FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 16:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lis 2016, o 11:26 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2016, o 11:17
Posty: 4
Witam serdecznie wszystkich mieszaczy.

Jaką polecacie bazę pod owocówki?? Zawsze korzystałem VPG Plus od Invery i było ok ale zastanawiam się czy można to polepszyć, zawsze dodawałem na 50ml bazy 2,5ml aromatu żeby coś z tego wyszło, oczywiście był smak ale taki trochę płytki. Jak myślicie zmienić bazę czy bawić się dalej aromatami


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2016, o 14:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
krzysiekx84 napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich mieszaczy.

Jaką polecacie bazę pod owocówki?? Zawsze korzystałem VPG Plus od Invery i było ok ale zastanawiam się czy można to polepszyć, zawsze dodawałem na 50ml bazy 2,5ml aromatu żeby coś z tego wyszło, oczywiście był smak ale taki trochę płytki. Jak myślicie zmienić bazę czy bawić się dalej aromatami


Witaj,
baza doskonala.
Stezenie aromatu 5% to duzo, lub za malo :mrgreen: (niektorzy uzywaja 0.5-2% inni daja 10%), ale mam pytanie ile czasu mieszanka lezakowala zanim zaczales ja wapowac?
Zwykle przyjelo sie czekac minimum 10 dni (a czesto mieszanki dojrzewaja dopiero po miesiacach) - wapowanie od razu po zmieszaniu aromatu z baza moze dawac smaki calkiem niefajne - po odczekaniu zwykle robi sie smaczniej.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2016, o 16:10 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2016, o 11:17
Posty: 4
macbulwa napisał(a):
Witaj,
baza doskonala.
Stezenie aromatu 5% to duzo, lub za malo :mrgreen: (niektorzy uzywaja 0.5-2% inni daja 10%), ale mam pytanie ile czasu mieszanka lezakowala zanim zaczales ja wapowac?
Zwykle przyjelo sie czekac minimum 10 dni (a czesto mieszanki dojrzewaja dopiero po miesiacach) - wapowanie od razu po zmieszaniu aromatu z baza moze dawac smaki calkiem niefajne - po odczekaniu zwykle robi sie smaczniej.



10 dni na 100% stały max ostatnia butelka potrafiła stać do miesiaca, dużo wapuje wrecz chyba bardzo, w pracy na 12h zmianie potrafie baniak od ijusta2 strawić 5ml, może moje kubki smakowe sa słabe gdyż osoby odok stojące czują bardzo dobrze owoce które pale


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2016, o 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
krzysiekx84 napisał(a):
10 dni na 100% stały max ostatnia butelka potrafiła stać do miesiaca, dużo wapuje wrecz chyba bardzo, w pracy na 12h zmianie potrafie baniak od ijusta2 strawić 5ml, może moje kubki smakowe sa słabe gdyż osoby odok stojące czują bardzo dobrze owoce które pale


To co czuja inni nie zawsze swiadczy o tym, ze my sami slabo odczuwamy - czesto aromaty sa pelne zapachow, ale by dobrze odebrac ich smaki terzeba sie troszke napocic: raz na wdechu, raz na wydechu a najlepiej wydmuchujac przez nos - jedynie aromaty z gornej polki smakuja z miejsca tak jak pachna (bez specjalnego szukania).

krzysiekx84 napisał(a):
dużo wapuje wrecz chyba bardzo, w pracy na 12h zmianie potrafie baniak od ijusta2 strawić 5ml

Ja tez wapuje duzo (10-12ml dziennie) i "na okraglo", ale moze to kwestia zbyt malego stezenia nikotyny? (Albo slabosilnych smakow nie dajacych dostatecznej satysfakcji.) :mrgreen:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2016, o 19:05 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2016, o 11:17
Posty: 4
No to spoko już myślałem że coś robię nie tak a jak kupić tu jak nie mam firmy?? ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2016, o 22:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
krzysiekx84 napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich mieszaczy.

Jaką polecacie bazę pod owocówki?? Zawsze korzystałem VPG Plus od Invery i było ok ale zastanawiam się czy można to polepszyć, zawsze dodawałem na 50ml bazy 2,5ml aromatu żeby coś z tego wyszło, oczywiście był smak ale taki trochę płytki. Jak myślicie zmienić bazę czy bawić się dalej aromatami


Witaj!
Baza odpowiednia - podobnie jak inne popularne: VPG, czy VPG'70:30.
Chcąc uzyskać czysty smak owocowy - zazwyczaj wystrzegamy się baz "tytoniowych": BTU, DNB, TBV.

Jeśli smak płytki - to pierwszą i oczywistą sugestią jest zwiększenie dawkowania aromatu.
Nie należy się tu sztywno trzymać zaleceń producenta, czy użytkowników z forów - lecz dozować aro wg własnych preferencji
smakowych i możliwości używanego sprzętu.

Ponieważ poszczególne aromaty nie są jednakowo skoncentrowane, a poza tym nasz zmysł smaku może być różnorako
'skalibrowany' na odczuwanie pewnych związków (komponentów aromatu/mieszanki)
- właściwie każdy nowy aro wymaga osobistego "obcykania" w kwestii dawkowania.
W tym przypadku lepiej sporządzić kilka - choćby 5-ml próbek, niż testować na dużych pojemnościach.

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2016, o 00:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
krzysiekx84 napisał(a):
No to spoko już myślałem że coś robię nie tak a jak kupić tu jak nie mam firmy?? ;p


Kupic nie kupisz jesli nie masz firmy, ale swieta blisko, napisz do sw. mikolaja moze podrzuci pod choinke ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2016, o 11:17 
Offline

Dołączył(a): 2 lis 2016, o 11:17
Posty: 4
macbulwa napisał(a):
krzysiekx84 napisał(a):
No to spoko już myślałem że coś robię nie tak a jak kupić tu jak nie mam firmy?? ;p


Kupic nie kupisz jesli nie masz firmy, ale swieta blisko, napisz do sw. mikolaja moze podrzuci pod choinke ;)


No niestety nie znam takiego mikołaja :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lis 2016, o 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Bez identyfikacji podatkowej firmy chyba mozesz kupic przez internet jedynie bazy beznikotynowe.
Nie ma innej rady jak poszukanie w okolicy sklepu stacjonarnego (lub wyprawa raz na kiedys gdzies dalej, gdzie takie sklepy istnieja).

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL