FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 19:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moc liquidu
PostNapisane: 22 wrz 2013, o 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
Od ponad roku "palę" przeważnie liquidy o mocy 6mg, najczęściej samodzielnie mieszane. Któregoś razu zakupiłem zestaw testowy firmy liqen. Chciałem sprawdzić jakie smaki mi będą pasowały i czy mogę jeszcze "wapować gotowce" :lol: .
Popróbowałem sobie różnych smaczków i jak to w życiu bywa jedne mi podeszły bardziej inne mniej. Zostały się tylko te najmocniejsze 24mg/ml. Nie miałem odwagi ich ruszyć. Przez dwa lata schodziłem z 18mg na 6mg, a tu nagle taka moc :!:
Ale smaki kuszące: Whiski i Drink, no i dałem się skusić. Zalałem agę Drinkiem i po trzech buchach miałem dość. We łbie się zakołowało, normalnie :shock: , ale i setup agi był niezły więc trudno się dziwić - mesch 400, grzałka 4 zwoje kanthal 0.25 ok. 1ohm na modzie mechanicznym.
Jednym słowem - nie jestem już twardzielem :lol: , nigdy więcej takich eksperymentów, 6mg jest dla mnie odpowiednią dawką.
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc liquidu
PostNapisane: 23 wrz 2013, o 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
No dokładnie, co kto woli ;) Ja znowu miałem inaczej, 6mg to było dla mnie zdecydowanie za mało, 18mg, odrobine za dużo, najbardziej podeszła mi 12mg, ale brakuje mi coś pokroju 14/16mg ;P Ja palę, bo lubię i mi to smakuje, no i lubię uspokajające działanie nikotyny.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc liquidu
PostNapisane: 23 wrz 2013, o 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
Given napisał(a):
Ja palę, bo lubię i mi to smakuje, no i lubię uspokajające działanie nikotyny.

Podobnie jest ze mną. Zawsze paliłem mocne papierosy: Caro, Camel bez filtra, był okres, że paliłem fajki. Nawet pozostała kolekcja. Z ep też zacząłem od 18-tek, ale postanowiłem trochę zadbać o zdrowie i sukcesywnie zmniejszałem dawkę: 12mg, 9mg i obecnie 6mg.
Given napisał(a):
ale brakuje mi coś pokroju 14/16mg

Ja, przy 9mg mieszałem bazę 12mg z 6mg.
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc liquidu
PostNapisane: 23 wrz 2013, o 21:14 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Given napisał(a):
[...]
Ja palę, bo lubię i mi to smakuje, no i lubię uspokajające działanie nikotyny.

wiki: napisał(a):
Nikotyna jest silnym agonistą receptorów N-acetylocholinowych. W niskich dawkach (1–3 mg) wykazuje działanie stymulujące, co jest głównym powodem, dla którego palenie tytoniu sprawia przyjemność. Nikotyna działa na organizm człowieka na wiele różnych sposobów, gdyż wiąże się trwale i blokuje działanie kilkudziesięciu różnego rodzaju enzymów. W małych dawkach działa ona stymulująco, powodując wzmożone wydzielanie adrenaliny, co powoduje wszystkie związane z tym objawy (zanik bólu i głodu, przyspieszone bicie serca, rozszerzone źrenice itp).


Dodałbym - krótkotrwały wzrost poziomu glukozy we krwi, co jest odczuwane jako przyjemność (jak pies Pawłowa - palisz, jest nagroda, nie palisz - nie ma nagrody).
Brak nagrody to jak brak premii - odczuwasz jako karę.
Uspokajające? Raczej znoszące efekty braku nikotyny. Rzucałeś kiedyś bez wspomagania? Koszmar.
Uspokajające działanie rytuału związanego z czynnością palenia (wapowania również, substytut ale jednak).
Lubię? Etam. Mówię, że lubię. A co, mam powiedzieć, że nie lubię? A muszę?
Tak naprawdę wszyscy chętnie by się pozbyli dręczącego sumienie nałogu.
Tylko sił brak, żeby się przyznać, że sił brak.

E-ćmiki to szansa na zmniejszenie uzależnienia fizycznego, stopniowa rezygnacja z nagrody, przejście do jej braku - oszukiwanie się "zerówką" i wzorem wielu pozbycie się sprzętu na bazarku. Tylko czas pozostaje osobniczo zmienny.

@Given
W którymś poście napisałeś, że po powrocie ze szkoły zastałeś na biurku paczuszkę.
Znaczy, że jesteś na początku tej równi pochyłej.
Jeżeli jeszcze masz dość sił ... zawróć.
Prawdopodobnie zacząłem palić sporo przed Twoimi urodzinami. Moja droga do uwolnienia się od tej k...y nikotyny pewnie jeszcze potrwa. Niestety zegara nie cofnę. Ale już zszedłem z 24 na 20, od listopada.

@jendrekc
Prawdziwi twardziele żują pszczoły, my wolimy spijać miodek.

A teraz codzienna działka Prozacu, jesień idzie i depresja zaczyna zbierać żniwo.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Moc liquidu
PostNapisane: 23 wrz 2013, o 23:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
W sumie zaczalem palic okolo 2 lata temu i bardzo szybko przerzucilem sie na e-papierosy, narazie niech tak zostanie, jak odczuje potrzebe rzucenia, to rzuce. ;)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL