FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 24 kwi 2024, o 17:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 mar 2013, o 14:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 mar 2013, o 12:34
Posty: 58
Owocówki z Wera Garden i jeden tobacco
Szukam chętnych.
-fresh mint,
- menthol,
- mint,
- almond,
- amaretto,
- chocolate,
- coconut,
- cola,
- honey,
- irish cream,
- vanilla,
- green apple,
- peach,
- pineapple,
- raspberry,
- strwaberry,
- jakieś tobacco,
- watermelon,

Będzie tylko 6 sampli po ok. 3 ml aromatu.
Po szóstym zgłoszeniu temat zamknę i otworzę go za min. 10 dni. (zrobie to siedząc na gorącym tarasie popijając chłodne piwo. Mam nadzieję że wiosna dotego czasu dotrze do was. Ja lecę tam gdzie już lato)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2013, o 16:48 
Offline

Dołączył(a): 20 gru 2012, o 12:02
Posty: 53
Cytuj:
Panie Irku to i ja się zgłoszę. Bazę mam ;) więc jeśli można to trochę buteleczek bym potrzebowała.
Pozdrawiam.


Próbki sporządziłam 25 kwietnia na bazie VPG 18 mg,jako,że zabrakło mi bazy przygotowałam odpowiednio stężenia po 6,8,10 i 12 kropli na 10 ml bazy,a aromaty PEACH i WATERMELON zmieszałam na bazie VPG PLUS 18 mg.
Wstępne testy przeprowadziłam na atomizerze bezmostkowym i batce Vision Spinner,następnie dłuższe e-palenie na różnych zasilaniach i clearomizerach ViVi Mini CC i ViVi Nova.

COLA- Miałam okazję spróbować od Męża aromat Cola z serii Tino D'Milano i ten z Wera Garden wydaje mi się bardziej wyrazisty w smaku. Cola dobrze wyczuwalna,słodkawa,ale nie męcząca najlepiej podeszła mi w stężeniu 8-10 kropel. Ocena 7/10.
RASPBERRY- Dobre odwzorowanie smaku dojrzałej maliny. Pozytywne wrażenia smakowe,słodka nie nachalna. Dla mnie najlepsza w stężeniu 10 kr. Ocena 8/10.
COCONUT- Aromat przy którym trudno się pomylić,nie znając nawet jego nazwy ;) Fajny smak wiórek kokosowych,nie mulący,dla mnie najbardziej OK w stężeniu z 8 i 10 kroplami,przy 12 kroplach robi się trochę za bardzo mdły. Oceniam go na 8.5/10.
GREEN APPLE- Czuć zielone jabłuszko,ale nie jest to jakiś powalający aromat,jak dla mnie za mało jabłkowy jednak. Nawet dodając większą ilość aromatu uzyskujemy bardziej słodycz niż smaczek zielonego jabłka. 6/10.
ALMOND- Nie podszedł mi,chemiczny posmak,trochę jak olejek migdałowy do ciast. Żadna próbka nie nadała się dla mnie do dłuższego wapowania. W ustach pozostawia jakby tłusty,olejowy smak,ma gęstą konsystencję. 3/10.
PINEAPPLE- Dobrze wyczuwalny ananas,fajnie oddaje smak. Tu również najlepiej przypadły mi do gustu próbki z 8mi 10 kroplami aromatu na 10 ml bazy. Ocena 7/10.
PEACH- Ten aromat przygotowałam na bazie VPG PLUS. Dobry,słodziutki (nie mulący) smak brzoskwini,trochę jak guma do żucia brzoskwiniowa Hubba Bubba. Bardzo mi odpowiada w próbkach z 10 i 12 kroplami. Nota 8/10.
VANILLA- Jak lody waniliowe :) 7/10.
FRESH MINT- Już przy próbkach z najmniejszą ilością aromatu smak odświeżającej mięty dobrze wyczuwalny. Zdecydowanie do dłuższego e-palenia. We wszystkich stężeniach bardzo mi odpowiada,nawet przy 12 kroplach. Lubię czasem takiego kopa w gardełko,a jak chcę coś delikatniejszego biorę próbkę z mniejszą ilością aromatu. 9/10.
MINT- Trochę jak landrynki miętowe. Mięta przełamana słodyczą. Tu również wszystkie próbki mi przypadły do gustu 8.5/10.
MENTHOL- Tutaj również wszystkie próbki okazały się w porządku,nawet te z 12 kroplami,choć czasem łezka się zakręciła w oku :roll: Dobra,mocna mięta. 8/10.
HONEY- Zapach ładny,ale w smaku dla mnie za bardzo chemiczny,taki sztuczny miodek,jakby z dodatkiem alkoholu...4/10.
AMARETTO-Nie przepadam za Amaretto i ten liquid też jakoś mi nie podpasował,lekko gorzkawy,dla mnie mdły,posmak migdałów podobny jak w aromacie Almond,mało wyrazisty. 3/10.
CHOCOLATE- Dość dobry aromat,delikatny,czuć kakao. Nie jest to taka typowa mleczna czekolada i mi to akurat odpowiada,bo nie zamula. Najlepsze stężenie jak dla mnie 10 kr/10 ml bazy.
Ocena 6/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2013, o 07:44 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 20:18
Posty: 21
Cytuj:
Zgłaszam się.

Butelki mam (jakieś 50 szt). Bazy(6mg) mam za mało, zakładając że robimy test 5x po 10 ml (o ile wystarczy aromatu na takie testy)

Jeżeli miał bym wybierać smaki to:
-fresh mint - mam nadzieje że to będzie wreszcie ten cukierek Ice Fresch na którego czekam cały czas.
- cola,
- irish cream,
- peach,
- pineapple,
- watermelon,

PS
Teraz przeczytałem pierwszy post jeszcze raz i wydaje mi się że będzie po 6 zestawów tych 19 aromatów. Jeżeli robili byśmy po 5 próbek 10 ml daje nam to 950 ml :shock: 95 butelek gotowego soczku :)


Baza: VPG plus 6 mg.
Data zmieszania: 25.04.2013.
Data początku testu 11.05.2013.
Ilość bazy [ml]: 10ml
Dawkowanie aromatu: 4-12 kropli skok co 2

Peach
Opis całości: Bardzo przyzwoity aromat brzoskwiniowy. Do palenia na dłużej. Dawkowanie najlepiej 6kr. Z bazą VPG Plus wydaje mi się troszkę za słodki.
Ocena aromatu: 10/10

Irish Cream
Opis całości: Duszący dym. Bardzo słodki smak jakiś taki mleczny. Męczący jak dla mnie.
Ocena aromatu: 2/10

Cola
Opis całości: Aromat nic szczególnego. Cola jest wyczuwalna, ale nie jest to taki smak jak CocaCola. Ja bym tu widział więcej kwaśnego (jakąś cytrynkę) i było by ok. Nie bardzo mi podszedł. Dawkowanie 8 kr.
Ocena aromatu: 6/10

Watermelon
Opis całości: Pierwszy buszek idealny świeży jak prawdziwy arbuz, następne troszkę gorsze. Generalnie całkiem udany aromat. Dawkowanie 6-8 kropli na 10 ml.
Ocena aromatu: 9/10

Pinneapple
Opis całości: Ten aromat to jakiś zatęchły ananas :) Nie wiem jak to nazwać. Niby jakaś tam nutka ananasa jest ale przykrywa ją coś innego co mi całkowicie nie pasuje.
Ocena aromatu: 3/10

_________________
Testuję na Genesis by Senio na mesh 400 i kanthal 0,2 (5 zwoi) + box na Kis.


Evic - zgon 20.07.2013

Pozdrawiam :)


Ostatnio edytowano 29 mar 2013, o 19:54 przez reksiogc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2013, o 09:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, o 09:54
Posty: 270
Cytuj:
Melduję się na pokładzie do przeprowadzenia testów
Owocowe aromaty to te które lubię najbardziej


Baza VPG PLUS 18mg/ml
Sporządzono 17.04.2013
Ocena 05-22.05.2013
atomizery:
- AGA-T2 2.2 Ohm,
- Vivi nowa 2.2Ohm
- Volish cristal 1.8Ohm

Box na kisie (regulowane napięcie) 3.4V



Amaretto
stężenie 10k/10ml
ocena 7/10

Nie mój smak, ale stosunkowo delikatny i przyjemny posmak


Honey
stężenie 8k/10ml
ocena 2/10

smak podobny do tego jaki pozostaje po zjedzeniu miodu, nieprzyjemny zapach wydychanej chmury


Fresh Mint
stężenie 8k/10ml
ocena 8/10

Ciekawy smak mięty, odświeżający,


Green Apple
stężenie 10k/10ml
ocena 9,5/10

Świetny smak z dzieciństwa (kiedy dóżo rzeczy miało smak lub zapach zielonego jabłka)


Strawberry
stężenie 10k/10ml
ocena 4/10

Słaby i płytki smak, pozostaje w ustach dziwny posmak wyczuwalna chemia (żółty kolor po odstaniu)


Almond
stężenie 8k/10ml
ocena 3/10

Posmak migdałowy odrobinę zalatuje chemią


Peach
stężenie 10k/10ml
ocena 9,9/10

Całkiem przyjemny posmak brzoskwini bardzo zbliżony do dojrzałego owocu


Chocolate
stężenie 10k/10ml
ocena 8/10

Delikatna czekolada mleczna


Menthol
stężenie 8k/10ml
ocena 8/10

Intensywny i ostry peppermint


Cola
stężenie 10k/10ml
ocena 9,5/10

Całkiem przyjemny posmak coli bardzo zbliżony do lizaka o smaku coli


Mint
stężenie 8k/10ml
ocena 8/10

Mięta z wyczuwalną nutą eukaliptusa


Irish Cream
stężenie 10k/10ml
ocena 8,5/10

Miły słodkawo waniliowy smak


Pinneapple
stężenie 8k/10ml
ocena 6/10

Smak ananasa, osobiście niezbyt mi smakuje, męczący


Raspberry
stężenie 10k/10ml
ocena 7,8/10

Intensywnie wyczuwalny smak maliny,


Coconut
stężenie 10k/10ml
ocena 9/10

Całkiem przyjemny, delikatny kokosowy smak (nie męczący), kojarzy mi się z ciastkiem o smaku kokosowym


Watermaelon
stężenie 10k/10ml
ocena 8,5/10

Smak zbliżony do arbuza z wyczuwalną nutką pestki


Vanilla
stężenie 8k/10ml
ocena 7/10

Smakiem kojarzy się z lodami waniliowymi


Tabacco ???
stężenie 10k/10ml
ocena 7/10

Wyczuwalne orzeszki, tytonie to nie moje gusta




Gotowe liquidy 18mg/ml:

Banan
ocena 8,5/10
Czysty smak dojrzałego banana

Arbuz
...cdn...

Wiśnia
...cdn...

Wiśnia-Mięta
...cdn...

Czarna porzeczka
...cdn...

Jabłko-mięta
...cdn...

Chery brandy
...cdn...

Czekamy na cdn.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2013, o 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 22:10
Posty: 70
Lokalizacja: Stara Wieś Kolonia
Cytuj:
z chętnymi do testowania jakoś krucho, czyżby surfowali po zaśnieżonych stokach ? :roll:

jakby co, mogę potestować, pomimo świeżo przygotowanych 45 próbek ;)


Próbki wykonane na bazie VPG+ 12 testowane na parowniku z meszem

irish cream - śmietankowo-biszkoptowy z lekką nutą whisky, trochę duszący, ale całkiem niezły, dla mnie 6 gtt/10 ml jest odpowiednim stężeniem
amaretto - likierowaty, delikatnie migdałowy, dość smaczny przy 8 gtt/10 ml
wanilia - dla mnie jest do niczego, wyczuwam mleczną czekoladę i słabiutko wanilię
malina - dobry aromat, czuć świeżą malinę bez żadnych posmaków, przy 8 gtt/10 ml jest najsmaczniej
honey - dobry, słodki aromat, przy 6 gtt/10 ml jest przyjemnie wapowalny, jednak nijak do miodu go przyrównać nie potrafię
kokos - kokosowy jak trzeba, 6 gtt/10 ml jest ok
ananas - jw.
arbuz - podobnie jak kokos i ananas, dojrzały arbuz przy 6 gtt/10 ml
tobaco? - jakieś mało tabako, bardzo laskowo, niezły aromat, przy 6 gtt/10 ml dobre do wapowania
czekolada mleczna - czekolady mleczna to nie jest, troszkę kakao czuć, jakby z poziomką zmieszane, niesmaczne to jest w żadnym ze stężeń
truskawka - owocowo już przy 6 gtt/10 ml, ale czy to jest truskawka? ta z poprzedniego testu nią była, to jest jak mix owocowy
brzoskwinia - jest jak trzeba, soczysta i dojrzała, 6 gtt/10 ml jest ok
zielone jabłko - podobnie jak brzoskwinia, świetnie odwzorowany smak, tyle, że dobry przy 8 gtt/10 ml
świeża mięta - porządnie miętowa i świeża od najmniejszych stężeń, dokładnie takiej potrzebowałem do mikstury z melonem i brzoskwinią
mentol - przyjemny, wytrawny mentol, 6 gtt/10 ml jest dla mnie odpowiednią proporcją
mięta - słodkawo-eukaliptusowe, jednak całkiem miętowe, również przy 6 gtt/10ml najodpowiedniejsze dla mnie
cola - smakuje colą, bardzo podobne do aromatu z poprzedniego testu, zupełnie niezłe, przy 6 gtt/10 ml najodpowiedniejsze

_________________
drewniany mod z chińskim gienkiem po tuningu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2013, o 23:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Cytuj:
- green apple,
- cola,
- honey,
- jakieś tobacco,
- watermelon,

Chętnie przetestuję
Pozdrawiam
Grzech


Mieszanie: 2013.04.28
Testy: 2013.05.10-19
Sprzęt użyty: mini CC, Vivi, T3, Protank i drip AdwaT. W każdym klirku co najmniej 1ml na AdwaT kilka/naście kropel. Przed zmianą smaku czyszczenie.
Baza: VPG 18mg/ml
Aromat oceniam po roztarciu małej kropelki liquidu na nadgarstkach.
Testy oczywiście w ciemno (Zaklejone etykiety).

1. Honey - 5kr/10ml
Aromat: Miodowy - bardzo przyjemny aromat
Smak: Czysty smak miodu. Na dripie wydawało się, że musi być przynajmniej 12kr/10ml, ale późniejsze testy wykazały, że spokojnie wystarczy 5kr/10ml. Samodzielnie raczej nie będę go wapował, ale jako dodatek, praktycznie do każdego samogonu się nadaje. Moja ocena 10 na 10.
2. Cola - 5kr/10ml
Aromat: Mocna oranżada pomarańczowa
Smak: To jedyny aromat, którego smaku nie odgadłem w ciemno. Zarówno po zapachu jak i po pierwszych testach, byłem przekonany, że to aromat … oranżada w proszku 8=) a w dodatku posiada odrobinę posmaku chemicznego. Po odkryciu nazwy zrozumiałem, że ta "chemiczność" to właśnie smak coli 8=). Najlepsza próbka to 5kr na 10ml. Wyszedł z tego przyjemny i orzeźwiający liquid, aczkolwiek jak dla mnie to "Orange cola" 8=). Moja ocena 6 na 10.
3. Tobacco - 18kr/10ml
Aromat: Orzechy laskowe
Smak: Bardzo trudny aromat. W małych ilościach zalatywał trochę latakią i oczywiście orzechami. Jednak stężenie było za małe. Ostatecznie przy 18kr/10ml najbardziej mi przypasował. Wyczuwalny smak orzechów laskowych oraz migdałów. Niestety przy tym stężeniu uciekł mi gdzieś aromat latakii. W tej konfiguracji nazwałbym go raczej "Leszczynka" 8=). Moja ocena 6 na 10.
4. Green Apple - 12kr/10ml
Aromat: Jabłko - bardzo szybko się ulatnia
Smak: Smak całkiem przyjemny. Może nie do końca zielone jabłuszko, ale na pewno jabłuszko. Docelowo powinien być bardziej wydajny. Moja ocena 5 na 10.
5. Watermaelon - 12kr/10ml
Aromat: Coś abuzowatego, ale nie do końca
Smak: Pomijając literówkę w nazwie, oczekiwałem tu czegoś orzeźwiającego, a trafił się mocno przejrzały arbuz. Dla mnie zdecydowanie za słodki. Moja ocena 3 na 10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2013, o 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, o 20:55
Posty: 275
Lokalizacja: Ostrołęka
Cytuj:
Chętnie przetestuję kilka smaków. Chyba jestem 6 jak dobrze liczę.



Testowane na: Atomizer LR306, Vivi Nova slim v3
Baza VPG PLUS 12mg
Buteleczki 10ml

GREEN APPLE - Ogólnie przypomina jabłko ale nie takie typowo zielone. Smak troszkę za słabo wyczuwalny.

Próbka nr.1 - 4 krople, za słabo czuć jabłko
Próbka nr.2 - 6 kropli, za słabo czuć jabłko,
Próbka nr.3 - 8 kropli, za słabo czuć jabłko, (dodaje tutaj 6 krople jako następna próbka)
Próbka nr.4 - 10 kropli, zaczynam coś czuć podobnego do jabłkowego liquidu
Próbka nr.5 - 12 kropli, jabłko nadal słabo wyczuwalne, choć liquid wydaje się być nieco słodszy
Próbka nr.6 - 8 kropli + 6 które dodałem do próbki 3. Razem 14 kropli. Smak zaczyna przypominać czerwone słodkie jabłko. Tworzenie kolejnej próbki z większą ilością aromatu chyba nie ma sensu.

Podsumowanie: Raczej słodkie nie kwaśne zielone jabłko, za słabo czuć jabłko i jak dla mnie aromat za mało kwaskowaty. Aromat do poprawy

Ocena 6/10


COCONUT – Lekko się zdziwiłem widząc różowawy kolorek liquidów. Od pierwszych próbek wiadomo że to będzie kokosowy liquid

Próbka nr.1 - 4 krople, ledwo coś czuć
Próbka nr.2 - 6 kropli, czuć delikatnie wyłaniający się posmak kokosa z jakimś dziwnym posmakiem w tle (lekko gorzkawy?)
Próbka nr.3 - 8 kropli, tu już dość dobrze czuć kokos
Próbka nr.4 - 10 kropli, 10 kropli to już max co można wapować, powoli zaczyna zatracać się posmak kokosa smak zaczyna robić się duszący
Próbka nr.5 - 12 kropli, te dawkowanie już nie dla mnie

Podsumowanie: Wkropliłem sobie do atomizera po jednej kropli z próbki 3 i 4 i myślę że to jest idealne rozwiązanie: 9kr /10ml.
Ogólnie kokos dosyć wyraźny, słodkawy i raczej ciężki w smaku, ale miło się go wapuje, raczej nie na dłużej, ale z miłą chęcią można go sobie powapować dla zmiany smaku.

Ocena 9/10

AMARETTO – Tutaj proszę wybaczyć ale to naprawdę nie mój smak. Po prostu mnie odrzuca. Ciastowato – migdałowo- alkoholowy (choć alkoholu tu nie czuć). Coś podobnego jak Tiramisu z BlueMista tylko że tamten bardziej ciastowaty.
Maxymalne stężenie jakie wytrzymałem to 10kropli na 10 ml. I już więcej nie próbowałem. Ten aromat raczej do samodzielnego wapowania się nie nadaje. Jeśli miałbym ćmić to samodzielnie to chyba 6kr /10ml. Może jako jakiś dodatek do mikstur. Strasznie ciężko po nim doczyścić Clearomizer
Oceny nie wystawiam.

MENTHOL – czysty menthol bez żadnych dodatków, bardzo wydajny

Próbka nr.1 - 4 krople, już czuć menthol
Próbka nr.2 - 6 kropli, menthol dla tych którzy lubią wersję lekkiej mięty, czuć już lekki chłodek
Próbka nr.3 - 8 kropli, wyraźny przeciąg w paszczy
Próbka nr.4 - 10 kropli, tu już zaczyna szczypać w język ale da się nieźle wapować, na gorące dni jak znalazł
Próbka nr.5 - 12 kropli, to już dla fanów naprawdę mocnej mięty

Podsumowanie: Menthol bardzo dobry i wydajny. Polecam

Ocena 10/10


MINT – menthol z dodatkiem eukaliptusa, bardzo wydajny

Próbka nr.1 - 4 krople, delikatna wersja
Próbka nr.2 - 6 kropli, to już można spokojnie wapować
Próbka nr.3 - 8 kropli, tu już jest przeciąg, coś jak granatowa guma Wintherfresh,
Próbka nr.4 - 10 kropli, według mnie to maxymalna dawka jaką da się wapować, chłód i przeciąg
Próbka nr.5 - 12 kropli, to już dla fanów naprawdę mocnej mięty

Podsumowanie: Aromat bardzo dobry i wydajny. Menthol z dodatkiem eukaliptusa lekko słodkawy w tle. Polecam

Ocena 10/10



STRAWBERY – truskawka taka na wpół dojrzała, lekko słodka . Liquid żółtawy

Próbka nr.1 - 4 krople, troszkę za mało aromatu
Próbka nr.2 - 6 kropli, tu już można wyczuć posmak i rodzaj truskawki ale nadal za mało aromatu
Próbka nr.3 - 8 kropli, delikatna i łagodna wersja do dłuższego wapowania
Próbka nr.4 - 10 kropli, wyraźny smak i według mnie właściwa dawka. Truskawka dużo słodsza.
Próbka nr.5 - 12 kropli, tu już według mnie za dużo aromatu. Zaczyna być za słodko i za chemicznie

Podsumowanie: Aromat bardzo dobry. Na pewno nie czuć żadnej chemii. Czysty smak truskawki. Polecam

Ocena 10/10

PINNEAPLE – Liquid przezroczysty

Próbka nr.1 - 4 krople, prawie nic nie czuć
Próbka nr.2 - 6 kropli, lekki smaczek ananasa
Próbka nr.3 - 8 kropli, dalej za mało ananasa w ananasie
Próbka nr.4 - 10 kropli, wychodzi już powoli chemia a ananasa dalej brak
Próbka nr.5 - 12 kropli, według mnie już nic z tego nie będzie. Smak zaczyna się robić ciężki i chemiczny.

Podsumowanie: Myślałem że znajdę tu smak świeżego i delikatnego ananasa jednak nic takiego nie znalazłem. Dziwny aromat i przyznam że przybierałem się do smakowania kilkukrotnie. Niby ananas ale jednak nie taki prawdziwy. Co prawda nie czuć chemii, ale brak mu czegoś. Troszkę jak ananas z puszki.

Ocena 5/10

_________________
Obrazek Obrazek
Wszystkie testy przeprowadzam na atomizerze 510LR


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 08:19 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cytuj:
Poprzednie testy zakończone, mam czas, siłę i ochotę :)
Jeżeli zostało cokolwiek z poniższych:
- fresh mint,
- menthol,
- mint,
- almond,
- amaretto,
- honey,
- irish cream,
- vanilla,
- green apple,
- peach,
- jakieś tobacco,

to poproszę, baza najlepiej VPG PLUS 24mg/ml. Buteleczki wymyte i wysuszone, mam zapas na duże próby.


Czas na wnioski

Baza VPG PLUS 24mg/ml
Sporządzono 25.04.2013
Ocena 05.05.2013 atomizer bezmostkowy 1.7 Ohm, Spinner 3,8V
Ocena końcowa 6-16.05.2013 ViVi Nova 2,4 Ohm, GoldiBox 4,2V


HONEY
wrzosowy miodek, zalatujący nieco szlachetnym tokajem (aszu min 4putt.) czy cypryjską Commandarią .. rozmarzyłem się :)
słodycz jakiej można się spodziewać, ale nie mdląca
stężenie 10k/10ml
ocena 8/10

IRISH CREAM
smak bardzo śmietankowy, mniej alkoholowy niż bym oczekiwał, czyli nie Bailey's a raczej jakiś mniej znany miksik
przyjemny, deserowy raczej, warto spróbować
stężenie 12k/10ml
ocena 7/10

TOBACCO
w niższych stężeniach nawet można było wyczuć popielniczkę, ale w wyższych orzeszek tłumi wszystko
orzeszek typowo laskowy, nadaje się do palenia, choć pewnie z DNB będzie miał więcej do powiedzenia
stężenie 12k/10ml
ocena 6/10

GREEN APPLE
yeah, green apple z początków mojego kontaktu z tym aromatem
zapach jak płynu do mycia naczyń, jakoś mi nie podszedł
jakkolwiek zgodność z oryginałem idealna, lekki świeży aromat
stężenie 12k/10ml
ocena 4/10

VANILLA
wanilia ani za słodka, ani zbyt wytrawna, po prostu wanilia, nie etylowanilina
na tej (VPG PLUS) bazie to będzie jeden z moich ulubionych
stężenie 10k/10ml
ocena 10/10

PEACH
fajna, mechata brzoskwinka, troszkę mambo-podobna
aromat cieniutki, potrzebował dużego stężenia (dołożyłem i oceniałem całodniowo na końcu testu)
stężenie 17k/10ml
ocena 6/10

AMARETTO
tu miałem kłopot
spodziewałem się intensywnego pestkowego zapachu, gorzkiego posmaku, który pojawił się dopiero w wysokich stężeniach
jakby był to likier ale rozcieńczony
da się palić bo nie dusi, nie przytłacza, przyjemnie się wraca
stężenie 16k/10ml
ocena 5/10 (mniejsza za cienkość)

ALMOND
tu właśnie schowało się to, czego szukałem w amaretto
cyjanowodór w czystej postaci, autentyczne gorzkie migdały dosmaczone bazą
jeszcze trochę słodyczy i marcepan w czystej postaci
stężenie 8k/10ml, wyższe doprowadziły mnie do bólu głowy
ocena 9/10

MENTHOL
peppermint, mocny, złamany bazą (na szczęście)
wysokie stężenia powodowały łzawienie, mega kop (mentolnięcie)
stężenie 8k/10ml
ocena 8/10

MINT
słodka, cukierkowa mięta na dzień dobry, rewelacja
stężenie 12k/10ml
ocena 10/10

FRESH MINT
dobra kompozycja świeżości i słodyczy
jednocześnie pozostawia po sobie świeży oddech
stężenie 10k/10ml
ocena 8/10

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 13:00 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2010, o 15:33
Posty: 11
Czyżby ominęła mnie kolejka testerska?
Wczoraj podałem dane do wysyłki na pw do użytkownika "inawera".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 22:05
Posty: 334
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Witam, ja również byłbym chętny na testy jeśli zostały jeszcze jakies aromaty/liquidy.

Pozdrawiam


Testy aromatów, aromaty sporządzone 02.05.2012, leżakowane minimum 10dni. Baza VPG Plus 12mg/ml

Vanilla

Proporcje: Ocena:

2krople/10ml -/10 - brak testu z powodu słabego smaku na 6 kroplach
4krople/10ml -/10 - brak testu z powodu słabego smaku na 6 kroplach
6kropli/10ml 5/10 - trochę już czuć, ale to nie to
8kropli/10ml 6/10 - stężenie dobre, czuć juz wanilie, chociaż ewidentnie brak jeszcze odrobiny aromatu
10kropli/10ml 8/10 - stężenie bardzo dobre do wapowania, chociaż myślę że do codziennego sie nie nada

Niezbyt mi smakuje, chociaż czuję że zrobi u mnie furore jako dodatek np. do czekolady, zobaczymy w przyszłości ;)

Menthol

Proporcje: Ocena:

2krople/10ml 6/10 - za słaby
4krople/10ml 8/10 - prawie idealny, dobry dla tych którzy wolą "słabszą" mięte
6kropli/10ml 10/10 - bardzo dobrze wyczuwalny smak Mentolu
8kropli/10ml 9/10 - juz trochę za mocny, ale dalej dobry
10kropli/10ml 5/10 - zdecydowanie za mocny





Ananas

Proporcje: Ocena:

2krople/10ml -/10 - z powodu słabych efektów z 4 kroplami nawet nie testowałem
4krople/10ml 2/10 - ewidentnie za słaby
6kropli/10ml 5/10 - slabo wyczuwalny smak, nie "przebija" sie przez baze, czyli czuc, ale nie czuc :D
8kropli/10ml 7/10 - już dobrze wyczówalny smak ananasa, osobiście niezbyt mi smakuje
10kropli/10ml 6.5/10 - j/w tyle że mocniejszy


Nie wiem czego to wina, ale smak jest trochę dziwny, testowane po 13 dniach leżakowania, ale tak jakby się jeszcze nie przegryzło, no nie wiem, zobaczymy za nastepne 10 dni :)

Arbuz, fajny, naprawde fajny, ale czy to arbuz? Kazdemu komu dalem sprobowac nie mowiac co to, mowili ze to sliwka, wisnia lub porzeczka. Ale mi naprawde on smakuje :)

Najlepsza probka to 10kropel/10ml, za smak moge dac nawet 9.5-10/10pkt, ale za odwzorowanie smaku arbuza dam 4/10pkt



Testowane na Vivi nova slim

Resztę dodam w najbliższym czasie.

Czekamy niecierpliwie na resztę opinii.

_________________
Obrazek
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL