowiska tak na mnie zadziałała.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2022, o 12:48 
Offline

Dołączył(a): 12 kwi 2022, o 10:54
Posty: 15
Było to weselisko w małej wiosce na prowincji, które było zaplanowane z największą dokładnością. Młoda para spędziła miesiące na organizacji wszystkiego, od zaproszeń po zespół muzyczny i catering. Wszystko szło dobrze, aż do momentu, gdy ktoś zapomniał zamówić tortu. Młoda para była załamana, ale nie chcieli, żeby ich goście zostali głodni. W końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby zamówić pizzę i udawać, że to jest tort. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy kelner przyniósł ogromny blat pizzy zamiast klasycznego tortu z białymi kremami. Młoda para z uśmiechem na twarzy złamała widelec i razem z gośćmi zaczęła jeść pizzę. Okazało się, że wszyscy bawili się świetnie, a pizza była pyszna.

W międzyczasie zespół muzyczny zaczął grać, a goście zaczęli tańczyć. Kiedy nadeszła pora na pierwszy taniec młodej pary, nagle zaczęło padać. Wszyscy zaczęli szukać schronienia, ale okazało się, że nie ma już miejsca pod dachem. W końcu ktoś wpadł na pomysł, żeby rozłożyć parasole i tańczyć pod nimi. Młoda para z uśmiechem na twarzy zaczęła tańczyć w deszczu, a wszyscy goście poszli ich przykładem.

W końcu deszcz przestał padać, a młoda para została obsypana kawałkami ciasta, które goście rzucali z radością. Wszyscy bawili się do białego rana i zapamiętali to wesele jako najlepsze i najśmieszniejsze, na jakim kiedykolwiek byli.


________________________________________
https://otomedi.pl/kalkulator-promili-we-krwi/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2022, o 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 21:58
Posty: 311
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Witam,
ja mam często utratę smaku wapowanych płynów.
Jest to niestety spowodowane katarem alergicznym. Jest to trochę kiepskie uczucie kiedy rano nie czuję żadnego smaku :(
Myślę, że jest to spowodowane uszkodzoną śluzówką.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sty 2024, o 15:58 
Offline

Dołączył(a): 20 cze 2023, o 13:10
Posty: 3
Twoje doświadczenie z nieprzyjemnym smakiem podczas wapowania może mieć kilka przyczyn. Po pierwsze, możliwe, że doszło do zmiany odczucia smaku spowodowanej "zmęczeniem" kubków smakowych, szczególnie po próbowaniu wielu różnych aromatów w krótkim czasie. Drugą możliwością jest reakcja na konkretny składnik aromatu, w tym przypadku może to być "Dark Tobacco", który mógł wpłynąć na odbiór smaku innych liquidów. Inną przyczyną może być również chwilowa zmiana pH w jamie ustnej. Zjawisko to nie jest niezwykłe wśród osób korzystających z e-papierosów, zwłaszcza gdy eksperymentują z różnorodnymi smakami. Dobrym pomysłem jest robienie krótkich przerw między testowaniem różnych smaków, aby umożliwić kubkom smakowym "reset" i unikać podobnych sytuacji w przyszłości.





___________________________
http://edukacja-z-androidem.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL