FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 25 kwi 2024, o 15:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 lip 2013, o 21:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Kolega "mareckimt" chyba zawziął się na mnie i opinie przysyła na maila.

Marek dziękuje i pozdrawiam.


Załączniki:
Tino D'Milano 2.doc [62.5 KiB]
Pobrane 425 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 00:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Witam
A u mnie testy potrwają niestety trochę dłużej. Wprawdzie mieszanki już dojrzały (3 tygodnie). W weekend miałem rozpocząć smakowanie więc zacząłem w piątek przy pomocy AdwaT-a oceniać przydatność poszczególnych próbek. I wielce zdziwiony oceniłem, że pierwsze 4 próbki są zbyt słabe w smaku nawet przy najwyższych stężeniach. Tknięty przeczuciem wyciągnąłem z dawnych zakupów (z etapu początkowego blendera - "trza kupić na pewno się kiedyś przyda 8=)") strzykawki "insulinówki" 1ml w celu sprawdzenia pewnej teorii.
No i potwierdziło się moje przeczucie. Te małe, fajne buteleczki z aromatami dają około 1/3 mniejsze krople niż buteleczki 5 czy 10 mililitrowe. Z ciekawości potestowałem inne aromaty - wynik: W zależności od producenta oraz od wielkości butelki okazało się, że aromaty mają od 20 do 75 kropli na ml!!!. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że jest pewna różnica, ale byłem w szoku że aż taka.
Po szybkich przeliczeniach okazało się, że moje próbki mają stężenie od 0,6 do 4,8 % zawartości aromatu.
Mimo że wydawało mi się, że mam dość czułe podniebienie (zawsze jak próbowałem powtórzyć czyjś przepis to musiałem dawać mniej aromatu, a kupne liquidy bardzo często musiałem rozcieńczać bazą) to w przypadku tych testów 4,8 okazuje się zbyt małym stężeniem dla niektórych aromatów.
W trakcie testów dodatkowo okazało się, że ilość kropel z takich samych buteleczek nie oznacza zawsze takiej samej ilości aromatu - wpływ na to ma na pewno różna lepkość aromatów ale i zapewne "nie kosmiczna" technologia wytwarzania butelek.
Dlatego od następnego mieszania (czy to testów czy własnych mieszanek) nie będę już posługiwał się miarą kropel jako podstawową. Muszę dokupić parę insulinówek i od tej pory będę przygotowywał próbki z procentową zawartością aromatu. Oczywiście dla bardziej leniwych będę podawał ilość kropli - po prostu aromat będę dozował wkraplając go do strzykawki do ustalonego wcześniej poziomu 8=).
Może niektórzy powiedzą, że przesadzam, ale jeśli producent (w tym przypadku Inawera) bierze pod uwagę nasze testy, to dobrze by było, żeby te testy jednak były bardziej szczegółowe niż "na oko" 8=). A dodatkowo w sprzedaży te aromaty na pewno nie będą dostarczane w tak małych buteleczkach, więc jeśli ze sklepu będą linki do naszych testów, to nie chcemy przecież wprowadzać w błąd potencjalnych klientów (Niestety Irku, pomysł z małymi buteleczkami do testów aromatów okazuje się nie do końca trafiony).

Z tego powodu moje wyniki testów pojawią się gdzieś za jakieś 3 tygodnie (niektóre może trochę wcześniej).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Skoro krople są o około 1/3 mniejsze to przydałoby się w takim przypadku dokropić te 2 "brakujące" części. Pomysł z podawaniem % zawartości aromatu jest pomysłem bardzo dobrym, a jeszcze lepszym jest pomysł żeby dać opcje "dla leniwych" czyli podanie w kroplach :)

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 12:35 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hmmm.
Farmakopealna kropla jest ściśle określona co do pipetki z której ma spaść.
http://www.aptekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1396&Itemid=66 napisał(a):
Krople są w jakiś sposób pewną konkretną, ściśle ustaloną objętością – oczywiście na wielkość kropli ma wpływ rodzaj naczynia z którego ta kropla powstaje. Niemniej jednak jeśli mówimy o kroplach recepturowych zawsze mamy na myśli tzw. kroplomierz normalny. Standardowe kroplomierze są wykonane ze szkła praktycznie bezbarwnego. Dolny koniec ma okrągły otwór o płaskiej powierzchni i kącie prostym wobec osi. Mogą być stosowane inne kroplomierze, pod warunkiem, że spełniają wymagania następującego badania wg FP IX. Dwadzieścia kropli wody w temperaturze 20+/-1C wypływających swobodnie z kroplomierza utrzymywanego w położeniu pionowym, przy stałym wypływie 1 kropli na sekundę, waży 1000+/-50mg. Kroplomierz musi być starannie oczyszczony przed użyciem. Należy wykonać trzy oznaczenia z każdym kroplomierzem. Żaden wynik nie może różnić się o więcej niż 5% od średniej z 3 oznaczeń.

Reasumując, z kroplomierzem normalnym jest tak jak z farmakopealnym pacjentem, według którego wylicza się dawki zwykle stosowane i maksymalne - czyli jest znormalizowany. W myśl definicji kroplomierza normalnego jest to taki kroplomierz z którego 1,0 gram wody wypływa 20 kroplami w temperaturze pokojowej 20°C z kapilary o średnicy u dołu 3mm. O wielkości kropli decyduje: napięcie powierzchniowe cieczy, średnica kroplomierza, wysokość słupa cieczy, czystość powierzchni szkła, temperatura itp.

Proponuję zakupić w aptece zakraplacz szklany, coś jak pipetka z gumką do nabierania.
Tylko, że to nie rozwiązuje problemu powtarzalności naszych wyników dla potencjalnych nabywców.

Jedyna opcja to buteleczki identyczne z tymi, które będą w sprzedaży.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 13:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
ardbeg napisał(a):
Hmmm.
Farmakopealna kropla jest ściśle określona co do pipetki z której ma spaść.
http://www.aptekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1396&Itemid=66 napisał(a):
Krople są w jakiś sposób pewną konkretną, ściśle ustaloną objętością – oczywiście na wielkość kropli ma wpływ rodzaj naczynia z którego ta kropla powstaje. Niemniej jednak jeśli mówimy o kroplach recepturowych zawsze mamy na myśli tzw. kroplomierz normalny. Standardowe kroplomierze są wykonane ze szkła praktycznie bezbarwnego. Dolny koniec ma okrągły otwór o płaskiej powierzchni i kącie prostym wobec osi. Mogą być stosowane inne kroplomierze, pod warunkiem, że spełniają wymagania następującego badania wg FP IX. Dwadzieścia kropli wody w temperaturze 20+/-1C wypływających swobodnie z kroplomierza utrzymywanego w położeniu pionowym, przy stałym wypływie 1 kropli na sekundę, waży 1000+/-50mg. Kroplomierz musi być starannie oczyszczony przed użyciem. Należy wykonać trzy oznaczenia z każdym kroplomierzem. Żaden wynik nie może różnić się o więcej niż 5% od średniej z 3 oznaczeń.

Reasumując, z kroplomierzem normalnym jest tak jak z farmakopealnym pacjentem, według którego wylicza się dawki zwykle stosowane i maksymalne - czyli jest znormalizowany. W myśl definicji kroplomierza normalnego jest to taki kroplomierz z którego 1,0 gram wody wypływa 20 kroplami w temperaturze pokojowej 20°C z kapilary o średnicy u dołu 3mm. O wielkości kropli decyduje: napięcie powierzchniowe cieczy, średnica kroplomierza, wysokość słupa cieczy, czystość powierzchni szkła, temperatura itp.

Proponuję zakupić w aptece zakraplacz szklany, coś jak pipetka z gumką do nabierania.
Tylko, że to nie rozwiązuje problemu powtarzalności naszych wyników dla potencjalnych nabywców.

Jedyna opcja to buteleczki identyczne z tymi, które będą w sprzedaży.


Jesteśmy już bardzo zaawansowani w przygotowaniach do produkcji własnych Inawerowych butelek.
Jak już będą, dokładnie policzymy jakiej wielkości jest kropla lub ile kropel mieści się w 1 ml. płynu.
Obecnie tego nie robimy bo za miesiąc lub dwa będa nasze które już będa u nas na stałe.
Postaram sie w miarę szybko przeliczyć ilość kropli na 1 ml z tych małych butelek.
Poprzednie (stare) butelki miały krople wielkości 0,05 ml. (pięć setnych) co = 5 ml płynu ze stu kropli.
Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, o 22:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Mieszanki przygotowane 11 lipca. Testowane po upływie 3-4 tygodni. Testowane na ET i na długim dystansie w meshowcach. Baza VPG 12mg.

Malina – najlepsze 12kr na 10ml. Nie jest to klasyczna malina znana z Inawery. Akurat miałem okazję powapować ostatnio przez dłuższy czas "starej" maliny, więc mam punkt zaczepienia. Testowana jest jakby bardziej subtelna, nie aż tak słodka, trochę deserowa. Przypomina lody malinowe. Dla mnie, nie do ciągłego wapowania, ale jako odskocznia jak najbardziej. Wielbiciele słodkich owoców i deserów na pewno ją docenią. Moja ocena 7/10

Brzoskwinia – stężenie 12kr/10ml. Nie jestem zwolennikiem ani tych owoców, ani liquidów w tym smaku. W niższych stężeniach czuć owoce, jednak ciężko wyczuć brzoskwinie. W wyższych zaczyna być nachalna i muląca. Aromat również z dodatkiem jakby śmietanki, coś jak lody brzoskwiniowe. Gdybym lubił smak tych owoców pewnie by mi podeszła. Zapach chmurki przyjemny, chemicznych posmaków brak. Ocena 6,5/10ml.

Amaretto – Dla mnie najlepsze stężenie to 10kr/10ml. 12kr jest już nieco mulące, chociaż na chwile całkiem przyjemnie. Bardzo fajny, właśnie takiego smaku oczekiwałem. Nie za słodki, nie za gorzki. Bardzo wyraźnie czuć wanilie, migdały. Świetna chmurka do porannej gorzkiej czarnej kawy. Polecam zapamiętać ten aromat. Jedyny minus to podobno niezbyt przyjemny zapach chmury, podbno....mnie nie przeszkadza. Dla mnie jest ok. Ocena 8,5/10

Morela – stężenie 10kr/10ml. Nijaka, nie czuje smaku moreli tylko jakieś słodkie mieszanki owocowe z bitą śmietaną. Muląca, dla mnie się nie nadaje.

Ananas – 12kr/10ml. Daje niezłego kopa, byłby fajny gdyby nie dodatkowy posmak. Nie jest to chemia, ale coś właśnie z tym kopem. Przy stężeniu poniżej 10kr jest nieźle, niedobry posmak zanika, ale brakuje samego ananasa. Przy wyższym ananasa jest więcej, ale więcej jest również tego drażniącego moje kubki smakowe posmaku. Ocena 7,5/10

Banan jest świetnym aromatem. Jeden z lepszych aromatów z tej serii. Bez dodatkowych niepotrzebnych posmaków. Przy 10kr/10ml mamy 100% banana, zarówno w smaku jak i w bardzo przyjemnym zapachu. Nie ma co się rozpisywać....smakuje, chociaż nie jestem entuzjastą liquidów o takich smakach. Ocena 8,5/10

Kiwi 10kr/10ml - smakuje jak galaretka o tym smaku, albo kiepski napój. Dla mnie za słodki, kiwi kojarzy mi się raczej z bardziej wytrawnym, kwaskowatym, orzeźwiającym smakiem. Tu jest sztuczny słodki smak galaretki. Nie jest chemiczny, ale nie jest to świeży owoc. Bardzo szybko muli. Ocena 4/10



Mellow sunset – najlepiej smakuje 10kr/10ml. Fajny tytoniowy aromat. Trochę skarpetkowy, ale tylko w gardle . Jest w nim coś z french pipe , ale nie tak intensywny i nie prowokujący otoczenia. Nie nachalny, stonowany, odrobinę wilgotny. Bardzo przyjemny. 8,5/10

Amphora full aroma – bardzo stężony aromat, 6kr/10ml już mi nie podeszło. Zupełnie inny niż AMPHORA FULL AROMA - INAWERA BLEND z poprzednich testów. Bardzo intensywny aromat wędzonych liści tytoniu i owoców, dosyć słodki. Ciągle go testuje, bo jestem nieco rozczarowany. Później napiszę coś więcej, może jeszcze go uratuje.

Cappuccino – 8kr na 10ml. Jestem fanem smaków kawowych. Wszystko byłoby w porządku gdyby sama kawa była ciut lżejsza. Tak mamy za dużo kawy, a za mało mleka. Ocena 6/5/10

Perlique Black – przyjemny tytoniowy, delikatnie słodkawy smak. Do ciągłego wapowania. Nie ma tu jakiegoś wiodącego smaku. Po prostu przyjemny, neutralny tytoń. Ogólnie dobry. Najlepsze stężenie 8-10kr/10ml. Ocena 8,5/10.

The mixtures were prepared on 11th July. They were tested after 3-4 weeks. Tested on the ET and in the long run on mesch e-ecigarettes. The base VPG 12 mg.
Raspberry – the best 12 drops on 10 ml. This is not a classical raspberry known from Inawera. I have an opportunity to vape recently for a long time „old’ raspberry so I have a comparison. The one which is tested is more subtle not as sweet, a bit like a dessert. It reminds raspberry ice creams. For me not for a continous vaping but like a stepping stone. The admirers of sweet fruits and desserts will certainly appreciate it. My grade 7/10.
Peach – concentration 12 drops/10 ml. I am not an advocate neither those fruits nor liquids in this taste. In the lower concentrations it feels fruits however, it is hard to feel a peach. In the higher concentrations it begins to be pushy and queasy. The flavor with an addition of a cream, something like peach ice cream. If i liked the taste of those fruits I would probably have liked it. The nice smell of a cloud, there is not a chemical after taste. The grade 6,5/10.
Amaretto – For me the best concentration is 10 drops/10 ml. 12 drops are already queasy, however quite pleasnt for a while. Very nice, I was expecting such a taste. Not too sweet, not too bitter. It feels vanilla very well, also the almonds. A great cloud to a morning bitter, black coffee. I recommend to remember this flavor. The only minus is allegedly not a very nice smell of a cloud, allegedly …does not bother me. For me it is ok. The grade 8,5/10.
Apricot – concentration 10 drops/10 ml. Bland, I do not feel the taste of an apricot but only some sweet mixtures of the fruits with a whipped cream. Queasy, not suitable for me.
Pineapple – 12 drops/10 ml. It gives a nice hit, it had been nice if it would not have been for the after taste. It is not chemistry but something with a hit. It is not bad with a concentration lower than 10 drops, the not good after taste withers but it lacks of a pineapple itself. With a higher concentration there is more of a pineapple but at the same time there is also more of this irksome for my taste buds after taste. The grade &,5/10.
Banana – It is a terrific flavor. One of the best flavors of this series. Without any additional, unnecessary after tastes. With 10 drops/10 ml we have 100% banana both in a taste and a very pleasnt smell. There is nothing to write about… it tastes however, I am not a fan of the liquids of such a taste. The grade 8,5/10.
Kiwi 10 drops/10 ml- it tastes like a jelly of this taste or a lousy drink. Too sweet for me, kiwi reminds me rather a more dry, sour, refreshing taste. Here there is an artificial sweet taste of a jelly. It is not chemical but this is not a fresh fruit as well. It becomes very quickly queasy. The grade 4/10
Mellow sunset – the best tastes 10 drops/10 ml. A nice tobacco flavor. A liitle bit like the socks but only in a throat. There is something in it from a french pipe but not so intensive and not provoking the environment. Not pushy, a little bit humid. Very nice. 8,5/10
Amphora full aroma – very concentrated flavor 6 drops/10 ml does not suit me yet. A completely different from AMPHORA FULL AROMA – INAWERA BLEND from the previous tests. Very intensive flavor of smoked leaves of tobacco, sweet enough. I am testing it continously because I am disapointed a bit. Maybe I will write something more and I will save it yet.
Cappuccino – 8 drops on 10 ml. I am an advocate of coffee tastes. Everything would be ok if the coffee were a bit lighter. This way I have too much coffee and too little of the milk. The grade 6,5/10.
Perlique Black – nice tobacco, delicately sweety taste. For a continuing vaping. There is not a leading taste. Simply nice, neutral tobacco. In general good. The best concentration is 8-10 drops/10 ml. The grade 8,5/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2013, o 08:59 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 20:18
Posty: 21
Test przeprowadzony :) Wyniki w tabelce.

Powinniśmy popracować nad porządną tabelką to testów. Byłaby to ogromna pomoc dla wszystkich. Wiedzieli byśmy na co zwrócić uwagę przy testowaniu. W tej chwili to taka trochę wolna amerykanka.
Można również zrobić to na zasadzie testów.

np.
Jak oceniasz smak (ogólnie) od 1-10 - gdzie 10 najlepiej
Jak oceniają zapach osoby w otoczeniu w skali od 1-10
itd.

Można również się zastanowić czy robić to w Office jako dokument czy lepiej jako formularz na stronie z wyświetleniem wyników na stronie.

PH- - W teorii obniżenie ph powoduje zwiększenie kwasowości. W moich testach bardziej skłaniał bym się do stwierdzenia że podnosi się słodkość w liquidzie. Może przy innych aromatach byłoby inaczej.

Bardzo nielubię robić testów przy takich temperaturach jakie mamy obecnie. Parownik po kilku zaciągnięciach robi się gorący, spada ilość dymu, dym robi się bardziej gorący, smak staje się mniej wyczuwalny. Generalnie latem przy wysokich temperaturach schodzi mi o połowę mniej liquidu.


Załączniki:
Tino DMilano 2 - reksiogc.doc [53 KiB]
Pobrane 525 razy

_________________
Testuję na Genesis by Senio na mesh 400 i kanthal 0,2 (5 zwoi) + box na Kis.


Evic - zgon 20.07.2013

Pozdrawiam :)
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2013, o 16:19 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Po długich bojach postanowiłem zamieścić i moje opinie.
Czas leżakowania 20 dni, ocena .. do dziś.

Cappucino
Stężenie 10kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 9/10
Opinia: Kawka z mleczkiem, podobna w smaku do Kopiko, przyjemny, słodki, relaksujący.

Amaretto
Stężenie 12kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 8/10
Opinia: Migdałowy smak, nieco gorzki, akurat jak wyobrażam sobie amaretto.

Mellow sunset

Stężenie 8kr/10ml baza VPG 26
Ocena 10/10
Opinia: Bardzo ciekawy tytoniowy smak, aromatyczny, do codziennego palenia.

Perique black
Stężenie 10kr/10ml baza VPG 26
Ocena 7/10
Opinia: Lekki, tytoniowy, jakoś bez wyrazu, ale nie mulący. Raczej jako baza do innej kompozycji.

Morela
Stężenie 10kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 9/10
Opinia: Po prostu morela. Prawie czuć kosmatość owocu.

Brzoskwinia
Stężenie 12kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 6/10
Opinia: Delikatny posmak, bez chemii ale jakby za delikatny. Brzoskwinia bez wątpienia.

Kiwi
Stężenie 12kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 6/10
Opinia: Świeży smak, zalatujący kiwi, ale jakoś nie mogłem się przekonać.

Malina
Stężenie 12kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 7/10
Opinia: Cóż pisać, malina jak malina, nic mniej, nic więcej.

Banan
Stężenie 10kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 8/10
Opinia: Banan dojrzały, taki jak powinien być, niestety jak to z bananami łatwo o przesyt. Jako przerywnik do dripu ewentualnie.

Ananas

Stężenie 12kr/10ml baza VPG plus 24
Ocena 8/10
Opinia: Dla mnie pomimo słodkiej bazy wyczuwalne szczypanie jak świeżego (dojrzałego) ananasa. Gratka dla miłośników owocówek.



Kategoria szczególna

Amphora
Stężenie 8kr/10ml baza VPG 26
Ocena 11/10
Opinia: Nie próbowałem poprzedniej wersji. Jak testowałem tą, żona zaczęła pociągać nosem, w końcu zapytała, co wapuję, bo coś jej wyraźnie przypomina. I po sekundzie już była pewna. Tak było z Amphorą, którą pamiętam - paliło się ją dla otoczenia. Smak taki jaki pamiętam. Kategoria sama dla siebie.

Wrażenia ogólne:
Owocówki bardzo zbliżone do naturalnych owoców. Udana seria ze wskazaniem na morelowy.
Tytoniówki - obiecujące.
Amaretto i cappucino - bardzo dobre
Amphora - the best. Do listy zakupów, jak tylko się pojawi. Jako samodzielny, albo dodatek do tytoniówek. Spróbuję z Perique Black - powinny się zharmonizować.

After a long struggle I decided to post my opinions.
Time of steeping 20 days, the grade… until now.
Cappuccino
Concentration 10 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 9/10
Opinion: A coffee with a milk, similar in taste to Kopiko, pleasant, sweet, relaxing.
Amaretto
Concentration 12 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 8/10
Opinions: a taste of almonds, a little bit bitter, just how I imagine amaretto for myself.
Mellow sunset
Concentration 8 drops/10 ml base VPG 26
Grade 10/10
Opinion: Very interesting taste of tobacco, aromatic for everyday use.
Perique black
Concentration 10 drops/10 ml base VPG 26
Grade 7/10
Opinion: light, tobacco, something without a character however, not queasy. Rather like a base to another composition.
Apricot
Concentration 10 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 9/10
Opinion: Just apricot. You can almost feel the hairiness of the fruit.
Peach
Concentration 12 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 6/10
Opinion: A delicate after taste without the chemistry but a little bit too delicate. The peach without any doubts.
Kiwi
Concentration 12 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 6/10
Opinion: A fresh taste, remainding kiwi but I could not to convince myself to it.
Raspberry
Concentration 12 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 7/10
Opinion: Well what can I write, a raspberry like a raspberry, nothing less, nothing more.
Banana
Concentration 10 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 8/10
Opinion: A ripen banana, exactly as it should be, unfortunately there is easily to be sated with the bananas. Like a stepping stone to the drip eventually.
Pineapple
Concentration 12 drops/10 ml base VPG plus 24
Grade 8/10
Opinion: For me despite a sweet base one can feel a tingle like a fresh (ripen) pineapple. Something for the fruity eliquids advocates.
Particular category
Amphora
Concentration 8 drops/10 ml base VPG 26
Grade 11/10
Opinion: I did not try the previous version. When I was testing this one my wife began sniffing and she finally asked me what am I vaping because it reminds her something. And after a while she was already sure. That how it was with Amphora which I remembered – it was smoked for the environment. The taste like I remember. The category for itself.
General impressions:
The fruity flavors very comparable to the natural fruits. A successful series with an indication to the apricot.
Tobacco flavors: promising
Amaretto and cappuccino – very good
Amphora – the best. To the list of purchases as soon as it appears. As a self-reliant or as an addition to the tobacco flavors. I will try with a Perique Black – they should harmonize themselves.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2013, o 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Zmiksowano 18.07.2013
Ostateczny test 06.08.2013


Mellow sunset

Stężenie 10kr/10ml baza VPG Plus 12
Ocena 7/10
Opinia: Bardzo ciekawy aromatyzowany smak, tytoniu nie czuję, posmak jakby "anyżkowy"


Mellow sunset + PH-

Stężenie 10kr/10ml + 6kr PH- baza VPG Plus 12
Ocena 7/10
Opinia: W porównaniu do gołej mieszanki jakby smak nieco "gładszy" i tym samym nieco przyjemniejszy. Zmian w kwasowości i słodkości nie zaobserwowałem

Perique black
Stężenie 10kr/10ml baza VPG Plus 12
Ocena 8/10
Opinia: według mnie to mocniejsza wersja Mellow Sunset. Mocniej aromatyzowany, bardziej landrynkowy i słodki. Tytoniu też nie czuję. Posmak anyżkowy (albo landrynka malinowo-wiśniowa taka chemiczna jak kiedyś były)

Perique black + PH-
Stężenie 10kr/10ml + 6kr PH- baza VPG Plus 12
Ocena 9/10
Opinia: w porównaniu do "gołej" wersji smak lekko się zmienił. Landrynka lekko zmienia się w coś podobnego do gumy balonowej. I sama chmurka wydaje się jakby gładsza. Moim zdaniem dodatek PH- lekko poprawia walory smakowe w tej mieszance.

Mixed on 18. 07. 2013
The final test 06.08.2013
Mellow sunset
Concentration 10 drops/10 ml base VPG Plus 12
Grade 7/10
Opinion: A very interesting, aromatic taste, I do not feel the tobacco, the after taste like „an aniseed”
Mellow sunset
Concentration 10 drops/10 ml + 6 drops PH base VPG Plus 12
Grade 7/10
Opinion: In comparison to the simple mixture the taste is likewise a bit „smoother” and thereby a little bit nicer. I did not observe any changes in the acidity or sweetness.
Perique black
Concentration 10 drops/10 ml VPG Plus 12
Grade 8/10
Opinion: according to me this is a stronger version of Mellow Sunset. Stronger aromatic, more like a candy and sweet. I do not feel the tobacco either. The after taste of an aniseed (or a candy raspberry-cherry, the chemical one, as they once were)
Perique black
Concentration 10 drops/10 ml + 6 drops PH- base VPG Plus 12
Grade 9/10
Opinion: In comparison to the „raw” version the taste has changed a little bit. A candy is a little changing into something similar to the bubble gum. And the cloud appears smoother. In my opinion the addition PH- improves a little the taste of this mixture.

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2013, o 23:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Testy aromatów w załączeniu ;)
Niedługo jeszcze Ph-.


Załączniki:
Testy aromatów 08.2013.doc [50.5 KiB]
Pobrane 724 razy

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL