FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 11:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sie 2011, o 09:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
GlobuS napisał(a):
Trochę odgrzebię temat.
Chciałbym pożalić się na owocowy aromat Kokos. Gdy zmieszałem go z bazą PG w różnych proporcjach, to w momencie gdy stał się wyczuwalny smak, to także ze smakiem kokosa pojawił się smak "chemii". Nie wiem jak to określić słowami, ale smakował sztucznością (takim plastikiem). W połączeniu z innymi aromatami jest OK, ale sam to raczej nie może występować.


A jak długo się "przegryzał" przed wapowaniem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2011, o 09:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Lordsmok napisał(a):
Witam
Gdyby w przyszłości był potrzebny tester baz/aromatów/liquidów jestem w pełnej gotowości :oops:



Postaram się niezapomnieć. Ale z pamięcią u mnie jest byle jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lis 2011, o 00:07 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, o 23:12
Posty: 13
Wiśnia
dodałam 9kr./2.5ml, żeby bez przegryzania szybciej określić smak
rzecz jasna zmusiłam do jarania mamę i brata;)
wspólne wnioski...
próbka 1. soczek wiśniowy, bardziej jednoznaczna wiśnia, ładniejszy zapach dymu,
jednak dla mnie ma posmak kranówy ze Śródmieścia :P
próbka 2. pestka, lekko cierpki

Familia nie może się określić, który lepszy, ja stawiam na nr 2

Ew. do pestkowego można dodać troszkę wiśni (zwykłej bądź w likierze) i może wyjść przyzwoity liquid.
chyba brejdak ma jeszcze, to spróbuję jutro, co z tego wyjdzie i napiszę.

olala. Bo bedę krzyczał na ciebie.
Poproszę o opinie za tydzień. Nie wypal wszystkiego, niech chociaż trochę się przegryzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 gru 2011, o 13:43 
Czarna porzeczka: bardzo wyraźna, dominująca (trzeba uważać przy mieszaniu z innymi aromatami bo nawet jedna kropelka może być za dużo). Słodziutka, kwaśniutka i milutka. Porzucę dla niej chrupanie landrynek. Wiadomo, że wiele zależy od temperatury dymka ale sprawuje się wyśmienicie w różnych stanach podgrzania odnaleźć można różne smaki: od soczku, poprzez kompocik aż do gęstego dżemu babuni czy też nalewek dziadunia.


Góra
  
 
PostNapisane: 27 gru 2011, o 18:55 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, o 23:12
Posty: 13
dobra, tym razem nie krzycz, Irek, bo aromaty sobie trochę poleżały.
za testowanie pierwszego wzięłam się po tygodniu leżakowania, każdy następny później.

Wszystkie testowane na giancie, na bazie VPG 18, rozcieńczonej glikolem i gliceryną mniej więcej 50:50.
1) Sex on the beach – 6kr./7ml - mistrzowski drink egzotyczny. Wyczuwalny przede wszystkim smak brzoskwini, ananasa i czegoś z lekka cierpkiego (aronii? żurawiny?) , ocena 10/10
2) Grape – 4kr./5ml - nie widzę najmniejszego sensu tworzenia aromatu, który w smaku jest identyczny, jak ten już w sprzedaży (winogrona), niemniej jednak aromat jest mistrzowski, lekkie wino stołowe, edit: po dłuższym użytkowaniu (i większym stężeniu aromatu) stwierdzam, że odbiega smakowo od winogron. jest bardziej winny, a mniej słodki niż tamten aromat ocena 9/10
3) Guarana – 1kr./ml - gorzkawa roślinka, przypomina mi aloes, ocena 8/10
4) Lime – 1kr./ml - płyn do mycia naczyń, ocena 1/10
5) Bahraini – 1kr./ml - trochę coli, trochę oranżady, karmel i owoce – za dużo tego wszystkiego, chaotyczna mieszanka „NaWinie”;), ocena 3/10
6) Pineapple – 7kr./8ml - no niby ananas, ale bez rewelacji, ocena 5/10
7) Banan – 1kr./ml - przez ten aromat testy zostały na chwilę wstrzymane;) super owocek, z jednej strony budyniowy, z drugiej – świeży i niemulący, trudno go określić, ale z całą pewnością udany aromat, ocena 10/10
8) Coconut 1kr./ml - olejek do opalania, słabo wyczuwalny. dodałam jeszcze kr./ml, leżakuje, edit: bardzo mdły aromat, może dla wielkich fanów kokosa będzie ok, dla mnie okropny. smak mulącego mleczka kokosowego, a nie suchych wiórek. ocena 2/10
9) Coffee 2kr./3ml - j/w, mało kawowy, dodałam aromatu, teraz 5kr./4ml, leżakuje, BTW, strasznie zasyfił mi ten liquidzik grzałkę, edit: teraz jest już fajna kawka, mocna i mało słodka, przyjemna i naturalna, ocena 9/10
10) Amaretto - 3kr./4ml - migdałowo-alkoholowy. owoce, które powinny się znaleźć w likierze, słabo wyczuwalne, jest trochę wiśni. niestety dominuje migdał. ocena 5/10
11) Orange - 3kr./4ml - nie ma się do czego przyczepić, przyjemna pomarańczka, ale ogólnie uważam, że te aromaty nie są zbytnio stężone jak na serię Wera Garden... dodaję więcej aromatu, 3kr./2ml, niech leżakuje. edit: spróbowałam kropelkę i jest za dużo aromatu... teraz 6kr./5ml, czekamy... edit: no i teraz jest git. ocena 9/10
12) Mango 3kr./4ml - już widzę, że to nie mój smak, jest zbyt mdły, ale jako, że mix mało stężony, to dla spokoju ducha ;) dodałam kroplę, teraz 1kr./ml i leżakuje. edit: jakby lepszy ten aromat... przy większym stężeniu, o dziwo, mniej mulący, bez chemii, naturalny smak, ocena 8/10
13) Caramel 2kr./3ml - no karmel tu jest, ale na drugim planie, na pierwszym - zioła (?) też mało aromatu, dolałam, jest 1kr./ml, leżakuje... edit: aromat bogaty, ale w pomieszczeniu pozostawia nachalny pudrowy zapach. ocena 3/10
14) Manilla 3kr./5ml - nie wiem, co to jest... jest słodkie, egzotyczne (mango, brzoskwinia, te klimaty), jest tam jakaś mdła nuta, która mnie drażni, ocena 5/10
15) Cola 1kr./ml - mało kolowa ta kola, raczej kolopodobna oranżada, cytrusowy napój, gorsza od tej już sprzedawanej, ocena 6/10
16) Nangka - 3kr./4ml - karmelowo-miodowo-owocowy, słodki, ocena 7/10
17) Peach 1kr./ml - za mało aromatu, dodałam, teraz 3kr./2ml, leżakuje, edit: przyjemna delikatna brzoskwinka z dużą domieszką pomarańczy. fajny aromat, ale tak jak i pomarańcza piecze w gardło. ocena 8/10
18) Lemon 1kr./ml - lekki posmak płynu do mycia naczyń jest, ale nie tak okropny, jak w przypadku Lime. właściwie nie jest zły, ale gorszy od cytrynki już w sprzedaży, ocena 6/10
19) Chocomint 3kr./4ml - zostawiłam go na koniec, bo po spróbowaniu liquidu wiedziałam, że mi nie posmakuje. i rzeczywiście. o ile w liquidzie czuć było przyjemną miętę, to tu mięta jest na baaardzo dalekim planie. czekolada gorzka, zupełnie mi to nie podchodzi, ocena 1/10


Ostatnio edytowano 8 sty 2012, o 23:58 przez olala, łącznie edytowano 17 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2011, o 23:44 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 18:10
Posty: 25
Lokalizacja: Kraśnik
Wstęp:

Baza VPG/18 zakropiona aromatami leżakowała sobie dłuższy czas z korzyścią dla sporządzanego liquidu.
E-paliłem bez wkładu, na dripie na "Atomizer bezmostkowy do dripu"
Ilość aromatu w kroplach na 5 ml wynosiła od 2 do 8 kr.
Punkty które przyznałem mieszczą się w zakresie 1-6

Ocena:

Lemon Smak cytryny z pestką. Troszkę gorzkawy ale przyjemny smak 5/6

Orange Bajkowy świat pomarańczy. Poezja zapachu i smaku. Taki powinien
być aromat Orange 6/6

Banan Bardziej przypomina mi gumę do żucia z dawnych czasów. Balonówka
Donald ;-) w tle banan. Pyszne. 5/6

Grape Troszkę przypomina mi sok z kartonu ale w sumie bardzo przyjemny smak
winogrona 4/6

Peach Delikatny i ciepły smak. Czuje posmak jeżyny leśnej.
Dobrze się e-pali. 5/6

Pineaplle
Bardzo łagodny ale intensywny, wyrazisty, ananasowy smak.
Troszkę słodkawy ale całość ma super harmonię. 6/6

Cola przypomina taką oranżadka w proszku. Bardziej cytrynowa niż typowa dla
coli. Fajnie się to e-pali. 5/6

Amaretto Intensywnie migdałowe. Bardzo ciekawe, że to migdał a nie jest mdły. 4/6

Coconut Orzech kokosowy ma troszkę dziwny, mdły smak, Bardziej miąższ z kokosa
niż nektar kokosowy. 3/6

Bahraini Delikatnie słodkawy przyjemny smak. Czuję w nim smak gumy do
żucia. 4/6

Guarana Okropny smak. Trudno go opisać. Mi przypomina słynnego bobra.
Nie polecę go nikomu. 1/6

Carmel Smak niestety w żaden sposób nie przypomina mi Carmelu. Sam zapach to przyprawa do zup maggi. Dla mnie dyskwalifikacja 1/6

Coffe Pierwsze wrażenie było słabe. Kawa zbożowa i to w dodatku przypalona. Jednak kolejne podejścia zmieniły moja ocenę. takiej kawy to ja jeszcze nie e-paliłem. Jest specyficzna ale przez to niezapomniana. Trudno mi się od niej oderwać. wytrawna, egzotyczna ;-) nie muli, nie mdli 6/6

29.12.2011
Mango smaczny lekko słodki. Taki ma właśnie być. Bardzo aromatyczny. Ma lekki posmak kiwi. Ocena: 6/6

Manilia Spodziewałem się czegoś bardzo słodkiego a tu proszę zaskoczenie. Stonowany smak. Gdzieś w dali czuję lekką goryczkę. Zapach całkowicie nie odzwierciedla smaku. Ocena: 5/6

Nangka Tym aromatem jestem pozytywnie zaskoczony. Słodki, ciepły, przyjemny smak. Słodki a mimo to nie nużący. Ocena: 6/6

30.12.2011

Lime śliczny, świeży zapach. Wytrawna limonka ;-) ocena; 5/6

Sex and the Beach delikatny owocowy aromat.Ocena 4/6


Uwagi:
W większości stężenie testowanych aromatów wydają mi się, że są bardzo dobre. Niewielka ilość a efekty znakomite.
Doznania z pozostałych 6 aromatów dopisze już wkrótce.

_________________
7.07.2009
Moje opisy aromatów są czysto subiektywne. ;-)
Próby robiłem na atomizerach typu T oraz na kartomizerach CE2, "Atomizer bezmostkowy do dripu"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, o 21:19 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 18:10
Posty: 25
Lokalizacja: Kraśnik
Opisy aromatów według ekcaj88.

W zapachu – jak pachnie liquid z butelki. W smaku – jak oddaje efekty podczas wapowania

1. Lemon - Cytryna pachnie i smakuje jak skórka z cytryny – strasznie suchy

2. Lime - Cytryna w smaku taka jak świeży miąższ z cytryny, lekko gorzkawa dużo lepsza niż poprzednia.

3. Mango - Malina taka jak w landrynkach, zaś w smaku tak jakby malina w tle z truskawkami, troszkę za mało intensywny.

4. Manilia - W zapachu jak guma balonowa taka z kulek w blistrze, w smaku troszkę suchy, w tle tak jakby truskawkowy.

5. Orange - Pomarańcza jest ok, smakuje jak dojrzała pomarańcza, lepsza niż ta wcześniejsza z Inawery - nie jest sucha.

6. Banan - W zapachu jak gumy balonowe zaś w smaku lekko wyczuwalny banan troszkę za suchy i delikatny.

7. Grape - W zapachu jak olejek rumowy do pieczenia placków, w smaku lekko wyczuwalna poziomka

8. Peach - Brzoskwinia bardzo dobra, ale delikatna w porównaniu z ta z Inawery, Pachnie jak stare gumy turbo 

9. Pineaplle - W zapachu Ananas w smaku również lecz lekko suchy, słodki, mdły ale dobry.

10. Cola - Strzał w 10 z zapachem (czytaj wypasiony) lecz ze smakiem znacznie gorzej. W zapachu przypomina jabłkowe gumy „shock” (zielone). W smaku suchy drapiący delikatny posmak jabłka w tle.

11. Amaretto - Pachnie jak białe landrynki z landrynek wieloowocowych (chyba migdałowych). W smaku słodki i delikatny, może być nudny podczas dłuższego wapowania.

12. Coconut - W zapachu jak bita śmietana. W smaku okropny, mdły i sprawia posmak wymiocin.

13. Sex and the Beach - Pachnie jak redbull lub jak cukierek o smaku redbulla. W smaku niej intensywny niż inne smaki redbulla, mniej gryzący, mniej słodki- ogólne wrażenie bardzo pozytywne.

14. Bahraini - Pachnie jak cukierek rumowy ze śliwką w środku. Bardzo przyjemny podczas wapowania, nie gryzie, nie jest przesłodzony i nie jest suchy (4x tak).

15. Guarana - Zapach prawie niewyczuwalny, a w ustach zostaje posmak jak po wymiocinach lub kwasie żołądkowym.

16. cofce - Zapach dobrej czarnej mocnej kawy z piekła rodem, w smaku też dobrze wypada choć mógłby być troszeczkę bardziej mokry. Dużym minusem jest to, że mało dymi.

17. Carmel - W zapachu jakby lżejsza kawa zbożowa, zaś w smaku w porównaniu do poprzedniego jest jak „o dupę potłuc”, mdły, gryzie w gardło, pozostawia posmak ziemi w ustach lub jak papierowy filtr po kawie do ekspresu do kawy

18. Nangka - W zapachu jak sok „Kubuś” do picia o smaku marchew, jabłko, banan, w bardzo dalekim tle można wyczuć ananasa. Dobrze dymi, mocny, delikatnie drapie po gardle. Pozostawia delikatny posmak w ustach jak po sztucznym miodzie, ogólnie bardzo dobry (4x tak).

19. Chocholate mint - Pachnie jak kakao w tle można wyczuć posmak gumy (tzn. takiego lateksu, z którego robione są prezerwatywy. W smaku drapiący delikatny kakaowy ogólnie akceptowalny.

ekcaj88 oceniał aromaty nie znając ich nazw ;-)

_________________
7.07.2009
Moje opisy aromatów są czysto subiektywne. ;-)
Próby robiłem na atomizerach typu T oraz na kartomizerach CE2, "Atomizer bezmostkowy do dripu"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, o 23:06 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, o 23:12
Posty: 13
jaceka napisał(a):
19. Chocholate mint - Pachnie jak kakao w tle można wyczuć posmak gumy (tzn. takiego lateksu, z którego robione są prezerwatywy. W smaku drapiący delikatny kakaowy ogólnie akceptowalny.

to chyba Ekcaj nie jest zbyt wybrednym konsumentem, skoro jest dla niego "akceptowalny" posmak prezerwatywy.
musiałam. sorry ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, o 12:57 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 18:10
Posty: 25
Lokalizacja: Kraśnik
olala napisał(a):
jaceka napisał(a):
19. Chocholate mint - Pachnie jak kakao w tle można wyczuć posmak gumy (tzn. takiego lateksu, z którego robione są prezerwatywy. W smaku drapiący delikatny kakaowy ogólnie akceptowalny.

to chyba Ekcaj nie jest zbyt wybrednym konsumentem, skoro jest dla niego "akceptowalny" posmak prezerwatywy.
musiałam. sorry ;)

zemsta jest słodka. To za zielone. Tak?

_________________
7.07.2009
Moje opisy aromatów są czysto subiektywne. ;-)
Próby robiłem na atomizerach typu T oraz na kartomizerach CE2, "Atomizer bezmostkowy do dripu"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2012, o 20:56 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2011, o 23:12
Posty: 13
jaceka napisał(a):
zemsta jest słodka. To za zielone. Tak?

oj tam od razu, że zemsta. taki malutki przytyk ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL