FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 19:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Ocena Bazy Tytoniowej Virginia (1-10)
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 10%  10%  [ 1 ]
7 40%  40%  [ 4 ]
8 20%  20%  [ 2 ]
9 10%  10%  [ 1 ]
10 20%  20%  [ 2 ]
Liczba głosów : 10
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2013, o 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
giena77 napisał(a):
Dla mnie baza jest jak najbardziej w porządku. Nie wiem jakie wyjdą na niej mieszanki, jeszcze za wcześnie aby o tym pisać, natomiast do wapowania w czystej postaci jest dobra. Myślę, że nie będzie jakoś przesadnie zmieniać smaku sporządzanych na niej liquidów. DNB również miała ten swój charakterystyczny tytoniowo - popielniczkowy smak, sporo ludzi wapuje ją czystą i do mieszanek również była super. Myślę, że tu może być podobnie ;)
Wracając do bazy BTV - fajny tytoniowy, leciutko słodki posmaczek i do tego nutka popielniczki - tak jak lubię, Wychmurzyłem już 10 ml. :oops: z dużą przyjemnością.
Jak dla mnie spokojnie zasługuje na mocne 8 punktów.


Jako, że nie ma możliwości edycji postów, a mieszanki sporządzone na BTV przetestowałem dość dogłębnie ;) dopiszę krótkie "sprostowanie". :D
Jak już napisałem wcześniej baza w czystej postaci bardzo mi posmakowała, rozrobiłem na niej również kilka aromatów, dla porównania w takim samym stężeniu sporządziłem też próbki na bazie VPG.
Zmieszałem Am4ę, S'Camel i USA Mix i powiem, że jak dla mnie próbki przygotowane na BTV są o niebo lepsze od tych zrobionych na VPG.
Baza Tytoniowa Virginia dodaje im fajnego tytoniowego akcentu, czegoś, czego zdecydowanie brakowało mi w próbkach z VPG.
Do tej pory baza DNB była dla mnie zdecydowanym numerem 1, nawet owocówki sporządzone na niej smakowały mi lepiej niż na VPG...jakoś tak mam...
Teraz myślę, że w zaistniałej sytuacji z brakiem DNB nowa baza sprawdzi się znakomicie, to na pewno nie będzie to samo, gdyż bazy różnią się smakowo, ale na mój gust BTV jest naprawdę dobrą bazą i na pewno chętnie będę jej używał.
Swoją notę również chciałbym podnieść do 9 punktów. Brawo *inawera*

As there is not a possibility of editing the posts and the blends made on BTV I tested deep enough I’ll write a short „correction”. As I had already written I liked very much the base in a pure shape, I mixed with it a couple of flavors too to have a comparison with the same concentration I mixed the samples on VPG base. I mixed Am4A, S’Camel and USA Mix and I say that as for me the samples prepared on BTV are much better than those prepared on VPG. Virginia Tobacco Base gives them a nice tobacco accent, something, which lacked in the samples with VPG. Until now the DNB base was definitely my number 1, even the fruitty flavors made on it they tasted me more than on VPG…somehow I have… Now I think that in the current situation with a lack of DNB the new base will stack up perfectly, it won’t be the same for sure because the bases differ in taste but as for me BTV is a really good base and I’ll be using it for sure. I would like to raise an assessment to 9 points. Bravo.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2013, o 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2013, o 23:02
Posty: 15
Lokalizacja: pomorskie
Generalnie baza o dość lekkim posmaku tytoniowym.Dobrze się wapuje samą jak ktoś lubi coś lekkiego.
Ja dodałem do 10 ml , 8 kropel Dark Tobacco i wyszła super mieszanka.
Nie czuć w oddali słynnej "popielniczki" z DNB, więc baza na pewno znajdzie wielu zwolenników.
Myślę,że śmiało dam 7.
Pozdrawiam
Sebek

In general the base is of a slight tobacco after taste. One can vape it itself if someone likes something light. I added 8 drops of Dark Tobacco to the 10 ml and it turned out to be a super mix. One can’t feel in the distance the famous „ashtray” of DNB so the base will certainly find its advoctes. I think I will rate it 7.
Regards
Sebek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2013, o 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Testy przeprowadzałem bardzo szczegółowo. Ponieważ jednocześnie maiłem też absolut Virginia, robiłem porównania z moimi mieszankami tego absolutu na bazie VPG. Do testów użyłem dwóch zestawów o bardzo zbliżonych parametrach: dwie AGA-T2 na meshu z zestawu, grzałki ~1 Ohm (testowałem też na sznurkowcach, ale wnioski mam podobne).

Mam spory dylemat.
Jeśli mam tę bazę oceniać jako następczynię DNB to niestety nie ma szans. Baza DNB słynie z "popiołu". TBV jak dla mnie będzie słynąć ze "słodyczy".
Jeśli ktoś uwielbiał bazę DNB za ten tytoniowo-popielniczowy posmak, to w bazie TBV tego nie znajdzie.

Sama baza jest bardzo słodka z odrobiną posmaku virginii w dalekim tle. Nie mówię, że jest zła, tylko jak dla mnie bardzo przypomina VPG+. Dripowałem wszystkie te trzy bazy - VPG+, DNB, i TBV i jeśli miałbym powiedzieć, które dwie są do siebie podobne, to właśnie VPG+ i TBV.

Tak jak pisałem jednocześnie testowałem absolut Virginia i baza TBV przypomina moją mieszankę w proporcjach 1kr na 1ml (1,96%)

Bazę jednak należy oceniać głównie pod kątem własnych mieszanek. W moim przypadku była to mieszanka VPG oraz TBV z aromatem Am4A. Taka sama moc i taka sama proporcja (12mg/ml i 12kr/10ml). Liquidy, które powstały mają zdecydowanie inaczej rozstawione akcenty:
Mieszanka z bazą VPG jest bardziej wytrawna ze zdecydowaną nutą wanilii.
Mieszanka z bazą TBV jest zdecydowanie bardziej słodka z uwypukleniem smaku wiśni.
Obie mieszanki są bardzo smaczne, ale o ile liquid na VPG mogę wapować cały dzień, o tyle liquid na TBV zdecydowanie bardziej smakuje mi do kawy, ale nie jestem w stanie wapować go non stop.

Podsumowanie:
W żadnym wypadku nie należy oferować tej bazy jako zamiennik do DNB (Uwaga-patrz na koniec postu). Bardziej jako alternatywa do VPG+, która nadaje się do mieszania zarówno owocowych jak i tytoniowych aromatów (w stosunku do VPG+ nie ma tej goryczki, którą ja uwielbiam, ale niektórzy nie lubią). Baza jako taka dobrze dymi, nadaje się do mieszania i nie ma żadnych obcych posmaków, więc dostaje ode mnie ocenę 8 na 10 (po prostu dla mnie jest trochę za słodka).
Jeśli baza ma zastąpić DNB, to należy ilość absolutu zwiększyć trzykrotnie. Przy stężeniu 5,66% słodycz oddala się a pojawia się fantastyczny smak tytoniu. Pewnie ze względu na koszty nie będzie to możliwe, ale jeśli ktoś będzie chciał coś choć zbliżonego do DNB to radzę do zakupu bazy TBV dołożyć również absolut Virginia i dosmaczyć sobie bazę.

I was conducting the tests very meticously. As I had the Virginia absolute at the same time I was making comparisons with my mixes of this absolute on a VPG base. I used two sets of similar parameters
to the tests: two AGA-T2 on a mesh from a set, heater -1 ohm (I was also testing on the strings but the conclusions are similar).

I have a big dilemma. If I’m supposed to estimate this base as a successor of DNB then unfortunately there is no comparison. DNB base is famous for its „ash”. TBV for me will be famous for the „sweetness”. If someone loves DNB base for this tobacco-ashy after taste so he won’t find it in TBV base.

The base itself is very sweet with a bit of virginia after taste in the far background. I don’t say it’s bad but for me it very remainds VPG+. I was dripping all three bases – VPG+, DNB and TBV and should I say which ones are similar to each other I would say that it’s VPG+ and TBV.

As I was writing I was testing at the same time Virginia absolute and TBV base remainds me my mix in the proportions 1 drop on 1 ml (1,96%).

The base however, should be rated in terms of one’s own mixes. In my case it was a mix VPG and TBV with Am4A flavor. The same power and proportion (12 mg/ml and 12 drops/10 ml). Liquids arisen have different accents: the mix with VPG base is more dry with a strong vanilla note. The mix with TBV is definitely more sweet with the emphasis of the cherries taste.

Both blends are very tasty but VPG I can vape all day and the liquid on TBV tastes me to a cup of coffee but I can’t vape it non stop.

Summary:
In any case one shouldn’t offer this base as a replacement to DNB (Attention-see the end of the thread). More as an alternative to VPG+, which can be used to mix both fruitty and tobacco flavors (in relations to VPG+ doesn’t have the biterness, which I love, but some people don’t like). The base smokes well, it can be used to mix and doesn’t have any after tastes so I rate it 8 on 10 (it’s just a bit too sweet for me).
If the base replaces DNB so one should increase three times the amount of the absolute. With the concentration 5,66% the sweetness recedes and a fantastic tobacco taste appears. Perhaps due to the costs it won’t be possible but if someone wants to have something simliar to DNB so I recommend to the purchase of TBV add the Virginia absolute and improve the base.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL