FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 wrz 2013, o 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2011, o 06:36
Posty: 12
Serdeczne podziękowania od lubelskich e-palaczy za bardzo miły gest ze strony firmy INAWERA przekazany nam za pośrednictwem przesympatycznego pana Ziemowita.

Dziękujemy i pozdrawiamy całą ekipę Inawera.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 wrz 2013, o 12:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
shrack napisał(a):
Serdeczne podziękowania od lubelskich e-palaczy za bardzo miły gest ze strony firmy INAWERA przekazany nam za pośrednictwem przesympatycznego pana Ziemowita.

Dziękujemy i pozdrawiamy całą ekipę Inawera.


Miło nam było przekazać kilka produktów aby urozmaicić wam spotkanie. Mamy nadzieje że nie mamy się czego wstydzić.
Chętnie kiedyś spotkam się z wami, ale muszę wiedzieć z solidnym wyprzedzeniem o planowanym spotkaniu.
pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2013, o 11:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Witam ponownie.
Rozmawiałem dzisiaj z panem Ziemowitem ze sklepu foggyaley.com.
Na ostatnim lubelskim spotkaniu poruszyliście temat zawartości wody zdemineralizowanej w bazach/e-liquidach produkowanych przez naszą firmę.
Woda musi być (lub inny rozcieńczalnik) ponieważ gliceryna której używamy jest fabrycznie gęsta (do niedawna 99,5%, obecnie 99,7%, taki kisielek).
Rozcieńczając glicerynę wodą zdemineralizowaną doprowadzamy ją do lepkości takiej jaką ma glikol 1,2 propylenowy.
A taka lepkość (gęstość) póki co jest standardem w produkowanych na świecie e-liquidach.
Chętnych do wykonania swojej własnej bazy zerówki w proporcjach 50% glikolu - 50% gliceryny 99,7%, proszę o podanie na PW adresu do wysyłki. Wyślę glikol i glicerynę. Spróbujcie sami zmieszać i powapować. Gwarantuje: gęsty płyn, co za tym idzie kiepski transport na grzałkę i w konsekwencji wielkiego, śmierdzącego bobra.
Ponadto z rozmowy z panem Ziemowitem wynikało że bardziej byliście zainteresowani sprzętem, obsługą tegoż sprzętu (nie dziwię się i chętnie się od was wiele nauczę) niż zachowaniem bezpieczeństwa stosowania mniej lub bardziej toksycznego płynu.
Mam nadzieje że temat e-papierosa zostanie uregulowany i idąc za przykładem Francji zabroni się produkcji i sprzedaży płynów o zawartości nikotyny powyżej 19,9 mg/ml.
Pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 wrz 2013, o 12:25 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
inawera napisał(a):
[...]
Chętnych do wykonania swojej własnej bazy zerówki w proporcjach 50% glikolu - 50% gliceryny 99,7%, proszę o podanie na PW adresu do wysyłki. Wyślę glikol i glicerynę. Spróbujcie sami zmieszać i powapować. Gwarantuje: gęsty płyn, co za tym idzie kiepski transport na grzałkę i w konsekwencji wielkiego, śmierdzącego bobra.
[...]

A jak, spróbuję.
inawera napisał(a):
[...].
Mam nadzieje że temat e-papierosa zostanie uregulowany i idąc za przykładem Francji zabroni się produkcji i sprzedaży płynów o zawartości nikotyny powyżej 19,9 mg/ml.
[...]

Jak dla mnie granica trochę niska, chociaż po doświadczeniach z bardziej wydajnymi parownikami musiałem zredukować moc do 20 i mniej mg/ml. Jednak na górnogrzałkowych sznurkowcach to mi nie wystarcza (na razie).
Jakby jednak nie patrzeć - gdybym nie miał możliwości używania 24/26mg/ml to pewnie wystarczyłoby 19,9.
Brak ograniczeń powoduje tęskne spoglądanie w stronę znacznie wyższych stężeń, co robi się niebezpieczne - dla niedoświadczonych i nie uświadomionych użyszkodników. A pierwszy przypadek zatrucia z pewnością narobi złej prasy. Media czyhają na takie tematy.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2011, o 06:36
Posty: 12
Spot, mimo że dość liczny to jednak większość e-palaczy z małym stażem wapują głównie gotowe liquidy o dużej zawartości nikotyny.
Jest nas kilku, którzy starają się zarazić innych tworzeniem własnych mieszanek, dlatego że są smaczniejsze i łatwiej je dopasować do swoich potrzeb oraz dużo tańsze finansowo, bo ten argument przemawia najbardziej.
Mnie do mieszania zmusiło samo życie, bo nie ma gotowych liquidów o zawartości nikotyny pomiędzy 3-4mg/ml a gotowe zerówki różnią się diametralnie smakiem od tych, które posiadają nikotynę i nawet wymieszanie dwóch gotowych liquidjów o tej samej nazwie zmieniało ich smak na tyle ze powstawało coś, co nie nadawało się do wapowania.

Na moje próbki kręcą nosem, że za mało nikotyny, ale na następny spot przygotuję im coś mocniejszego i zobaczymy, jakie to przyniesie efekty.

Teraz logują się tutaj opisując swoje wrażenia smakowe z próbek, które dostali.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL