FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 25 kwi 2024, o 00:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2013, o 18:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
DOTYCZY MAŁYCH 3 ml. BUTELEK Z AROMATAMI DO TESTÓW.
W 2 ml. bazy VPG dozowanej z butelek które dostajecie z aromatami do testów (te malutkie 3ml,) jest równo 50 kropli.
Oznacza to że w stosunku do starch butelek kropla jest mniejsza o 20% - równa jest 0,04 ml. Poprzednie były 0.05 ml i w 2 ml mieściło się 40 kropel.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2013, o 16:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
No więc u mnie testy zakończone ;)


Załączniki:
Tino d.Milano - Given94.doc [52.5 KiB]
Pobrane 749 razy

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2013, o 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
Uzupełnienie testu trzech aromatów, co do których miałem jeszcze nawiązać.

AMPHORA
Docelowe i idealne dla mnie stężenie aromatu to 6 kr/10 ml bazy. Bez PH+ Wychodzi z tego lekko tytoniowy liquid z dominującą nutą suchej wiśni, odrobiną wanilii i pewnie kilku jeszcze składników, lekko słodki. Zatomizowana chmurka z tej mikstury ma bardzo ciekawy smak i zapach. Smak dla wapującego bardzo mocno kojarzy się z dobrym tytoniem fajkowym, a otoczeniu pachnie przyjemnie i intrygująco. Co ty dziś próbujesz? takie pytanie oczywiście paść musiało :mrgreen: Produkt bardzo udany, w żaden sposób nie przypomina swojej pierwszej wersji. W mojej ocenie wychodzi 9,5/10 pkt. Ale uwaga! Nie wolno przesadzić z ilością aromatu tworząc liquid! Jeśli będzie go za dużo osiągniemy niepożądane wzmocnienie smaku dla siebie (liquid będzie nie do wapowania - udało mi się to za pierwszym razem :oops: ) i... wzmocnienie odczuwania miłego zapachu przez otoczenie :lol: Także jak kto lubi ;)
Przyznam, że twórcy tego aromatu mieli ogromne wyzwanie, bo trzeba było stworzyć smak, który naśladuje zapach legendarnego tytoniu fajkowego i podobnie jak on pachnie. Gratuluję, udało się.

MELLOW SUNSET
Jak wcześnie w arkuszu ocen napisałem, powinien być z tego aromatu kolejny hit. Bardzo dobty do dłuższego wapowania liquid o zdecydowanie tytoniowym smaku. Awansuje o jeden punkt w ocenie po dłuższym wapowanie i otrzymuje 9/10 pkt.

PERIQUE BLACK
Ten zajmie zaszczytne trzecie miejsce w swojej grupie tytoniówek. Podtrzymuję ocenę punktową 8/10 pkt. To przyjemny tytoniowy aromat z nutą aromatycznych i gorzkich owoców, mocno kojarzący się z latem :mrgreen:

An endorsement of the test of three flavors which I should have mentioned.
AMPHORA
Final and ideal concentration of a flavor for me is 6 drops/10 ml of a base. Without PH+ comes out a lightly tobacco liquid with a dominating note of a dry cherry, a little bit of vanilla and presumably a couple of others ingredients, lightly sweet. An atomised cloud of this mixture has a very interesting taste and smell. The taste for a vaper reminds a good pipe’s tobacco and for the environment smells nicely and intruiginly. What are you trying today? Such a question must have been asked. The product very successful it reminds the first version in no way, my grade is 9,5/10. But be careful! You mustn’t overdo with a quantinty of the flavor making a liquid. If it is too much we will reach undesirable reinforcement of a taste for us (the liquid will be not for vaping – I managed to do it for the first time oops) and …. the reinforcement of a nice smell by the environment lol. So it is up to you.
I acknowledge that the inventors of this flavor had a huge challenge because it was necessary to create a flavor which takes off a flavor of a legendary pipe’s tobacco and it smells in a similar way. Congratulations it was successful.
MELLOW SUNSET
As I had already mentioned in the questionnaire this flavor should be another blocbuster. A very good liquid for a longer vaping with a strong tobacco’s taste. It will go forward on one point after longer vaping and receives 9/10 points.
PERIQUE BLACK
This one will be graded the honorable third place in a goup of tobacco flavors. I uphold my grade 8/10 points. This is a nice tobacco flavor with a note of aromatic and bitter fruits, strongly connected with a summer.

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2013, o 07:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Witam !!!

Czas na moją ocenę, probki Liquidow sporzadzilem 12 lipca 2013. Lezakowanie 1 m-c 5 dni.
Probki sporzadzone na bazach VPG 12 , DNB 12 oraz VPG + 12 ,dozowanie aromatu od 2 kr na 10 ml bazy do 10 kr na 10 ml bazy.
Test przeprowadzony na atomizerze bezmostkowym, zakrapiany 2 x 6 kropli testowanego Liquidu, zasilanie Evic 3.77 V , opór 1.9 ohm

EDIT EDIT

W ramach testu przeprowadzilem test ulepszacza PH na aromacie S`Camel , skład liquidu poj 10 ml = baza VPG+12 + 8 kr aromatu + 10 kr ulepszacza PH.
Wynik - Chyba bez ulepszacza jest lepszy Liquid, tutaj taki posmak S`Camela "spłaszczony" i słodkawy.


Załączniki:
Tino d.Milano - AndrzGdz.doc [57 KiB]
Pobrane 598 razy

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2013, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
I ja dodaję powtórzone testy aromatu AMPHORA.
Okazuje się że o ile inne stężenie, w innych aromatach +/- 1-2kr mnie nie robi dużej różnicy, tu musi być konkretnie i dokładnie 5kr/10ml. Wyższe stężenie mnie odrzuca. Przy mniejszym ciężko wyczuć smak. Tak jak pisałem wcześniej, kilka postów wyżej, zupełnie inny od amphory z poprzednich testów. Czuć wędzony tytoń, wanilię, wiśnię. Bardzo przyjemna delikatna mieszanka na codzień. Ocena 9/10

PH- - Wydaję się że wygładza smak mieszanek. Testowałem na s`camel i ry4 z dodatkiem 5kr PH-, ale wolę te mieszanki bez dodatków. Wymaga dłuższego testowania.

And me I add the gone through tests of the flavor AMPHORA.
It turns out that other concentration in the other flavors +/- 1-2 drops does not make any difference, however, here it must be exactly and precisly 5 drops/10 ml. Higher concentration puts me off. With a lower concentration it is hard to feel the taste. As I had already written a couple of posts above, this is a completly different taste of the amphora from the previous tests. It feels a smoked tobacco, vanilla, cherry. A very nice, delicate mixture for every day use. The grade 9/10.
PH- It appears to smooth the taste of the mixtures. I tested on a camel and ry4 with an addition of 5 drops PH- but I prefer the mixtures without any additions. It requires a longer vaping.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2013, o 13:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
azbee napisał(a):
Wyższe stężenie mnie odrzuca. Przy mniejszym ciężko wyczuć smak.
Całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Do tego aromatu trzeba podchodzić bardzo ostrożnie wybierając własne proporcje.
Już wyobrażam sobie jakie będą komentarze tych, co nie przeczytają tego wątku :lol:

A higher concentration puts me off. With a lower concentration it is hard to feel the taste. I accept altogether the conclusion: One must come up to this flavor very cautiously chosing your own proportions. I can imagine the comments of those who will not read this topic. lol

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2013, o 22:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Mareckimt napisał(a):
azbee napisał(a):
Wyższe stężenie mnie odrzuca. Przy mniejszym ciężko wyczuć smak.
Całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Do tego aromatu trzeba podchodzić bardzo ostrożnie wybierając własne proporcje.
Już wyobrażam sobie jakie będą komentarze tych, co nie przeczytają tego wątku :lol:


Dokładnie. A nazwa chwytliwa i popyt może być. Jest to bardzo specyficzny aromat, musiałem go chwilę powapować żeby zacząć czerpać satysfakcję. Pewnie kubki smakowe musiały zaakceptować niektóre z dodatków. Później już było coraz lepiej. Tak czy inaczej chce go mieć w swojej skrzyneczce:)

Exactly. And the name is catchy and there might be a demand. This is a very specific flavor, I had to vape it for a while to feel satisfaction. Probably the taste buds must have accepted some of the additions. Later was already more and more better. Anyway, I want to have it in my box


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2013, o 00:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Więc może warto umieścić coś typu sugerowane proporcje na etykiecie, pudełku?

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2013, o 09:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Given napisał(a):
Więc może warto umieścić coś typu sugerowane proporcje na etykiecie, pudełku?


Napisać można ale podać satysfakcjonujący skład jest niemożliwe.
Napewno trzeba będzie wystawiając aromat do sprzedaży napisać wyraźną czcionką o waszych odczuciach.
Jak zwykle w opisie aromatu znajdzie się link na forum do tematu testów aromatów.
Napewno też już od jutra Marcin zacznie tłumaczyć wasze opinie dot. Am4A na język angielski, francuski i włoski.
Przetłumaczymy także (postaramy sie aby była to całość) na język angielski temat "Przepis na dobry eliquid".


One can write but to give a satisfactory composition is impossible.
It will be necessary to write with a clear font about your impressions while selling the product.
As usual in the description of a flavor there will be a link on the forum to the topic of the tests of flavors.
For sure tomorrow Marcin begins translating your opinions considering the Am4A on English, French and Italian.
We will translate too (we will strive to make a complete) on the English the topic: „Receipt for a good eliquid”.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 01:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Mieszanie: 2013.07.16
Doprawienie po wstępnych testach: 2013.08.06
Testy: 2013.08.22-2013.08.31
Sprzęt użyty: mini CC, Vivi, T3, Protank i drip AdwaT. W każdym klirku co najmniej 1ml na AdwaT kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG plus 18mg/ml

Aromat: Morela
Stężenie w kroplach: 3kr / 1ml
Stężenie w procentach: 6,4%
Smak: . Bardzo smaczny owocowy liquid. Czy to morela czy brzoskwinia do końca nie mogę zdecydować. Przyjemna słodycz z lekkim kwaskowym akcentem. Zero chemii. Fani owocówek pewnie będą zadowoleni. Nie za słodka.
Moja ocena: 8/10.

Aromat: Malina
Stężenie w kroplach: 3kr / 1ml
Stężenie w procentach: 6,4%
Smak: . Wafelek malinowo-śmietankowy. Nie jest to czysta malina, ale za to bez posmaków chemicznych. Jak dla mnie trochę za słodka. Idealnie przypomina mi smak liquidu firmy, która się mocno ceni.
Moja ocena: 8/10.

Aromat: Ananas
Stężenie w kroplach: 4kr / 1ml
Stężenie w procentach: 8,4%
Smak: Ananas jest świetny, niestety oprócz niego czuć jeszcze coś. Jak dla mnie to taki metaliczny posmak jak przy ananasie z puszki. Co ciekawe przy mniejszym stężeniu metaliczny posmak był jeszcze bardziej odczuwany.
Moja ocena: 5/10

Aromat: Mellow Sunset
Stężenie w kroplach: 5kr / 1ml
Stężenie w procentach: 10,2%
Smak: Dobry tytoniowy liquid z mocnym akcentem orientalnym.
Moja ocena: 7/10

Aromat: Perique Black
Stężenie w kroplach: 4kr / 1ml
Stężenie w procentach: 8,4%
Smak: Bardzo dobra tytoniówka zalatująca czarną kawą oraz pikantną papryczką.
Moja ocena: 9/10

Aromat: Amphora
Stężenie w kroplach: 8kr / 10ml
Stężenie w procentach: 1,8%
Smak: Świetna "pestkowa" wiśnia oraz przyjemny smak tytoniu, lepiej wyczuwany w momencie wydychania chmurki nosem. W ustach po wapowaniu pozostaje bardzo wytrawna pestka wiśni.
Moja ocena: 9/10

Aromat: ph MINUS
Stężenie w kroplach: 1kr / 1ml
Stężenie w procentach: 2,2%
Smak: Leciutki posmak śmietankowo-wafelkowy. Podczas dodawania ph - razem z aromatami (dla wszystkich oprócz Moreli zrobiłem podwójne próbki) zaobserwowałem:
1. We wszystkich liquidach wyczułem osłabienie smaku.
2. W większości zaobserwowałem zmianę barwy liquidu - reakcje więc na pewno zachodzą.
3. W przypadku Ananasa zaobserwowałem osłabienie posmaku niechcianego (metalicznego) - czyli w tym przypadku nastąpiło polepszenie liquidu.
4. W przypadku Amphory zaobserwowałem zrównoważenie smaku. Bez PH- Wyraźnie wybijała się wiśnia na początku i pestka na końcu. Pestka przy wyższym stężeniu przechodziła w nieprzyjemny posmak jak po wizycie u dentysty. PH- wyeliminował to odczucie nawet przy 10kr na 10ml.
5. PH- inaczej wpływa na smak liquidu jeśli jest dodany razem z aromatem a inaczej, jeśli wcześniej baza jest już przygotowana z PH-. Podczas dodawania aromatu i PH- reakcje (zmiana smaku) jest znacznie silniejsza. Nie sprawdziłem jak by to wyglądało, jakby dodać PH- do przegryzionego już liquidu (skończył się PH-)
6. Moim zdaniem PH- może znacząco wpłynąć na smak w przypadku mieszanek wieloskładnikowych (kilku aromatów lub aromatu o kilku nutach smakowych). W przypadku pojedynczej nuty aromatu, tylko osłabia odczuwalny smak.

Podsumowanie:
1. Nie wiem jak to możliwe, ale u mnie pomiary kropel z małych (3ml) buteleczek wykazał od 42 do 48 kropel na 1 mililitr (14 niezależnych pomiarów - po dwa pomiary na aromat). Po uwzględnieniu błędów pomiarowych przyjąłem 44 krople na ml i od takiej wartości liczony jest procent.
2. Aromaty dość udane tylko nie rozumiem skąd u mnie rozbieżności w wymaganym stężeniu (oprócz amphory) w stosunku do innych testerów. Może to dlatego, że użyłem bazy vpg plus? Myślałem że dorobiłem się "kubków pomorskich", ale sprawdziłem smaki liquidów, których używam dużo i wszystko było ok. A może to, że główne testy przeprowadzam na klirkach, które używam na codzień, a dripa używam tylko do wstępnej oceny? A może jakieś inne buteleczki mi się trafiły?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL