FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 00:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2015, o 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
crosowiec napisał(a):
Chodzi mi o aromat "cool mint", liquid leżakuje już 17 dni i dalej się nie wymieszał, a wstrząsam go codziennie. Stężenie 10kr/ml (dałem 50 kropel do butelki 50ml i dolałem bazy do pełna).


No i znowu nie mam pewności 10kr na ml czy 10 kr na 10ml? Jeśli jednak ta druga opcja 10kr na 10ml to zareklamuj aromat i bazę. Jeśli jednak to 1 opcja to zdecydowanie za duże stężenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2015, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Uwaga! Uwaga! Aromat ICE CANDY z najświeższych testów jest szkodliwy dla plastikowych elementów. Zmatowił mi baniaczek w kayfunie lite.
Mieszanka po 13 dniach leżakowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2015, o 23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 19:30
Posty: 130
Lokalizacja: Lublin
Poproszę o foto tulei pmma... Także wykonam test lq sporządzonego na tym aromacie. Proszę o informację pochodzenia tulei oraz atomizera.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 00:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Atomizer KAYFUN LITE KLON kupiony w sklepie Inawery - http://www.inawera.com/atomizer-typ-kay ... -1416.html
Tulejka nie była zmieniana, to jest ta która była w komplecie.
Zdjęcie będę mógł dorzucić dopiero jutro wieczorem.

Atomizer zalany był mieszanką 25kr. aromatu/10ml bazy przez około 6 godzin.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 11:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
caffe23 napisał(a):
Atomizer KAYFUN LITE KLON kupiony w sklepie Inawery - http://www.inawera.com/atomizer-typ-kay ... -1416.html
Tulejka nie była zmieniana, to jest ta która była w komplecie.
Zdjęcie będę mógł dorzucić dopiero jutro wieczorem.

Atomizer zalany był mieszanką 25kr. aromatu/10ml bazy przez około 6 godzin.


Podeprę się tekstem który niedawno wrzuciliśmy na zielone forum:

Witam.
Każdy aromat miętowy, cytrusowy ma w swoim składzie olejek (miętowy, pomarańczowy, cytrynowy, itd.). W olejkach zawarte są terpeny które reagują z gumą i wybranymi tworzywami sztucznymi, dokładnie tak jak opisałeś.
Wzorcowym przykładem aromatu zawierającego dużą ilość terpenów jest "Cool Mint", który już z niejednym plastikowym parownikiem sobie poradził tzn. zniszczył.
Mieszaniny (e-liquidy) z w/w grup aromatów nie są klasyfikowane jako niebezpieczne do stężenia powyżej 30%.
Z samymi aromatami (koncentratami) należy postępować bardzo ostrożnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Tuleja z przezroczystej zamieniła się w prawie mleczną. :)
Poniżej obiecane fotki.

Obrazek

Obrazek

Dodam jeszcze, że pomimo dwukrotnego już do tej pory mycia ciepłą wodą z płynem całego, rozkręconego parownika a w między czasie pomiędzy myciem wapowanie innej mieszanki, zapach aromatu ICE CANDY nadal jest wyczuwalny wąchając tulejkę. Tak jakby plastik nasiąkł zapachem.
Pomijając szkodliwość aromatu muszę przyznać, że jest bardzo dobry. Prawie identyczny smak jak landrynki ICE Minties z Goplany :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2014, o 00:33
Posty: 143
Spróbuj bazą doczyścić, weź na jakiś wacik i spróbuj wyszorować, może trochę rozpuści, albo zalej samą bazą i odstaw np na noc i wtedy rano trochę przeczyść, ja w podobny sposób RSST wyczyściłem :)

_________________
Obrazek
Strony internetowe olsztyn


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 21:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Aromat Icek Andy we wszystkich stezeniach wchodzi w reakcje z plastikiem.
U mnie na wstepie wystapilo obfite, metne gazowanie liquidu, ale po pewnym czasie sie uspokaja - plastik nie zostal zmatowiony w ciagu 5 godzin jakie uplynely.
Obrazek

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 gru 2013, o 00:25
Posty: 363
A ja uważam że czegoś takiego jak ,, AROMATY SZKODLIWE DLA CLEARKÓW ,, nie ma ! Są tylko nie właściwie użyte , marnej jakości , podróbki sprzętu w których to nie wiadomo z jakiego materiału wykonane zostały baniaczki na liquid , nie przystosowane do kontaktu z nim. Podczas kiedy ogólnie od lat wiadomo o tym, że składniki liquidu mogą w chodzić w reakcję z nie którymi plastikami , producenci dalej stosują je bo są tanie i łatwe w obróbce !
Dziwić się należy że nawet doświadczeni ,,waperzy,, łapią się na to ;) winiąc liquid i producenta *heat*

_________________
Obrazek
pozdrawiam Graella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 22:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
macbulwa napisał(a):
Aromat Icek Andy we wszystkich stezeniach wchodzi w reakcje z plastikiem.
U mnie na wstepie wystapilo obfite, metne gazowanie liquidu, ale po pewnym czasie sie uspokaja - plastik nie zostal zmatowiony w ciagu 5 godzin jakie uplynely.

Pewnie masz lepszej jakości sprzęcik lub nie widać zmatowienia gdy w baniaczku jest jeszcze liquid. Sprawdzisz po umyciu.
Proponuję mycie parownika rozpocząć od przepłukania w zimnej wodzie bo być może (nie jestem do końca pewny) reakcja występuje dopiero po kontakcie resztek liquidu z ciepłą wodą.
Ja zauważyłem to zmatowienie zaraz po umyciu.
Muszę poszukać w domu jakichś przezroczystych plastików i wykonam kilka testów z użyciem tego aromatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL