FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 mar 2018, o 00:42 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2018, o 21:48
Posty: 3
Witam! Zestawiłem dla celów własnych statystykę testów aromatów dostępnych tu na forum. Robię to z grzeczności, ponieważ podzieliłem się materiałem z ludźmi z e-papierosy-forum, uznałem więc, że dobrze będzie dać Wam znać, że przygotowałem coś na bazie recenzji z tego forum. Wierzę jednak, że może się przyda niektórym z Was ;) Tabelka będzie stale aktualizowana, mam nadzieję, że do niedzieli uporam się ze wszystkimi testami.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XOryMqya8Xl47MzlM85oFXnBKff-z-qDNqqo9fgnbkI/edit?usp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2018, o 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Bardzo fajna tabela, ale nie moge jakos odgadnac czemu sluzy.
Statystyce ilosci testerow przy testowaniu danego aromatu?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2018, o 13:19 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2018, o 21:48
Posty: 3
macbulwa napisał(a):
Bardzo fajna tabela, ale nie moge jakos odgadnac czemu sluzy.
Statystyce ilosci testerow przy testowaniu danego aromatu?

Ilość testerów przy każdej pozycji ma na celu uświadomienie próby badawczej, ponieważ wiarygodność i rzetelność statystyki różni się, gdy ocen było 10, od produktu, który przetestowało 25 osób ;) Całość natomiast powstała po to, by w przejrzysty sposób umożliwić całościowy podgląd przetestowanych aromatów. Tym samym jeśli ktoś ma ochotę na tytoniowy aromat możę sobie zerknąć na listę i wybrać najlepiej ocenianą tytoniowkę (w obecnym kształcie tabelki to Tobacco Coctail, koniecznie muszę przetestować) bez, lub drastycznie zmniejszając ryzyko wtopy. A że testerzy wykonali świetną robotę opisując swoje odczucia to także ukłon w ich stronę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2018, o 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:43
Posty: 477
Lokalizacja: Chełm
Bardzo fajna i pomocna tabelka nawet dla osób które testowały te aromaty.
Można szybko znaleźć najwyżej oceniane i sobie przypomnieć. Nie trzeba szukać w swoich rozpiskach.
Byłaby jeszcze lepsza gdyby zawierała wzmiankę o rodzaju aromatu (tytoniowy, deserowy, owocowy)
W obecnej formie osoba która nie testowała po samej nazwie nie dowie się jaki to rodzaj.

Tobacco Coctail – świetna tytoniówka, nawet kupowałem gdy aromat z testów się skonczył. Polecam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 09:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Tabelka fajna, ale proponowalbym lekkie poprawki.
Cyfry w pionowych kolumnach powinny byc zafiksowane do lewej a nie wysrodkowane jak teraz,
bo utrudnia to odczyt (kto zajmuje sie ksiegowoscia wie o czym mowie).
Zapis w stylu 7,87/12 jest wizualnie bardzo malo czytelny, te dwunastke dalbym u gory w opisie rubryki, albo odsunal nieco dalej od cyfr oceny ( 7,87 /12 ).

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 15:34 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2018, o 21:48
Posty: 3
caffe23 napisał(a):
Bardzo fajna i pomocna tabelka nawet dla osób które testowały te aromaty.
Można szybko znaleźć najwyżej oceniane i sobie przypomnieć. Nie trzeba szukać w swoich rozpiskach.
Byłaby jeszcze lepsza gdyby zawierała wzmiankę o rodzaju aromatu (tytoniowy, deserowy, owocowy)
W obecnej formie osoba która nie testowała po samej nazwie nie dowie się jaki to rodzaj.

Tobacco Coctail – świetna tytoniówka, nawet kupowałem gdy aromat z testów się skonczył. Polecam!

macbulwa napisał(a):
Tabelka fajna, ale proponowalbym lekkie poprawki.
Cyfry w pionowych kolumnach powinny byc zafiksowane do lewej a nie wysrodkowane jak teraz,
bo utrudnia to odczyt (kto zajmuje sie ksiegowoscia wie o czym mowie).
Zapis w stylu 7,87/12 jest wizualnie bardzo malo czytelny, te dwunastke dalbym u gory w opisie rubryki, albo odsunal nieco dalej od cyfr oceny ( 7,87 /12 ).

Obie propozycje są bardzo wartościowe; obie znajdą się w poprawionej wersji, dzięki wielkie *piwo*


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2018, o 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Usiluje sobie przypomniec z excela jak wysrodkowuje sie cyfry na przecinku i doopa - nie pamietam. *facepalm* W ksiegowosci niezbedne: dziesiatki w slupku dziesiatek, jednosci w slupku jedynek etc.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL