FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2015, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Temperatura wody podczas płukania parownika nie ma jednak znaczenia.
Przeprowadziłem szybki i prosty test z użyciem ICE CANDY bez rozcieńczania oraz wymieszanego z bazą 25kr/10ml.
Pod rękę wpadły mi linijka i część plastikowego pudełeczka.
Aromat bez rozcieńczania wżera się w użyte przeze mnie plastiki w bardzo szybkim tempie.
Po godzinie od zakropienia aromatem i mieszanką na plastikach pozostała tylko rozcieńczona mieszanka.
Kropla nierozcieńczona aromatu połączyła się z plastikiem rozmiękczając go do tego stopnia, że teraz można paznokciem wydłubać w tym miejscu plastik.
Rozcieńczona mieszanka zmatowiła już po godzinie użyte przeze mnie plastiki.
Plastiki na zdjęciach są po umyciu i wysuszeniu.

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, o 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Z czystej ciekawości i ja taki test przeprowadziłam z linijka i tulejkami plastikowymi,wyniki z fotkami po paru godzinach,dam czas aromatowi i rozrobionemu liquidowi ,mowa tu o " Ice Candy" na wtramolenie, lub nie plastiku ;) :D .Pozdrawiam ;)

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Rozrabiałam ten aromat w starych buteleczkach po lq od evapera.Nie wiem z jakiego rodzaju plastiku oni je robili,ale nic mi się z nimi nie stało.Na szczęście przeczytałam wcześniejsze ostrzeżenie o zmatowieniu kajtkowego baniaczka i dlatego testy przeprowadziłam na davidku.Zresztą wszelkiego rodzaju miętowe,mentholowe czy ice lq nie podchodzą mi na kajtkach,bo lubię zimną chmurkę przy miętach :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, o 17:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Dziękuję za informacje.
W przypadku zakwalifikowania aromatu do sprzedaży informacje o reagowaniu z plastikiem na pewno znajdą się w opisie aromatu w formie ostrzeżenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, o 18:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
U mnie jak pisalem bardzo gazowalo, ale baniak kaytka zostal nienaruszony i jest doskonale przezroczysty po ok. 18 godzinach z liquidem Ice Candy...

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, o 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Dwa nowe baniaczki,zakupione w FT i plastikowa ekierka posłużyła mi do eksperymentu,aromat i liquid "Ice Candy" obecnie w fazie testów, sporządzony na bazie VPG 0mg 15 kr/5ml bazy,czyli 30 kr na 10 ml bazy.Dzis jest 16 dzień od momentu rozrobienia przeze mnie tego aromatu.Eksperyment trwał 6 godzinek.

Do środka tulei i na linijkę, polałam po pare kropli aromatu i liquidu, co po której stronie jest widać po ustawionych buteleczkach,mam nadzieję *oj*
Obrazek

Obrazek

Po godzinnym czasie zauważyłam że aromat tak jakby wsiąka,znika, byłam pewna że odparował,więc sam aromat w ciągu tych 6 godz,dozowałam jeszcze 3 razy w to samo miejsce.
Obrazek

Tu natomiast widać skutki przytulania sie płynów do baniaczków,tam gdzie był liquid widać delikatne mleczowienie tulejki w miejscach gdzie dotykało,natomiast tam gdzie był aromat doszło do pekniecia tulejki wzdłuż,co może słabo widac ale ta linia na tulejce to pękniecie i tulejka jest praktycznie do wyżucenia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolega caffe23 miał rację co osobiście sprawdziłam,ten aromat wchodzi w reakcje z plastikowymi baniaczkami i należy uważać przy jego stosowaniu właśnie w tego typu parownikach.Prawdę powiedziawszy jako starszy juz waper nie do końca byłam o tym przekonana że tak jest,jednak to jest prawda,nie wiem tylko jak się zachowa w bardziej firmowych baniakach bo nie posiadam takowych ;) :D

PS.Przepraszam za jakość fotek ale wykonałam je fonem o niestety nie najlepszym aparacie ;) :D

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2015, o 23:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Plastik, plastikiem ale zauważcie że dobrego plastiku (butelek) nie rusza.
Są jednakże aromaty które "przenikają/uciekają" z butelek.
Dotychczas używaliśmy dla tych aromatów butelek szklanych, ale w blistry się nie mieszczą.
Sprawdzają się za to "stare" chińskie twarde butelki z PET.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, o 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
inawera napisał(a):
Plastik, plastikiem ale zauważcie że dobrego plastiku (butelek) nie rusza.
Są jednakże aromaty które "przenikają/uciekają" z butelek.
Dotychczas używaliśmy dla tych aromatów butelek szklanych, ale w blistry się nie mieszczą.
Sprawdzają się za to "stare" chińskie twarde butelki z PET.


No i to też jest zastanawiające,bo przecież doszedł do nas w plastikowych buteleczkach i nie powypalał ich,może już czas by producenci baniaków zaczęli stosować do wyrobu baniaków też tworzyw dostosowanych do kontaktu np z cytryną ,bo wiadomo że sok ma działanie wybielające ,a jednak wciskamy ją do herbaty i nie ma działań szkodliwych.Trudno stwierdzić czy baniaki z FT spełniają,jakie kolwiek kryteria a jesli tak,to jakie?

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, o 12:36 
Offline

Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 13:53
Posty: 124
Elżunia napisał(a):

może już czas by producenci baniaków zaczęli stosować do wyrobu baniaków też tworzyw dostosowanych do kontaktu np z cytryną ,bo wiadomo że sok ma działanie wybielające ,a jednak wciskamy ją do herbaty i nie ma działań szkodliwych.


Są baniaki ze szkła:) Np. w protankach,davide....Sok z cytryny wciskamy do szklanki więc raczej trudno o reakcję taką jak z plastikiem.Myślę,że najlepiej mimo wszystko rozrabiać aromaty w szklanych butelkach i mieć w posiadaniu choćby jeden parownik ze szklanym baniaczkiem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2015, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Nowicjusze napisał(a):
Elżunia napisał(a):

może już czas by producenci baniaków zaczęli stosować do wyrobu baniaków też tworzyw dostosowanych do kontaktu np z cytryną ,bo wiadomo że sok ma działanie wybielające ,a jednak wciskamy ją do herbaty i nie ma działań szkodliwych.


Są baniaki ze szkła:) Np. w protankach,davide....Sok z cytryny wciskamy do szklanki więc raczej trudno o reakcję taką jak z plastikiem.Myślę,że najlepiej mimo wszystko rozrabiać aromaty w szklanych butelkach i mieć w posiadaniu choćby jeden parownik ze szklanym baniaczkiem :)



No baniaki ze szkła sa oki :D ;) sama taki posiadam,ale skoro w plastikowej butelce jest niby niszczący aromat i nic butelce nie jest ,to znaczy że taki da sie wyprodukować i to tylko dobra wola producentów.Bo niestety niektórych komponentów aromatów zmienić się nie da, szczególnie mięty,cytryny i tym podobnych.A skoro już są baniaki z częściami plastikowymi służącymi do e-palenia niech wkońcu i one spełniają jakieś kryteria.

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL