FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:31

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2018, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2015, o 23:36
Posty: 34
Dzień dobry.
Mam pewne wątpliwości co do zakupionej bazy. Wszystkie zakupy robię w e dymie - wszytko produkty Inawera.
W grudniu kupiłem glicerynę 100ml i bazę PG 18, 50ml. Mój standardowy zestaw do robienia 9mg/ml.
Po odkręceniu korka gliceryny zauważyłem, że w tym złotym foliowym kapturku było wycięcie trójkątne - jakby uszkodzona przez maszynę. Sama gliceryna, bezbarwna, w miarę klarowna, nic nie śmierdziało więc się nie przejąłem. To tak na marginesie. Odlałem 50ml i zmieszałem z zakupionym PG. OK.
Wczoraj kupiłem znowu 50ml PG, żeby zmieszać z pozostałymi 50ml gliceryny. Kiedy już wszystko wlałem, zauważyłem że kolor mieszanki jest jakiś dziwny, w każdym razie inny od poprzedniej mieszanki na tej samej glicerynie. Przed zmieszaniem widziałem, że gliceryna jest ok, a tym małym buteleczkom z PG sie specjalnie nie przyglądałem.
Nie jest to na pewno różowawe, raczej żołtawe - w każdym razie na pewno nie bezbarwne. Brzydko nie pachnie, ale też woń jest inna niż poprzedniej mieszanki.
To jest normalne? Czy mam to wylać? Załączam zdjęcia, gdzie widać jak wyglądają resztki poprzedniej mieszanki i tej nowej. Lepszych nie zrobię.
Termin ważności VG10/18, PG 04/19. Kod PG 5902768572124 18


Załączniki:
IMG0010A.jpg
IMG0010A.jpg [ 47.09 KiB | Przeglądane 2852 razy ]
IMG0009A.jpg
IMG0009A.jpg [ 54.09 KiB | Przeglądane 2852 razy ]
IMG0007A.jpg
IMG0007A.jpg [ 30.47 KiB | Przeglądane 2852 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2018, o 13:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Ze wzglądu na propozycje rządu co do objęcia gliceryny (płyn do e-papierosów) podatkiem akcyzowym zaczęliśmy sprowadzać glicerynę która w Karcie Charakterystyki Produktu ma napisane SPOŻYWCZA. Niewiele się różni od gliceryny farmaceutycznej ale daje gwarancje że sprzedawana obecnie gliceryna nie podpadnie pod płyn do e-papierosa. Oczywiście przebadaliśmy ją przed wprowadzeniem na rynek. Właściwości chemicznie nie odbiegające od poprzedniej gliceryny, fizyczne co nieco (kolor)
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2018, o 15:24 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2015, o 23:36
Posty: 34
No tak...tylko tu nie chodzi o glicerynę. Gliceryna sama w sobie nie zmieniła koloru, tylko po dodaniu PG. Wcześniejsza mieszanka z tą samą gliceryną była ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2018, o 18:18 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2015, o 23:36
Posty: 34
No i spróbowałem tej ściemniałej bazy - coś jest nie tak, taka trochę nieświeża w smaku. Zostaje mi tylko przejść się do edyma.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2018, o 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Wtrace swoje 3 zdania.
populares napisał(a):
...coś jest nie tak... Zostaje mi tylko przejść się do edyma.
I tak chyba bedzie najlepiej. ;)
Na marginesie: Te wszystkie pytania jakie na tym forum od 3 lat zadajesz - to tak na serio, czy to raczej podpucha? *facepalm*
populares napisał(a):
Załączam zdjęcia...Lepszych nie zrobię.
Szkoda, szczegolnie ta trzecia fotka (z dwoma butelkami) jest interesujaca a malo na niej widac.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2018, o 17:32 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2015, o 23:36
Posty: 34
macbulwa napisał(a):
Wtrace swoje 3 zdania.
populares napisał(a):
...coś jest nie tak... Zostaje mi tylko przejść się do edyma.
I tak chyba bedzie najlepiej. ;)

No tak, skoro przedstawiciel producenta odpowiada nie na temat. Liczyłem chociaż na głupie: "sprawdziłem, nie ma żadnych informacji, że coś z tą partią glikolu było nie tak. Jak chcesz to nam wyślij do badania."
macbulwa napisał(a):
Na marginesie: Te wszystkie pytania jakie na tym forum od 3 lat zadajesz - to tak na serio, czy to raczej podpucha? *facepalm*

Nawet nie chce mi się sprawdzać, jak dawno temu zadawałem "te wszystkie pytania". Widzę jednak, że ty zadałeś sobie ten trud. I wywnioskowałeś, że pewnie podpucha.
Podpucha? Raczej martwiłem się, czy nie kupiłem jakiegoś syfu. Myślisz, że chciałem wysępić darmową butelkę bazy, czy cokolwiek? Jeśli tak to puknij się w łeb.
Ja pamiętam, że wy tu macie kółko wzajemnej adoracji(od testu do testu), ale ja do niego nie należę. Jednak widzę znalazł się pierwszy obrońca *kon* - na pewno dostałeś plusika u szefa.*worthy*
populares napisał(a):
Załączam zdjęcia...Lepszych nie zrobię.
macbulwa napisał(a):
Szkoda, szczegolnie ta trzecia fotka (z dwoma butelkami) jest interesujaca a malo na niej widac.

Wystarczająco dobrze widać różnicę. Jak ktoś się dobrze przypatrzy - to podpuchę, no nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2018, o 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
inawera napisał(a):
Ze wzglądu na propozycje rządu co do objęcia gliceryny (płyn do e-papierosów) podatkiem akcyzowym zaczęliśmy sprowadzać glicerynę która w Karcie Charakterystyki Produktu ma napisane SPOŻYWCZA. Niewiele się różni od gliceryny farmaceutycznej ale daje gwarancje że sprzedawana obecnie gliceryna nie podpadnie pod płyn do e-papierosa. Oczywiście przebadaliśmy ją przed wprowadzeniem na rynek. Właściwości chemicznie nie odbiegające od poprzedniej gliceryny, fizyczne co nieco (kolor)
Irek.

Na czym polega ta niewielka różnica?
Skąd bierze się ten kolor?

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2018, o 00:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
@ populares,
bez zlosliwosci poparlem Twoj pomysl, ze najlepiej udac sie z tym do lokalnego sklepu. Zdjecia nie sa wyrazne - naocznie latwiej im bedzie ocenic sytuacje.
Twojego dorobku na forum nie musialem sprawdzac w trudzie, bo doskonale pamietam wiekszosc Twoich pytan. ;)
Jak i w tym tu temacie czesto sa niecodzienne.
Zasugerowales, ze butelka gliceryny byla nieszczelna. Otrzymales odpowiedz na niezbyt jasne pytanie.
Z kolei pytasz o glikol i niecierpliwisz sie brakiem szybkiej odpowiedzi?
Czego oczekujesz? Odpowiedz zapewne uzyskasz, ale niekoniecznie natychmiast, bo to forum a nie Skype.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2018, o 20:17 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2015, o 23:36
Posty: 34
Pofatygowałem się do sklepu dyma. No i nic - polecono mi skontaktować się z producentem he he. Nic dziwnego, że sprzedawca nie chce brać odpowiedzialności za zablistrowany produkt z obowiązującą datą ważności. Była kolejka, a ja nie chciałem też robić zamieszania. Nie powiedziałem też sprzedawcy kategorycznie, że baza jest zepsuta, bo nie wiem jak smakuje i wygląda zepsuty glikol... Ale mogę powiedzieć, że gdyby mi ktoś dał do wyboru klika baz, żebym wybrał zepsutą, to wybrałbym tą. Raczej nie jest to trujące, bo parę ml już zjarałem i żyję. Tak czy siak pewnie trujemy się jakoś tymi płynami.
Używam baz tylko Inawery ponad 3 lata, więc jakieś tam porównanie mam. Tylko teraz przyszło mi nagle do głowy robić "podpuchę". W dodatku w większości wapuję samą bazę, więc jej prawidłowy smak znam dobrze. Może nikt nic podobnego nie zgłosił, bo wszyscy zwykle jednak dodają jakieś aromaty, które mogą zamaskować, że coś jest nie tak z samą bazą.
Wcześniej podałem numer z kodu kreskowego, więc jak producent ma gdzieś u siebie glikol z tej samej partii, to wystarczy, że zmiesza sobie go w stosunku 1:1 z gliceryną i zobaczy o jaki kolor i smak chodzi. A że chodzi o glikol, to napisałem to w pierwszym poście - wystarczająco zrozumiale. Mogę tylko powtórzyć dużymi literami, że mieszanka A+B jest ok, mieszanka A+C - już nie. C - to glikol, moc 18, nr podałem wcześniej.
I żeby nie było wątpliwości. Miałem ok 50ml(ponieważ kilkanaście dni wcześniej odlałem połowę do innej butelki) gliceryny w oryginalnej, zakręconej, 100ml butelce w której została zakupiona. Do niej wlałem 50 ml PG bezpośrednio z tych małych buteleczek. Nie ma wg. mnie mowy żebym to czymś zanieczyścił.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2018, o 21:00 
Offline

Dołączył(a): 8 sty 2015, o 23:36
Posty: 34
macbulwa napisał(a):
@ populares,
Twojego dorobku na forum nie musialem sprawdzac w trudzie, bo doskonale pamietam wiekszosc Twoich pytan. ;)

Pochlebiasz mi. Zgłoszę się do ciebie, kiedy będę mieć w planach wydanie mojej biografii.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL