FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 23:02

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 paź 2015, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2013, o 04:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Już od dawna jest dla mnie irytujące to zamknięcie baz - chodzi jedynie o "naklejkę" - ostatni element przed otwarciem bazy. Strasznie ciężko się to otwiera i jak źle się otworzy, to przy rozrabianiu potrafi się nieco wylewać. Z tego, co kojarzę, to był gdzieś kiedyś temat odnośnie tej kwestii, ale nie mogę znaleźć :(
Czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zmiana tego rozwiązania, albo robienie tych "naklejek" po prostu dłuższych z dwóch stron (na wszelki wypadek) - tak, żeby dało się bez problemu złapać to i odkleić bez rwania?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2015, o 14:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Był taki temat i mocna dyskusja 8=)
Ja mogę Ci podpowiedzieć mój sposób, który zawsze działa. Robię nacięcie w środku złotka ostrym nożykiem (żeby nie powstały paprochy) i od środka zrywam do zewnątrz. Kilka ruchów i otwór czysty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2015, o 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2013, o 04:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Właśnie kojarzę, że temat gdzieś był, ale nie mogłem znaleźć...
Też zazwyczaj tak muszę robić, ale czasami zostają skrawki tej folii aluminiowej (czy czegoś takiego :P ).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2015, o 23:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2013, o 01:30
Posty: 367
Lokalizacja: Białystok
Cudack napisał(a):
Już od dawna jest dla mnie irytujące to zamknięcie baz - chodzi jedynie o "naklejkę" - ostatni element przed otwarciem bazy. Strasznie ciężko się to otwiera i jak źle się otworzy, to przy rozrabianiu potrafi się nieco wylewać. Z tego, co kojarzę, to był gdzieś kiedyś temat odnośnie tej kwestii, ale nie mogę znaleźć :(
Czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zmiana tego rozwiązania, albo robienie tych "naklejek" po prostu dłuższych z dwóch stron (na wszelki wypadek) - tak, żeby dało się bez problemu złapać to i odkleić bez rwania?

Był taki temat,doskonale go pamiętam, bo to ja go tak ostro drążyłem :mrgreen:
Irek wtedy napisał, że ze względów technologicznych nie ma możliwości zwiększenia wymiaru tej 'naklejki' ponieważ jest ona wycinana razem z kartonową uszczelką, która znajduje się pomiędzy nakrętką a 'naklejką'.

_________________
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2015, o 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2013, o 04:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Czyli ten proces trzeba byłoby zmienić ;-) I wg mnie jest warte przemyślenia, bo podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, którą denerwuje te "pazłotko", a praktycznie od początku wapowania (prawie 6 (?) lat temu) jestem wierny Inawerze. Wydaje mi się, że kiedyś było to jakoś inaczej rozwiązane, ale może szwankować moja pamięć :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2015, o 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Jest to czasem wkurzające choć trafiło mi się kilka butelek z bazą gdzie pazłotko (naklejka) potrafiła się odkleić sama na etapie odkręcania nienapoczętej bazy.
Są również buteleczki w których ostrym nożem lub nożykiem do tapet daje się zdjąć naklejkę w całości i bez problemów.
Większość butelek ma jednak tak silnie przyklejone to pazłotko, że nawet po przebiciu na środku i próbie zrywania na boki nie daje się zdjąć tego w całości – foto poniżej.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2015, o 00:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2013, o 04:05
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
@caffe23
Dokładnie o to samo mi chodzi - część ładnie się odkleja, inne po rozcięciu dopiero, a jeszcze innym nawet to nie bardzo pomaga (co ładnie pokazałeś na zdjęciu)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2015, o 13:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Cudack napisał(a):
Czyli ten proces trzeba byłoby zmienić ;-) I wg mnie jest warte przemyślenia, bo podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, którą denerwuje te "pazłotko", a praktycznie od początku wapowania (prawie 6 (?) lat temu) jestem wierny Inawerze. Wydaje mi się, że kiedyś było to jakoś inaczej rozwiązane, ale może szwankować moja pamięć :P


Procesu nie da się wymienić bo to nie takie proste jak zrywanie śliwek z drzewa.
Platynka jest wykrajana równocześnie z uszczelką i instalowana w nakrętce.
Naprawdę nawet jak by to denerwowało wielu klientów to nie zrobiłbym nic bo co można zrobić.
Można by w nowym procesie najpierw wykrawać sama platynkę/sreberko, potem doklejać go do uszczelki, zaginać ewentualny uchwyt platynki i dopiero instalować w nakrętce.

Mam pytanie. Kto za to zapłaci?

A w ogóle to problem przestanie istnieć po 20 maja 2016 roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2015, o 23:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
caffe23 napisał(a):
Większość butelek ma jednak tak silnie przyklejone to pazłotko, że nawet po przebiciu na środku i próbie zrywania na boki nie daje się zdjąć tego w całości – foto poniżej. Obrazek


Na zdjeciu widac, ze wysilek w oczyszczaniu nie byl zbyt usilny - tam gdzie wywiniete "zlotko" zmienia sie w "sreberko" latwo bylo oderwac "strupa" jednym ruchem palca ...
Mam juz chyba setke takich butelek i czesc uszczelnien naprawde bywa wkurzajaca, ale otwieranie i czyszczenie z kawalkow folii aluminiowej robie tylko raz i juz pozniej butelka sluzy mi wielokrotnie.
W tej samej serii biadolenia moznaby skrytykowac zbyt mala srednice wlotu nowych buteleczek dla liquidow - by je napalnic nalezy uzyc strzykawki, bo przelewanie z jakiegokolwiek innego naczynia jest dosc ryzykowne - za wasko? no to uzywam strzykawki do napelniania i nie biadole, bo zdaje sobie sprawe z ograniczen i utrudnien linii produkcyjnej (a butelaczki sa o niebo lepsze niz byly kiedykolwiek - marudzacym przypomne "twardziochy" sprzed roku). ;)

Dopisek: a tak na zdrowy rozum to sa chyba opakowania jednorazowego uzytku? ;) Skoro tak, to milosnicy uzywania wieczystego maja chyba zadowalajace uzasadnienie dla wlozonego w odzysk wysilku? :mrgreen: A odzyskujac pojemniczki po jogurcie tez czasem trudno usunac aluminium w sposob calkowicie zadowalajacy *rolf*

Milosnikow butelek do baz bez aluminiowej upierdliwej folii odsylam do http://www.inawera.com/bouteilles-100-ml-pour-les-bases-p-1563.html - za jedyne 1,11 zł (net)/1,37 zł (brut) nie trzeba nic odklejec, podcinac, podwazac ...za jedyne "zloty trzydziesci" zarabisty problem zostaje rozwiazany *rolf* *bye*

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lis 2015, o 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:53
Posty: 261
Lokalizacja: Łuków
a co sie wydarzy 20 maja 2016r. bo troche jestem do tyłu z newsami w branży?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL