FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 00:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2013, o 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Maciek napisał(a):
czy baza DNB jest w ogóle niezbędna w ofercie? Czy zapotrzebowanie na tę bazę jest na tyle duże, że warto szukać dla niej zastępstwa?

Ja sobie teraz raczej nie wyobrażam wapowania bez bazy DNB. Często jej używam i nie chciałoby mi się za każdym razem dodawać jakiś aromatów lub absolutów skoro mam gotowy produkt. A zapotrzebowanie jest duże z tego co widzę na forach. A dokładniejsze dane tylko Irek może przedstawić.Może ma jakieś statystyki sprzedaży lub produkcji.
Maciek napisał(a):
Osobiście w ofercie Inawery bardzo brakuje mi dodatku PH- (znanego lepiej pod nazwą MTS Vape Wizzard by FlavourArt). Może warto udać się w tym kierunku?

Testowaliśmy już próbki PH minus. Czemu nie ma ich w sklepie? Odpowiedź musi dać Irek.
Maciek napisał(a):
Przygotować bazę "miękką" bez wyraźnej sucho-tytoniowej nuty (znanej z DNB)? Początkujący byliby pewnie zachwyceni... Mogliby dodawać już tylko ulubiony aromat tytoniowy i... Płyn gotowy.

http://www.inawera.com/vpg-power-smoke- ... p-487.html

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2013, o 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
Maciek napisał(a):
..
Zapytam więc z drugiej strony: czy baza DNB jest w ogóle niezbędna w ofercie? Czy zapotrzebowanie na tę bazę jest na tyle duże, że warto szukać dla niej zastępstwa? Może warto zakończyć jej sprzedaż (powód jest przecież poważny i klienci to rozumieją). Można przecież przygotować względnie podobny produkt, w zaciszu własnej kuchni, dozując do VPG istniejący DNB flavour (o czym w tym wątku już było). ...
Maciek

Można też wyjść z założenia: czy są potrzebne jakiekolwiek bazy? Przecież wszystko można sobie samemu zestawić. Tak robiliśmy w 2010 roku. Wielu z nas pamięta te czasy jak zdobywało się stężoną nikotynę, glikol, glicerynę, aromaty spożywcze itp.
Nie uwsteczniajmy się. Irek wie ile było postów na trawniku w sprawie rodzimego producenta baz i aromatów. Inawera jako pierwsza postanowiła zaspokoić zapotrzebowanie na tego typu asortyment i zrobiła to bardzo dobrze. A wprowadzenie baz smakowych, to strzał w 10 i tego trzeba się trzymać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2013, o 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 19:30
Posty: 130
Lokalizacja: Lublin
Nie bardzo widzę problemu... mamy dostępne bazy PG, VG oraz 4 absoluty tytoniowe. Nie sądzę, aby na bazy DNB, czy 2DFresh było takie zapotrzebowanie jak na VG, PG, VPG, czy VPG+.

Bazy podstawowe są. Aromaty i absoluty także.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2013, o 20:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
jendrekc napisał(a):
Mam nadzieję, że taka zamiana będzie tymczasowa (jednorazowa), 90% moich samogonów, powstaje na bazie DNB, gotowych liquidów prawie nie kupuję. Przez kilka lat przyzwyczaiłem się do bazy DNB

Tyle na ten temat. Jeżeli jej zabraknie, to trudno, trzeba będzie się przyzwyczaić do innej lub opracować swoją metodę na zastąpienie braku, ale nie pisz, że nie ma zapotrzebowania, bo wiem, że jest wielu waperów, którzy upodobali sobie tą bazę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2013, o 09:35 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Dwa problemy.
1. Firma produkująca dotychczas absolut tytoniowy do DNB przysłała dzisiaj w nocy maila że zamykają wątek w którym drążyliśmy temat dostępności absolutu i aromatów. Należy przypuszczać że absolutu do DNB nie będzie. Vanilly Madagaskar - nie będzie.
2. Gliceryna. Dwie partie e-liquidu Nutty Cream zrobione w odstępie tygodnia bardzo się różnią wyglądem. Jedna różowa, druga słomkowa. Tak być nie może.

Złożyliśmy zapytanie o dostępność gliceryny szwedzkiej. Jeżeli Brenntag zagwarantuje nam ciągłość dostaw tej gliceryny będziemy zmieniali składniki baz, e-liquidów i samą glicerynę. Będą jaja. Według was "nowa - stara" baza VPG zrobiona na glicerynie szwedzkiej nie zabarwia się. Jak to wytłumaczyć klientowi który już przyzwyczaił się do bazy zabarwionej w zależności od zawartości gliceryny. Przy okazji potestowałem sobie ten e-liquid. Najpierw paluszkiem do karnistra i na język. Piecze, a to oznacza że nikotyna jest. Potem e-liquid do nowego parownika. Osiemnastka kopie. Dobrze jest. Nikotyna jest. Muszę przyznać. Dobre to.
Ech, mam dobry dzień już od śniadania. Miało być pyszne. Przygrzane gołąbki. Chrupiąca skórka z chrupiącymi skwareczkami. Wylądowały na podłodze.
Głodny musiałem posprzątać, umyć podłogę i zrobić sobie kanapki bo w lodówce został jeden gołąbek. W sam raz dla Weroniki. Ta drugi dzień do szkoły nie pojechała. Chyba skręciła nogę. Trzeba będzie jechać do lekarza.
Cóż trzeba będzie sobie zaśpiewać:
http://www.youtube.com/watch?v=syRcFWnJCAA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2013, o 10:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
inawera napisał(a):
[b].... Będą jaja. Według was "nowa - stara" baza VPG zrobiona na glicerynie szwedzkiej nie zabarwia się. Jak to wytłumaczyć klientowi który już przyzwyczaił się do bazy zabarwionej w zależności od zawartości gliceryny. ...

Ale przynajmniej nikt Ci nie zarzuci, że baza ma przeterminowaną nikotynę, jak to kiedyś sugerowała na trawniku, chyba Kris.
Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Bardziej martwi mnie brak absolutu do DNB, ale jak wcześniej piałem:
jendrekc napisał(a):
Jeżeli jej zabraknie, to trudno, trzeba będzie się przyzwyczaić do innej lub opracować swoją metodę na zastąpienie braku, ...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2013, o 13:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Gliceryna szwedzka jest robiona dla firmy Nestle (dobrze). Teraz dostawca ustala z producentem cenę w zależności od naszego zapotrzebowania miesięcznego. Co dalej zobaczymy.
Absolutu do DNB mamy jeszcze na ok. 300 litrów bazy (nie wiele), ale zaprzestaliśmy sprzedaży w dużych opakowaniach to na jakieś 3000 opakowań jeszcze będzie. Dawid jeszcze coś kombinuje. Może trochę absolutu uda się dokupić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2014, o 23:42 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2014, o 20:50
Posty: 13
Jakie było zakończenie tej historii z niedostępnością półproduktów?

Skuszony entuzjastycznymi opiniami, zakupiłem DNB.
Zalewam, patrzę, a tam... Garuda, a przynajmniej coś, czego nie jestem w stanie odróżnić od Garudy.

Partia DNB/12/240314, czy to ten sam produkt, który tak zachwalano ponad rok temu?

Na pewno nie jest to Garuda.
Jest to produkt zakupiony od innego producenta, chociaż nikt u nas nie wpadł na pomysł aby go porównać z posiadanymi już absolutami.
Może........


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2014, o 23:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Nie znam starej bazy DNB, ale ostatnio mialem i baze DNB 12mg i absolut Garuda - nie zwracalem specjalnie uwagi, ale nie odnioslem wrazenia, ze to to samo.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 gru 2014, o 17:49 
Offline

Dołączył(a): 4 lis 2014, o 20:50
Posty: 13
??? napisał(a):
Na pewno nie jest to Garuda.
Jest to produkt zakupiony od innego producenta, chociaż nikt u nas nie wpadł na pomysł aby go porównać z posiadanymi już absolutami.
Może........


Czyli rozumiem, że DNB ma inny skład niż dawniej?

Tak czy owak, nowa DNB okazała się bardzo dobra (pod warunkiem że płyn postoi trochę w nieszczelnym pojemniku, żeby 'skarpeta' odparowała)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL