FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2013, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 4 sie 2013, o 13:56
Posty: 3
Lokalizacja: Tarnów
Na początku chciałbym się przywitać jako że to mój pierwszy post , zwą mnie Sebastian. :)
Witam!
Od początku roku stałem się epalaczem i jak to bywa wytestowałem wiele smaków liquidu (gotowego).
Po kilku miesiącach postanowiłem sam mieszać , i tutaj pojawiły się schody jak że moim ulubionym smakiem był CML z firmy BM (identycznie smakuje camel z Trendy smak standart też ma to "cos")
czytając opinie zakupiłem pierwszą paczke aromatów (truskawka , czarna porzeczka , melon , brzoskwinia z Wera Garden oraz najbardziej potrzebny S'camel z Tino di milano) oraz bazy DNB 18 oraz VPG Power Smoke 18 mg. Jak do baz i aromatów nie mam nic do zarzucenia to mieszając s'camel z dnb czy vpg liquid wychodzi bardzo smaczny jednak brakuje tego czegoś z gotowych liquidów znajomi twierdzi ze w gotowych czuja mage , zielona herbate ,ananas każdy ma inne odczucia w moim tego nie było zakupiłem znów następna paczke aromatów green tea , dwa jabłka oraz us red mix. Jak pierwszymi aromatami byłem zachwycony , ponieważ liquid wychodził niebo lepszy niż ze sklepu to teraz byłem zdruzgotany : dwa jabłka smak szarlotki ok jednak us red mix katastrofa kawa z czekolada według mnie do tytoniówki daleko i smak green tea ten na który czekałem bardzo lubie smak zielonej herbaty jednak aromat nie ma z tym nic wspólnego co mnie zdziwiło ,ponieważ jak zauważyłem aromaty z inawery dość dobrze smakuja to green tea powinno się wstydzić smak oraz zapach najtańszych odświerzaczy do szalet miejskich coś okropnego , moze zaszsła mała pomyłka i dostałem co innego nie wiem w każdym bądź razie nie tego szukam .
Dlatego prosze tych którzy wapowali gotowe liquidy o których pisałem i znaleźli aromat którego potrzebuje lub tych którzy mogą coś doradzić o pomoc. Krótko mówiąc potrzebuje zklonować smak CML z BlueMista czy Camel z trendy.
Wapuje na: clearomizer vision CC grzałka własnej roboty 2,4 Ohm , bateria ego-t napięcie 3,9-do 4,1
Służe pomocną opinią na temat aromotaów które posiadam

P.S. pisząc post nie miałem na myśli urażenie producentów , sprzedawców oraz innych osób związanych z e-paleniem opisałem tylko swoje i bliskich znajomych odczucia nna temat tych aromatów (na zielonym forum pomocy nieotrzymałem mój temat został usunięty jedyną ofertą pomocy była odpowiedz "kupuj gotowe liquidy" co oczywiście mi ani trochu nie pomogło)

P.S. Jeśli ktoś ma ochote lub bardzo mu smakują aromaty green tea lub us red mix mogę się wymienić butelki są prawie pełne ukapałem z nich po 20 gtt moge przyjąć nawet po 4 ml wzwyż innego aromatu te dwa i tak będą leżeć u mnie więc lepiej żeby ktoś z nich skorzystał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Pierwsze ważne pytanie to jakie były proporcje, a drugie ważne pytanie to jak długo były leżakowane liquidy? :)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, o 23:04 
Offline

Dołączył(a): 4 sie 2013, o 13:56
Posty: 3
Lokalizacja: Tarnów
Dobre pytanie , aromaty mam nie w tych buteleczkach z grubym lejkiem tylko z tym chudym czyli w tych nowych tak przynajmniej wynioskowałem to różnica według mnie bo brzoskwinie z wera garden mam z grubym lejkiem i jak kapne krople to leci jak granat z niemieckiego okopu z tych nowych buteleczek lecą takie małe zgrabne kropelki i ich daje przeważnie 3 gtt/ml chyba ze aromat jest wydajny jak np s'camel czy czarna porzeczka to 1-2 gtt/ ml . Leżakowanie ? hmm próbowałem odrazu po zrobieniu po tygodniu , 2 tygodniach po 30 dniach mam jeszcze 15 ml s'camela zadawkowanego 30 gtt i tak jak by uleciał nie wiem jak to nazwać ale po 7 dniach samogon był najlepszy taki " mokry " po 60 dniach odnosze wrażenie jakbym siedział na środku pustyni wielbłąda skonsumował a skóre i pozostałości wapował nie jest to najgorsze ale do mojego poszukiwanego ideału daleka droga :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 00:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Z tymi nowymi buteleczkami rowniez zauwazylem roznice w wielkosci kropli, a wiadomo ze nie kazda kropla ma taka sama objetosc :) Ogolnie jest tak ze do swojego idealu musisz dojsc sam - eksperymentalnie ;) Na forum mozesz otrzymac przydatne informacje, chociaz czuje ze te nowe buteleczki wprowadza male zamieszanie w "kropelkowaniu".

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 09:25 
Offline

Dołączył(a): 4 sie 2013, o 13:56
Posty: 3
Lokalizacja: Tarnów
Nie podpowie nikt jaki aromat jest mi potrzebny?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 10:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
sebacfc napisał(a):
Nie podpowie nikt jaki aromat jest mi potrzebny?

Jaki chcesz w ogole otrzymac liquid ?
Cos owocowego czy tytoniowego ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, o 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
AndrzGdz napisał(a):
sebacfc napisał(a):
Nie podpowie nikt jaki aromat jest mi potrzebny?

Jaki chcesz w ogole otrzymac liquid ?
Cos owocowego czy tytoniowego ?


Czołem.
Przecież sebacfc określił w pierwszym poście: "potrzebuje sklonować smak CML z BlueMista czy Camel z trendy".

sebacfc Co do klonowania podanych przez Ciebie liquidów to raczej Ci nie pomogę, ale mogę poradzić co zrobić z tym co masz:
1. Dokup takie aromaty jak: Tobacco Smoke & Prunes i jakąś wanilię (ja lubię MADAGASKAR VANILLY bo nie jest słodka). Ewentualnie jeszcze jakiś polepszacz smaku (REGULATOR KWASOWOŚCI - SHARP TASTE).
2. Do 10 ml liquidu zrobionego z aromatu S'camel dodaj 3-4 krople Tobacco Smoke & Prunes, 5-6 kropli aromatu wanilii i 5-6 kropel polepszacza.
3. Ja jeszcze lubię dodać odrobinę aromatu suszonej śliwki (2 kr), ale nie każdemu pasuje.

Najważniejsze, żebyś w pierwszej kolejności ustalił proporcje podstawowego aromatu - w tym przypadku S'camel.
W tym pomorze Ci temat "Przepis na dobry e-liquid". Może się okazać, że proporcja która w tej chwili wydaje Ci się dobra, może być jeszcze lepsza 8=)
Koniecznie spróbuj też dodać wanilii do czarnej porzeczki.
Jeśli nie lubisz wanilii, to nie przejmuj się. W ilościach 5-6 kropli na 10ml nie wybije się, ale będzie poprawiać strukturę liquidu.
Co do us red mix - to używam go tylko w śladowych ilościach (1-2kr na 10ml) jeśli chcę mieć w tle delikatny aromat gorzkiej czekolady.

No i uwaga. To co opisałem działa wyśmienicie dla mnie - a Tobie pozostaje cierpliwe testowanie. "Pocieszę" Cię, że ja mniej więcej zrozumiałem moje potrzeby po przetestowaniu ponad 60 aromatów, kilku absolutów i olejków naturalnych 8=)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL