FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 16:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 00:59 
Offline

Dołączył(a): 22 wrz 2016, o 00:52
Posty: 2
Witam, używam bazy VPG 70/30 (mieszam 0mg i 6mg 50/50) w produkcji własnych liquidów, jednak za każdym razem uzyskany liquid strasznie gryzie w gardło, co uniemożliwia jego częste vapowanie, a smak aromatu jest jakby przytłumiony. Sprawdzałem na kilku aromatach róznych firm, wiec wydaje mi się że to baza musi być problemem. Próbowałem dodać gliceryny jednak nic to nie zmieniło. Jest coś jeszcze co można z tym zrobić, czy po prostu kupić nową bazę?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Maciejuaw napisał(a):
Witam, używam bazy VPG 70/30 (mieszam 0mg i 6mg 50/50) w produkcji własnych liquidów, jednak za każdym razem uzyskany liquid strasznie gryzie w gardło, co uniemożliwia jego częste vapowanie, a smak aromatu jest jakby przytłumiony. Sprawdzałem na kilku aromatach róznych firm, wiec wydaje mi się że to baza musi być problemem. Próbowałem dodać gliceryny jednak nic to nie zmieniło. Jest coś jeszcze co można z tym zrobić, czy po prostu kupić nową bazę?


Moim skromnym zdaniem zweryfikuj raczej te uzywane aromaty - baza jak baza, jest neutralna ...
Mieszanka gliceryny i glikolu gryzie Cie w gardlo? To najwyzszy czas przestac wapowac :lol:
Jakie sa Twoje stezenia uzywanych aromatow? Jesli dodajesz np. 10%, to wszystko jasne - wiekszosc aromatow jest spolegliwa, ale w stezeniach max 1-4%

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2016, o 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 13:05
Posty: 56
Lokalizacja: Płock
Jak 70/30 gryzie w gardło, spróbuj 50/50.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2016, o 11:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Wydaje się że jest to Twój indywidualny problem.
Od czasu gdy rozpoczęliśmy produkcje bazy VPG 70/30 jest to pierwszy taki zgłoszony nam przypadek.
Inne rozwiązanie. Spróbuj wymieszać BioBazę i EcoBazę (o tych samych stężeniach nikotyny) w dowolnych, Tobie odpowiadających proporcjach.
Pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2016, o 12:03 
Offline

Dołączył(a): 22 wrz 2016, o 00:52
Posty: 2
Dzięki wielkie za odpowiedzi! Co do dawkowania aromatów to daję tyle żeby było czuć smak, a to zależy od firmy bo niektórych starczy kilka kropel a niektórych to pół butelki trzeba :) Spróbowałem bazy 50:50 i wszystko jest ok więc na razie przy niej zostanę. Jeszcze raz wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2016, o 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Maciejuaw napisał(a):
Witam, używam bazy VPG 70/30 (mieszam 0mg i 6mg 50/50) w produkcji własnych liquidów, jednak za każdym razem uzyskany liquid strasznie gryzie w gardło, co uniemożliwia jego częste vapowanie, a smak aromatu jest jakby przytłumiony. Sprawdzałem na kilku aromatach różnych firm, wiec wydaje mi się że to baza musi być problemem. Próbowałem dodać gliceryny jednak nic to nie zmieniło. Jest coś jeszcze co można z tym zrobić, czy po prostu kupić nową bazę?

To gryzienie w gardło spowodowane jest dużą zawartością glikolu w stosowanej przez Ciebie bazie. Mieszanki sporządzane na bazie z podwyższoną ilością glikolu lepiej oddają smak, niż te, w których glikolu jest 50 lub mniej %. Ciężko jednoznacznie stwierdzić dlaczego odczuwasz \przytłumiony\ smak aromatu. Być może stosowałeś aromat, który wymaga trochę wyższego stężenia. To oczywiste, że niektóre inawerowe aromaty smakują już od 10kr/10ml a inne dopiero od 20kr/10ml. Dużo też zależy od zastosowanego parownika, rodzaju grzałki, mocy na jakiej wapujesz, ile dodałeś gliceryny do mieszanki na bazie 70/30, ile czasu tak przygotowany płyn leżakował, czy kolejna próba wapowania była na takim samym sprzęcie, grzałce, mocy.
Zakup innej bazy z niższą zawartością glikolu być może wyeliminuje Twój problem, ale ja proponowałbym Tobie poeksperymentować jeszcze. Nie poddawaj się, próbuj, mieszaj, czekaj, testuj. Dzięki temu nabierzesz wprawy, oraz będziesz w stanie przygotować sobie idealny, według własnych preferencji liquid.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL