FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 26 kwi 2024, o 06:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 gru 2012, o 19:42 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
002
BOREAS

Na ilustracji odwija się znak firmowy Salem ... rany, jak ja lubiłem tą markę jak byla dostępna. Szczególnie slimy, produkowane w USA. Miętowe jak trzeba, nie za dużo, akurat. Tak, jeżeli nie uda mi się tego własnoręcznie skomponować, skorzystam z gotowców. To jeden z moich docelowych liquidów, kropka.

Boreas, Notus, Zephyrus, Euros i Eol to są nazwy już zaklepane dla......... e-liquidów tino d'milano.
Przepisy już otrzymaliśmy, składniki mamy. Nie mamy tylko czasu aby to wszystko wymieszać.
Nasza (nowa pracownica) chemiczka Dorota zamiast mieszać to albo praktykuje dozowanie, albo pakowanie. Mam nadzieje po Nowym Roku obgonić kolejkę i zatrudnić Dorotę tam gdzie jej miejsce.
A Boreas z t d'm ma być w założeniu mocno mentolowy (chłodny) i wytrawny. Taki jak wiatr pólnocny i taki jakie były Salemy. Tak ma niby z przepisu wyjść a jak będzie. Pierwsi ocenią ci co czytają nasze forum.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, o 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Na "warsztat" poszła próbka Bayca nr 005, wapuję już od jakiś 3 godzin i kurcze mam problem...tzn nie chodzi o smak bo jest naprawdę w porządku - tytoniowy, ze słodkim posmakiem czegoś w tle i właśnie tu nie mogę sprecyzować co mi to przypomina :)Zmieniłem clirka na inny,myśląc,że może coś mi się rozjaśni... niby jakieś ciasto...Żona podpowiada,że wyczuwa lekko jakby pieczone jabłko :roll: No ale nie ma co na siłę doszukiwać się podobieństw, każdy i tak odbierze jego smak po swojemu ;)
Reasumując dobry liquid tytoniowy z nutką czegoś słodkiego, trochę drapie - tak jak lubię, chmurka dość duża. Śmiało mogę polecić, fajna odmiana.
Moja ocena 8/10.
Proponuję nazwę bogini TYCHE lub HESTIA.
Hestia - ciasto, pieczone jabłko i bogini domowego ogniska. Dobre połaczenie.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Ostatnio edytowano 30 gru 2012, o 12:46 przez giena77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 00:05 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
inawera napisał(a):
A Boreas z t d'm ma być w założeniu mocno mentolowy (chłodny) i wytrawny. Taki jak wiatr pólnocny i taki jakie były Salemy. Tak ma niby z przepisu wyjść a jak będzie. Pierwsi ocenią ci co czytają nasze forum.

Moim skromnym zdaniem próbka 002 spełnia te warunki. Gdyby jednak decyzja była inna poproszę o przepis, o ile to możliwe - za bardzo mi się podoba, żeby odpuścić. To pierwszy liquid w moich parownikach, z którym nie chcę się rozstawać. Szkoda, że próbka juz się kończy :(

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 00:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
basko napisał(a):

DNB flavour to główny składnik DNB bazy.
Pomona to z mitologii rzymskiej, my póki co przerabiamy grecką - ale Karpo (owocna) jedna z Hor. Za twoją zgodą.


troszku mnie się Rzym z Grecją zmieszał :lol:

za moją zgoda, oczywiście ;)

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2012, o 05:27
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Dziś czas na test próbki 008
Klirek wykąpany nowa grzałka zakręcona i od pół godzinki sobie "bucham" tą próbkę. Napiszę tak : bardzo wytrawny smak "popielniczki" taki czysty, jest to jak na razie najbardziej zbliżony smak do analoga z którymi ja miałem do czynienia. Fajnie drapie po gardełku, ale mnie nie przeszkadza, nie wiem dlaczego ale smak ten kojarzy mi się z łanami zboża. Jak zwykle gęstość i obfitość "chmury" bardzo zadowalająca
Jeśli mogę zaproponować nazwę to mój typ :Demeter

_________________
''A żyć możesz tylko dzięki temu ,za co mógłbyś umrzeć.....''
Antoine de Saint-Exupery


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 15:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
próbka 005, niedoaromatyzowana Virginia, ja bym go poprawił, bo smak cieniutki, choć może komu innemu posmakuje ;)

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 15:55 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 19:33
Posty: 9
Test próbki 008 dla mnie slodko owocowy smak (taki landrynkowy) bardzo fajny przyjemnie sie to pufa.A na dokladne oreslenie smaku co to moze byc to ja sie nie odwaze jakos nie moge sie zdecydowac,Przypomina bardzo Nike ale jest bardziej slodki


Ostatnio edytowano 22 gru 2012, o 16:03 przez Roberto, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Dziś od rana wapuję próbkę BAYCA 010. Pierwsze pociągnięcia i na myśl przyszła mi od razu Virginia, ale nie taka sucha jak wiele liquidów,które próbowałem, tylko taka jakby wędzona, słodki posmak pozostaje w ustach,a w tle jakby śliweczka. Wszystko to z w połączeniu z tytoniowo - popielniczkowym smakiem daje ciekawy efekt. Trochę kojarzy mi się z aromatyzowanym tytoniem fajkowym, który lata temu palił mój brat, kupowanym jeszcze w pewexie ;)
Obfita chmura dymu, wszystko to jakoś fajnie się komponuje.
Oceniam na 7,5/10 pkt.
Ze względu na w moim odczuciu lekko wilgotnawy smaczek nazwałbym tą próbkę jakoś kobieco ;) Np. AGLAJA , a jakieś podobne smaki z tej serii imionami jej sióstr: Eufrozyna i Taleja.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Ostatnio edytowano 30 gru 2012, o 12:48 przez giena77, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 20:18
Posty: 21
Paczka faktycznie doszła w moment. Niestety z nosa leje się jak z zepsutego kranu więc ostateczne osądy zapadną jak wyzdrowieje.

Na szybko:
001 - smak jakby kminku którego nie trawię niestety
004 - czuje słodką miętę :)
010 - zdecydowanie najlepszy - słodki - jak bym palił jakiś z liquidów Trendy. Niestety już nie pamiętam jak się nazywał.

Ciekawe czy jak odzyskam węch to odczucia będą znacząco inne.

_________________
Testuję na Genesis by Senio na mesh 400 i kanthal 0,2 (5 zwoi) + box na Kis.


Evic - zgon 20.07.2013

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2012, o 21:07
Posty: 12
BAYCA 008
Zakropiona na nowy bezmostkowy. Pierwszy dymek...i konsternacja. Fantastyczny !!! Na początku bardzo lekki tytoniowy posmak - taki naprawdę bardzo delikatny. Po dwóch wapnięciach już wiem. Jakieś zioła. Takie bardzo aromatyczne ale nie uciążliwe i drażniące. Wręcz przeciwnie. Dawałem skosztować żonie i też nie wie jakie ale na pewno zioła. Ależ to przyjemne. Mmmmniam. Zdecydowałem się zalać do Cristala z długimi wąsami i nową grzałką. Smak delikatniejszy ale jestem pewien jednego. Jak tylko wejdzie do sprzedaży to kupię litr :D Zastanawiałem się długo odnośnie nazwy... Przypomniało mi się jak byłem we Włoszech i poszliśmy z żoną i córą na taki pokaz magiczny, który miał miejsce w wesołym miasteczku "Mirabilandia". Po jednej ze sztuczek gdy buchnęły kłęby dymu można było wyczuć bardzo podobny zapach to obecnie wapowanej próbki. Nazwa więc może być tylko jedna....

HEKATE - bogini nocnego nieba, strzegła wrót Hadesu; znała się na czarach i ziołach tajemnych...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL