FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 wrz 2013, o 20:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
:lol: :lol: Rozpocząłem od chichotu, ale cztery lata temu gdy zaczynaliśmy pracę nad bazami do e-papierosa przez myśl nie przeszło mi że kiedyś dojdzie do tego że wielki zachodnioeuropejski koncern chemiczny z obawy że nie będzie mógł zrealizować nam zamówień na glicerynę podeślę nam do testów inną glicerynę którą w razie potrzeby będziemy mogli zastąpić tą którą obecnie sprzedajemy i z której produkujemy bazy.
Otrzymaliśmy 10 kg gliceryny produkowanej w Szwecji z prośbą o przetestowanie jej i zaopiniowanie czy ewentualnie może być stosowana jako zamiennik dla obecnie używanej.
Wykonaliśmy kilka litrów VPG bazy (45% - glikol, 45% - gliceryna, 10% - woda zdemineralizowana). Na razie jest to "zerówka". Oczekujemy na ewentualne zgłoszenia testerów i sugestie dotyczące zawartości nikotyny jaką mają próbki posiadać.
Więcej o otrzymanej glicerynie napiszę gdy wy stwierdzicie że jest to doby zamiennik dla obecnie używanej.
Pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2013, o 09:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 15:18
Posty: 112
Lokalizacja: Gubin
inawera napisał(a):
...
Otrzymaliśmy 10 kg gliceryny produkowanej w Szwecji z prośbą o przetestowanie jej i zaopiniowanie czy ewentualnie może być stosowana jako zamiennik dla obecnie używanej.
Wykonaliśmy kilka litrów VPG bazy (45% - glikol, 45% - gliceryna, 10% - woda zdemineralizowana). Na razie jest to "zerówka". Oczekujemy na ewentualne zgłoszenia testerów i sugestie dotyczące zawartości nikotyny jaką mają próbki posiadać.
Więcej o otrzymanej glicerynie napiszę gdy wy stwierdzicie że jest to doby zamiennik dla obecnie używanej.
Pozdrawiam.
Irek.

Moim zdaniem, nie ma różnicy w smaku, konsystencji i wapowaniu bazy, wykonanej z tej gliceryny. Zauważyłem natomiast jedną różnice, baza nie ma różowego zabarwienia. Jest idealnie bezbarwna.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2013, o 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Zmieszaliśmy na "nowej - starej" bazie VPG kilka aromatów, które często używamy, dla porównania zmieszaliśmy je też na "zwykłej" VPG i nie wyczuliśmy - zarówno ja, jak i Żona żadnych różnic. Próbowaliśmy je wapować zarówno na dripie, jak i na clearomizerach dolno i górnogrzałkowych. Transport liquidu dobry, smak również, nie było żadnych negatywnych niespodzianek.
Naszym zdaniem baza sporządzona na szwedzkiej glicerynie jest pełnowartościowym produktem i może być zamiennikiem dla bazy obecnie znajdującej się w sprzedaży.
Pozdrawiamy.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 paź 2013, o 20:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Witam
Trochę ciężko było porównać bazy, ze względu na różną zawartość nikotyny (vpg; vpg z gliceryną szwedzką 18mg/ml).
Po zwapowaniu 3ml każdej bazy na dwóch jednakowych zestawach (vivi mini CC; świeżo ukręcone grzałki na ekowoll silica; jednalowe baterie ego z regulacją napięcia, świeżo naładowane), na każdym zestawie po 1,5 ml jednej i drugiej bazy, mam następujące wnioski:
1. Chmura jest porównywalna.
2. W obu przypadkach smak praktycznie nie wyczuwalny.
3. Jedyna różnica to taka, że podczas wapowania z zamkniętymi oczami wyraźnie mocniej odczuwam chmurę z bazy ze szwedzką gliceryną, ale to z pewnością spowodowane jest większą zawartością nikotyny. Niestety nie mam nawet 1 ml vpg 18mg/ml, żeby potwierdzić te odczucia.

Moim zdaniem spokojnie można zastąpić dotychczasową glicerynę, gliceryną szwedzką.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2013, o 02:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Ja powiem tak : różnic nie ma żadnych, a jeśli są to niezauważalne 8-)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2013, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
A ja mam trochę inne odczucia. Na atomizerze czysta "stara" baza vpg ma u mnie posmak; ja to nazywam "silikonowy". W nowej bazie tego posmaku nie czuję, a dodatkowo wyczuwam więcej słodyczy. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, ale ludzka podświadomość też może płatać figle...

jendrekc napisał(a):
Zauważyłem natomiast jedną różnice, baza nie ma różowego zabarwienia. Jest idealnie bezbarwna.
Pozdrawiam.

Faktycznie tak jest. Czyli skład chemiczny musi być inny bo "szwecka" ;) nie reaguje z nikotyną tak jak "stara" baza

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 paź 2013, o 18:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Moje odczucia po przeprowadzeniu testów porównawczych bazy VPG na szwedzkiej glicerynie i bazy VPG w bieżącej produkcji:

Konsystencja - podobna, znaczących różnic gołym okiem stwierdzić nie można, tak w przypadku baz jak i czystych gliceryn.
Zapach - w przypadku VPG na szwedzkiej glicerynie prawie bezwonny natomiast w starej bazie VPG osoby z wrażliwszym zmysłem powonienia mogą wyczuć bardzo ulotny i słaby powiew nazwijmy to "chemiczny" co dziwne, gdyż w przypadku czystych gliceryn jest zupełnie na odwrót :roll:
Odczucia podczas wapowania - w przypadku mieszanek baz VPG z aromatami smak, jak i wielkość "chmury" podobne, bez znaczących różnic, natomiast w przypadku czystej bazy chmura podobna, lecz da się wyczuć w starej VPG mikroskopijny i ulotny posmak "chemiczny" co znowu zastanawiające gdyż w przypadku mieszanek PG z 20% dodatkiem różnych gliceryn sytuacja jest odwrotna :roll: Różnice w smaku i zapachu są bardzo słabo wyczuwalne, ale w przypadku dobrze wyczulonych zmysłów do wychwycenia.
Kolor - tu ocenę odłożyłbym na później gdyż baza na szwedzkiej glicerynie jako dość niedawno zmieszana ma na razie właściwie kolor bezbarwny, co nie oznacza że z czasem nie nabierze lekkiego zabarwienia ale żeby to stwierdzić trzeba trochę odczekać ;)

Konkludując, osobiście nie znalazłem nic znaczącego co by mogło eliminować szwedzką bazę jako pełnowartościowy produkt czy półprodukt do produkcji baz a w niektórych przypadkach pewne drobnostki przemawiają nawet na jej korzyść, zastanawiają mnie tylko swoiste różnice między czystymi glicerynami, a bazami z nich przygotowanymi :roll: ;)

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2013, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
Dla mnie nie ma różnicy między starą a nową bazą VPG.
Może dlatego że wapuję zawsze z jakimś aromatem, być może podczas wapowania samej bazy coś da się wyczuć, ale kto wapuje czystą bazę ?

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2013, o 12:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
SUPER. Wobec tego co piszecie powyżej mamy zamiennik gliceryny holenderskiej.
Mam nadzieje że to koniec z przypadkami które zdarzyły się dotychczas dwukrotnie.
Brak gliceryny u sprzedawcy (firma Brentag).
Oj było nerwów, było.

Teraz jest kolejny problem (nieprzetestowany) i na testy za późno.Od dwóch miesięcy u producenta nie ma absolutu tytoniowego którego dodawaliśmy do bazy DNB - bieda. (miał być - dwa miesiące zwodzenia)
Nie ma w Stanach, nie ma na Ukrainie, nie ma w Rosji, takiej ilości jaką my potrzebujemy nie ma w Europie (chyba że my o czymś nie wiemy).

Dlatego też (będzie informacja na stronie sklepu, nowy post na forum, mail do klientów) nowa partia bazy DNB będzie zrobiona z innego absolutu.
Dokładnie z tego z jakiego zrobiony jest DNB flavour.
Chyba że wy podpowiecie nam czy absolut Virginia nie byłby lepszy do aromatyzowania bazy DNB.
Ze względu że starego absolutu mamy już niewiele to i na testy "nowej DNB" już za późno.


Dyskusję na temat bazy DNB przeniesiono do nowego wątku.
daro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2013, o 13:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2012, o 13:30
Posty: 323
lukmarq napisał(a):
A ja mam trochę inne odczucia. Na atomizerze czysta "stara" baza vpg ma u mnie posmak; ja to nazywam "silikonowy". W nowej bazie tego posmaku nie czuję, a dodatkowo wyczuwam więcej słodyczy. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, ale ludzka podświadomość też może płatać figle...

jendrekc napisał(a):
Zauważyłem natomiast jedną różnice, baza nie ma różowego zabarwienia. Jest idealnie bezbarwna.
Pozdrawiam.

Faktycznie tak jest. Czyli skład chemiczny musi być inny bo "szwecka" ;) nie reaguje z nikotyną tak jak "stara" baza


Potwierdzam.
Choć w smaku taka sama.
No może chmurka delikatnie większa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL