FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 11:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:46 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2014, o 16:51
Posty: 8
Może i racja, mam gdzieś jeszcze jakieś 2 typowo tytoniowe liquidy, może do któregoś podpasuje bo w owocowymi to chyba wolę tego nie mieszać. Ewentualnie z orzechem laskowym może by to było dobre.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 18:48 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
A ja dolewam mięty i brat się cieszy :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 19:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
kolcz2007 napisał(a):
Witam wszystkich,
Widzę że dawno nikt tu nie pisał, ale mimo wszystko ja napiszę :)

Doszedł do mnie dziś liquid US Red MIX (marlboro). Bardzo zawiodłem się na smaku, spodziewałem się mocnego tytoniu a nie jakiegoś "kakao". W moim odczuciu w ogóle nie wyczuwam smaku tytoniowego tylko takie nie wiadomo konkretnie co. Jako palacz tytoniu paliłem tylko Marlboro czerwone 100's i miałem nadzieję na zbliżony smak. Z każdą kolejną chmurką coraz bardziej mnie od niego odrzuca :(
Wypalę zbiorniczek do końca i niestety 9 ml poleży sobie w szufladzie dopóki nie znajdę na niego chętnego.


Mam nadzieję że wiesz o tym że raczej nigdzie nie znajdziesz odpowiednika analoga. Jeśli szukasz podobnego smaku to raczej go nie znajdziesz. Najbliższy analogowi mi znany i polecany przez wielu to s`camel.

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lis 2013, o 12:14
Posty: 16
W/g mnie-bardzo zbliżony do analoga jest z hangsena "Chestfill".
Pierwsze chmury są naprawdę ochydne *heat* - ale po chwili naprawdę zaczynają "smaczyć" jak typowy analog *good*
Ale oczywiście to jest tylko,i wyłącznie moja opinia.
Kubek smakowy-kubkowi smakowemu nie równy

_________________
ObrazekJeszcze świeżak...Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 20:04 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2014, o 16:51
Posty: 8
Właśnie razem z usa kupiłem s'camel - szału nie ma chodź jest już przyjemniejszy w smaku, lekko słodkawy. Na razie mi odpowiada, nie wiem co będzie na dłuższą metę - nie umiem palić 1 płynu, muszę mieć 3 baterie i, tak jak w tej chwili, 7 clearomizerów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Jesli szukacie podobienstwa do Marlboro, Chesterfieldow lub innych analogow, to zapewne dobrze pamietacie ich smak :?:
Moim zdaniem starczy odnowic wspomnienie - jeden sztach analogiem nie powinien uzaleznic, ale zweryfikuje wspomnienia tego bajkowego smaku :lol: Tzn. tlacej sie starej przepoconej skarpety generalnie :lol:
Jest tymczasem wiele innych smakow dostepnych dzieki wapowaniu - bylem ostrym palaczem a o dziwo wcale nie szukam liquidow podobnych do analogow - inne smaki w polaczeniu z odrobina tytoniu daja duzo lepsze wrazenia niz sam tyton.
Oczywiscie to wylacznie moje osobiste zdanie.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 21:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
kolcz2007 napisał(a):
Witam wszystkich,
Widzę że dawno nikt tu nie pisał, ale mimo wszystko ja napiszę :)

Doszedł do mnie dziś liquid US Red MIX (marlboro). Bardzo zawiodłem się na smaku, spodziewałem się mocnego tytoniu a nie jakiegoś "kakao". W moim odczuciu w ogóle nie wyczuwam smaku tytoniowego tylko takie nie wiadomo konkretnie co. Jako palacz tytoniu paliłem tylko Marlboro czerwone 100's i miałem nadzieję na zbliżony smak. Z każdą kolejną chmurką coraz bardziej mnie od niego odrzuca :(
Wypalę zbiorniczek do końca i niestety 9 ml poleży sobie w szufladzie dopóki nie znajdę na niego chętnego.


Nie ma takiego e-liquidu (ja takiego nie znam) który wiernie by oddawał smak papierosa czy Marlboro. Do tego potrzeba wyciągu z liści tytoniu.
Proponuje zaopatrzyć się w któryś z absolutów tytoniowych. Dodać w/g wskazówek jakie podają testerzy w tematach o absolutach. Odczekać cierpliwie. Mogą, a nawet twierdzę - będą analogi. Będzie e-liquid. Jaki? W zależności od ilości zawartości absolutu. Mniej lub bardziej przypominający papierosa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 21:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
kolcz2007 napisał(a):
Właśnie razem z usa kupiłem s'camel - szału nie ma chodź jest już przyjemniejszy w smaku, lekko słodkawy. Na razie mi odpowiada, nie wiem co będzie na dłuższą metę - nie umiem palić 1 płynu, muszę mieć 3 baterie i, tak jak w tej chwili, 7 clearomizerów :)


Spróbuj dodawać absolutu tytoniowego. Ten specyfik daje dużo tym którzy tęsknią za typowo papierosowymi smakami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2014, o 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Najlepszym i chyba jedynym sposobem 'emulacji' analoga w epsie jest palenie na sucho! :mrgreen:

Trzeba zmienić/przestawić tok myślenia - porzucając raz na zawsze tęsknotę za syfiastym smakiem i smrodem, a otworzyć się na nowe - intrygujące i niemal nieograniczone możliwości kreowania i odczuwania bogactwa smaków podczas chmurzenia!

Oczywiście jest linia smaków - zwana "tytoniówkami" - ale tylko umownie i szukanie pełnego odzwierciedlenia palonego peta zostaje jest bezcelowe - bo skazane na porażkę.
Odczuwamy te smaki - że tak powiem - w innym wymiarze (a tu do polecanych mogę dorzucić "Dark Tobacco").

"Pragnienie/pożądanie popielniczki" - to bardzo typowa reakcja dla wielu "początkujących chmurców", które albo zanika z czasem - wyparte fascynacją możliwościami e-p, albo zwycięża i delikwent wraca do śmierdziuchów, a w najlepszym razie staje się tzw. hybrydowcem)

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2014, o 18:50 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2014, o 16:51
Posty: 8
2 lata temu jak zaczynałem e-palić to zaczynałem właśnie od tytoniowego, potem zaopatrzyłem się w kawę i te 2 smaki używałem przez pierwszy miesiąc. Potem jednak przekonałem się do smakowych/owocowych i do tego czasu wypaliłem chyba już wszystkie owocówki, i dalej będę je palił :) Teraz moim ulubionym płynem, bez którego nie potrafił bym żyć, jest czarna herbata - nie podam nazwy producenta by nie zostać oskarżonym o robienie reklamy :)
Ostatnio jakoś wzięło mnie na powrót do dobrego tytoniu, stąd te moje problemy :)
Przy następnych zakupach nie zapomnę o tym abslucie i na pewno któryś spróbuję, choć te nazwy nie za dużo mi mówią i nie wiem którego próbować.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL