FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2010, o 16:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Muzzzzyk napisał(a):
Witam,
Tydzień temu dostałem do testów AROMAT WIŚNIOWY od 1 do 8
Postaram się wiarygodnie opisać moje odczucia smakowe!
nr. 1
Przy pierwszym zaciągnięciu zatkało mnie i zesztywniał mi język, pierwsze skojarzenie rozcieńczalnik do paznokci !!
Odpuściłem po 2 machu.
nr.2 i tak do nr.5
Kolejne próbki zmieniły moje określenie "rozcieńczalnik" na cynamon w dużym stężeniu. Różnica od 1 do 5 jak dla mnie to tylko zmiana przewagi cynamonowego smaku nad wiśnią
nr.6 tu zaskoczenie, coś pozytywnego na korzyść wiśni. Skojarzenie-wisienki z kompotu, lekka goryczka co daje przy dłuższym wapowaniu brak zmęczenia liqiudem. Nareszcie język wrócił do stanu używalności ;-)
nr.7
No znów mam problem z językiem, bardzo intensywny aromat lecz jak dla mnie nie jest to klasyczny smak wiśni, wyczuwalne w tle migdały może o to chodzi ? jak dla mnie nie.
nr.8
Skojarzenie - smak wiśni wyciągniętych z wiśniówki, mocna zawartość alkoholu - za mocna !!!!

Podsumowując:
Pomijając sztywniejący język-pewnie kwestia proporcji, fajna propozycja dla koneserów wiśniowych doznań.
Podkreślam "wiśniowych doznań" bo nie jest to klasyczny owocowy smak wiśni !!!

nr.6
Jest najbardziej zbliżony do nazwy AROMAT WIŚNIOWY !!!fajna goryczka!!! .Reszta próbek jak dla mnie NIE !!!
Pozdrawiam!!!


Jasne. "6" to produkt Dropera. Muzzzyk ani żaden inny tester tego nie wiedzieli. :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2010, o 23:27 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 18:07
Posty: 57
Ładunek przygotowany. 8-)

Nowa truskawka...
Nowa wiśnia...
Nowa pomarańcza...

Testy na czystym PG 0mg/ml pierwsze relacje jutro. Już po samym zapachu i smaku poznanym z czystej ręki, jestem zachwycony wiśnią. Pomarańczę zalałbym gazowaną Nałęczowianką i handlował bezbarwną Mirindę na Wschód... Na Zachodzie mogą się poznać. ;) Zachwycony byłbym również DNB 0mg/ml... Mimo wszystko zachwycać się będziemy wapem, a Inawerę to ja naciągnę chyba na atomizer... i rentę, bo powoli rzucam e-p. A mi nie daje... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, o 00:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
vince black napisał(a):
Ładunek przygotowany. 8-)

Nowa truskawka...
Nowa wiśnia...
Nowa pomarańcza...

Testy na czystym PG 0mg/ml pierwsze relacje jutro. Już po samym zapachu i smaku poznanym z czystej ręki, jestem zachwycony wiśnią. Pomarańczę zalałbym gazowaną Nałęczowianką i handlował bezbarwną Mirindę na Wschód... Na Zachodzie mogą się poznać. ;) Zachwycony byłbym również DNB 0mg/ml... Mimo wszystko zachwycać się będziemy wapem, a Inawerę to ja naciągnę chyba na atomizer... i rentę, bo powoli rzucam e-p. A mi nie daje... :lol:


Na atomizer przystaje. Jaki? Na rentę to jeszcze nie zapracował.
DNB zero namieszm i podrzucę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, o 19:37 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 18:07
Posty: 57
Jaki? 510 ego, może być najtańszy, byle nie XXL.

WIŚNIA:

O smaku i zapachu aromatu już się wypowiadałem. Co do palenia w karomizerze: aromat trwały mimo wszystko mało wydajny, 4gtt/ml okazało się niestety niewystarczające na PG o mocy 0mg/ml. Jak smakuje wap? Jak dobre wiśnie, mam momentami wrażenie, że to dosłodzona 6-tka z poprzednich testów Cherry... Nie czuć już młodych pędów, czuć owoce, wolne od migdałowatości pestek.

Póki co mu daję awansem 5/10, i potraktuję nią mocniej PG, jeśli liquid pójdzie w kwaskowatość - podziękuję... Jeśli wzmocni się smak owocu, będzie można obiecująco rokować co do jej przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2010, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 18:07
Posty: 57
POMARAŃCZA:

Rewelacja, słodka, soczysta, dobra. Znowu problem z wydajnością, w ciemno dałem 5gtt/ml. Powody do zadowolenia są- liquid na PG 0mg/ml wypala się do suchej watki w kartku, do ostatniej chmurki trzyma smak. Konereserem smaku pomarańczy w papierosie nie byłem ale za oddanie smaku naprawdę należy się dobra ocena: 7/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2010, o 09:44 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 18:07
Posty: 57
TRUSKAWKA:

Co z tego, że pięknie pachnie i smakuje ze skróry skoro wapowana słabo się dymi. Fakt, że na czystym PG, ale inne testowane aromaty dawały radę... Smak idzie w chemicznym kierunku i raczej kawałek jej do smaku choćby truskawkowych rozpuszczalnych gum do żucia Fritt. Było 5gtt/ml... Zmniejszę ilość i spróbuję jak dojedzie atomek. Póki co 3/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sty 2011, o 14:18 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2010, o 18:07
Posty: 57
Wiśnia...

5gtt/ml,nowy atomizer, drip, zero smaku!!! Dym piękny. Gdy założyłem osłonkę było już trochę lepiej, mimo wszystko te 5gtt/ml to ciągle mało... Dam 6gtt/ml tym razem na BPE.

Obawiam się jednak, że poszukiwania dobrej wiśni do produkcji są jak ta baśń i kamień filozoficzny... Były już niedojrzałe owoce, młode pędy, soczystość miąższu... Była migdałowatość pestek, ale tego czego chcę ciągle nie dostałem. Eh... wiśni Collinssa, czy takiej jak wyjęta ze słodkiego soku, pokurczonej, wydrylowanej, jak z świątecznego keksa, nie ma - jej właśnie chcę. Były biedronkowy "sztuczny" sok, kisielek Dr Oetkera, i soczyste kwaśne owoce prosto z drzewa. Te ostatnie to 6-tka. Ja za swieżą wiśnią nie przepadam. IMO wymaga dodatkowej obróbki.

Pomarańcza...

5-6 gtt/ml to naprawdę świetna sprawa. Nie sądziłem, że wapowanie pomarańczy może być tak przyjemne. Smak Fanty lub Mirindy jak kto woli. Piękne chmurki. Dodatek mięty spearmint może być strzałem w 10-tkę. Cool orange wave. Ciekawe tylko jak będzie z jej trwałością, po dodatku mentolu już w ogóle.

Truskawka...

6gtt/ml coś tam daje. W smaku czuć jednak jakieś olejowate ropopochodne brudy. Pięknie pachnie, smakuje na język, ale w wapie obnaża swoje wszystkie słabości.

Reasumując testy na PG i Bio, bo też sobie zrobiłem z 18-tki (do dripu) a co tam... Obawiam się że aromaty mogą mieć typowo spożywcze wskazania, jako hmmm aromaty do cukierków czy ciast.

Przygotuję jeszcze na BPE:
w6gtt
p6gtt
t5gtt
ale już wstępnie mocno przekonany jestem, że szukając wiśni znalazłem świetną pomarańczę, zupełnie jak Kolumb: nowej drogi do Indii i Amerykę. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2011, o 01:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Cytuj:
ale tego czego chcę ciągle nie dostałem. Eh... wiśni Collinssa,


Krzysiu nie do wiary. Czyżby pod latarnią było najciemniej? :?: Nigdy nie podrzuciłem ci "Black Cherry"?
To wielkie niedopatrzenie. Nadrobimy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2011, o 23:02 
Offline

Dołączył(a): 7 lip 2011, o 22:40
Posty: 1
Lokalizacja: Gdynia
Trochę odgrzebię temat.
Chciałbym pożalić się na owocowy aromat Kokos. Gdy zmieszałem go z bazą PG w różnych proporcjach, to w momencie gdy stał się wyczuwalny smak, to także ze smakiem kokosa pojawił się smak "chemii". Nie wiem jak to określić słowami, ale smakował sztucznością (takim plastikiem). W połączeniu z innymi aromatami jest OK, ale sam to raczej nie może występować.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, o 09:06 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2011, o 09:03
Posty: 1
Witam
Gdyby w przyszłości był potrzebny tester baz/aromatów/liquidów jestem w pełnej gotowości :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL