FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 08:03

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2013, o 11:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Tino d'milano nowe aromaty.
- Amphora (Am4A - Am four A) - Am4A pod taką nazwą będzie sprzedawany aromat testowany jako Amphora.
- Perique Black
- Mellow Sunset - tytoniowy.
- Ph minus - polepszacz smaku,
- Amaretto,
- Ananas - pineapple,
- Banan - banana,
- Kiwi,
- Malina - raspberry,
- Cappuccino,
- Morela - apricot,
- Brzoskwinia - peach.
Próbek jak zwykle "co kot napłakał". Mellow Sunset - 10 szt. PH minus - 10 szt.
Pozostałych po 6 buteleczek 3 ml.
Chętnych do testów proszę o zgłaszanie się poniżej wraz z informacją o potrzebach (bazy butelki itd.) związanych z testami.
Pozdrawiam.
Irek.

DOTYCZY MAŁYCH 3 ml. BUTELEK Z AROMATAMI DO TESTÓW.
W 2 ml. bazy VPG dozowanej z butelek które dostajecie z aromatami do testów (te malutkie 3ml,) jest równo 50 kropli.
Oznacza to że w stosunku do starch butelek kropla jest mniejsza o 20% - równa jest 0,04 ml. Poprzednie były 0.05 ml i w 2 ml mieściło się 40 kropel.

Tino d'milano new flavors
- Amphora (Am4A - Am four A) it's under this name will be sold flavor tested as Amphora
- Amaretto
- Pineapple
- Banana
- Kiwi
- Raspberry
- Cappuccino
- Apricot
- Peach
As usual there are very little samples. Mellow sunset 10 pieces PH minus 10 pieces.
With kindly regards,
Irek
It concerns little bottles 3 ml. with flavors to the tests.
In the 2 ml Base VPG dosed from the bottles you get along with the flavors to the tests (those tiny 3 ml) there are 50 drops.
It means that in the comparison with the older bottles the drop is lower of 20% - it is equal 0,04 ml. The previous bottles were 0,05 ml and contained 40 drops.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2013, o 19:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
W poniedzałek zarestruje na forum nową userkę "Dorota".
Jest to nasza przyszła laborantka która od dłuższego czasu przygotowuje się do mieszania nowych smaków i kontaktu z testerami.
Jako że ja udaję się na zasłużony urlop (laptopa mam na miejscu wypoczynku :lol: ) to Dorota będzie odpowiedzialna za przygotowanie wysyłek do was.
Jestem przekonany że wszystko zrobi dobrze i uniknie błędów.
Pozdrawiam.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lip 2013, o 08:38 
Offline

Dołączył(a): 8 lip 2013, o 08:05
Posty: 1
Witam serdecznie, na imię mam Dorota.
Szef poprosił mnie o współpracę z Wami. Mam nadzieję, że wszystko sprawnie wyślę. W razie problemów proszę o kontakt na PW.
Pozdrawiam
Dorota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2013, o 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Też się zastanawiałem jak to jest z PH-. Ja zacznę dodawać do dobrze znanych mi mieszanek, żeby szybko zobaczyć różnicę i efekt jaki można uzyskać. Można sobie cokolwiek liznąć http://starychemik.wordpress.com/2011/0 ... sie-kwasy/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2013, o 18:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
azbee napisał(a):
Też się zastanawiałem jak to jest z PH-. Ja zacznę dodawać do dobrze znanych mi mieszanek, żeby szybko zobaczyć różnicę i efekt jaki można uzyskać. Można sobie cokolwiek liznąć http://starychemik.wordpress.com/2011/0 ... sie-kwasy/

Ja to tak sobie mysle ,robie jak zawsze, czyli juz rozlałem probki czekam min 30 dni na test i jak mi nie podpasuje to dodam wlasnie tego ulepszacza.
Tylko nie wiem czy dodajac tego ulepszacza tez trzeba czekac az sie "przegryzie" czy mozna tylko dodac i juz jest ok.
Moze Irek cos podpowie byloby wskazane co to jest ten ulepszacz.
Tak w ogole widze ze nie tylko ja mam problem wlasnie z tym ulepszaczem PH-

Andrzej

Andrzeju. Ph- dodawano aby podbić / wzmocnić smak e-liquidu.
Trochę zejdzie zanim opanujesz ą sztukę.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2013, o 00:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
AndrzGdz napisał(a):
azbee napisał(a):
Też się zastanawiałem jak to jest z PH-. Ja zacznę dodawać do dobrze znanych mi mieszanek, żeby szybko zobaczyć różnicę i efekt jaki można uzyskać. Można sobie cokolwiek liznąć http://starychemik.wordpress.com/2011/0 ... sie-kwasy/

Ja to tak sobie mysle ,robie jak zawsze, czyli juz rozlałem probki czekam min 30 dni na test i jak mi nie podpasuje to dodam wlasnie tego ulepszacza.
Tylko nie wiem czy dodajac tego ulepszacza tez trzeba czekac az sie "przegryzie" czy mozna tylko dodac i juz jest ok.
Moze Irek cos podpowie byloby wskazane co to jest ten ulepszacz.
Tak w ogole widze ze nie tylko ja mam problem wlasnie z tym ulepszaczem PH-

Andrzej


Witam.
PH- najlepiej przetestować robiąc podwójne próbki - jedne bez i drugie z dodatkiem PH-. Inaczej nie będziesz wiedział, jak wpłynął na smak.
Najgorsze, że nie wiadomo w tej chwili jakiej proporcji tego PH- użyć.
Ja zrobiłem tak, że dwa tytoniowe i dwa owocowe aromaty zrobiłem podwójnie, w drugim przypadku zakraplając dodatkowo 1kr na 2ml PH- do każdej próbki. W ten sposób będę miał materiał porównawczy 8=)
Oczywiście również zrobiłem próbki samego PH-.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lip 2013, o 20:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
dzizas napisał(a):
Witam.
PH- najlepiej przetestować robiąc podwójne próbki - jedne bez i drugie z dodatkiem PH-. Inaczej nie będziesz wiedział, jak wpłynął na smak.


Dlatego napisałem że najlepiej dodać PH- do tych smaków które dobrze znamy, do tych które wapujemy na co dzień. Oczywiście podwójne próbki to też dobry pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2013, o 14:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Na 10 ml bazy VPG 70/30 Plus,,0”
Rozrobione 13.07 2013-07-12
Próbki:
nr.1 - 4 krople,
nr.2 - 6 kropli,
nr.3 - 8 kropli,
nr.4 - 10 kropli,
nr.5 - 12 kropli

Mellow Sunset - tytoniowy .Bardzo miły w wapowaniu liquid ,nie duszący z nutka jakby owocową.Najbardziej podszedł mi w próbce nr 3
Moja ocena:8/10

Kiwi- Nie potrafię określić jaki to smak konkretnie, ale do pełnego kiwi mu jeszcze brakuje.Jak dla mnie najlepszy w próbce nr 4
Moja ocena:5/10

Perique Black-W smaku przypomina taką troszkę spalona beze.Słodki niemęczący w wapowaniu, myśle że znajdzie swoich zwolenników.Mi odpowiada w próbce nr3
Moja ocena:7/10

Amphora. (poprawiona)-Nie próbowałam wcześniejszej wersji ,więc nie mam porównania.Liquid z tego aromatu wychodzi fajny w smaku słodki czuć migdał w tle jakaś wanilia i posmak jakiegoś zapachu z dawnych lat,jestem pewna że gdzieś się już z nim spotkałam.Bardzo miły w wapowaniu.odpowiada mi jako próbka nr3
Moja ocena:9/10

Ph minus - polepszacz smaku,-Ten dodatek wymaga dłuższego testowania to też CDN ;)

On 10 ml. base 70/30 Plus "0"
Mixed 13.07.2013-07-12
Samples:
nr 1 - 4 drops
nr 2 - 6 drops
nr 3 - 8 drops
nr 4 - 10 drops
nr 5 - 12 drops
Mellow sunset – tobacco flavor. A very nice liquid in vaping, not suffocating with a note of fruits. I like the most the sample nr 3.
My grade: 8/10
Kiwi – I cannot describe which taste it is however, to the full kiwi it lacks something. The best for me is in the sample nr 4.
Perique Black – It reminds me in the taste a burnt meringue. Sweet, not tiring in vaping. I think it will find its advocates. I like the sample nr 3.
My grade: 7/10
Amphora (improved). I did not try the earlier version so I do not have a comparison. From this flavor the liquid is nice, sweet in taste it feels an almond in the background, some vanilla and in the after taste some flavor from the past years. I’m sure I have come it across somewhere. Very nice in vaping. It suits me as the sample nr 3.
My grade: 9/10
Ph minus – a taste improver. This addition requires longer testing so it follows ;)

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2013, o 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
Witam. Czas na moje spostrzeżenia z ostatnich testów. Aromaty zmieszałem 12 lipca.
Część próbek sporządziłem na bazie DNB 18/24 mg, a część dla porównania na bazie VPG 18/26 mg.
Wstępne testy przeprowadziłem jak zwykle na atomizerze, a finalne wapowanie na różnych parownikach m.in. ViVi mini CC, Vision VT, ViVi Nova.
Dawkowanie odpowiednio 6,8,10 i 12 kropli na 10 ml bazy:

AMPHORA- Nie próbowałem pierwszej wersji tego aromatu,ale ta wersja jest naprawdę dobra. Ładny zapach i smak. Na początku słodki,ale już po kilku pociągnięciach czuć dobrze tytoń,nawet w ustach pozostaje posmak jak po tytoniu fajkowym ;)
Wyczuwalna wisienka,wanilia,czuć posmak czekolady-fajna mieszanka. Według mnie najlepsza próbka z 8 i 10 kroplami aromatu. Ocena 9/10 pkt.

PERIQUE BLACK- Tytoniowy z domieszką jakby karmelu,słodkawy,ale nie męczący. Dla mnie dobry. Optymalna próbka jak dla mnie to ta z 10 kroplami aromatu. Ocena 8/10.

MELLOW SUNSET-Tutaj też dobry tytoniowy smak z lekką słodyczą,nie mulący.
Ocena 7,5/10.

MALINA- Ten aromat sporządziłem zarówno na na bazie VPG jak i DNB.
Na VPG jest słodszy,malina lepiej wyczuwalna,ale za to na DNB nabiera charakterku.
Gdybym miał porównać tą malinę z aromatem malinowym Wera Garden z poprzednich testów wybrał bym ten z WG. Smak maliny był tam bardziej wyrazisty. Mimo to ten też nie jest zły. Moja ocena 5/10 za aromat sporządzony na VPG i 6,5/10 za ten na DNB.

KIWI- Na początku fajnie czuć kiwi,ale po kilku pociągnięciach zaczyna dominować smak jakby to kiwi było przejrzałe,bardziej podchodzi pod sok z kaktusa. Próbki sporządzone na DNB trochę gubią ten posmak. Najbardziej podchodzą mi próbki z 8 kroplami aromatu. Ocena 4/10 za aromat na VPG i 5/10 za sporządzony na DNB.

MORELA i BRZOSKWINIA- Dla mnie aromaty są do siebie podobne w smaku. Brzoskwinia jest słodsza,a morela jakby bardziej wytrawna-fajnie się sprawdza w połączeniu z DNB. Ogólnie obydwa aromaty mi posmakowały,ze wskazaniem na Morelę :) Ocena 7/10 za brzoskwinię i 8/10 za morelę.

AMARETTO- Wyczuwam tutaj migdały,wanilię,jakby jakieś owoce. Smak słodki z nutką goryczki. Lekko drapiący w gardło alkohol. Dość przyjemna odskocznia i przerywnik. Najbardziej odpowiada mi w próbkach z 10 kroplami aromatu na 10 ml bazy. Moja ocena 7/10 pkt.

BANAN- Dość wyraźnie czuć banany. Przyjemny aromat,nie za słodki. Jak dla mnie optymalne są próbki z 8 i 10 kroplami aromatu,przy wyższym stężeniu smak jest już za słodki. Ocena 6,5/10.

CAPPUCINO- Trochę za bardzo chemiczna ta kawka jak dla mnie i za słodka. Nie przepadam za cappucino więc może dlatego...Tu wybrałbym próbkę z 8 kroplami aromatu. Moja nota 4/10 pkt.

ANANAS- Fajny aromat. Ananas dobrze wyczuwalny. Smakuje mi zarówno na VPG jak i DNB. Nie jest za słodki.Najbardziej odpowiada mi próbka z 10 kroplami,chociaż z 12 też jest dobra. Oceniam go na 7,5/10 pkt.

Jeśli chodzi o PH minus,to dodałem go do kilku próbek do porównania po 1 lub 2 kropelki i....nie widzę zbyt dużej różnicy w smaku w porównaniu do próbek bez niego...Może jedynie mniej drapie w gardło (a może to autosugestia) :lol: a ja lubię jak drapie ;) Nie wiem może dałem go za mało. Będę jeszcze próbował go testować w innym dawkowaniu.
Dziękuję za możliwość testowania Irku.
Pozdrawiam.

Hello. It’s time on my remarks from the last tests. I mixed the flavors on 12 July.
I made some samples on the base DNB 18/24 mg and some on the VPG 18/26 mg for a comparison.
I conducted the introductory tests as usual on the atomizer and the final vaping on the different vapers, among others on ViVi mini CC, Vision VT, ViVi Nova.
Dosage respectively 6, 8, 10 and 12 drops on the 10 ml of the base.
Amphora. I did not try the first version of this flavor but this one is really good. Nice smell and taste. At the beginning sweet but after a couple of smokes it feels tobacco well, even it remains in the mouth like an after taste of a tobacco pipe
It feels a cherry, vanilla, chocolat after taste – a nice mix. The best sample for me is with 8 and 10 drops of a flavor. The grade 9/10.
Perique black – like tobacco with an addition of a kind of carmel, sweet but not tiring. Good for me. Optimal sample for me is the one with 10 drops of a flavor. The grade 8/10.
Mellow sunset – Also here a good tobacco taste with a sweetness, not queasy. The grade 7,5/10
Raspberry – I made this flavor both on the base VPG and DNB. On the VPG is more sweet, the raspberry is more sensible but on the DNB it seizes the strenght.
If I compared this raspberry with a raspberry flavor Wera Garden from the previous tests I would have chosen this one with WG. The raspberry taste was more distinct there. Neverthless this one is not bad too. My grade 5/10 for the flavor made on VPG and 6,5/10 for the one on DNB.
Kiwi – At the beginning it feels nice kiwi, but after a couple of smokes begins to dominate a taste like this kiwi was overripe, it reminds a juice of a cactus. The samples made on the DNB are losing this taste a bit. The samples with 8 drops of a flavor suit me the most. The grade 4/10 for the flavor on the VPG and 5/10 made on the DNB.
Apricot and peach – The flavors are similar in taste for me. The peach is more sweet while the apricot is more dry – it works out with a combination with the DNB. Generally I liked both flavors but the apricot more. The grade 7/10 for the peach and 8/10 for the apricot.
Amaretto – I feel here the almonds, vanilla and something like fruits. The taste is sweet with a little note of a bitterness. The alcohol is scratching little bit the throat. A stepping stone nice enough. It suits me the most in the samples with 10 drops of a flavor on the 10 ml of the base. My grade 7/10 points.
Bananas - It feels distinctively the bananas. A nice flavor, not too sweet. As for me the optimal are the samples with 8 and 10 drops of a flavor, with a higher concentration the taste is too sweet. The grade 6,5/10
Capuccino – This coffee i s too chemical and sweet for me. I am not fancy to cappuccino so maybe it is why… I would chosen the sample with 8 drops of a flavor. My grade 4/10.
Pineapple – A nice flavor. One can feel a pineapple well. I like it both on the VPG and on the DNB. I prefer the sample with 10 drops however, the one with 12 drops is good as well. My grade 7,5/10.
As far as PH minus I added it to a couple of samples of 1 or 2 drops for a comparison and… I cannot see the big diffrence in the taste in a comparison with the samples without it… Perhaps it is scratching the throat less (and maybe it is autosuggestion) :lol and I like when it is scratching. I do not know maybe I added it too little. I will be trying to test it in a diffrent dosage.
Thank you for a possibility of testing Irek.
Regards.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, o 18:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012, o 14:21
Posty: 517
Lokalizacja: Podkarpacie
Ph minus - polepszacz smaku- Wypróbowałam go na liquidze który znam czyli Banan-Wery
W proporcjach:
3 buteleczki 10ml bazy VPG Plus 6 do każdej 8 kr aromatu Banana
1,2,3 kroplami ulepszacza smaku.
Nie wyczuwam znaczacej różnicy w smaku,nawet bym powiedziała że jej niema.Być może jest widoczna u osób mieszających wiele aromatów czyli duety,lub z bazami typowo tytoniowymi.Pozdrawiam ;)

Ph minus – an improver of a taste. I tried it on a liquid which I know ie. Banana-Wera.
The proportions:
3 bottles of 10 ml base VPG Plus 6 with 8 drops of a flavor to each.
I do not feel a distinct difference in taste, I would even say that there is not such a difference. Perhaps it can be felt by the people mixing many flavors ie. duets or with the bases typical tobacco’s. Regards 

_________________
Obrazek
Od 05.08.2015 r dzięki E-paleniu i Inawerze wolna od nicotyny i nałogu palenia,teraz mam nowe hobby-uprawiam rabatki . :-)))))))


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: nemed


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL